80'ler

2.162 izlenme - 63 yorum -
/ » 7
Yorum Yaz
sürgünce
26 Mayıs 2007 Cumartesi 00:16:41
80’ler… Artık efsane olmuş bir dönemi simgeleyen sihirli iki rakam. Çok şeyler yazıldı, çizildi ve söylendi. Kolay değil; on yıllık bir zaman dilimi olmasına rağmen, sanki tüm dünya için özel bahşedilmiş, yaşanması mecburmuşcasına bize sunulmuş bir devir yaşamışız. Ben pek yatişmedim ama o dönemim müziğini kaşfettiğimde aslında çok şey kaçırmış olduğumu anladım. Unutulmaz müzikleri dinleyerek telafi etmeye çalışıyorum.. 80'lerin unutulmazları şarkıları, unutulmaz birçok isim. peki sizce 80'li yıllar nasıldı?

sürgünce tarafından 5/28/2007 11:33:14 PM zamanında düzenlenmiştir.
Ursus
30 Ocak 2009 Cuma 20:32:00
Çok merak ediyorsanız tek cümleyle söyleyeyim.Raşça da hayli büyüğüm sizden.
Tam bir kepazelik.Avrupa özentisi ve köşe dönücülüğün ,insanın insanlıktan çıktığı tek adresi 80'li yıllar.Daha önceki yıllara gidin siz.İnsanlığın adresi orada.
Ufuk SiPAHi
28 Mayıs 2007 Pazartesi 16:03:51
AYAK ÜSTÜ
28 Mayıs 2007 Pazartesi 18:06:14
bir servet yatırdığım kasetlerim... zamanın yıpratıcı etkisine ve cd teknolojisine yenik düştüler

iyi ki de o yıllarda yaşamışım diyorum şimdi, dünyanın henüz yozlaşmaya yüz tutmadığı yıllardı, müzik çağının altın dönemini yaşadığı yıllar. bir gün en azından müziğiyle, kendine has sounduyla ve yaşam tarzıyla geri geleceğine inandığım muhteşem dönemdi....

O dönemden...

İngiliz gruplar..

The Smiths ...
New order
Synth davul ritimleri....ve 80 lerin ikinci yarısında metal müzik damgasını vurmuştu dünyaya

Ben hale diyorum bir çocuğun....Mesela Phill COllins....Depeche Mode...Megadeth....ve tabi Madonna ,David Bowie,Modern talking,
Talking head....The Queen
Kyrie
28 Mayıs 2007 Pazartesi 19:08:04
Dire Straits, Laura Branigon, Toto Cotugno ama unutmamak lazım ayrıca;

Ümit Besen, Ferdi Özbeğen, Arif Susam, Nejat Alp gibi "Oooo ferhat beyler ve sevgili eşleri de gelmişler.." şeklinde anonslarla geçen taverna gecelerinin patlama yılları:))

Her perşembe çıkan Hey Dergileri...

Vatkasız çıkılamaz günler (seyyar vatkalar uzun ve bol tişörtlerin içine)

Taytlar ve kravatlar...

Özenti ama yine de unutulmaz yıllardı onlar...
Zeynep Tavukçu
28 Mayıs 2007 Pazartesi 21:57:19

çocukluğum
genç kızlık çağları

güzel geçen günlerim...

kuşağı yetmiş
kursağı seksen düğüm
bahçede seksek
oynayan
koca kız
hala on yedi

sevgimle kalın...

pastoral_rapsodi
29 Mayıs 2007 Salı 02:52:07
80ler
tel-örgüler..demir-parmaklıklar..ve yakılan kitaplar..
ve orada Anadolu nun izbe köşelerine dağılmış suskun çocukluğumun resmi.
başım hep sağa yatık..kırlangıçlar uçmuş bazı.
kuşlara kutsallık atfetmişim..bilmem özgür oldukları için mi..
80ler babalarını hep yandan çekilmiş resimlere bakarak hatırlamaya çalışan çocuklar..ve o fotoğraflar koynundayken uyuyakalmalar..
yakılan kitaplar..hep sus işaretiyle hatıelanan analar..
bilmem 80 ler işte..5 yaşındadım ve ağlıyordum..
nedenini bilmeden..
şehzade
29 Mayıs 2007 Salı 12:38:24
80 lerde yaşamadım, ama o dönemin şarkıları, şarkıcıları daha bir kültürlü, daha bir zek sahibi geliyor bana. o şarkılardan aldığım zevki bu günkü şarkılarda bulamıyorum
Canan Onuş
29 Mayıs 2007 Salı 12:41:41
İnanın anlatılması güç buram buram yaşamı anlatırdı.
Dinlendirici, sevdalara kucak açan, Aşkı sevgiyi yücelten.
Herkesin şarkılarda kendinden bir şeyler bulabildiği.
Muhteşemdi dönemin şarkıları.
Dinledikce anlıyacaksınız o efsane olan şarkıları.
Şakıların, Şirlerin yozlaşmadığı zamandı ve o dönemi yaşamak öyle güzeldi'ki.

Saygılar.

ceynan tarafından 5/29/2007 12:42:38 PM zamanında düzenlenmiştir.
unabellehistoire
29 Mayıs 2007 Salı 17:26:17
80'ler derseniz bu kafi gelmez:)

60'lar , 70'ler var öncesinde...

Müzik tarihinin en iyi şarkılarının yapıldığı bu dönemler unutulmayacaktır.

Angie, Sympathy, El Condor Pasa, Malaguena, El Cordobes, Yesterday, Let İt be ve daha yüzlercesi:)

Bu arada ufak bir hatırlatma Hey dergisi Perşembe değil Çarşamba günü piyasaya çıkardı:)

2 yılımı harcayıp o dönemin bilinen tüm şarkılarını topladım. İyi de etmişim:)

Müziksiz kalmayınız...
Banu Kalyoncu
29 Mayıs 2007 Salı 18:10:18

Michael Jackson pepsi reklamlarında oynuyordu.

Adile Nait'ten hikâye dinlerdik.

He-man woltran çizgi filmleri vardı.

Hatta 5 kişi biraraya gelince woltranı oluşturalım esprileri ordan kalmıştır :)))

Ben hala yapıyorum.

Permalı kabarık saçlar, dar kıyafetler :))
Küçük Emrah ve Küçük Ceylan filmlerinde zırıldamalar ah ahhh :)))

Bir de lambada dansları mı ne vardı :)))

Aklıma geldikçe yazayım.Hafızam kötüdür napiim yaşlılık ;)

suzan can
27 Ocak 2009 Salı 22:03:05
evet yaa hatırladım hepsini..
şimdiye göre daha doğal ve güzel yıllardı..
teşekkürler..
qizLi özNe
23 Ekim 2010 Cumartesi 19:48:37
Vakit bir türlü geçmiyor , yıllar hayatlar toz duman....
Uçan balonumu alıp giden rüzgar , onu nereye götürdüğünü söylemediği gibi tozla dumana karışan dakikalarımıda nereye sakladığını söylemedi....
Yorum Yaz
/ 7 »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.