Edebiyat defteri 2. ankara toplantısı

24.567 izlenme - 444 yorum -
/ 45 »
Yorum Yaz
sema güler
15 Ekim 2008 Çarşamba 23:53:08
Sevgili Arkadaşlar ;
bir yenisini düzenlemek istediğimiz Edebiyat Defteri Ankara toplantısı için şimdiden heyacanlıyız.’İnsan yaşadığı toprağa benzer havasına suyuna,yalanına benzer' diyor Edip Cansever. Anadolu kültürünün mirası olan ve o toprağın mizacına uygun hüznünü sevincini hep avucunda taşıyan sıcakkanlı insanların oluşturduğu çileli yurdun sahibi olmanın o buruk gururuyla ;
kardeşliğe en çok gereksinim duyduğumuz şu günlerde böyle bir toplantıyı gerçekleştirme sorumluluğu duyduk.
Sevgili Filiz Kılınç ,Hayalayna ile birlikte o şiirden gelen kardeşliği bileklerimize akıtarak emeğimizi gücümüz birleştirerek o gün orada, o bahçede sizlerle olmak istedik.
Yine hepimiz biliriz ki ;
Dış yaşamdaki olumsuzluklar hızla çoğalıyor, bir yandan da kendine 'yabancı' birer birey olmaya zorluyor bu sosyal yabancılaşma dediğimiz olgu. Hepimizi yalnız ve mutsuz bireyler haline getiriyor evren gitgide.İçimizi kanırtarak şiir yazmamız hep bu yüzden sanırım.

Modern şiir alternatif bir evren,ama içinde yaşadığımız dünyaya koşut bir alternatif objeler evreni kurmak zorundadır .Bu yüzden ki ;
şiiri ve sevenleri soyut olan o idealar dünyasından alıp toplantılarla yan yana getirerek belki de
‘şiir ‘ denilen kemiğe birer ruh üfleme kaygısıyız Edebiyat Defteri olarak her birimiz …
Toplantımız daha geniş bir mekan olan 'Ankara Şeker Lokali'nde olup, daha önce mahcubiyetini çokça hissettiğim (yürüme engelliler açısından) asansörlü bir binanın 3.katında.Yine Ankara'nın orta yerinde KızıIay meydanında.

Toplantı saatimiz 14:30 da başlayıp akşam 21:00 ‘a kadar devam edecektir. Pazar gününü tercih sebebimiz, şehir dışından katılacak olan arkadaslarımızın çoğunlukla Cumartesi günü çalışıyor olmaları ve Pazar günü olması durumunda sahiplerince toplantı mekanını tam gün kullanabileceğimiz ayrıcalığının sunulması idi. Bu sebeple elbette ki Pazartesi işyerlerinde olmaları gereken arkadasları da düşünürek toplantıyı erken bir saate alarak, yola cıkması gerekenlere sakınca doğurmayacağını düşündük.
Organizasyonda birlikte emek sarfedeceğim arkadaslarım ; Filiz Kılınç,Hayalayna adına da saygılarımı sunuyorum.

Toplantı Yeri: Ankara Şeker Lokali (Ziya Gökalp Cad.No:12/ (kat:3)
Toplantı Tarihi: 30 Kasım (Pazar)
Menü : 10 çeşit Ordöv tabağı, tavuk şiş, salata, meyve, ara sıcak(Sigara böreği) sıcak ya da soğuk içeçek
Ücret : 30 ytl

Sunumlar : Filiz Kılınç/Son Arya
Müzik : Ney:Hayalayna /Cura :sema güler / Yanflüt: Berivan özgül Güler / Klasikgitar :Cemal Güler / Bağlama-Kaval:Hüseyin / Ritm(Bendir): Bayram/ Solist: Şükran

sema güler tarafından 10/24/2008 1:09:43 PM zamanında düzenlenmiştir.
umutadam
16 Ekim 2008 Perşembe 01:26:56
Şimdi bu toplantıya
katılmazsam
zaten bir önceki toplantıdan dolayı mahcubum...
kesin Sema beni boğar ...
30 Kasım'da görüşmek üzere...
hadi geçen toplantının utangaçlığı ile
listede ilk ben olayım...
Şimdiden heyecan bastı be....
sema güler
16 Ekim 2008 Perşembe 01:31:40

1) Umutadam (Orhan Bozkurt)

Şaban Aktaş (Homerotik)
16 Ekim 2008 Perşembe 01:55:56
SAĞ KALIRSAM GELECEĞİM '' GÜNLERİN GETİRDİĞİ BASKI ZULÜM VE KANDIR.'' Oraya gelince öldürülme ihtimalim de var.Çünkü çok insanı eleştirdim, hepsi bana düşman gözüyle bakıyorlar;ama olsun ne farkeder,şairin ölümü şiir yüzünden olsun...
Bir de isteğim olur belki;Sevgili Sema bana sazını verir, bir kez de ben çalıp söylerim.Görüşmek üzere...
filiz kılınç(SON ARYA)
16 Ekim 2008 Perşembe 02:02:30
merhaba sevgili dostlar.

2. yapacak olduğumuz EDEBİYAT DEFTERİ TOPLANTISI sizlerle renklenecektir...heyecanımıza ortak olacağınızdan eminim...Ankara da an/kara değil, sizlerle rengarenk olacaktır.

sevgiler.

1. umut Adam ( Orhan BOZKURT )
2. Şaban Aktaş
ANSIZIN ( Yönetici )
16 Ekim 2008 Perşembe 02:15:44
Sizlerle birlikte aynı ortamda bulunmak tekrar aynı atmosferi solumak benim için bir onurdur.

1. umut Adam ( Orhan BOZKURT )
2. Şaban Aktaş
3. Filiz Kılınç ( SON ARYA )
4. Sema Güler
5. ANSIZIN
6.-

ANSIZIN tarafından 10/16/2008 2:19:23 AM zamanında düzenlenmiştir.
deryaxderya
16 Ekim 2008 Perşembe 02:37:00

Bu defa, Allah'ın izni ile geleceğim. Emek veren her arkadaşıma şimdiden teşekkür ederim. derya
can-can
16 Ekim 2008 Perşembe 07:35:48
İnşALLAH bende gelmeyi düşünüyorum...
Şiir dostlarıyla tanışmak benim için büyük bir mutluluk olçak.
Ankarada görüşmek dileğiyle.

can-can tarafından 10/16/2008 7:36:29 AM zamanında düzenlenmiştir.
[ /kalinyaz1. umut Adam ( Orhan BOZKURT )
2. Şaban Aktaş
3. Filiz Kılınç ( SON ARYA )
4. Sema Güler
5. ANSIZIN
6.-Ünal Avcı(can-can)

can-can tarafından 10/16/2008 7:38:04 AM zamanında düzenlenmiştir.
pınarbaşılı
16 Ekim 2008 Perşembe 10:45:03
Selamlar. Memnuniyet verici. Bir aksilik olmaz ise ordayım.
Saygılarımla.
Çeşminaz.
16 Ekim 2008 Perşembe 10:58:03
Önceki toplamtıya baya özenmiştim umarım bir sorun çıkmaz ve orada olurum emeği geçenlere teşekkürler...
Yorum Yaz
/ 45 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.