Hem iyi hem de kötü yönde tepki aldığımız uygulama :)

5.483 izlenme - 144 yorum -
/ 15 »
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
28 Eylül 2009 Pazartesi 17:32:47
Bize gelen önerilerden biri hep aynı kişilerin okunduğu sadece bu sitenin değil her ortamda aynı durumun gözlendiği konusunda düşünceler tarafımıza ulaşmıştır.

Kuruluşumuzdan bu yana söylediğimiz sözü tekrarlamak istiyorum.
Çok üyemiz olsun Aman Allah'ım bir numara olalım gibisinden bir ideoloji edinmek yerine. Sizleri nasıl bir kişiye daha okuturuz insanlar birbirlerine nasıl faydalı olur çalışması içerisindeyiz.

Bu forum ile;
Sadece isimlerin takip edildiği ve bu nedenle bir çok şiirin okunmadan geçildiğinin gözlenmesi üzere geçilen yeni sistemle ilgili düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz. Bu sisteme göre anasayfaya düşen şiirlerin sadece başlıkları görünmekte, şiiri kimin eklediği yani şairin ismi görünmemektedir.

Sevgilerimle

erolbasci
28 Eylül 2009 Pazartesi 17:54:50
Şiir adında rumuz yazılmasını da engellemek lazım.Başlıkta parantez içinde rumuz yazan olur mu acaba:))
Mesela " BUlut Olsam(erol başçı)" gibi bir başlık:)
Şaka bir yana, en çok benim işime yarayacak bu uygulama.
"Ulan zaten bu adamın aykırı,sivri fikirleri var,ne okuyacam şiirini" diyenlere sürpriz çıkacağım:))
Güzel bir uygulama bence...
Murat Çakır (şeker29)
28 Eylül 2009 Pazartesi 17:56:18
merhabalar ben normalde çalışıyorum iş yerinde vakit buldukça girmeye çalışıyorum beğendiğim,hececi şair arkadaşlar var onları yakından takip ediyordum,şuan onları okumam için bütün şiirlere bakmam gerekir zamanda kısa,onun için eski sisteme dönmenizde fayda görüyorum,ve şuan evdeyim takip ediyorum arkadaşları yorumlarda çok düşme olmuş,bilginize
şairselo
28 Eylül 2009 Pazartesi 17:56:56
ben açıkcası şunu öğrenmek istiyorum.günün şiiri yazısı neye göre seçiliyor ilk önce bunu merak ediyorum.
ikinci ise gözlemlediğim şey bazı kişilerin gruplqaştığı vede birbirlerine yorum yazdığı aşikar.tşk ederim saygılar.
XeDaBe
28 Eylül 2009 Pazartesi 17:59:34
Gözümüzün hoşuna giden üyelerin şiirlerini aramaya meğilli olması bence hoş karşılanmalıdır. Kimse gücenmesin diye her şiiri okumaya vakti olmayanları da düşünelim, çalışan bir insanım her yazılanı okuyabilecek vaktim yok. Daha önce okuyup da beğendiğim bir üye olursa yeni bir yazı yazmış mı diye de bakınıyorum açıkcası, kimse alınmasın. Çünkü ben alınmıyorum.
Albayraklım
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:06:38
Efendim bu yeni sistem bence biraz kaprisli şairlerimizin imrenmesi kokuyor buram buram... İnsanın ürünü en güzel reklamıdır. Eğer şiiriniz iyi ise duyuluyor ve okunuyor. Ne özel bir gruplaşma nede aynı kişilerin aynı kişilere yorum yazması kimseyi rahatsız etmemeli. Her türlü yasağa her türlü durumuda karşı çıkanlardanım. Zira her yasak bir özgürlüğün sona ermesi demektir. Bence yorum yazanlar değil şiiri tıklayan herkes gözükmelidir. Mutlaka yorum yazmak işi birazda hayranların şiirlerinin okunduğunu bilmesi için yazarlara verdiği bir mesajdır....anlamadım gittiş
Eğer şiiri okuyanların isimleri bilinse yani görülse o zaman ne bir kelimelik yorumlar olacak neden aynı kişiler hep aynı kişilere yorum yazacaktır..... Yazsada kimsenin bundan rahatsız olmaması gerekir.... Kimse kimseye zorla yorum yazdırmıyor ki... Anlamadım gitti valla kabak şairin başına patlıyor. Sonuçta ismi gözükmeyecek şair değil midir. Bu şairlerin cezalandırılması demektir.Zaten insanlar zar zor şiir okuyor....
Yanlış yanlı yanlış
Ama bu forumda görüş alınması
Doğru doğru doğru.......
caliikusu
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:08:24
Ben bu uygulamayı doğru bulmadım.Ana sayfada şair isim yada rumuzunun görünmesinden yanayım.Çok vaktim olduğunda zaten okuyabildiğim kadar şiiri okuyorum,ama vakit azlığımda favori isimlerimi okuyup geçmek isterim.

Sonra favori listemdeki isimler öncesinde ana sayfada koyu renkle gözüküyordu,ama şu an o da yok..Bildiride iletilmeside çözüm değil,çünkü aynı anda birden fazla bildiri geldiği için kaçırılabiliyor.

Herkes siteye girdiğinde fazla okunmamış..Zaman içinde kalemi tanındıkça okuyucu kitlesi oluştu bir çok arkadaşımızın.Hiç okunmayan şair kesinlikle yoktur.Zaman içinde kalemi iyi olanlar elbetteki sivrilecektir.İyi olmayanlarda elenecektir.Bunda gocunacak bir şey yok.Şiir kiminse ismi ana sayfada görünmelidir.

Velhasıl,ben sevmedim bu uygulamayı....
Sevi-esin
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:08:53

Tamamen katılıyorum konumuz şiirdir kişi değil

Kişşilerin rengi yaşı vardır ama

Güzelim şiirlerin rengi yaşı yoktur

Şiir söz konusudur ne yapılmışsa iyi yapılmıtır

Diye düşünüyorum.

Bernaca
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:12:39
Merhaba;

Bu sistem bir anlamda iyi, bir anlamda da biraz karışık ve çelişkili olmuş...
İyi olmuş.
Çünkü ana sayfada eskisinden daha fazla şiiri görebilme şansımız var artık.
Ama çelişkili bir yanı var.
İsmen takip ettiğimiz şair arkadaşlarımız zaten “arkadaş listem” sekmesinde var ve yeni şiir ekledikleri zaman bildiri ile bizlere geliyor...
Sadece ana sayfada ismin görünmemesi çok da bir şey değiştirmemiş açıkçası. Yani maksat isimlerin değil de şiirlerin takip edilmesi ise, seçici kurul üyelerinizin sayısını arttırıp daha çok şiir okunmasını ve seçimlerin de ona göre yapılmasını sağlayabilirsiniz…
Böylelikle her daim görmeye alıştığımız kişilerden daha farklı ve yeni şairlerimizi de tanıma şansımız olacaktır…
Bu haliyle açıkçası biraz karışık olmuş diyorum ben

Dip Not: Bu arada mesajınızda toplu mesajlar ile bıktırdım sizi demişsiniz ama aksine çok da iyi yapıyorsunuz. Eğer ki bizler de sahipleniyorsak sitemiz diyorsak birlikte paylaştığımızda ve tartıştığımızda ortaya çok daha güzel bir platform çıkacaktır... Bu davranışınız ve açık görüşlülüğünüz aksine bizleri mutlu eder... Bernaca Sevgilerimle...
hoşkelam
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:13:37
BEN HOSKELAM ŞAİR AHET BOGÜN
YAKLAŞIK 3 YILDIR BURDAYIM YANİ BURANIN ÜYESİYİM ŞİİRİM OKUNUYORT YADA OKUNMUYOR YORUM ALIYOR YADA ALMIYOR GİBİ NE BİR DERDİM NEDE TASAM OLDU BURDA ŞİİR YAZAN YADA YAZMAYANLAR VAR BURAYA ŞİİR YAZMAK OKUMAK YORUMLAMAK İÇİN GİRENLERDEN ÇOK BURDA BAŞKA ARAYIŞLARDA OLAN LAR VARR BEN ŞİİRİMİ EKLERİMM OKUYAN OKUR OKUMAYAN OKUMAZZ ÖYLE BİR DERDİM YOK DİYEN ARKADAŞLAR BU KONUYLA İLGİLENMELİ BENCE BEN HEPSİNİ YADA BİR BAŞKASI HEPSİNİ OKUYAMAZZ O KADAR KALABALIKLAŞTIKİİ YETİŞMEK MÜMKÜN DEĞİL OKUMAK MÜMKÜN DEĞİL ONUN İÇİN BÖYLE BİR UYGULAMA BENCE MANMTIKSIZZ BENİ BİLEN OKUR YADA MERAK EDEN YADA ZAMANI OLAN OKURR YORUM YAPAR ELEŞTİRİ YAPARR NBEN AÇIĞIMM VE BENİM GİBİ DÜŞÜNEN BÜTÜN ARKADAŞLAR DA AYNI DÜŞÜNCEDEDİR SANIRIM BEN BU UYGULAMAYI PEK SEVMEDİMM DOSĞRUYU SÖYLEMEK ZORUNDAYIM DÜRÜSTÇE KENDİ YAZDIKLARINA GÜVENEN YADA EMİN OLAN BİR İNSANIN YORUM DERDİ OLMAMALI BENİM HİÇ OLMADII İSTEYEN YAZAR İSTEMEYEN SAĞ OLSUNN BUNDAN NE VAR BİLMİYORUM SANKİ ÇOK YORUM ALIRSAM MADALYAM OLACAKMIŞ GİBİ SAYGILARIMLA BU UYGULAMA YANLIŞTIR BENCE
Furkan Evren Nezir
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:21:05
şiirin kendisini görsün fakat şairin ismini görüp görmemesi o kadar önemli değil, bence şiirin kendisi önemli yoksa şiiri ahmed yazmış mehmed yazmış önemli değil güzel bir düşünce katılıyorum,
selam ve dua ile
şahan çoker
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:22:17
size şu yönden hak verdiğimi belirtmeliyim..zaman zaman çok güzel şiir yada yazılarla karşılaştığımda bunu neden daha önce okumadım bu şairi neden daha önce farketmedim diye hayıflandığımda oluyor..malum gün geçtikçe hem şair sayısı hemde şiir sayısı takip edilmeyecek kadar çoğalmakta..seçici kurulun bu anlamda işmizi kolaytırmasını da beğendiğim uygulamalar arasında sıralayabilirim.Yalnız bu uygulamanın farklı şairlerin okunmasına ne derece katkı sağlayacağını bilmiyorum.tam tersine okumak istemedikleri ile sık sık karşılaşmaları ilgili bölümün kullanılma sıklığını düşürebilir..siteniz interaktif bir site..sürekli canlı bu yüzden..ama okunma konusu birazda üyenizin aktif çalışmasıyla ilgili..ürünün okuyanların genelinde karşılığını bulması ve beğenilmesi de bir faktör..istisnaları konuşmuyorum

ben iyi okuma oranı olan yazarlarınızdanım..belli bir sayıda sabit okuyucum aynı zamanda benimde sürekli okuduğum şairler var.bunun durup dururken olduğunu sanmıyorum.siz arkadaşlarınızın çalışmalarına zaman ayırıyorsanız..onlara sizi okudum ve bunu anladım diyebiliyorsanız onlarda sizin ürünlerinizle ilgileniyor..tabi bu arada çok güzel yüreğinize sağlık gibi kopyala yapıştırlardan bahsetmiyorum..

arkadaş listemizdekilere şiirin yayınlandırıldığında bildirilmesi kısa vadede çözüm gibi görünsede bana gelen günde 50-60 üzerindeki bildiriyi hep takip etmem mümkün değil.genelde yaptığım o gün yayınlanan şiirlerin arasından şiirlerini devamlı okuduğum şairleri okumak bunun dışında hemen her gün bir iki tanede daha önce tanımadığım şiire şaire konuk olmak..bazende arkadaşlarımın önerisiyle gidip okumak

bu konuya ben önem veriyorum..çünkü burada şiire gerçekten emek veren işini ciddiye alan çok fazla şair var..bir çoğu ki (isimlerini burada sayamayacak kadar çok )kendimi ayrı da tutabilirim bu gün Türkiye'de popüler isim olmuş yada geçmişte yaşamış şairlerden iyi ürünler üretiyorlar..bu anlamda bu eserlerin sitede tüketilmesi okunması zaten bu sitenin şairlere ve yaşayan türk şiirine verdiği en önemli destektir.yaşayan şiir burada filizlenmekte ve kendini gerçekleştirecek ortamı bulmaktadır.aynı zamanda sitenin interaktif olması bir çok genç şair veya şair olmasada şiire ilgisi olan ya da şiir yazan insan içinde okul niteliği taşımaktadır diye düşünüyorum.Buradaki şairlerden bir çok şey öğrendiğimi ısrarla belirtiyorum ki,yaklaşık 25 yıldır ciddi anlamda şiire zaman ve emek ayıran birisi olarak söylüyorum bunu..

şahsi görüşüm sitede beni arayan bulsun ve tanımayan ise adımla ve şiirimle birlikte tanışsın..aksi takdirde kura gibi tombala gibi bir şey olur bu

çalışmalarınızda başarılar diler

selam saygı ve muhabbetlerimi iletirim..
serapatay
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:34:06
BİR SÜRE BU YÖNTEM KULANILABİLİR TABİKİ ARKADAŞ LİSTEMİZDEKİ ARKADAŞLARIMIZA DA ÖNCÜLÜK VERİYORUZ OKUMAKTA
ZAMANIMIZ DA YETMİYEBİLİYOR ,ASLINDA ŞAİR ADI GÖZÜKMESİ DAHA GÜZELDİ BENCE AMA ÇOĞUNLUK NASIL İSTİYOSA ÖYLE OLMALI
ÇALIŞMALARINIZ ÇOK GÜZEL SEVGİLER SELAMLAR
mehmet özdemir
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:35:33
yeni uygulamayı desdekliyorum...önemli olan şiir..herkese şans tanımalıyız..inci denizin derinliklerinde gizlidir..isteyen istediği şairin sayfasından takip edebilir şiirlerini..bu uygulama daha adil..saygılarımla..

suskunkalem
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:53:52
slm.gerek şiirde ve gerekse diğer edebi konularda yazar kardeşlerimizin daha güzeli ve kaliteyi yakalamaları açısından ve tatlı bir rekabet havasına gireceğinden,önceki uygulamanın bu alanda yararlı olduguna ve olumlu katkı sagladıgına inanıyorum,tabiiki karar sizlerindir.bu benim nacizane şahsi görüşümdür.
suskunkalem
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:54:38
slm.gerek şiirde ve gerekse diğer edebi konularda yazar kardeşlerimizin daha güzeli ve kaliteyi yakalamaları açısından ve tatlı bir rekabet havasına gireceğinden,önceki uygulamanın bu alanda yararlı olduguna ve olumlu katkı sagladıgına inanıyorum,tabiiki karar sizlerindir.bu benim nacizane şahsi görüşümdür.paylaşımınız için çok tşk.eder başarılar temenni ederim.saygılarımla...
orhan bol
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:58:47
BAŞTA SİZ EDEBİYET DEFTERİ YÖNETİCİSİ OLMAK KAYDIYLA TÜM EDEBİYAT DEFTERİ ÜYELERİNE GÖNÜL DOSTLARI OLARAK SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM.ÜYELİĞİMİN ÇOK KISA OLMASINA RAĞMEN,ACİZANE GÖNÜL DOSTLARIMIZIN LUTFEDİP BENİ OKUYUP TAKİP ETMELERİ GERÇEKTEN DE ONUR VE GURUR VERİCİ.ACİZANE DÜŞÜNCEM OKUYUCULARIMIZIN SEÇİM ÖZĞÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMAMAK.İNANIYORUM Kİ,OKUYUCUMUZ SEÇKİN,SEÇİCİ VE NE İSTEDİĞİNİ BİLEN BİR ŞİİR YORUMCUSU VE OKUYUCU KİTLESİNE SAHİPTİR.BENCE ESKİ SİSTEM DEVAM ETMELİ.UNUTMAYALIM Kİ; HER GÖNÜLDE BİR ASLAN YATAR...
samanyolu1234
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:58:52
bu durumda benim şiir okumamda mümkün değil zaten sayfa çok ağır açılıyor birde hiç okunmayacak kadar şiirle alakası olmayanlar var bunlarla vakit kaybetmem mümkün değil ben ancak ustaca yazılmış şiir okuyabilirim

onun dışında vakit kaybetmem mümkün değil
hece şiri yazıyor kimi mısra 11 hece kimi mısra 12.13 14 gidiyor ve çok anlamsız kelimler türetiliyor bu şiiri le nasıl vakit kaybedebilirmki
ama uygulamadır saygımız sonsuz
onlyyou
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:59:27
ben bu uygulamayı doğru buluyorum ahbap çavuş ilişkisinin bu ülkede hiç bir insanın derinleşmesine kişisel becerilerinin artmasına katkıda bulunduğunu görmedim. yorumlarda artık durma noktasına gelmiş bir üstün körülük var. yeni insanların şiirini okumak yönünde doğru bir uygulamadır. öneride doğru kaçırmak istemediğiniz şairi listenize eklediğinizde sorun ortada n kalkmış oluyor.. ben bugün okumadığım şiirler bölümünü tıklayıp okurdum mesela . eminim o buton en az kullanılan utondur.

bazı şiirleri ve şairleri görüyorum örneğin şiirlerini okutmaları için sanki lilla bir sohbet çevresine dahil olmaları diğer kullanıcılarla arkadaş omaları gerekiyormuş gibi geliyor bana..
onlyyou
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:59:47
ben bu uygulamayı doğru buluyorum ahbap çavuş ilişkisinin bu ülkede hiç bir insanın derinleşmesine kişisel becerilerinin artmasına katkıda bulunduğunu görmedim. yorumlarda artık durma noktasına gelmiş bir üstün körülük var. yeni insanların şiirini okumak yönünde doğru bir uygulamadır. öneride doğru kaçırmak istemediğiniz şairi listenize eklediğinizde sorun ortada n kalkmış oluyor.. ben bugün okumadığım şiirler bölümünü tıklayıp okurdum mesela . eminim o buton en az kullanılan utondur.

bazı şiirleri ve şairleri görüyorum örneğin şiirlerini okutmaları için sanki lilla bir sohbet çevresine dahil olmaları diğer kullanıcılarla arkadaş omaları gerekiyormuş gibi geliyor bana..
mori kız
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:12:48
Bana göre bu uygulamaya gerek yoktu ; zira şiir adına göre değil de şairine göre okunur...

Tabi ki yeni şairlerin doğduğu sivrildiği bir portal burası ; zira onlar gerekli kurul tarafından yakalanıp işleniyor ve uğur böceğiyle ödüllendiriyor.

Sitede belirli bir yere gelmek elbetteki zaman alır: tanınmak, okuyucu kitlesi oluşturmak ...

şiir isimleri mi yoksa yazarlar mı?

Elbetteki ikisi birden verilse daha güzel olur...Bu sitede güzel şiir yazan kısmi bir zümre yoktur...Ondan dolayı şair kadrosu geniiş olan sitenin her kaliteli şairi arkadaş listesine eklenmesi demek gelen bildirilerin kendi özbildirilerimle karışacagımdan fazla iyi bakamadım.
Mehmet_Nacar
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:16:08
Şiirlerin okunMAMAsından ben de şikayetçiyim.
Ödünçleşerek birbirimizi onurlandırmak yerine gerçek şiirleri seçip okumak gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki dostları da okuyup yorumlarız ama şiire yıllarını vermiş ve kalemini ıslah etmiş kişileri yalnız bırakmak şiir adına, şaire yapılan haksızlıktır.
Edebiyatın ödüncü olmaz. Kalitesi olur.
Saygılarla.

Mehmet Nacar
Esmize - Perihan Kılıç
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:19:38
Öncelikle toplu mesajlardan bıkmadık .başka türlü çoğunluğa ulaşma şansınız olamazdı.Çalışmalarınıza teşekkür ederek başlamak isterim.Evet genelde birbirini takip eden bir grup var.Ben kendi adıma bunu yapıyorum. yenileri de okumaya çalışıyorum.yetişebildiğimce.Bu arkadaşımdan başkası beni ilgilendirmez düşüncesinden değil yetişememekten kaynaklı ki,bazen sürekli takibe çalıştığım arkadaşlarımı da atlamak zorunda kalıyorum..Keşke daha çok zamanım olsa da herkesi okuyabilme imkanı bulsam..
burada art niyet aramak yerine anlayış göstermenin uygun olacağı kanısındayım.Pek çok şiir okusamda bazen yorum atma fırsatım olmuyor.
Çalışan bir birey ve 3 çocuk annesi olarak yetişebildiğim ölçüde okuyorum.Bu şekilde bir yaptırımla işi genele yaymanın sonuca götürmeyeceği kanısındayım..akadaş listesinde yine kayıtlı olanlardan bildiri geleceği için belki ana sayfaya bile bakmaktan kişilerin vaz geçeceğini düşünüyorum.
eski yeni farkı yok;tüm arkadaşlara sevgiler saygılar
ÜZÜMKARASI
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:20:41
Her yenilik bir süre denenmeli ve çogunluğun isteğine göre en uygun değişiklikler yapılmalı diye düşünüyorum. İsimler kalkınca ana sayfada şiir sayısı artmış gibi geldi.
Ayrıca: Toplu mesajlar hiç bıktırmıyor tam tersi bilgilendirilmek gayet hoş ve gerekli. Saygılar
SEN BENSIZ BEN SENSIZ
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:20:58
bu uygulama cok yerinde bence ,, siir önemli olan siirlerin okunmasi ,, tabiki begendigimiz siirlerini sürekli takip ettigimiz sairleride arkadas listesinden takip edebiliriz ,, biraz bu sekilde uygulanmali iyi tepkiler alinirsa devam etmeli yoksa yeniden eski yönteme dönülmeli yada baska bir yöntem bulunmali,,,siz sayin yöneticileri kutluyorum siteyi daha iyi yerlere getirmek amaciyla yaptiklariniza basarilarinizin devamini diliyorum saygilar slmlar,,,,,,
mori kız
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:23:15
Kaldı ki bu uygula şiir isimlerinde şu şekilde değişikliğe sürebilir ,misal :

"-kifayesiz-"den hüzünbaz acılar

Bu tür yaygınlaşmalar çoğalmadan eski konuma geçmekte daha yarar görmekteyim.

Bu arada uygulama en az ö.m.ç' yü etkilemeyecektir ; zira şiirleri hep ö.m.ç'den...diye başlıyor :))
hasan AKGÜL
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:28:19
Şiirler elbetten değişiklik arz edecektir şairde ama ne olursa olsun her şiir okunmalı malesef hepimiz aynıyız belki zaman olarak hepsini okuyamayız ama adam seçmeliği iyi beceren bir toplum olduğumuzdan şiirede şairede öyle bakıyoruz acı ama gerçekne yazıkki.Bence fark etmiyor ancak sistem bana göre doğrudur görmek istediklerinin zaten arkadaş listesine eklemiş ise orada ayretten görecektir.herkesin şiiri herkes tarafından okunmalı ve eleştiri öz olarak yapılmalı kırıcı olmadan,Ama her kes bir gurup oluşturmamalı bence doğru ola budur selamlar sevgiler emeğinize sağlık.
leylak & ortanca
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:46:11
ben zaten elimden geldigi kadar okuyorum vaktim olsa inanain hepsini okuyorum tabiki bazi arkadaslarimmin siirlarini okumak ve dinlemekten buyuk mutluluk duyuyorum keske elimizde olsada hic atlamadan hepsini okuyabilsek .
Ülkühan Boz
28 Eylül 2009 Pazartesi 20:20:53
Şiiri seven gönüllere merhaba demek istiyorum.Merhaba hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum.Tabiki edebiyat defteri sitesi kaliteli bir site,yöneticilerini ve emeği geçen herkesi kutluyorum.Genel olarak şiirler güzel.Yazılanları fazla incelemeden şöyle bir okudum.Bana kalırsa hiç yorum olmasın.Arkadaşlar şiirimi okuyor,çok güzel yorum yazmış öyle met etmişki.Aynı kişiye yorum yazma gereği hissettiğim için sayfasına giriyorum.Aman Allah'ım şiirle alakası olmayan,imla hatalarıyla dolu bir sayfa .İster istemez kötü bir şey yazamıyorsun.Berbat bir şiire güzel dediğimiz oluyor.Sırf bizim sayfamıza geldi diye üstelik.Gerçi ben berbatsa söylüyorum genelde.Hatta bir çok kişi bana kırıldı belki açık sözlülüğüme.Ama kim söyleyecek bu işle uğraşma kardeşim sende edebi kabiliyet yok diye.Sanal ortamdada yani hatır işi devreye giriyor.Bana kalırsa dedim cümlemin başında kalmayacağını,bu sistemin değişeceğini hiç zannetmiyorum.Yine yorum yapılacak yine yorum yapanları övüp duracağız.
ANI
28 Eylül 2009 Pazartesi 20:26:39
Öyle ya da böyle ben güzel bulduğum her şiiri ısrarla okuyorum.Ancak güzellik göreceli bir kavram.Bilgisayarı açtığım süreden kapatana kadar olan sürede her yazıyı her şiiri okumaya çalışıyorum.Yalnızca güzel bulduklarıma yorum yapıyorum.Beni cezbetmeyen şiirleri ise eleştirmek yerine güzel bulabilecek üyelere saygı duyarak bırakıyorum.
Ancak şiirlerini merak ettiğim listeme kaydettiğim şairler için daha özel bir durum söz konusu.Daha dün siteye dahil olmuş yeni bir isim keşfedip listeme aldım.Zamanımız yettiğnce şiirleri okuyamazsak nasıl farkına varırız yeni isimlerin.Önce niye böyle bir siteye üye olduğumuza karar verirsek sanırım hiçbir şey yapmaya gerek kalmaz.Her iki durumda da şiirler ve yazılar okunur.Saygılar selamlar...
ideolog
28 Eylül 2009 Pazartesi 20:31:14
benim için farketmez. ancak bazı arkadaşlar öyle olursa, daha objektif olur demişler,ben de onlara katılıyor, herkese sevgi ve selamlarımı sunuyorum.
x adamus
28 Eylül 2009 Pazartesi 20:40:22
Burada Kifayetsiz'in yorumuna katılıyorum. Şiirlerin şairlerinin ismi gösterilsin.
delikızım
28 Eylül 2009 Pazartesi 21:10:17
ben sevmedim bu yeniliği dostlar... istiyorum eski sistemi...benim has şair ve şiirlerim vardır onları okumak isterim ..bu zamanda bir sürü beyin yorgunluğu varken bir sürü kalabalıkla uğraşmak istemem açıkcası ...ben isimleride istiyorum lütfenn.
Hüseyin Çiftçi
28 Eylül 2009 Pazartesi 21:21:50
Çok güzel bir uygulama teşekkürler.Bu rada sizden bıktığımız filanda yok.Bizim için bu sitede yaptığınız herşey çok kıymetlidir bilesiniz.Saygılarımla.
savak34
28 Eylül 2009 Pazartesi 21:42:44
Yeni uygulama şiir tadında ve yerinde bir karar.Şair değilim şiir okumak için sitedeyim.O kadar güzel şiirler varki belli bir arkadaş kitlesi tarafından okunmuş ve sayfalarda okunmayı bekleyen.Yorumların aynı kişiler tarafından yapılması sizlerin düşüncelerini haklı çıkartıyor.Burası bir arkadaşlık sitesinden öte bir edebiyat ailesi yazılanlar okunmalı yazana saygıdan ötürü.Bir arkadaş günün şiiri nasıl belirleniyor diye yorum yazmış.Aylardır sayfalarda geziyorum ve ben günün şiirini hiç okumadım.Hangi yazıda hangi şiirde bir duygu yaşıyorsam yüreğimde bir sıcaklık hissediyorsam bence günün şiiri odur.
feyzi kanra
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:07:06
Yeni sistem daha uygun bencede.
Gruplaşmalarla birbirlerinin şiirlerine
bol yorum yazıyorlar.Yorum paslaşması yaparak,
kendi kalelerine gol atıyorlar.Sonrada gol attık
diye boşu boşuna seviniyorlar.
Gene bir yolunu bulurlar biz yol bulma konusunda zeki
bir milletiz.:))Hayırlı olsun.Bekleyip göreceğiz.
Teşekkürler.
morhüzün
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:07:57

İyi akşamlar
sayın yöneticimiz;
her zaman için yenilikler denenmelidir bunlar kimileri tarafından beğenilir yada beğenilmez, ben açıkçası yeni yayınlanan şiirlere baktığımda yanında şair adını da görmek isterim...bir şiir şairiyle anılmaz mı? bu isimsiz bir çocuğa benziyor...Evet çoğumuz siteye girdiğimizde bende dahil o an ana sayfadaki hem şiir isimlerine hemde karşısında yazarlarına bakarız ve ya ismidir şiiri bize çeken yada şair adı ama herikisinide görmek isteriz..ve mutlaka beğenip takip etiğimiz şairler vardır onları öncelikle okuruz ama mutlaka diğer şiirlerede zaman ayırırız eğer zamanımız varsa ( ki yoksa neden bize hitap eden, beğendiğimiz kalemleri kaçıralım?) sırf fazla okunmayan yada yeni şiir yazanları okumak için mi? Bu mecburiyet neden? Ben şiirleri şair isimleriyle görmek isteyenlerdenim..zaten çok sevdiğim kalemleri arkadaş listeme ekleyip sadece onları okuma şansımda var , ve sanıyorum bir çok arkadaş da bunu yapacak ve bana göre bu sistem az okunanların daha da az okunmasına neden olacak ama eski sistemde her gün beğendiğimiz şairler şiir eklemiyor ve bizlerde diğer şirleri okuyoruz o yüzden eski sistem diyorum..
sevgi ve saygılarımla...
güzel paylaşımlara...
feyzi kanra
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:10:19
Yeni sistem daha uygun bencede.
Gruplaşmalarla birbirlerinin şiirlerine
bol yorum yazıyorlar.Yorum paslaşması yaparak,
kendi kalelerine gol atıyorlar.Sonrada gol attık
diye boşu boşuna seviniyorlar.
Gene bir yolunu bulurlar, biz yol bulma konusunda zeki
bir milletiz.:))Hayırlı olsun.Bekleyip göreceğiz.
Teşekkürler.
makes
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:12:12
s.a
bende önceki uygulamanin hic bir mahsuru yoktu..ben daha öncede hic bir ayrim yapmadan okuyabildigim kadar siir okuyor ve ona göre yorumlarimi yaziyordum.. kisilere okumak istemedigi bir siiri cesitli sekillerle okutamazsinizki..siir seven insan her tür siiri okur ama burada farkli amaclarla bulunanlar var ise ve kisileri özel takip ediyorlarsa böyleleri her yerde var..cogunluk hangi uygulamayi istiyorsa öyle yapiniz ancak yukarida belirttigim gibi bence siir ismi yaninda yazanin ismide olmasi uygundur..saygilar
Ursus
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:17:11
Anasayfada sadece şirin adı yazılı olsun.Rumuz tıklandıktan sonra ortaya çıksın. Baştan rumuz konursa o şiir yine okunmayacaktır.
sahaf
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:23:55
merhabalar
mesajdan başka nasıl iletişim kurulabilir ki,ayrıca aile içinde yapılacaklar konuşulmadan nasıl onaya sunulur ki!
Teşekkürler bilgilendirip görüşe açtığınız için.
Benim için uygulamanın önemi yoktur, yorum derdim hiç olmadı, olmaz da.Ayrıca buraya ilk geldiğimden itibaren tanınıncaya kadar epey bir zaman geçti.Yeni olan arkadaşların okunması (tabii bu arada okunmayanlar için de aynı şey söz konusu)ve bütün şiirleri en azından açtığımızda görmek adına güzel bir uygulama derim çünkü okunmayan arkadaşlara haksızlık oluyor bu arada.Bakıyorsunuz şiir günün şiiri olmuş ya bir yorum var ya hiç yok ki şiir yazanlar adına esef verici;biz bizi desteklemez isek kim destekleyecek?İşte bu yüzden belki şiir bu yüzden edebiyatın öksüz çocuğu belki!
Yeniden aynı sisteme dönülecekse bile en azından belirli bir süre bu uygulama yapılmalı ki okunmayanlar okunup tanınsınlar bu süre içinde.Sonra devamı kendiliğinden gelecektir iyi şiir yazanlar için.
tamercan
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:25:48
merhabalar...
yeniliklerinizi takdirle takip ediyorum son yeniliğiniz olan şair ismi kısıtlamasını diğer yeniliklerinizle örtüştüremedim.........! zira;
guruplaşmadan sözediliyor bu tanımlamayı yanlış buluyorum
mesela necip fazıl sevene neden nazım hikmeti bugün okumadın diyebilir miyiz veya ataol behramoğlunu okumak için arayan birine misafir umduğunu değil bulduğunu yer dercesine kusura bakma ahmet selçuk ilkan var elimizde bunu bitir dersine çalış sonra istediğini oku mu demeliyiz örnekler artırılabilir ...........
ayrıca favori üye veya seçtiklerim adlı kavramları da guruplaşmalarım başlığı altında mı değerlendirceez:)))
bırakın isteyen istediğini okusun özgürce yazmaya olanak sağlayan bir anlayış neden özgürce okumayı desteklemesin...
teşekkürler sevgimle..........
Mahzun Prenses...
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:32:08
Bu uygulama ilk bakışta mantıklı gibi görünse de çok şeyin değişmeyeceği kesinleşti.Daha başlamadan hem de...
nasıl mı ? Bazı sayfaları/şairleri ve şiirleri irdeledim bu gün.Herkez kendi sayfasına gelen ve yorum yapma zahmetine katlanan şairin sayfasına/şiirine dönerek yorumunu yapmış.
-Ben de sayfama astığım şiiri okuma zahmetine katlanarak,yorumunu yapmış olan tüm şair arkadaşlarıma döndüm.Yani ancak sayfamda yorumu olanlara yetişebiliyorum.
Sevgili Üstad dolayısı ile bu uygulama işe yaramayacaktır.Bu gün belli oldu daha ilk günden ...

-Ama şunu yapın SEÇKİ.....

-Seçki de görevli arkadaşlar nedendir bilinmez bazı sayfaların sokağına bile uğramazlar.Seçki alan şiirler en çok okunan şiirler olduğundan SEÇKİ adil olmalı.Nedense bazı şairler defalarca SEÇKİ alınca eeehhh antipati yaratmıyor değil.Bunun adil olmadığı kanaatindeyim.Seçki görevlileri sık aralıklarla değişmeli ve de her 25 şaire en az bir görevli düşmeli ki şiirinin okunduğundan emin olsun.
-Ben seçki kurulunun sayfamda yazdıklarımı okumadığından çok eminim ve benim gibi niceleri de emindir...

selma dönmez
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:40:42
şiir denilen olgu şairiyle mütemmim cüzdür, ayrılamaz ikilidir.bence gerekçe ne olursa olsun şiir şairinin adıyla beraber güzeldir.
tekfuri
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:46:55
merhaba;
ben bu sitede daha yeni sayılırım.. ama şimdiye kadar olan düzen sanki iyiydi.. eme eğer bu sitenin bir sahibi varsa ve de kuralları koyuyorsa bizler de yuyoruz. eğer aksak yönler olursa sanırım eleştirilerimizi de dikkate alacaksınızdır.

gruplaşmalardan bahsedilmiş.. bunun çok da doğru olduğu kanısında değilim açıkçası..
saygılar
YAŞAYANKELİME
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:54:04
anasayfaya baktigimda bir bütün gibi geliyor siirlerin hepsi...
sanki bir tek SAIR'DEN yazilmis gibi hissediyorum bütün siirleri..

nihayetinde siiri okumayi seçen biz oluyoruz
tesadüf yoktur..
gizli bir tilsim var, bazen siir ta uzaktan çekiyor :)yasayankelimelerin gücünden olsa gerek...

sair gelir..gider, ismi kalir..
nihayetinde o da bir kelimedir..
siirdeki duygular hiç bitmez..
o da zaten okutanin okutup, anlattigi kadardir.

bence sorun yok...
tesekkür ediyorum...

siirle
siirce
var olun

........

Metkin
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:03:09
Çok adilce bir uygulama olduğu düşüncesindeyim. Kişilere endeksli değil şiirlere endeksli bir siteye yakışanda bence bu olmalıdır.
Zaten bilindiği gibi yazarı bildikten sonra o şiirleri okumak hiçte zor değil.
Önemli olan her şiiri okuyabilmek.
Sabırla, dikkatle ve hazmederek okumaktır aslolan.
Bir emekse satırlara düşen, gözlerimizi kaçırmadan emeğe saygıyı vermeliyiz.

Saygılarımla
M.Etkin
fatma_
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:19:47
Bence çok iyi düşünce ve uygulama, devam etmesi yonunde arkadaşlara katılıyorum.

Saygılar
Sarı kız
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:22:03
Hangi şairin hangi şiirini okuma tercihini yapabildiğimiz eski sistem daha iyiydi tabii ki de... Şahsen zaten kısıtlı olan zamanımda tarzlarını iyi bildiğim şairlerin şiirlerini okumak isterim. Vakit olduğunda diğer şiirleri de okumaya çalışıyorum. Ama hepsini okumak mümkün değil. Tercihler bizler bırakılsın lütfen zorlama hoş değil...
aznera
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:48:05
sayın yönetici kardeşim..tabiki sitemizde yenilik gerekli ve elzem olan bir şeydir..lakin burada gözdenkacırılmaması gereken bir şey var..ben şahsım adına cok dar zamanda siteye girebiliyorum..ve olan zamanımı..en iyi şekilde değerlendirerek kalemi güçlü yazarları okumaktan yanayım..ve uygulamış olduğunuz sistemde ise listedeki şiirlere giriliyor ve şiirden haz alınmıyorsa..siir yarıda bırakılarak yorumsuz cıkılıyor dünden beri yaptığım da buydu benim..diyeceğim oki...eski sisteme geçilmesi..şiir ve yazar adının ana sayfada gösterilmesidir..ki zaten siteye giren insan sayfalarda dolaştığı zaman illda dost arkadaş aramıyor burada önemli olan şiir gibi şiirlerin okunması haz alınması ve yönlenmesidir..eger şair tanıdık fakat şiiri haz vermıyorsa kişi zaten onada yorum yapmadan cıkar..eski sistemde her şeyin daha kolay olunacagı kararındayım..saygılar kardeşim..
kıvanç eren
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:55:26
sayın yönetici,
işi biraz daha uzatmaktan başka bir işe yaramıyacak kanaatindeyim.nedeni belli.şimdi ben beğendiğim şairleri listeme eklicem ve onlar yazınca siz bana bildiri göndereceksiniz ve ben o bildirilerle uğraşıp şiire ulaşacağım sonuçta yine okumak istediğim insanların şiirlerine yorum yapacağım.bu neye benzedi bilmem hatırlar mısınız?metin akpınarla zeki alasyanın bir reklam filmi vardı tek kanallı dönemde.ya fiş verir misiniz üstüne. bu karda kışta elimi cebime atıcam, cüzdanımı çıkarcam bu soğukta cüzdanı açıcam parayı çıkarcam size uzatcam üstünü beklicem üstünü alıcam cüzdanıma koyacam değer mi hiç:)) gibi.bence eski sistem en hayırlı olandır hem bizi hem sizi yormamak adına.şiirle ve şiire harcayacağımız değerli zamanla kalın sağlıcakla yöneticim:)
sabihaserin
29 Eylül 2009 Salı 00:37:08

Eski sistem olmasını tercih ederdim,şair adı görülmelidir. takdir sizlerindir.
Saygılarımla..
Ceyda GÖRK
29 Eylül 2009 Salı 01:37:31
Değerli site yönetimimiz ve kalem dostlarımız...

Bu sitede bulunmamızın tek ortak gayesi var,şiir ya da düz yazı adına ürettiğimiz eserlerimizi paylaşmak...

Ana sayfada salt şiir ismi vererek, hep aynı şairlerin okunduğunu ve guruplaşmak olarak adlandırılan yorumları düşünürsek belki bir nebze haklısınız...

Lakin, takip ettiğim iyi kalemlerin şiirlerini bulmak için, de / da ve soru eklerini bile ayırmayı öğrenemeden, imlası hak getiren, "ben yazdım oldu" deyip eklenen, ortalama 350 şiiri tarayacak zamanım yok...
Sanırım bir çoğumuz için de bu böyledir.

Burada kimse kimseyle yarışmıyor.zaten iyi kalem,iyi şair kendini okutuyor...
Amatör ruh bu işin temelidir...
Kendini, edebi bilgisini, kelime dağarcığını geliştirip çıtasını yükselten tüm kalem sahiplerinin farkındayım...

Hepimizin bir şiir duruşu vardır...Beğeniler de görecelidir.
Şiir altlarına yorum yazmak ise başlıbaşına bir zaman gerektirir ki şahsen ben ancak ortalama 50 şiir okuyup, 10 şairime yorum yazabiliyorum...daha fazlasına zaman ayırabilmem mümkün değil...

Yine de kalemlerin takibi açısından şöyle bir öneri getirebilirim...
Sonuçta kurul gün içinde tüm şiirleri okumak ve tefrik etmek durumunda oldukları için, Uğur böceği ve Kurdele uygulamasının yanısıra "aşama kaydeden kalemler" veya umut vaad eden kalemler" gibi bir başlıkla, şiir ve şiircikleri ayırd edebilir...Biz de gözümüzden kaçanları listemize alır takip ederiz.

İlgi var bilgi yok ise, ne şiir ne başka bir dalda üretimden hayır gelmez.

Hepinize sevgiler selamlar efendim...
şenol eryıldız
29 Eylül 2009 Salı 04:01:23
çok güzel bir uygulama yalnız bazı sakıncaları var tabiiki
1-bazı kişileri tanımadığımız halde kim olduklarını okuduğunuz şiirlerinden öğreniyorduk
2-sayfaya kayıtlı olan bütün şiir yazanların adlarının ve son yazdığı şiirlerinin gösterileceği bir sayfa daha ilave edilemezmi
3-bu güne kadar yayınlanan bazı şiirlere çok az yorum yazıldığı doğru bu şiirlerin bir kaç kere daha yayınlanması gerekmezmi

alakanız ve dişinceleriniz için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.saygılarımla.
sanaladam43
29 Eylül 2009 Salı 08:29:53
Tabiki yazılan her şiir bir emeğin karşılığı mutlaka değerlendirmek okumak ve eleştirmek önnemli gönülden katılıyorum saygılarımla..
Suat
Recep Akıl
29 Eylül 2009 Salı 09:02:12
İşin kolayına kaçmak gibi bir huyumuz var bizim halk olarak.Bu yeni uygulama ile üyeler daha değişik yazar ve şairlere yönlendirileceğinden aslında olumlu bir uygulama. Zatn sitede her kesin bir arkadaş listesi var. Bu arkadaşlarının siteye eklediği yazı ve şiirler kişinin özeline bildirim olarak gliyor.Kendi arkadaşlarını da bu hizmetten faydalanarak takip edebilirler.Bu uygulma isabetli olmuş.
hayal_meyal
29 Eylül 2009 Salı 09:06:53
bu uygulamaya katılanlardanım
ama şair dostların çoğu ki bende dahil isim değil dikkatimi çeken şiirleri okumayı yeni eklenen şiirler arasından bulup okuyorum daha sonra kalanları okuyorum hepsine yorum yazma gibi bir çaba sarf etmiyorum önemli olan okuduğum kişinin anlatmak istediği düşüncelerin anlamını çözmem ve beni ne kadar etkilediğini düşünmem oluyor.birde şiire sadece bakmakla yetinenler var başlığı okuyup sonrasında şiirin anlamı dışında yorum yapanlar var bunu da hakaret olarak kabul ediyorum ya hiç okunmasın yada yorum okunan şiire göre yapılsın.çoğul olarak bakılırsak en büyük saygı ve istenilen budur bence, eşki şair yeni şair kavramına gelinirse şiirin derinliklerine inilirse ya da ...bence şiir gibi şiir dersek çoğu yeni şiir yazan arkadaşlarımızı bende dahil tanıyamayız.yeni diye hiç birşey bilmez sadece uydurma kafiyeler diye düşünmekle yetiniriz sadece şiir şairin dünyasıdır buna saygı göstermek okumaktır bence.
saygılarımla
hanifi kara
29 Eylül 2009 Salı 09:12:12
Bütün şiirler yayılanmalı, isteyen istediği ve begendiği şâiri ve şiiri okumalı diye düşünüyorum.
Siteyi her haliyle beğeniyorum...
Selâm... Sevgi... Duâ ile...
narsut
29 Eylül 2009 Salı 09:16:06
SİZE KATILIYORUM
makber gülü
29 Eylül 2009 Salı 09:39:18
merhaba:ben songül şiirlerin önemli olduğu bu husus da yazanı da es geçmemek lazım günümüzde öyle insanlar var ki başka şiirleri okyup alıntı yaparak altına kendi isimini soyismini yazanlar da var.Ben şiir in başlığı ve şairin adının yazılmasından yanayım
.birisi.(zekeriya duman)
29 Eylül 2009 Salı 09:51:11
Şiir adına gerekli olan tüm yeniliklerin denendiği nezih bir site Edebiyat defteri.

Belki bundan önce yapılan tüm yenilikler şahsım adıma yerinde ve hoşa giden türden idi ama ;

Şimdi yapılan yeniliğe taktım.
Belki tüm şiirlerin kalem ismi bilinmeden okunması uğruna yapılmış olması düşüncesi ön planda ve adil gözükse de, okuma da her zaman önceliğim olan bazı şairlerin şiirlerini kaçırıyor olmam adına ( ki mesajınızda bu şairleri arkadaş listeme eklemem durumunda kaçırmayacak olmam da belirtilmiş olmasına rağmen, arkadaş listesinin o kadar kalabalık tutulmasının da mesaj kirliliği olarak algılıyorum ) bu yeni uygulamanın şahsım adına yanlış olduğu düşüncesindeyim.

Saygılarımla...
Necatik
29 Eylül 2009 Salı 10:50:52
Sevgili kardeşim ANSIZIN inan diger yazılan yorumları okumadan yazıyorum ve sizlere açık yüreklilikle yazıyorum... Yaptıgınız olay belki şiire bir şeyler katkıda bulnur daha çok şiir okunmaya vesile olur çok doğru bir şey yapmışsınız. Bu olay şiir ve şairler için güzel bir olay, Ancakkk ! diger tarafdan üye kaybına uğrayacagınızı hiç düşündünüzmü, çünkü Bir çogunu sizlerde biliyorsunuzki şiir yazıp okumaktan degil geyik yapmaya gelenler var bunların pek hoşuna gitmeyecektir...
Olayın özeti ise ciddi bakan Şairler ve şiir adına güzel ama, site sahipleri için pek öyle degil gibi bunuda zaman gösterecek...
YİNEDE HER ŞEY İÇİN TEŞEKÜR EDERİM...
varol
29 Eylül 2009 Salı 10:52:36
Bu uygulamanın kutlamadan ve riyakar övgüden öte gitmeyen yapıştırma yorumları daha da artıracağını düşünüyorum. Bunun da şiire, edebiyata ve şaire katkısı olcağına inanamıyorum. kopyala yapıştır şeklinde yorum yapan az sayıdaki üyelerimize gün doğdu demektir, sıradan yine aynı yöntemi kullanacaklardır.
Gruplaşmaya gelince, bunun bir mahzur oluşturduğunu ve bu uygulamayla ortadan kalkacağını sanmıyorum. İnsanların şiirlerle dostluklar oluşturmaları da sakıncalı görülebilir mi.
Ayrıca 'şairin önemi yoktur, şiir önemlidir' ifadesini de anlamakta zorlandım. Elbette ki şair de şiir kadar önemlidir. Şiir şairini yansıtır muhakkak ki.
''Önemli olan şiirdir'' diyerek, o şiire duygularını katarak becerisince bir güzellik ortaya koyan şairin önemli olmadığını söylemek acımasız bir yaklaşım.

Bu uygulama belki de çok rahatsız olunduğu söylenen ama somut görüntülerine benim hiç şahit olmadığım gruplaşmaları dahada artıracaktır kanaatindeyim.

Ayrıca kendini geliştimiş ve çok iyi yazan dostlarımızın şiirlerinin tercih edilmesini engelleme amacını da zımni olarak taşıyan bu uygulamanın bu açıdan haksızlık ortaya çıkaracağı inancındayım.
Benim veya isteyen herkesin güzel şiir okuma hakkı ve seçme hakkı olmalıdır...

Her şeye rağmen yeni uygulamanın hayırlı olmasını dilerim...
H.İbrahim SAKARYA
29 Eylül 2009 Salı 10:55:33
HER ŞEYDEN ÖNCE ŞAİR İSİMLERİNİN TAM OLARAK YAZILMASINI İSTİYORUM. KISALTIMIŞ İSİM VE MAHLASLAR YERİNE ŞAİRİN TAM ADI YAZILMALIDIR.SELAMLAR
yasminn
29 Eylül 2009 Salı 11:47:42
bence çok güzel bir uygulama olur yerinde bir karar tebrikler.
gazel gülü
29 Eylül 2009 Salı 12:01:51
Saygılar. Ben Edebiyat Defterinin Yeni uygulamasından da eski uygulamasında Memnunum sonuçta bizler burada duygularımızı yansıtıyor ve hiç tanımadığımız insanlarla bir nevi Sanal ortamda bir şeyler paylaşıyoruz Kim ne derse desin ben yönetimden, de yöneticilerden, de memnunum
Umut ediyorum ki Bir çoğumuz da memnun. Bizler Duygu insanlarıyız ve duygularımızla varız İçimizdeki çocukla varız ve var olmaya da devam edeceğiz. Bazen Hüzünlü Bazen neşeli ama sonuçta biz kendi çapımızda Şaiiriz. saygılarımla İyiki bu siteyi keşfettim ve iyiki sizler gibi değerli insanlarla tanıştım.
umutyolcusu
29 Eylül 2009 Salı 12:05:01
Yeni bir uygulama adına yapılmış olmak için yapılmış bir durum olarak değerlendiriyorum.Çünkü değişen hiç bir şey olmayacak;olacak olan tek şey okuyanlara vakit kaybıdır sadece.
Okumak istediğimiz kişileri listemize alır yine aynı kişileri okumaya devam ederiz,yorumumuzu, beğenilerimizi sunarız diğer taraftan okumak istemediğimiz şiirleri ve şairleri okumadan çıkarız.
bu durumda değişen ne olacak merak ettim.İnsanların istediği anda istediği şiiri okuma özgürlüğüne müdahale edilmesini yadırgadım çünkü burası özgür kalemler sitesi.
Saygılarımla.
ahmet sivri
29 Eylül 2009 Salı 12:56:04
DEĞERLİ YÖNETİCİ BEN KISACA ŞİİR EKLEMELERİNİN EN AZ ÜÇ GÜNE ÇIKARILMASI TARAFTARIYIM .
NE YAPARSANIZ YAPIN GÜNLÜK ŞİİRLERİ TAKİP ETMEK MÜMKÜN DEĞİL.OKUMA VE YORUMLAR ÜÇ GÜNLÜK BİR ZAMANA YAYILIRSA DAHA SAMİMİ YORUM VE TAKİBAT YAPILACAĞINA EMİNİM SAYGIAR
Hamdiye Hatipoğlu
29 Eylül 2009 Salı 16:32:47
selam
Bence yazılanların kime ait olduğu belli olmalı.
Tercih yapma hakkımız olmalı o yüzden kim kimi takip etmiş konusu değilde zaten okuyan insan yine okur..
ama yine de çoğunluk kararına uymak lazım.

eylem yorulmaz
29 Eylül 2009 Salı 16:53:25
yorumunuz icin tesekurler sagilarla
Esra Tekinn
29 Eylül 2009 Salı 17:36:58
kendi adıma şöyle diyebilirim ki ben maalesef bütün şiirleri okumaya zaman ayıramıyorum istiyorum ama zamanım kısıtlı oluyo ya da başka işlerim... bu durumda okumadan gözümden kaçan çok şiir oluyo sonra okuduğumdaysa aa ben bu şiiri neden daha önce okumadım ya da görmedim diye üzülüyorum... herkesi okumaya gayret etsemde kafamda belirlediğim bazı şairlerin şiirlerini özellikle takip ediyorum çünkü her zaman aynı hevesle okuyorum... anasayfada günün şiiri secilen şiirlerin bir kere kesinlikle adı olmalı ki zaten o olucakmış tartıstıgımız yanında isimleri olsun mu olmasın mı? benim şahri fikrim şiir adı olduktan sonra isim olsun yada olmasın çok önemli bir durum teşkil etmiyo sonucta herkes günün şiirini bi şekilde okumus olur bilemiyorum belki de daha adil de olabilir bu durum zaten arkadaş listemiz mevcut ben o kısma şiirlerini beğendiğim sürekli takip ettiğim şairlerin isimlerini aldım zaten. bi taraftan isim olmasın evet daha adil olsun diyorum ama farklı açıdan düşündüğümde de kim olsa isminide görmek isteyebilir anasayfada bu da kendine yazma konusunda daha fazla azim getirebilir beraberinde... bilemiyorum ben siz büyüklerime ve yöneticilerime bırakıyorum bu kararı...
Esra Tekinn
29 Eylül 2009 Salı 17:37:24
kendi adıma şöyle diyebilirim ki ben maalesef bütün şiirleri okumaya zaman ayıramıyorum istiyorum ama zamanım kısıtlı oluyo ya da başka işlerim... bu durumda okumadan gözümden kaçan çok şiir oluyo sonra okuduğumdaysa aa ben bu şiiri neden daha önce okumadım ya da görmedim diye üzülüyorum... herkesi okumaya gayret etsemde kafamda belirlediğim bazı şairlerin şiirlerini özellikle takip ediyorum çünkü her zaman aynı hevesle okuyorum... anasayfada günün şiiri secilen şiirlerin bir kere kesinlikle adı olmalı ki zaten o olucakmış tartıstıgımız yanında isimleri olsun mu olmasın mı? benim şahri fikrim şiir adı olduktan sonra isim olsun yada olmasın çok önemli bir durum teşkil etmiyo sonucta herkes günün şiirini bi şekilde okumus olur bilemiyorum belki de daha adil de olabilir bu durum zaten arkadaş listemiz mevcut ben o kısma şiirlerini beğendiğim sürekli takip ettiğim şairlerin isimlerini aldım zaten. bi taraftan isim olmasın evet daha adil olsun diyorum ama farklı açıdan düşündüğümde de kim olsa isminide görmek isteyebilir anasayfada bu da kendine yazma konusunda daha fazla azim getirebilir beraberinde... bilemiyorum ben siz büyüklerime ve yöneticilere bırakıyorum bu kararı...
sonbaharımsın
29 Eylül 2009 Salı 17:39:43
Merhaba;hızlıca yorumlara göz attım.Bir süredir sadece şiir asmakla yetindiğimi söylemeliyim.Benim sayfama gelip yorum yazma inceliğinde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.
Bu arada bir süredir şairlerin bir ksımının sürekli kendini tekrar ettiğini gördüm.Bir çok arkadaşın "sen bana yaz ben de sana "gibi kısır bir döngü içinde bulunduklarını da gözledim.Bunun ilerleyen günlerde çok yaygın olduğunu fark ettim.Bununla birlikte kendi adıma şair ile hırs sözcüğü bir arada barınmaz.
Gerçekten de şiir olma niteliğinden mahrum söz dizimine çok sık rastlanması ve çoğu kez göklere çıkarılması henüz şiirin emekleme döneminde olduğumuzu göstermektedir.
Açıkcası ender de olsa gerçekten güzel gerçekten kalıcı olabilecek şiirlerde okudum.
BEn ezberlerim sevdiğim şiirleri...Şiir zaten benimle birlikte yürür..konuşur..sever...
Yeni yapılanmadan çok galiba daha az sayıda şiir olmalı sitede ki hepsini okuyalım.
Bu arada yorumlar konusunda yeni kararlar alınabilir.Belli kıstaslar getirilebilir..
Ayrıca zaten arkadaş listesine eklediklerinizi şiiri ile ilgili bilgilendirme mesajı gelmekte.
Derinlik kazanmak,kendimizi geliştirmek daha doğrusu kendimize ve yaşama yaptığımız yolculuğu ifade etmede ustalaşmak adına çeviri bile olsa güzel örnekler konabilir.
Saygılarımla.

MıSRaDaN
29 Eylül 2009 Salı 20:22:48
Merhaba bence bu uygulama hiç iyi olmadı ..Bir anlamda dayatma gibi bir şey elebetteki başka şiirleri de okuyacağız, zaman buldukça okuyorumda ama takip ettiğim, kaçırmak istemediğim isimler de var arkadaş listeme eklemekle de olmuyor bir sürü bildiri geliyor ozaman da takibi gerçekten zor..Hem ana sayfadan girdiğimde her şiire girmek mecburiyetinde neden kalayımki,yada beni okumak istemeyen kişiler neden beni bilmeden mecbur oldukları için tıklasınlar..Zaman olmayınca gerçekten sinir bozucuda oluyor her şiiri tıklamak, 24 saat pc başında beklememiz gerek neredeyse her şiiri tıklamak için .....Ve çözüm de değil bakıyorlar kim okumadan çıkıp gidiyorlar,ben de yapmaya başladım açıkçası aynı şeyi..Eski sistem özgür bir sistem ve iyi bir sistemdi ve hatta şimdikinden daha çok şiir takip ediyorudum ana sayfadan eski haline dönmesi daha adil ve güzel olacaktır diye düşünüyorum..Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum..Sevgilerimle
Ben sana yandım
29 Eylül 2009 Salı 20:45:37
Habib Bey ben yeni uygulamanızı beğenmedim.isimlerden veya şiir adından ne fark eder okuyacak adam her haükarda okur.Ancak şöyle bir durum var.kişi yoksa şiir yoktur.şiir adları birbirine benzeyenleride var.bence Ceyda Hanımın dediği gibi güçlü kalemlerin şiirlerini farklı bir katogoriyle okuyu ile paylaşmak lazım.Öyle kalemler var ki alınmasınlar ama laf olsun diye şiir yazanlar var.her kesin vakti kıymetlidir.İnsanların değerli vakitleri boşa harcanmamalıdır.şiir yazmak ruh zenginliği ise bunu hissedenlerde bir şekilde farklı şekilde dikkate alınmalıdır diye düşünüyorum.İsimlerinin belli olmasında hiç bir mahzur yok bence...ben eskiden daha çok şiir okuyordum bu sistemde benzer isimlerde şiirler birden fazla olunca okuma şevkimde kırıldı.bakın ben bir gün zaman ayırdım başından sonuna tüm üyelerin şiirlerini okudum açık olanların tabi. ama ondan sonra kendimce kaliteli bulduklarımı okumaya başladım.benim önerim şu: eski duruma dönün bir de her kesin isimleri açık kalsın şairin sayfasında kırmızı nokta olunca okumadan geçiliyor.Tüm üyelerin sayfaları açık olsa mahzuru varmıdır teknik olarak bilemiyorum.öte yandan şiirleri okunupta yorum bırakılmayan sayfalarda var.dolayısıyla okunuyor şiirler.diğer şairlerimizin endişeye kapılmalarına gerek yok.bu tür yenilikleri demeokratik olarak oylamaya açın bence.bir sayfa açın değişiklliklere arkadaşlar oy kullansın hangi görüş en çok oyu almışsa onu uygulamaya koyun derim.ayrıca sizden hiç sıkılmıyoruz.kutluyorum bu emekleri özverili çalışmalarınızı saygıyla karşılıyorum kendi adıma.selamlar.Kelami Akdemir-YOZGAT
cebirin defteri
28 Eylül 2009 Pazartesi 17:56:52
Şiirler elebet kişilere göre farklılıklar arz ediyor. Onun içinde bazı kişlerin şiirlerini bazıları illa okumak gerekiyor. Bu seferde vakit yetmeyince tanımadığı kişilerin şiirlerini ister istemez atlıyor atlıyoruz açıkcası ama bir bakıyoruz ki çok güzel hoş şiirleri kaçırmış oluyoruz. Bence siz bu konuda haklısınız. Aynen devam edilsin derim.
eylem yorulmaz
29 Eylül 2009 Salı 16:30:36
yorumunuz icin tesekurler ederim
meselci
28 Eylül 2009 Pazartesi 17:57:25
bence

eski yöntem harikaydı.

isme göre değil, şaire göre okunuyor
şiirler.

saygımla.
HASAN DANIŞ
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:17:59
BENDE 'MESELCİ' ŞAİR DOSTUMA KATILIYORUM ŞİİRLER BASLIKLARINA GORE DEGIL ŞAİRLERE GORE OKUNUYOR..SAYGILARIMLA
(TEMLİHA)
-masal-
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:21:40
Size katılıyorum.Saygılarımla..
salih durmuş
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:29:37
TAMAMEN KATILIYORUM
Şadiye gürbüz(zaralıcan
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:59:01
değerli dost bende katılyorum size

AYTEN ÇIKRIKCI
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:28:19
bencede eski yöntem çok güzel çok hoşuma gidiyordu başka sitelere bile önermiştim o usulü yapanı da kutluyorum eskisi gibi devam etsin isterim
meselci , forumun sahibi
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:38:15
demek istediğim,,,

şair şiiri besler, bu yöntemle zamandan kayıplar söz konusu...

şiir, imzasız ölü bir canlıya benzer.

meselci , forumun sahibi
28 Eylül 2009 Pazartesi 21:02:20
forumda çıkan sorun da

ben biliyorum şiir isimleri bile yetiyor tanımama

yorumsuzluktan kaynaklanıyorum sanıırm

günde beni 80 kişi okuyor

ama ancak 25 i yorum yapabiliyor

bence yorum almaktan ziyade

okunma sayısı önemli olmalı bir şair için.
delikızım
28 Eylül 2009 Pazartesi 21:02:48
eski yöntem daha iyiydi bencede sevmedim bu halini sayfanın. bir sürü zaman kaybı benim için...
direniş
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:35:55
üstad size ayen katlıyorum...

her şiiri okuyabilmek için 24 pc başında beklemek lazım :)))

Bu uygulamada kesinlikle şiirlere girip şiirler okuyamam... denedim ama şiirle alakası olmayan şiirler çıktı kaşıma ve zamanım o kadar çok değil. Yönetim karar almış, uyguluyor... Ben yorum yazdığım şiirlere anasayfadaki isim listesine bakıp, şiirini okyacağım varsa, ismini tıklayıp en son yazdığı şiire bakıp okuyor, yorum yazıyorum...

Bence bu yöntem kaldırılsa daha isabeti olur.
Selim Ceyhan
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:52:19
katılıyorum. kaybedecek vaktim yok benim. şiirlerin hepsi okunyama değer değil. açıkçası şaire göre okuyordum ben.
aznera
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:59:02
evet arkadaşım eski sistemın daha guzel işlediği kanısındayım zaten burada alışa gelmıs bir duzen ve en dogru olan bır duzen vardı ve o duzenın eskısı gıbı yuruması kararındayım..burada yazarı degıl o yazarın kalemın gucu onemlıdır burası edebıyat yanı sıır sıtesı..evet eskı sıstem cok daha guzel ve işleyen sorunsuz bır sıstemdı..yanı harıkaydı.
salih durmuş
29 Eylül 2009 Salı 10:43:51
en büyük yorum şiir okunmasıdır
neneh.
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:00:52
Ben zaten şiirleri okurken zamanım olduğu müddetçe hepsini okumaya çalışırım.İsimlere pek eğilmem.şiirin hası beni kendine çeker.Açarım sayfayı şiire bakarım tat alamazsam bırakırım okumayı.Şiir duyguları harekete geçirmeli kendinden ortak bir parça buldurmalı insana.Yüreğine hitap etmeli.Gözleri daldırmalı sonsuza...Eh seslendirmesi de varsa eğer daha iyi...:)listede şairlerin isimleri yoktu bugün.Yüreğim burkuldu.Sanki şiirler öksüzdüler.Ben bu uygulamayı yüksek anlayışınıza sığınarak beğenmediğimi söylüyorum.Saygılarımla.
eylem yorulmaz
29 Eylül 2009 Salı 16:32:08
yorumunuz icin tesekurler
yorgundukalem
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:01:53

Şiir isme göre okunur ise yeni kalemleri kimse okuma zahmetinde bulunmayacaktır.
oysa ki beğendiğimiz en iyi şairler de bir zamanlar yeniydiler:))
onları nasıl kabullendik belkide bizi en çok etkileyen şiir ve şairide tesadüfen tanıdık...
hadi şansımıza bugün kimi okuyacağız heyecanını hep beraber yaşamaya devam edelim.
saygı ve selam ile...
Selim Ceyhan
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:55:02
yanlış düşünce sevmediğimiz yazarlarda oluyor sitede. mesela ben bazı yazarların şiirlerin(şiir denirse) usandım. ne düzen var, ne ölçü, ne duygu, ne de ahenk... bu yazarların adını görmem lazım girmemek için. şimdi rastgele... okumak için karpuz seçer gibi şiir seçeceğiz bu sisteme göre...
aznera
29 Eylül 2009 Salı 00:02:50
evet arkadasım sen bır yerde haklısın ama ya zaman okumaktan haz alacagımız şiirleri bulmak ıcın haylı bır zaman harcamamız gerececek..ki...tabıkı yenı uye ve yenı şiirleride okuyoruz lakın zaman yetmedıgı zaman ne yapmamız gerekecek sabaha kadar mesaımı?
siyahgecem
29 Eylül 2009 Salı 02:42:32
merhaben de sizlerin arasına yeni katıldım efendim benide aranıza kabul ettiğiniz için teşekkürler fikriniz beyendim saygılar
sahra
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:02:14
başlıklarda yaratıcı her tür tasarımı görecek gibiyiz.
bence bu uygulama ister istemez amacına ulaşacak ve şiirlerin okunma sayısı artacaktır.kısaca güzel bir fikir...
Selim Ceyhan
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:57:47
okunma sayısının bir önemi yok ki... isterse 1000 defa okunmuş olsun. insanlar sevmedikten sonra şiiri ne farkeder ki... sonuçta ben çoğu şiiri okuduktan sonra beğenmiyorum. zaten beğendiğim her şiire ya yorum ya da puan veririm. okunma sayısı mühim değil o yüzden...
Cahit KILIÇ
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:02:24
Bence yeni uygulama bir süre daha devam etmeli. Herkesin her şiiri mutlaka okuması zaten mümkün değil. Hem hiç kimse kendisini zorla başkalarına okutturamaz. Özgür bir platform burası, öyle de kalmalı...
çiğdem savaş
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:02:39
bence son derece adaletli olmuş ama sunun önüne geçilebilecegini sanmıyorum şiirler yine tıklanacak ve cogu kişi yine yazanla ilgilenecek daha üyeliğim cok yeni olmasına ragmen sitenin felsefesini cözmem zor olmadı yazdıgın kadar yorum alıyosun bu bana cok basit geldi sadece ben degil cogu üye bundan şikayetçi diye sanıyorum tabi ki herkes için bunu söyleyemem ama ben gördüklerimden bunu anladım. ben yinede bu uygulamanın yararlı olacagına inananlardanım...ÇİĞDEM
Afet İnce Kırat
28 Eylül 2009 Pazartesi 22:20:03
sevgili Çiğdem yazdığı kadar yorum alanlar var ama yorum yazmadığı halde yorum alanlar da var. gözardı etmemelisiniz. Bu şairin sitede kendisini bir çok kişiye kanıtlamış olmasından kaynaklanıyor. Şair arkadaşlar şiirlerim okunmuyor diye üzüleceklerine çok çalışıp, çok okuyup şiirlerinin kalitesini arttırsınlar. mutlaka fark edileceklerdir.
Selim Ceyhan
28 Eylül 2009 Pazartesi 23:59:11
katılıyorum, hiç yorum yazmadan yorum alanlarda var. şairin kalitesi o da...
aznera
29 Eylül 2009 Salı 00:09:16
ktılıyorum harıka ıcerıklı bır yazar her zaman bulunur ve okunur ..yeterkı şaiir ahmet mehmet degıl..şiir kalıtelı olsun..
Ahmet Bektaş
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:03:21
İmam ne derse desin cemaat bildiğini okur.

Sitenin formatını beğeniyorum.
Yenilikler denenmeli elbet.
Saygılar.
müget
28 Eylül 2009 Pazartesi 20:41:11
katılıyorum:)))
asran
29 Eylül 2009 Salı 19:00:58
Şair okunmaz şiir okunur. :)İmamı dinliyorum cemaatide uzaktan takip ediyorum. Temiz maç olsun iyi olan kazansın ;)
onurumsun
28 Eylül 2009 Pazartesi 18:05:42
Ben kendi adıma tüm şiirleri okumaya çalışıyorum edebiyat defterinde zamanım yettiği sürece her şair arkadaşın şiirlerine ulaşma çabama vardır.

Ama buna rağmen hiç kaçırmadan okumak istediğim kalemler var. Bu kalemler favori listemde görülmemekte. Çünkü kendi adıma hiç kimseyi ayrım yapmadan arkadaşım olarak görüyor ve kimseyi arkadaş listeme almıyordum son bir kaç haftaya kadar. Baştan beri gelen arkadaş listem olduğu gibi duruyordu.

Bu site her gün yeniliklere açık ve her gün edebiyat adına güzel çalışmalar yaparak,bizlerin de kendimizi olduğumuz yerde güvende hissetmemize neden oluyorsunuz. Bu çalışmalarınız ve verdiğiniz güven için çok teşekkür ediyorum.

Son yaptığınız uygulamanın yanlış olduğu düşüncesindeyim. Herkes istediği şairi ve şiiri okuma özgürlüğüne sahiptir. Şimdi bu uygulama ile tüm şiirlere tıklama yapılacak aradığı kişi olmadığını gördüğünde yine okumadan çıkacaktır şiirleri. Yani ismi ana sayfadan silmekle, şiirlerin eskisinden çok daha fazla okumuş gibi görülecek ama bu da bir yanılgıya neden olacaktır diye düşünüyorum.

Umarım en iyi yöntem bulunur. Saygılar

ms-solmaz
28 Eylül 2009 Pazartesi 19:11:07
Bu yeni uygulamadan memnunum.En azından isme göre şiir seçilip,okunmuyor.Gruplaşmaya mahal vermeyen eşitlik ilkesine ugun bir karardır.
Destekliyorum.
Saygı ve selamlar.
Ülkühan Boz
28 Eylül 2009 Pazartesi 20:17:33
Şiiri seven gönüllere merhaba demek istiyorum.Merhaba hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum.Tabiki edebiyat defteri sitesi kaliteli bir site,yöneticilerini ve emeği geçen herkesi kutluyorum.Genel olarak şiirler güzel.Yazılanları fazla incelemeden şöyle bir okudum.Bana kalırsa hiç yorum olmasın.Arkadaşlar şiirimi okuyor,çok güzel yorum yazmış öyle met etmişki.Aynı kişiye yorum yazma gereği hissettiğim için sayfasına giriyorum.Aman Allah'ım şiirle alakası olmayan,imla hatalarıyla dolu bir sayfa .İster istemez kötü bir şey yazamıyorsun.Berbat bir şiire güzel dediğimiz oluyor.Sırf bizim sayfamıza geldi diye üstelik.Gerçi ben berbatsa söylüyorum genelde.Hatta bir çok kişi bana kırıldı belki açık sözlülüğüme.Ama kim söyleyecek bu işle uğraşma kardeşim sende edebi kabiliyet yok diye.Sanal ortamdada yani hatır işi devreye giriyor.Bana kalırsa dedim cümlemin başında kalmayacağını,bu sistemin değişeceğini hiç zannetmiyorum.Yine yorum yapılacak yine yorum yapanları övüp duracağız.
Selim Ceyhan
29 Eylül 2009 Salı 00:01:42
""""Son yaptığınız uygulamanın yanlış olduğu düşüncesindeyim. Herkes istediği şairi ve şiiri okuma özgürlüğüne sahiptir. Şimdi bu uygulama ile tüm şiirlere tıklama yapılacak aradığı kişi olmadığını gördüğünde yine okumadan çıkacaktır şiirleri""""

bu da tabiki kısıtlı olan vaktimizi alacak ve şiir okuyamadan , istediğimizi alamadan siteden çıkmış olacağız maalesef.
aznera
29 Eylül 2009 Salı 00:07:01
ben arkadasıma katılıyorum amac hos vakıt gecırerek ıyı bır kalemın sayfasında olmaksa bunda guruplasmak nerede onu anlayamadım bırı antalyada bırı ıst gıbı bunda guruolasma degıl begendıgı kalemlerı okumak denır bu tpkı sevmedıgı yemegı yemeye calısmak gıbı olamsın..kişi istedıgı kısıyı okur ve cıkar eger cok yenı gelen bır uye varsa ve kalemıde saglam ıcerıgı guzel şiir yazıyorsa okunur ..yeterkı kalemı guclu olsun..yenı uygulama gercekten karısık bır uygulama eskı uygumama daha guzel ve acıktı...
Çamlıgil
29 Eylül 2009 Salı 09:51:36

Bazan günde 300'e yakın şiir yazılıyor, bizler çalışan kesimiz,yazılmış bulunan şiirlerin tamamının okunmasının mümkün olamıyacağı açıktır.Eski sistemin devamı taraftarıyım.
Yorum Yaz
/ 15 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.