İnsanlığın hamuru sizce nedir

2.241 izlenme - 82 yorum -
/ » 9
Yorum Yaz
Bilgece tülay bilgin
24 Eylül 2008 Çarşamba 15:29:11
İnsanlığın hamuru sizce nedir
goliat*
3 Şubat 2009 Salı 14:52:19
insanlığın hamuru dediğiniz bu olgu aslında taa eski zaanlardan bu yana dünyayı hep canlı bir varlık olarak görüp insanın etkilenişi göstermeleriyle aynıdır aslında ... kısaca yağmurlar suyumuz ...gözyaşlarımız , fırtınalar hiddetimiz, yanardağlar yeni bir hayatın doğuşu , güneşse gelen sevgimizdir .. insanın hamuru topraktır dedikleri aslında bu , bu bahsettiğim herşey sonuçta toprakta var olur veya toprağa düşer.. sonuçta hepsi topraktır.. bizde dahil..
Ursus
1 Mart 2009 Pazar 18:09:36
Önce lakayitliği bırakıp ciddi anlamda ne sormak ve öğrenmek istediğinizi doğru düzgün anlatın, bizde elimizden geldiğince düşüncemizi aktaralım.Saygılarımla.
Toprağımsın
3 Ekim 2008 Cuma 14:11:36

Sevgili Tülay: İnsanlığın hamuru diye açmış olduğun yazıya şöyle bir kaç söz edeyim dedim. Önce hava durumundan başlayalım. dışarda yağmur yağmakta. Belki diyeceksin ki yağmurla ne alakası var? Ben hiç öyle düşünmüyorum. İnsanlığın hamuru topraktır sudur sevdadır. Neyse benim çizilecek mimari projelirimiz var. Hamura su katmam gerek. Saygılarımla
Bilgece tülay bilgin
3 Ekim 2008 Cuma 14:38:01
Yönetime teşekkür ediyorum
Diyceksiniz ki bu ne şimdi
Özümüzü hatırlatan garip bir soru

İnsanlığın hamuru

Toprak özümüz....Gerçek hayatta insanlığın hamuru bence Baş eğmek.

Aslında bir çok şey sıralaya biliriz

Sevgi
Saygı
Aşk
Hoş görü

hırs
kin
zan
iftira
maske

Bunların karışımı insan
Hangisi ağır basıyorsa insanın mayası o mudur acaba..bakış açısı getirelim.....

tülay bilgin tarafından 10/3/2008 9:30:26 PM zamanında düzenlenmiştir.
Toprağımsın
3 Ekim 2008 Cuma 14:54:46

Hamur bir karışımdır. Sadece baş eğmek diyemeyiz. Baş eğmek bir harekettir. Baş eğmekten kesilmedi mi suyumuz ekmeğimiz. Saygılarımla.
Şükran AY
3 Ekim 2008 Cuma 15:13:55

İnsanlığın hamuru sevgidir bana göre.
Herşey onunla şekillenir ve anlam kazanır.
Yüreğinde sevgi taşıyana insan denir.
Aksi durumunda insanlığından şüphe edilir.
Tabiki tek başına yeterli değildir ama herşey sevmekle başlar.
Özünde bu vardır diyorum.
Çiçek toprağı sever buram buram koku salar,Yağmur bulutu sever yağar,
Anne bebeğini sever süt verir,Yaradan sevilir inançlı olunur,herşeyy ya
Allah kulunu sever esenlik verir,Kul kulu sever aşk olur,dostluk olur,arkadaşlık olur,aile olur,mutluluk olur... bu liste sonsuza kadar sürerr gider.
Böyle olunca değil insanın hamuru dünyanın,yaşamanın,hayatın herşeyin hamuru sevgidir derim.
elma
3 Ekim 2008 Cuma 15:55:13

Aşk ile geldi ol insan cihane...

Ahmet Bektaş
3 Ekim 2008 Cuma 16:04:29
Topraktan aşk ile karıldık.
Aşka bulandık.
.
.
.
zkf
3 Ekim 2008 Cuma 16:07:48
ilk insan balçıktan yaratılmadı mı?
o zaman insanlık hamuru su,toprak...
mayamız ne onun cavabını verelim.
aşk...(bence)
bluecould
3 Ekim 2008 Cuma 17:54:09
ham olarak doğarız ailemizden aldığımız karışımlarla hamurumuz yoğrulur desem...herkesin hamuru bir olsaydı çok duyarlı çok sevgi dolu ve çok eğitimli bir toplum olurduk hatta hepimiz aynı kitabı okuyup aynı duygu görüş ve hoşgörüde olurduk, kimbilir belkide hepimiz insan gibi insan olurduk...oysa hamurlar farklı, kek var pasta var simit var ama özünde su var...:) benden de böyle bir yorum gelsin sevgili Tülay arkadaşım...
elma
3 Ekim 2008 Cuma 20:44:20

ah realite:)

şurada aşktan geldik Aşk'a gidiyoruz diyorduk tam:)...

Yorum Yaz
/ 9 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.