Şeref, kumsalı olmayan arızalı bir adadır; bir bırakırsak bir daha geri dönemeyiz. BOiLEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Filibe Kitabı - Filibe Kitapları

Filibe konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Filibe kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kolektif

Palet Yayınları

Matbuat macerasındaki dalgalanmalara ve değişik türlerdeki kalem tecrübelerine rağmen yılmadan yazmayı sürdüren Filibeli’nin mücadeleci ruhunun tabii bir yansıması durumundaki eserlerinin, çizdiği “inanmış aydın” portresinin daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacağını düşünüyor; tiyatrolarının da bu çerçevede –mütevazı da olsa– bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. Bu ça..»»
Gülberk Bilecik

Kriter

Atalarımız Filibe'yi yaklaşık beş yüz sene camiler, tekkeler, türbeler, hanlar, hamamlarla adeta bir oya gibi işlemiş ve şehre Türk kimliğini kazandırmıştır. Zaman içinde savaşlar, düşmanlıklar gibi çeşitli sebeplerle yıkılan bu yüzlerce eserden maalesef sadece dokuz tanesi günümüze kalmıştır. 2012 senesinde "Bulgaristan'da Osmanlı Eserleri" projesi kapsamında Filibe'ye..»»
Ömer Ceran

Sır Yayıncılık

Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi'nin Dini ve Felsefi Görüşleri »»
Zekeriyya Uludağ

Akçağ Basım Yayın

Bu çalışmamız, Türk Düşünce tarihindeki haklı bir yeri olan Şehbender-zade Filibeli Ahmed Hilmi`nin düşünce dünyasını özellikle spiritüalist düşüncelerine daha çok ağırlık vermek suretiyle araştırmayı kendisine amaç edinmiş bulunmaktadır. -Zekeriyya Uludağ- (Önsöz`den) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.