12 saat sonra öleceğinizi bilseydiniz neler yapardınız?

4.390 izlenme - 229 yorum -
/ » 23
Yorum Yaz
elvin
4 Kasım 2007 Pazar 18:51:16
12 saat, ömürde çok kısa bir süre.
eğer ki bilseydik ölüme 12 saat kaldı neler yapardık acaba?

ben önce tanıdığım herkesle helalleşirdim.
vasiyet yazardım.
tevbe ederdim.
en sevdiğim insanlara son hediyelerimi alırdım.
sadaka verirdim.
vs vs vs

ya siz ne yapardınız?
gedik_of
13 Aralık 2007 Perşembe 12:44:10
Vay başıma gelene vay
Küçük yaşta çıktım oftan
Yaş kemale erdi çoktan
Gücenir oldum hiç yoktan
Vay başıma gelene vay

Gidiyorum yana yana
Hasretim arttı sevdama
Belliki yaklaştım sona
Vay başıma gelene vay

Ne gün var takipte, ne ay
Eksiğimi geçmişe say
Bir kelerli yaktı gitti
Vay başima gelene vay

Hüseyin GEDİK

BELKİDE KALAN ZAMANIN ONDANDA KISA AMA BİLSEYDİM FİLLER MİSALİ TERKİ DİYAR EDERDİM GERİYE ACABA YAŞIYORMU UMUDUNU BRAKARAK.
AYTEN ÇIKRIKCI
11 Mart 2010 Perşembe 15:36:05
SEVİNCİMDEN HAVALARA UÇARDIM ALLAHIMDAN TEK İSTEDİĞİM BU SADECE GÜNAHLARIMIN AFFI İÇİN ALLAHA YALVARIR OĞLUMA KAVUŞMAM İÇİN DUA EDERDİM....TEK BAKLENTİM ÖLÜM ÖLÜM ÖLÜM
yarsuad
12 Mart 2010 Cuma 21:12:59

.............................NE YAPMAZDIMKİİ.................................................................?
Hilmierçelebi
5 Kasım 2007 Pazartesi 13:15:11
2saatini tanıdıklardan helallik almaya 1saatini tövbe etmeya 9satini ise oğluma ayırır ve onun hafızasında guzelbir anı bırakmaya çalışırdım saygılar zoor soruydu öğretmenim.
cenntbeyza
5 Kasım 2007 Pazartesi 13:33:24
ben ilk güzel bi tövbe ederdim sonra herkeze su dagıtırdım bilmiyorum biliyormusunuz eger melekler biz dünyada olsak herkeze su dagıtırdık bunun sevabını bilseler herkez birbirine su ikram eder demişler belki komik olurdu bi damacanayla dolaşmak ama ölecem komiklik kimin umrunda allah hepimize hayırlı uzun ömürler versin inş
heyula
5 Kasım 2007 Pazartesi 17:56:46
Sorumluluk,
Öğüt verirdim çocuklarıma, sıkı sıkı tembihler, beni nasıl gömeceklerinden, kimseyi çağırıp da rahatsız etmemelerine kadar,
yapmaları, yapmamaları gerekeni, sık sık saate bakardım, son dakikalarda yatağa uzanıp kapardım gözlerimi, dua etmezdim , sanırım dimdik ölürdüm, ama belki gözlerim yanardı, sıkardım ama açmazdım bir daha.
edebiyatkolik
5 Kasım 2007 Pazartesi 18:02:37
hiç kimse ve ya hiç bir doktor bana 12 saat ömrün kaldı diyemez...

şaka bi yana ne kadar içimden onu yapardım bunu yapardım diye geçsede o anki üzgüntü ve heyecanla hiç bir şey yapamazdım herhalde tek yapacağım şey allaha yakın olmak ona dua etmek olurdu herhalde
yada üzüntüden 12 saatten önce ölürdüm...
ömür
5 Kasım 2007 Pazartesi 18:03:10
sevdiklerimle bir süre beraber olurdum...kısa bir geziye çıkardım

ömür tarafından 11/5/2007 6:06:02 PM zamanında düzenlenmiştir.
bahadır
5 Kasım 2007 Pazartesi 18:39:09
herhalde bana bu kadar yaşama şansı verdiği için o yüce varlığa teşekkür ederdim.
çınar61
5 Kasım 2007 Pazartesi 19:42:11
korkularimdan kacmayi birakirdim sadece...
galabet
5 Kasım 2007 Pazartesi 20:15:45
tevbe etmezdim.hangi biri için edeyim ki. toplasam 24 ciltlik eser olur günahlarım..12 saat yetmez.
cemil abi var tekel bayii ondan veresiye alıp ay başında parasını veririm derdim. bir de sarhoş ölürdüm heralde.
eski sevgilimi arayıp" allah belanı versin, öl de kurtulayım" demesini büyük zevkle dinlerdim.
bir de kendime duygu sömürüsü yapardım" ben ölecek adam mıyım?" diye.dertlenir dertlenir içerdim.
tabiki mezarımın başına gül dikerdim.her bahar bülbül konup da benim türkümü çığırsın diye.
mami23
7 Kasım 2007 Çarşamba 12:05:33
bütün yorumları okudum
bana en yakın olanı buydu.
sengülbebegim
4 Ocak 2008 Cuma 14:59:36
hepsini okudum ama bana da en yakın olan bu.... ve galabet arkadaşın diğer yazısı ..... çok güzel tebrikler..Çünkü aynını yaşardım
Nilgün Akçay
10 Mart 2010 Çarşamba 19:45:30
Bir gece yarısı Mevlayı yürğinize konuk edin...Bir damla gözyaşını sunun Yaradana... O zaman göreceksiniz sizin günahlarınızın, Mevlanın Rahmeti yanında hiç kaldığını....İnanın olur mu bu yazdıklarıma deneyin en azından bunu hak ediyorsunuz eminim....Ben Mevlanın nurundan sizde bnim nurumdan yaradıldınız diyen ümmetim diyerek cennet kapısında bekleyen bir peygamberin ümmetleriyiz..Şefkat diyarına uğramadan nereye gidiyorsunuz diyesim geldi...Dilerim farkına vardığınız günahlarınızın affının olabileceğinide en kısa zamanda anlar başınızı gerçek çevireceğiniz yönü bulursunuz...Yüreğinize huzur ömrünüze bereket gelmesi dileğimle...Dostça ve sevgiyle kalın.
Sevay
12 Mart 2010 Cuma 19:23:27
Esprili güzel bir yorum, gülümsettiniz. Tabiki bunu yapmazdınız, bari giderken günah işlemeyin.

Allah tan hiçbir zaman ümid kesilmez, yüce Allah kullarına, kullarından daha merhametlidir. Tövbenizi kabul eder.

Ben ne yapardım bilmiyorum, bilmek istemezdim son durumu.Ama tövbe ederdim ve yalandan da olsa birinin seni seviyorum demesini isterdim.
nursenn
5 Kasım 2007 Pazartesi 20:47:14
12 saat sonra öleceğimi bilsem...
sevdiklerime sevmediklerime güzel bir mektup yazardım...
ve
Allah'a şükrederdim,beni bu büyük sınavdan bir an önce aldığı için...
Yorum Yaz
/ 23 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.