Şiir olmasaydı ne olurdu?

2.269 izlenme - 75 yorum -
/ 8 »
Yorum Yaz
DurdxuŞahinx
18 Haziran 2008 Çarşamba 22:12:57
Şiir olmasaydı ne olurdu?
zeki çelik
19 Haziran 2008 Perşembe 13:53:41
dimi
mesela ellerimiz olmasıydı nasıl yazardık / ya da ayaklarımız olmasa Türk milli takımı nasıl kurulurdu

Kyrie
19 Haziran 2008 Perşembe 16:19:16
:))))))))))))))))
aynur soysal kumcu
19 Haziran 2008 Perşembe 13:54:35

ne olacak o kadar şair olmayacaktı ya da yazar olacaktı duygular kısa ve net anlatılamıyacaktı ya da edebıyat defterı olmayacaktı....
necva kıyak
19 Haziran 2008 Perşembe 14:43:24
Düşüncelerimizi odun misali düz yazıp kabaca anlaşacaktık.
Şiir hayata anlam kazandırıyor.

Bizi hayvanlardan ayıran önemli yanlarımızdan biriduygusal olmamız...
Ve bunu iletişim aracı olarak kulanmamız...
€nis
19 Haziran 2008 Perşembe 14:52:44
Şiir olmasa başka birşey olurdu. Forum da olmasaydı denmeyeceğine göre biri forum açar sorardı şu olmasa ne olurdu diye..
Forumlara konu çkardı herhalde şiir olmasaydı yine..

unutmadan; yazının olduğu yerde şiir vardır ve olacaktır.Düşünseniz de düşünmeseniz de..

€nis tarafından 6/19/2008 2:55:23 PM zamanında düzenlenmiştir.
zebercet fırat
19 Haziran 2008 Perşembe 15:11:44
şiir vardır ve olmasaydı hali düşünülemez...

kurgulanan herşey sizi olması halinin tersine götürecektir ki bu da son derece anlamsızdır...
süreyya
19 Haziran 2008 Perşembe 17:16:50
erolbasci
19 Haziran 2008 Perşembe 17:23:22
-Müzik, enstrümantal olurdu...
-Vezin, nazım, Nâzım olmazdı...
-Şarkı, türkü ırlamak olmazdı...(küvette şarkı söylenmezdi..dikkat!!!)
-Şiir olmasaydı, yokluğunu farketmezdik..Televizyon yokken radyo yetiyordu mesela:) Hatta daha iyiydi belki de...
-Şiir olmasaydı, çok bilmiş ustalar "olmamış bu, ham kalmış, biraz daha çalış üzerinde" derlerdi..;)
-Şiir olmasaydı, tohum vermezdi...
-Şiir olmasaydı, serada turfanda şiir çalışılırdı..
-Yok eğer bundan sonra şiir olmasaydı diyorsak, işte o zaman çok kötü olurdu...
meneviş
19 Haziran 2008 Perşembe 17:35:13

aci paylasilir mi? paylasilirsa, nasil paylasilir? diye forum sayfasi actim kabul görmedi.

n'apalim, gaderimiz böyleymis...:)

iste, "siir olmasaydi ne olurdu?" sorusuna cevap: n'olacak, insan da olmazdi.

bence anlamsız bir soru.

sevgiler,
bluecould
20 Haziran 2008 Cuma 23:20:11
zaten olmayanların listesini yapmaya kalksak oooooooo sayfalar yetmez:) ne güzel işte kalemi olan yazıyor fenamı...
"iyiki varsın şiir seni deliler gibi seviyorum...."
eski çağlarda taşlara işaret çiziyorlarmış ama onlarda bir şekilde yazıymış... sümerler göktürkler gibi...gerçi benim param yoktu okuyamadım sadece yazar oldum ama....
belkide dumalarla bişeyler yazardık....yada belki de yazmak yerine sağlıklı ilişkiler kurardık...hem günün şiiri derdide olmazdı:))) valla bilemiyorum ama birşeyler olurdu yani...pek aklım çalışmaz böyle şeylere...foruma katılmak için yazdım...
saygı ve sevgimle şiir dostlarım...
Yorum Yaz
/ 8 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.