Erkekler ağlar mı ağlamaz mı :)

3.636 izlenme - 151 yorum -
/ » 16
Yorum Yaz
Davidoff
18 Mart 2010 Perşembe 17:46:40
Toplumda erkeğin ağlaması neden hep kınanmıştır.Erkek gözyaşları neden saklıdır?
vefalıdostum
20 Mart 2010 Cumartesi 08:47:44
bence ağlamayı beceremez de ondan..!
ağlamak duyguların gözyaşlarıyla rahatlatılmasıdır..erkekler genelde duygularını gözyaşı dökmeden ifade ederler..sonu güzel ya da pişmanlık ta olsa..!
ağlamak bir kültürdür ayrıca..
acı kültürüne uyumlu olursa insan güzel ağlar..ya da ağlar işte..!
SULTAN HÜRREM
20 Mart 2010 Cumartesi 11:03:58
Bencede beceremez...ler...:=)
Çünkü hünerdir ağlamak ,yaşamın bir kıyısına tutunmaktır...
Belki çok şeyi başarırlar veya başarmak için çabalarlarlar..
Ama iş duygusallığa gelince ,bunu ya sokağa kaçarak yada iki kadeh içkiye sığınarak yaparlar...
Aslında öyle güzeldirki ağlamak...
İçinden acı bir volkan boğazına kadar dayanır ,nefesini esir alır...Sonrada erkek gücüyle orda infaz edilir...
Yani ağlamayı zor gördüklerindenmi ?beceremeyişlerindenmi ?yoksa böyledir erkek adam ağlamaz demektenmi...?..Aslında erkekler kadınlardan daha duygusaldır...Bizim gibi uluorta ağlamazlar..Gizli sığınakları vardır...Karanlık bir yolda ama uzağın en uzağı olduğu yerde ağlarlar.Yada sığındıkları kağıt limanlarında kalemle dertleşerek....Ama bilsinlerki ağlamak bir sıcak omuzda bir şevkatli dize uzanırkenki huzur kadar güzeldir ...
AYTEN ÇIKRIKCI
20 Mart 2010 Cumartesi 14:35:17
Bence öyle bir ağlayan erkekler var ki! kadın bile onlar kadar zor ağlar...ben 26 yaşındaki oğlumu kaybettim üstelik trafik kazasını da ben yaptım dört yıl oldu gözümden tek bir damla yaş düşmedi desem yeri vardır becerememekten değil tabii ki ama eşim öyle bir ağladı öyle bir ağladı ki ağlamak çok rahatlatıyor insanı çok iyi durumda hatta hemen kadın kız peşine koşup renkli hayat yaşamaya kızını bile unutmaya başladı ...yapı meselesi bence ağlamak ahhh bir ağlayabilsem dünyalar benim olur rahatlarım hatta psikiyatride yattım doktorlara yalvardım bana ağlama ilacı verin diye yok öyle bir ilaç dediler aslında çok yufka yürekliyimdir herkese acırım üzülürüm ama ağlayamıyorum benim en büyük sorunum ağlayamadıkça da gün geçtikçe daha kötü oluyor çıldırıyorum bir sürü antideprasif ilaç içtiğim halde çok fenalaşıyorum evlat acım ciğerime öyle bir oturdu ki ağlayamamaktan oluyor sevgilerimle arkadaşlarım
raşit namver
22 Mart 2010 Pazartesi 15:04:40
Bence erkekler ağlamaz veya ağlamayı bilmez yorumu yanlış bir yorum.<<<<<<<<<<<<<<genelleyemeyiz çünkü her ağlayanı görmemiz olanaksız.Birde ne için ne zaman ağlanır göreceli bir kavram benim yanıtımda kişisel genelleme yapmak yanlış diye düşünüyorum.
sessizsitemsizim
2 Mayıs 2010 Pazar 09:24:58
ağlanacak yerde ağlamazsa ayıp...ağlayacak kadar yürekli olmalı
celal demir
2 Mayıs 2010 Pazar 17:38:25
Erkekler ağlar
Hemde hıçkıra hıçkıra
Duygu boşalması bu
Bakamaz erkeğe kadına
Hem ağlamak iyidir
Ruhun armağanıdır
Gözlerin dolması
Yüreğin boşalmasıdır.
c.d.

wural
5 Mayıs 2010 Çarşamba 04:53:05
en güzel yapabildiğim şey ağlalmakdı aslında,

küçükken annem büyüdüm sandığımda sevdiğim silerdi gözümdeki yaşları,

ve şimdi ağlamıyorum,
bir başkasını onun kadar vefalı sanıpta gösterdiğim için zümrüt göz yaşlarımı...
annemden utanıyorum.
HÜLYALVER
20 Mart 2010 Cumartesi 11:04:17

Klişe yazılacak çok şey vardır, gözyaşı cinsiyetsiz, yaşsız diyorum, formu takip etmek üzere gidiyorum.
GulBeyaz
2 Mayıs 2010 Pazar 09:25:49
çok doğru! insan olan ağlar! cinsi önemli değil... 7 yaşındaki oğlum, okulda düşünce, annecim utanmasam ağlayacaktım dedi!

oğlum ağlamak ayıp değil neden ağlamadın hem acın azalırdı dedim ama!

arkadaşları aynı fikirde değilmiş...
:)))
YağMuRun İzİ
20 Mart 2010 Cumartesi 11:54:17
Erkek de nihayetinde insandır.Yaradılış gereği, doğurganlık özelliğine sahip olmadığı için bayanlar kadar yoğun olmasa da erkeğin de duyguları vardır.Tabi bu yoğunluk erkekten erkeğe değişiklik gösterir.Aslında hadise yaşam tarzı ile de direkt alakalıdır.Kimisi melankolik, kimisi katı bir ruh haline sahiptir.
Erkek ağlamaz diye bir kural yoktur ve bu durum yadırganamaz.Erkeğin ağlamasını eleştiren kişiler, bence kendi ruhaniyetlerindeki eksikliği tamamlamak için çaba sarfetmelidirler.
Her zaman söylediğim gibi; kişi kendisinde eksikliği bulunan durumu karşısındaki insanda gördüğünde,onu tenkit etme yoluna gider.
Örneklemek gerekirse; bir erkeğin ağlamasını eleştiren kişi bir bayansa, büyük ihtimalle ailesinde duygu yoğunluğu eksik erkekler vardır.Eğer bu tezi savunan bir erkekse bu kişide de ağlayabilecek bir yürek yoktur veya sevgi bağları güçlü değildir.
İstisnalar kaideyi bozmazlar fakat gözyaşının doğum noktası 'sevgi'dir.
Peki neden ulu orta ağlamazlar.Erkeğin yapısı toplumda güç ile simgelenir.Baba, abi ve eşlerin ağladığı nadir görülür.Çünkü erkeğin ağlaması, yoğun duygulara sahip olan bayanları daha çok üzer veya olumsuz şeyler düşünmelerine sebep olabilir.Evin direği olarak lanse edilen erkek, güçlü görünmek zorundadır.
Hem şunu da belirtmek lazım.Erkek olsun, bayan olsun kim herkesin içinde ağlamak ister soruyorum? Eğer toplum içinde ağlayan bir bayan göz yaşlarına engel olabilse yine de herkesin içinde ağlar mı?
__Sanmıyorum...

Ağlamak beceri işi değildir.Eğer ağlamanın bir beceri işi olduğu kanıtlanırsa ben ilk fırsatta yetenek sizsiniz yarışmasına başvuruda bulunurum.Hadi ağlayayım bari diye ağlayan kaç kişi gördünüz? Belki sinema veya tiyatro oyuncularında denk gelmiş olabilirsiniz ama hayat bir oyun sahnesi değildir.Ağlamak erkek veya kadın diyerek ayrılabilecek bir fiiliyat da değildir.Ben hiç üzerinde by man veya by woman yazan gözyaşı görmedim.
Başkalarının gözyaşları görülemediği için şu ağlamaz bu ağlar diye bir varsayımda bulunmak yanlıştır.Kimin ne kadar nasıl ve ne için ağladığı gecenin karanlığında saklıdır.

İnsan ağladıkça olgunlaşır...
Davidoff
20 Mart 2010 Cumartesi 12:03:35
by man by woman isimli gözyaşı...!Süperdi :)
umut kuru
20 Mart 2010 Cumartesi 12:24:07
Ağlar hatta kadınlar kadar derin ağlar

...

Ağlamak doğuştan gelir popomuza yediğimiz ilk tokattan itiraben
ağlarız
......

Kalimera_
20 Mart 2010 Cumartesi 12:59:43
(: e güzel.
Davidoff
20 Mart 2010 Cumartesi 16:12:53
İyi de bence o tokat ne tarafa oturacağını işaret ediyor websayfa,neden herşeye yanlış yerden bakıyorsun :)
umut kuru , forumun sahibi
21 Mart 2010 Pazar 10:49:14
hehehe :D ömürsünüz valla
Kalimera_
20 Mart 2010 Cumartesi 13:04:25
Gözyaşının rengi olmadığı gibi cinsiyeti de yoktur. Lâkin erkeğe biçilen paye ağırdır. "Erkek adam, erkekler ağlamaz.." vs gaza getirilir bizim ülkemizde erkekler.

Onlar da ne yaparlar? Sanırım içkilerin ardına sığınıp ağlarlar, kuytu bir köşeyi seçer ağlarlar. Ya da anasını ağlatırlar... Kendine gücü yetmeyince başkasından çıkartırlar acısını. -Buna çok tanık olduk.-

AĞLAMAK GÜZELDİR, PASINI SİLER KALBİN.

Ağlayın kardeşim ağlayın, madem ki sizde de var o gözyaşı bezleri. Eeee ne var bunda?

Kalimera tarafından 3/20/2010 1:05:39 PM zamanında düzenlenmiştir.
colcicum
20 Mart 2010 Cumartesi 13:21:55
Erkekler ağlamaz ağlarsa erkekliğe yakışmaz diye genel bir yargı vardır bizim toplumumuzda. Ama ağlamalıdır içine atmaktansa, çünkü gözyaşı siler kalbin pasını.Onlar da insan değil mi ağlayacak elbette,ama iki göz iki çeşme ağlaması hoş olmaz belki de...

colcicum tarafından 5/10/2010 5:15:56 PM zamanında düzenlenmiştir.
Yasemin Şatoğlu
20 Mart 2010 Cumartesi 13:53:12
Ağlamaz mı hemde ne ağlar.Erkekler ağladımı can yakar,yürek acıtır.Çünkü erkekler ağlarsa yürekten ağlar.Hiç kimsenin ağlamaması dileğiyle...
arnavut kızı
20 Mart 2010 Cumartesi 15:16:47
Ağlayamaz onlar...
Gözyaşları olmadığından değil...
Birileri "Erkekler Ağlamaz" dediği için de değil...
Kalpleri taş olduğundan hiç değil!

Onlar...
Ağlamayanlar değildir;ağlayamayanlardır ...

Halbuki o kadar çok isterler ki ağlamayı..
Bağıra bağıra..
Hıçkıra hıçkıra..
Kendini unuturcasına... Ama ağlayamazlar...
Çatlarlar çatlatırlar yüreklerini de yine ağlayamazlar...
Bir gülün dibine diz çöküp ağlasa onlar...
Gözyaşlarıyla gülün rengine renk katabilirler belki...
Ama yapamazlar...
"Ya solarsa?" derler...
Solarlar belki;ama soldurmazlar!

Herkes onları "ağlayamaz" sanır...
Çünkü hiç kimse göremez içlerine akan yaşları!
İçerde kaynayanı yananı içerdekinden gayrısı bilemez!
Yanaklarından süzülmediği için de kimse silemez gözyaşlarını...
Yaşlarını da bilemezler..
**Havin_**
20 Mart 2010 Cumartesi 16:00:47

Allah ağlatmasın :))

(tekrar geleceğim)

Davidoff
20 Mart 2010 Cumartesi 16:08:52
Amin.
(bekleriz :))
zeki çelik
20 Mart 2010 Cumartesi 16:35:26
Kadınların ağlaması erkeklere nazaran daha güçlüdür... Daha çok gözyaşı dökerler sevdikleri için.

Deniz bu yüzden tuzludur.

:)

Ben ağlayamıyorum diye psikoloji doktorlara giden kadınlar biliyorum.. Giden erkek hiç duymadım.

Davidoff
20 Mart 2010 Cumartesi 16:48:04
Psikiyatristlerde sıra mı bekliyorsunuz da gelenlerin daha çok bayan olduğunu biliyorsunuz anlayamadım!
Yorum Yaz
/ 16 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.