Şiirlerde neleri görmekten sıkıldınız ???

3.456 izlenme - 102 yorum -
/ 11 »
Yorum Yaz
arzu aşan
6 Ekim 2010 Çarşamba 10:19:02
Ben bazı benzetmelerden, imge ve kalıplardan bıktım zira , benim gibi düşünen var mıdır merak ettiğimden forum açayım dedim...
Zemheri, kelimesi beni baydı mesela :)
ve Cografya kelimesi , elinin cografyası, ihanetinin cografyası vs vs
bir de imgeleri bir araya getirip dipdibe eklerken anlaşılmaz olmak şiir midir ,böyle şiirler okumaktan da sıkıldım. en çok imgeli şiir güzeldir mantıgından da sıkıldım. veee pandora, ezop, vs gibi mitolojik kişiliklerle şiire entel süsü verilmesinden sıkıldım . :))) kimse üzerine alınmasın bazen çok sıkıldıgım bir şeyi öyle ustalıklı karşıma çıkarıyorlar ki bazı şairler hoşuma gidiyor . sizin de varsa bu tarz bıkkınlıklarınız paylaşın lütfen...herkese sevgiler..
yabaninciri65
13 Ekim 2010 Çarşamba 23:03:32
çok doğru
size katılıyorum
sahbeyit
27 Kasım 2010 Cumartesi 18:37:39
ne güzel demişsiniz...
Aynur Engindeniz
4 Aralık 2010 Cumartesi 17:08:30
Ben de her kelimesine katılıyorum. İmgeye mantıklı kullanıldığı sürece evet!
İlhan Kemal
8 Temmuz 2011 Cuma 15:53:41
bir de imgeleri bir araya getirip dipdibe eklerken anlaşılmaz olmak şiir midir ,böyle şiirler okumaktan da sıkıldım

Hislerimi bir cümlede özetlemişsiniz. Teşekkür ederim.
suzan çelik
7 Mart 2012 Çarşamba 20:55:46
BENDE EN ÇOK NEDEN SIKILIYORUM BİLİYORMUSUNUZ. ŞİİRLERE YORUMLARDA (TEŞEKKÜR EDERİM),(MEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK).BU CÜMLELER 15-20 YORUMUN HEPSİNE BİRDEN TOPTAN AYNI YAZILIYOR.CEVAPLARDA ÖYLE.YORUM BÖYLE OLMAMALI.SELAM VE SEVGİLERLE....
Mehtap ALTAN
11 Ekim 2010 Pazartesi 16:21:16
İlk aklına geleni olduğu gibi demlemeden herhangi bir sohbetin parçası gibi ekleyenlerin ritmsiz amaçsız bazı şiirlerini görmekten sıkıldım...

Şiir ruhun, yüreğin ellerinden doğan bir hazinedir...

Şiir önce emeği hakeder...
G Ü R K A N
17 Aralık 2010 Cuma 17:59:52
Doğru diyorsunuz, malesef ben sizin dediğiniz gibi yapıyorum bazen :(
Bir_Kucuk_Ask
11 Ekim 2010 Pazartesi 16:26:25
Aşk sözcüğünü...
Bir_Kucuk_Ask , forumun sahibi
11 Ekim 2010 Pazartesi 17:17:07
Şimdi herkes rumuzunda aşk aşk yazarsa ondan da bıkarım.Şiir de illalllah geldi.Aşk aşk aşk.Herkes aşk şairi olmuş.:)
ewall
13 Ekim 2010 Çarşamba 11:38:22
Bir aşk şiirinin içinde aşk kelimesi geçiyorsa, okumam. Şiirde aşkı anlatmanın yolu o kelimeyi kullanmak değil. Yaratıcı olabilmektir.
B u nedenle aşk kelimesinden ben de sıkıldım.
Râzı.
11 Ekim 2010 Pazartesi 16:38:57
bazı şiirlerin !!!
şiirden ziyade karşıya mesaj olarak yazıldığının
belli oluşunu görmekten...
ılıkyağmurlar
11 Ekim 2010 Pazartesi 17:12:42
bende,şiirde yüzeysellikten sıkıldım...ayni konuyu derin işleyen birini okuduktan sonra başka bir çok arkadaşın "şiir" diye yazdıklarını ve bazı "şaklaban"ların ona methiye düzmelerinden çok sıkıldım..
şiir adına kendimizi geliştirmemizi istiyorsak her türlü eleştiriye açık olmamız gerekirken,
olamadığımızıda açıkça gördüm..

şimdilik bu kadar diyelim..

ılıkyağmurlar tarafından 10/11/2010 5:13:42 PM zamanında düzenlenmiştir.
Devrani
12 Ekim 2010 Salı 23:54:40
İmgelerin türevi alınıyor
Şiir diye salınıyor
Söyledik mi alnıyor:)
Alpdoğan Akyüz
13 Ekim 2010 Çarşamba 00:16:47
:))) İyiydi..
yildiz parlak
13 Ekim 2010 Çarşamba 01:22:26
siirlerin git gide anlam kazandirma kaygisi ile anlamsiz hale gelmesinden...
yabaninciri65
13 Ekim 2010 Çarşamba 23:02:13
katılıyorum
kıymetocak
13 Ekim 2010 Çarşamba 09:10:32
hüznü anlatmak bir anlamda arabesk olmayı anlarımda şu küçük emrah halleri daha başlamadan bitiriyor şiiri...sevmiyorum bu tarz şiirleri...okumuyorumda...hüznü hüzünlendirecek ya da çoştukça çoşacak şiirleri okumak ayrıcalık katıyor bana....gerçi benimde küçük emrah tarzı şiirlerimde var hani:)
ewall
13 Ekim 2010 Çarşamba 11:34:15
Ben uzun aşk şiirleri okumaktan, hatta bırakın okumayı, görmekten bile sıkıldım. Daha da ötesi uzun şiirlerden sıkıldım. Karşıma uzun bir şiir çıktımı hemen geçiyorum. Şairin emeğine saygısızlık olmasın diye ilk dörtlüğü okuyorum çoğu zaman. İşin ehli olmayan birinin, uzadıkça uzayan şiirler yazması kadar okuyana ızdırap verici başka birşey olamaz :)

Rahmetli Can Yücel üstadın dediği gibi. Bu tür şiirler şiir olmaktan çıkıp "bir mazlumun hikayesi"ne dönüşüyor.

Diğer bir olay da devrik cümleler. Bir şiirde ardı arkasına devrik cümleler yada cümle kalabalıkları okumak beni boğmaya başlıyor.

Şahsen kısa ve mümkünse birkaç cümleden/dörtlükten oluşan anlamlı ifadeleri seviyorum. Benim için günümüz şiiri kısa ve keskin olmalı. Birkaç cümle/dörtlük ile herşeyi ifade edip sizi vurabilmeli.

Özdemir Asaf: "Bir kelimeye bin anlam yüklediğim zaman, sana sesleneceğim."
Alpdoğan Akyüz
13 Ekim 2010 Çarşamba 11:51:41
Tamamen katılıyorum../Güzel bir eleştiri olmuş..
ewall , forumun sahibi
13 Ekim 2010 Çarşamba 12:45:32
Katkı koyabildiysek ne mutlu.
ressam12
24 Kasım 2010 Çarşamba 21:02:55
Ben de katılıyorum. Ayrıca yazma zahmetinden kurtardınız beni-sağolun..
Scatter
21 Temmuz 2011 Perşembe 20:08:16
her kelimesine katılıyorum..ayrıca ben de mekan veya yöre bilgisini konuşturmaya çalışan şairlerin şiirlerini sevmiyorum...bu şiir anlayışımdan da ileri geliyor olabilir..
Cumalioğlu
15 Temmuz 2013 Pazartesi 11:31:28
Benim şiirlerim uzundur ama size katılıyorum. Uzundur ama okuyanlar bilirler her beyitim ayra anlam yüklüdür.
Alpdoğan Akyüz
13 Ekim 2010 Çarşamba 12:00:44
Arkadaşlar bu forum konusu neden bu kadar az ilgi görüyor? Biraz daha katılımcı olsak..
lacivertiğnedenlik
13 Ekim 2010 Çarşamba 13:58:10
çünki o sıkıcı şeyler herneyse hepimiz kullanıyoruz tabi insanın kendisini eleştirmesi zor :) ondandır benim forum konusu şiirlerin arka fonlarına eklnen müzikler gibi ilgisi az olur çünkü ,kişi yine kendini eleştiremiyecek ,genel durum böle ;)
Yorum Yaz
/ 11 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.