** resimli ** 30 mayıs tekirdağ edebiyat toplantısı

9.640 izlenme - 87 yorum -
/ 9 »
Yorum Yaz
ANSIZIN ( Yönetici )
29 Mayıs 2009 Cuma 11:00:15
Tekirdağ'ın yüreği güzel insanı:

Toynak ağaca nasıl bağlanır?

Ve Toynak yakalanır :)

Diğer çekilen fotoğrafları görmek için diğer sayfalara bakabilirsiniz.

ANSIZIN tarafından 6/3/2009 10:32:31 PM zamanında düzenlenmiştir.
kardanadam
1 Haziran 2009 Pazartesi 23:33:50
Şiir dostlarım!

Coğrafyamızın nehirleri gibi akarak, 30 Mayıs 2009 günü Mavi Marmara'da kucaklaştık hep birlikte.

Sergilediğiniz bu sevgi ve coşkularla şiir dostluğunu daha da anlamlı kılarak ölümsüzleştirdiğiniz için Site Yönetimi adına başta Habip Bey kardeşim olmak üzere herbirinizi ayrı ayrı yüreğimle kucaklıyor ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Şiire bulaştığım günden beri çok anlamlı bir gün ve hatta
bir dönüm noktasıydı hepimiz için. Güzelliği biraz daha keşfettik. Aradığımız şiirler vuslatın coşkusunda, her gülümseyen yüzün gözlerindeydi.

Kazandığım dostluk ve mutluluklar çabalarımdan çok fazlaydı. Ancak her dramatik filmin son perdesi gibi sizler gittikten sonra kendimi yalnız hissettim.

Çünkü yüreğimi bölüştürdüm ardınızdan. Bundan sonra özlem ve hasret şiiri karalarsam anlayın ki bu hasretin bir paydası da sizlersiniz.

diyorum ki; aşk çok kişilik olsa gerek.

Kısa yazıyorum şimdilik ama bu öyle bir coşkuydu ki; haftalarca yazsam bitiremem duygularımı.

Elbette yazacağım toplantıya dair.
80 yüreğin izleri kaldı içimde

en güzel dileklerimle

şimdilik fotoğraflarla yetineyim diyorum. Dakikalarca
baktım herbirine

Tüm emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum.
ve katılamayanlara da diyorum ki;

sakın üzülmeyin!
Bir gün mutlaka katılacaksınız. Bu öyle bir ateşki
istese de kimse kaçamaz. :)))

en güzel dileklerimle

Neslihan YAZICILAR
2 Haziran 2009 Salı 01:50:39
Celal Abim iyi ki bu toplantıyı düzenledin alnının akıyla da çıktın işin içinden ki gelen memnun giden memnun...

Toynak Abimin evre evre yakalanışı, bağlanışını,
kısa film olarak çeksek ödül alırdık vallahi :)
Gerçi kareler daha bitmedi benim makinamda 1000 adet kare var daha... :) Bilmem anlatabildim mi? :)

Şükür kırgınlık olmadan kazasız, belasız gidip geldik daha nice toplantılara...
vuslat05
2 Haziran 2009 Salı 02:20:38
Resimlerin yanına isimleride yazsaydınız,en azından gelemiyenler olarak biraz daha tanıyacaktık şiir dostlarını...Emekleriniz için yine de teşekkürler..ESRA DEREL
Toynak
2 Haziran 2009 Salı 11:01:40
valla ihanenete uğradım..tam on bir kişi...en yakınımdan seçmişler casusu...hepsini bertaraf ettim...yükseklerden atladım...tam selamete çıkarken Rıza taktı çelmeyi...güneş operasyonu falan sökmezdi ama adil bir dövüş olmadı bu...yinede kanımın son damlasına kadar mücadele ettim.
yalnız haksızlık etmesdinler...ansızını bağladığım karelerei de isterim...)))))çok güzel iki gündü...
herkese teşekkürler...
kardanadam
2 Haziran 2009 Salı 23:36:03
Sevgili Habip Kardeşim
işte belgesel böyle hazırlanır diyorum.
Harika dizmişin resimleri
kare kare
saniye saniye

yürekten kutlarım emeğini

bu ip meselesi daha çok sürecek
:)))
Hikmet Özkul
3 Haziran 2009 Çarşamba 15:49:32
merhaba arkadaşlar;başta celal bey ve habib bey olmak üzere,kumbağda göstermiş olduğunuz dostluk ve dayanışma adına her kese ayrı ayrı teşekkür ederim.sizleri tanıdığıma kısada olsa sizlerle bulunmaktan büyük gurur duydum. 2011 de okullar tatile girince herkesi bir haftalığına muglada yapacağım toplantıya bekliyorum,şimdiden söyliyeyim.hepinize sonsuz sevgi ve saygılar sunarım.
gülce
4 Haziran 2009 Perşembe 19:31:30
ah kuşum çok güzelmiş ama keşke aksilikler olmasaymış.
Toynak
4 Haziran 2009 Perşembe 22:42:41
Arkadaşlar bende bağladım Ansızını ama o resimler yok....
birisi piyasadan toplatmış)))))
herkesi tanıklığa çağıracağım yoksa...
Allah aşkına yollayın o resimleri....))))İspat etmem lazım bunu bağlandım ama bağladım)))))
snncn
1 Haziran 2009 Pazartesi 01:08:06
breh breh..bu nasıl bir gökkuşağıdır.Hayran kaldım.Oradaydım...
Canan Onuş
1 Haziran 2009 Pazartesi 09:50:27
Celal Çalık bey (Kardanadam) emekleriniz için, dostluğunuz gülen yüzünüz için çok ama çok teşekkür ederim.
Tekirdağ toplantısında olmak muhteşemdi, bana destek olup orda olmamı sağlayan kardeşlerim Leyla Usta ve Mustafa Zorla çok ama çok teşekkür ederim sizlere.
Yazılarından tanıdığım dostlar ne muhteşem insanlardınız sizleri tanıdığıma öyle mutlu oldum ki anlatamam.
Bir sevgi yumağı idi Edebiyat Defteri..Sevgili Habib Dağ ve Nesrin Akalmış hn. teşekkürler..
Teşekkürler HERKESE.

ceynan tarafından 6/1/2009 11:48:55 AM zamanında düzenlenmiştir.
mzorla
1 Haziran 2009 Pazartesi 11:45:19
selam ve saygımla merhaba.saygı değer celal bey'i ilk defa tanımama rağmen çok sıcak,cana yakın,örnek bir konuksever olduğuna şahit oldum.Kıscası Tekirdağ Ankaradan çok sıcaktı.Saygım sonsuz Celal Çalık bey'e ve özellikle gülümsemesi yüzünden hiç eksik olmayan sevgili Cahide hn(SUNUCU)ne güzeldi.Tebeessüm yüzünüzden eksik olmasın cahide hocam.
sevgili Habib Dağ ve Nesrin Akalmış sizide kutlamak isterim.hakikaten emeğinizin küçümsenemeyecek kadar önem arzettiğini ve özellikle nesrin hn ile ilk tanışmama rağmen sıcaklığı,güleryüzü,hakeza (güzelliği) karşısında dilim tutuldu.)))))kendileride farkettiler.evet bu iki yüreğede candan teşekkür ederim.bu tür aktvitelerde bulunmaktan haz almamıza vesile olan güzel insanlara elimizden gelen yardımı her daim yapacağımızıda bildirmek isterim.

Aynı zamanda ilk defa tanıma fırsatı bulduğum değerli yazar ve şairlere hürmet ederim.Kitaplarını paylaştıklarımıza
ayrıca müteşekkirim efendim.

Başşehirden gelen tanıdık dostlara da selam olsun.

birlikte olduğumuz gruptan Leyla Usta,Hacer Alioğlu Canan Onuş hanımefendilere çok teşekkür ederim.güzel gündü.
Hülasa-i kelam

Kısacası Şimdiye kadar tertiplenen en güzel toplantı idi.
baita Celal Çalık ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

saygı sunarım.

Mustafa ZORLA
Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ
4 Haziran 2009 Perşembe 19:32:47

değerli şair dost sayın Mustafa Zorla

özleşim CD si emeklerinize harika yorumlarınıza geceye kattığınız güzelliklere yürekten teşekkürler..
sevgim saygımla..
Canan Onuş
7 Haziran 2009 Pazar 13:52:48
Sevgili Mustafa Zorla..Sizi tanımak çok güzeldi..
Gösterdiğiniz dostluğa ve benim katılımıma vesile olduğunuz için çok ama çok teşekkür ederim.
Sevgi ile ve hep sevdiklerinizle kalın kardeşim, hakkınızı helal edin...
Toynak
1 Haziran 2009 Pazartesi 14:45:39
orda olmak çok güzeldi....
Ben ilk önce;
iki gün boyunca yüzünden gülümsemesini hiç eksik etmeyen ve hep yanımızda olan..En az Celal abi kadar yorulan bu toplantının isimsiz kahramanlarından biri olan yenge hanıma,yani Celal abinin sevgili eşine ayrıca çok teşekkürler diyorum...

Konuksever tekirdağlı şiir dostlarına,Celal Çalık'a ve emeği geçen herkese ayrıca teşekkürler...

Tekirdağda yeni tanıştığımız şiir dostlarına...Ama özellikle sevgili Utku ya...ismmini yazmakla buraya sığdıramayacağım tüm canlara...

Ve edebiyat defteri yönetimine bir kez daha teşekkürler...

Hem fikirim şimdiye kadar yapılan en etkin en güzel ve en anlamlı toplantıydı...şiir dostlarına ve emeği geçenlere selam olsun...
Zübeyde TOPRAK
3 Haziran 2009 Çarşamba 10:46:57
Canım abim benim,
Kendime ne güzel bir abi bulmuşum Tanrım ben...
Benim gibi hiç büyüdüğüne inanmayan, bu kadarmı benzer insan gözünde hep iki damla yaş, yüzünde eksilmeyen tebessüm.
Seni seviyorum benim güzel kalpli abiciğim.
Yengemi ve yeğenimi de burdan öpüyorum. En kısa zamanda bekliyorum.
Merhaba.
ferhan
7 Temmuz 2009 Salı 09:53:24
Mükemmel toplantıya katılamadığım için üzgünüm,başta Celal Çalık beye ve emeği geçenlere teşekkürler,yüreğinizden sevgi eksik olmasın..
Gürsel Cengiz
1 Haziran 2009 Pazartesi 15:08:26
Ülkemin farklı illerinden, belli bir sevda uğruna, şiir ve dostluk adına Kumbağa gelen tüm yüreklere sonsuz sevgi ve saygılarımı sunarım, orada olmak, o havayı koklamak ayrıcalığına erişmek tarafımca büyük mutluluktu.

Sanal ortamda gördüğümüz, dizelerinden tanıdığımız bir çok dostu gördük.Celal hocamın can siparene fedakar davranışları karşısında duygulanmadım desem yalan olur.

Ceyda Görk hocam yoktu, değerli Eşleri Bertan Üsküdarlı ağabeyimiz ciddi bir rahatsızlık geçirmiş, döner dönmez telle arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim.

Sazın teli bir başka çaldı o akşam
Yüreğimi dostlar bir başka aldı
O akşam
Gelmeyen dostlarda aklımız, anılarım bizlerde kaldı

sazıyla
sözüyle
paylaştık bir şeyler
ve bir bulut misali
gönderdik göklere
yaşananları
başka bir toplantıya
sevgi yüklü
yağmur bulutu olup
yağsın diye

Saygılarımla.
Nesrin Akalmış
1 Haziran 2009 Pazartesi 15:31:03

dolu dolu ve çooookk hareketli yaşanan 2 günün ve uzun bir yolculuğun ardından henüz kendimi tam toparlayamadım ama..:)))

ben de bu güzel birliktelikle ilgili duygularımı bir an önce paylaşmak ve keşke binlercemiz aynı sıcak ve güzel paylaşımları yaşayabilseydik demek istiyorum.

Çok emekti... çok güzeldi... çok şiir gibiydik...

yüreği yüzüne vuran sevgili dost Celal Çalık, yapılabileceklerin en olumlusunu ve güzelini sundu ailemize.

hiç dinlenmeden ve heyecanını yitirmeden ince ince dokunmuş mükemmel organizasyon için, tüm yorgunluğuna rağmen hiç eksiltmediği gülümseyişi ve sıcaklığı için kendisine; yine onun kadar güleryüzlü sevgili eşine; her türlü kolaylığı sağlayıp bizlere Tekirdağ sıcaklığını yaşatan yetkililere,; mekân sahiplerine; her bir köşeden imkânlarını zorlayarak sevgiyle dostlukla bu paylaşıma katılan tüm dostlara;

teşekkür ediyorum.

kucaklaştık, şiirleştik, şarkı türkü olduk halay olduk, bin kahkaha ile doyurduk ruhumuzu...

buluşma, yemek, ertesi gün çocuk yanlarımızı doyurduğumuz piknik, Tekirdağ Tarihini soluma şansını bulduğumuz müze ziyaretleri, iğde kokusuna karışan çay kokuları...

kaçanlar, kovalayanlar... yakalananlar, yakalanmamak için duvardan uçanlar... hakkıyla ipe gelenler... ipin ucundan dönenler...

dilek ağacına "en kısa zamanda yeniden" diye poşet bağlayanlar...

ve dediğini yaptığını ispat edenler :))))))

ne kadar anlatılsa yarım kalacak çok güzel iki gün....

ve en zoru da otobüs penceresinden bana sallanan elleri görmekti sanırım.

unutulmayacak... hep böyle güzel ve anlamlı kalacak bu an"ı

ve heyecanla o an'ları kare kare göreceğimiz resimlerin asılmasını bekliyorum şimdi.. orada olup da yaşayanların yeniden aynı duyguları yaşayacağına; gelemeyip de neler olduğunu kaçıranların görecekleriyle nasıl "ahhh! orda olmak vardı..." diyeceğine eminim :)))

ben bu aileyi çok seviyorum. hiç eksilmeyin e mi

cosari
1 Haziran 2009 Pazartesi 22:36:17
Sizleri kıskanmamak mümkün değil. Böyle güzel bir oydan elimizde olmayan nedenler yüzünden ayrı kalmak da bizim şanssızlığımız herhalde. Gönlümüz sizleydi. Selamlar.
guler birsozu
1 Haziran 2009 Pazartesi 23:26:08

insallah eksilmez gunden gune cogalir..mesela etkinlikten

sonra hemen uye oldum..neden biliyormusunuz o cok dogal
hayrat dost tavirlariniza sebep..inanin 50 yillik yorgunlugum gitti..beni etkinlige davet eden sn;sair huseyin guler befendiye ve sizlere tesekkur ederim
hep oyle kalin
sicak kanli dost

guler birsozu
Neslihan YAZICILAR
3 Haziran 2009 Çarşamba 02:48:46
Canısı dur o otobüse uğurladığımız kareleride yükleyeceğiz:)
Hatta geliş gidiş karelerin elimde:)
Sevgimdesin canım kardeşim.
Zübeyde TOPRAK
3 Haziran 2009 Çarşamba 10:57:31
Merhaba benim güzel kardeşim,
Kısık gözlerinle herkese aynı sevgiyle yaklaşma nezakatini ve samimiyetini gösterdin.
Büyümek böyle bir şey işte...
Seni kocaman kucaklıyorum.
Merhaba.
Arzu Altınçiçek
4 Haziran 2009 Perşembe 11:55:52
kına gecesi anından görüntüler de var mı :) Nesrin ile pek bir beğenmiştik :))))
Neslihan YAZICILAR
4 Haziran 2009 Perşembe 12:22:45
Arzu'cum bi bakayım ben dur sen, Bedia Akartürk bulur:)
Allah iyiliğini versin senin emi...
Nesrin Akalmış , forumun sahibi
4 Haziran 2009 Perşembe 17:51:17

nesli buluncaya dek biz ikinci toplantıyı da yaparız be arzu :))))))

hele çantasına el atıp da küpe kolye ayrım işine dalarsa sen onu unut :))))))

ya muavinden ayna isteseydik cidden getirir miydi diye hala düşünüyorum. he bir de ahaliye telefon arattırdı ya o otobüste... yok nesliden şugarı bu alemde :)))))
Arzu Altınçiçek
13 Haziran 2009 Cumartesi 17:49:22
NEsrin kötü bir haber sana

Otogar girişine dördümüzün resmini koymuşlari üzerine de kırmızı bir çizgi çekmişler, ne anlama geliyor sen biliyor musun ? :))
Nesrin Akalmış , forumun sahibi
13 Haziran 2009 Cumartesi 22:32:28

hahaaaaaaa hadi ya!

bize çizgi yeter mi Arzumcum sence ??????

:))))

hayata çizgileri aşmak için gelmedik mi :))))
NADİDEM ZEHRA
1 Haziran 2009 Pazartesi 15:36:18
unutamıyacağım harika iki gündü....emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum...iyiki ordaydım....
su_misali(Gülhun Ertilav)
3 Haziran 2009 Çarşamba 13:55:46
Canım benim iyi ki vardın ve iyi ki seni tanıdım. Öpüyorum hasretle
Neslihan YAZICILAR
4 Haziran 2009 Perşembe 12:20:51
İyi ki vardınız Nadide Zehra'cık. :)
Şimdiden özledim hepinizi...
Sevgilerle kalın.
Sabiha KÜÇÜKTÜFEKÇİ
1 Haziran 2009 Pazartesi 15:54:28

herşey süperdi..!
güzelliklerden mest olduk ...devamı gelecek yazıda...:)))
(bilgisayarda sorun var dostlar)

SABİHA KÜÇÜKTÜFEKÇİ tarafından 6/16/2009 9:04:37 AM zamanında düzenlenmiştir.
Neslihan YAZICILAR
4 Haziran 2009 Perşembe 10:19:48
Sabiha'cım seni tanımakta ayrı güzeldi tekrar görüşmek dileğiyle, bu arada modellik için tekrar teşekkürler:)
Sevgilerle kal.
_yüRekTen_
8 Haziran 2009 Pazartesi 04:15:05
ahhh orda olmak vardi.. ahh..

ne guzelsiniz...
Cahit KILIÇ
1 Haziran 2009 Pazartesi 16:20:59
Harika iki gün geçirdik. Şiir gibi insanlarla tanıştık.
Emeği geçenlere tekrar tekrar teşekkürler...
kardanadam
5 Haziran 2009 Cuma 12:59:32
Sevgili dostum

ilk kucaklaştığımız andan itibaren
adını soyadını
yüreğinin sıcaklığını
ve o güzel tebessümünü
öyle bir işledim ki yüreğime

resim gibi kaldın hatıralarımda

ve İstanbula gidince
arayacağım önemli dostlarımdan birisin artık

çok sevgimle
Yorum Yaz
/ 9 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.