Sevdiğiniz yazarlar

3.031 izlenme - 148 yorum -
/ » 15
Yorum Yaz
BANU ULUDAĞ
21 Temmuz 2008 Pazartesi 15:20:57
Mahmut Şenol

1-Bay Konsolos
2-Phaseslis Adağı
3-Çerkes Adil paşa'nın Tahsildarlık Düşleri

Yazarın ilk iki kitabını okudum.Zaten bir tanesini okumak sayın Şenol'un hayranı olmanıza yetiyor.Türkçeye çok hakim kendisi.Tarihi çok sevdiği ve engin bir bilgiye sahip olduğunu hemen anlıyorsunuz.Özellikle Phaseslis adağı kitabında roman tadında tarih okumak ve bilgilenmek harikaydı.Bay Konsolos ise farklı bir tarz ve müthiş bir hayal gücüyle yazılmış.Hep gülüp hemde haritadan silinmiş, başka bir ülkenin egemenliğine geçmiş Mandarin ülkesinin hiç bir şeyden haberi olmayan zavallı konsolosa acımadan edemiyorsunuz.Sıra yazarın üçüncü kitabını okumakta.Sevgilerimle.
imitasyon düşler
21 Temmuz 2008 Pazartesi 17:44:56
fatih akça
21 Temmuz 2008 Pazartesi 18:27:10
stenbeck favori yazarım fareler ve insanlar,gazap üzümleri,bitmeyen kavga,

london'uda okumuşluğum var martin eden, alkoliğin anıları

Türkiye'den a.Kadir Konuk'un romanlarını çok severim gün dirildi,çözülme,sarı tipi gibi

Şükran AY
21 Temmuz 2008 Pazartesi 20:03:52
İskender Pala, Paulo Coelho,Tolstoy,Can Dündar,Cezmi Ersöz,Dostoevsky,
Reşat Nuri Güntekin,Irvin.D.Yalom,Yaşar Kemal (İnce Memed)

*YAKAMOZ* tarafından 7/21/2008 8:06:28 PM zamanında düzenlenmiştir.
Yağızefe
22 Temmuz 2008 Salı 00:42:23
Necip Fazıl
Mustafa kutlu
Mustafa islamoğlu
Ahmet altan
Şule yüksel şenler
Emine Şenlikoğlu
............
zkf
22 Temmuz 2008 Salı 18:23:42
tolstoy
nazan bekiroğlu
vehbi vakkasoğlu
necip fazıl
iskender pala
muhammed bozdağ
senai demirci
cüneyd suavi
yavuz bahadıroğlu
ahmet akgündüz

.........
daha bir sürü
hudaverdi
22 Ocak 2009 Perşembe 13:39:00
merhabalr.aslında bu konuyu açtığımda acaba nazan bekiroğlunu cüneyt suaviyi yazan var mı diye merak ederken ilk sizi gördüm gülümsedim...Nazan bekiroğlunun kitaplarınadaki edebi güzellik inşallah şiirlerinize de yansır..Yüzümü gülümseten birisine de borcumdur esenlikler dilemek..esenlikle kalın...
vendetta
23 Temmuz 2008 Çarşamba 01:16:07
Franz KAFKA...
Ne yazmış ve yarım bırakmışsa...
Ne söylemişse ya da aklından her ne geçmişse...
Horozigo
23 Temmuz 2008 Çarşamba 02:50:22
Franz Kafka.
Tolstoy.
Boris Vian.
Marquis de Sade.
Küçük İskender.

spartalıprofessor
23 Temmuz 2008 Çarşamba 12:16:38
Descartes,Sezai karakoç,Ayşe kulin,İsmet özel,Kierkegard ve bana hitap eden her yazarı...
kaybedecek zaman yok
23 Temmuz 2008 Çarşamba 18:27:45
o kadar çok ki...oğuz atay,sabahattin ali,halide edip,yaşar kemal,jack london,ivo andriç,stefan zweig , gabriel garcia marquez...
yinede hayatımın kitabı jack london(martin eden)
ve oğuz atay (tutunamayanlar)
Yorum Yaz
/ 15 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.