Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Fay Kitabı - Fay Kitapları

Fay konu başlığında toplam 69 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Fay kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kemal Eraslan

Türk Dil Kurumu Yayınları

Nevayi'nin; Türk edebî hayatını tanıtmak, Molla Cami'nin Baharistan'ı ile Devlet Şah Tezkiresi'nde yer almayan Türkçe yazan şairleri unutulmaktan kurtarmak, Türkçe yazmaya teşvik etmek ve yeni yetişenlere onculuk etmek amacıyla kaleme aldığı eser, Türk diliyle yazılmış ilk şairler tezkiresi olduğu kadar, devrin sosyal ve kültürel hayatına ışık tutmasıyla içeriği bakımından da çok önemlidir. İki ci..»»
Mehmet Kocabaş

Kutup Yıldızı Yayınları

Alternatif tıp olarak da bilinen hacamat ve faydaları adlı bu eser türkiyede bu konuyla ilgili yayınlanan ilk ve tek eserdir. Bu eserde; Hacamat nedir? Nerelere yapılır? Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Hangi zamanlarda yapılmalıdır? Dini yönden önemi nedir? Gibi konuları bulacaksınız, Ayrıca başta Almanya olmak üzere bu konuyla ilgili seminer ve eğitimler veren yaza..»»
Mehmet Kocabaş

Kutup Yıldızı Yayınları

Alternatif tıp olarak da bilinen hacamat ve faydaları adlı bu eser türkiyede bu konuyla ilgili yayınlanan ilk ve tek eserdir. Bu eserde; Hacamat nedir? Nerelere yapılır? Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Hangi zamanlarda yapılmalıdır? Dini yönden önemi nedir? Gibi konuları bulacaksınız, Ayrıca başta Almanya olmak üzere bu konuyla ilgili seminer ve eğitimler veren yazardan da mail ve tele..»»
Yalnız Mavi

Cinius

Ayak izleri gibi... Ayak izi olmak istemedim kumsaldaki, Bir sonraki dalgada kaybolacak olan... Başka olmak istedim, başka bir şey... Dalga belki, dalganın kendisi, Sarılalım ve ayrılmayalım, Mahşerde de, Sabahta da, Gecede de... Sonsuzlukta da... Kumsalda bırakılan ayak izi olmak istemedim, Bir sonraki dalgada kaybolacak olan... Ben seni böyle sevdim... Dalga değil denizsin, İz de..»»
Mustafa Akyol

Nesil Yayınları

Türkiye'deki her çocuk, okullarda laikliğin "din ve dünya işlerini birbirinden ayırmak" olduğu ezberiyle "eğitilir." Halbuki, yanlış bir tanım ve dolayısıyla yanlış bir ezberdir bu. Laiklik "din ve dünya işlerini" değil, "din ve devlet işlerini" birbirinden ayırmaktır. Demokratik bir düzende ise, devlet "dünya işleri" konusunda epey sınırlı bir yetkiye sahiptir. Toplumsal hayatın büyük bölümü..»»
Mehmet Eroğlu

Agora Kitaplığı

1979'da Milliyet Roman Ödülü'ne layık görülen "Issızlığın Ortası" romanından beri siyasal romanın ustası kabul edilen Mehmet Eroğlu, Türkiye'nin siyasal, toplumsal ve kültürel anlamda yaşamakta olduğu büyük fay çatlamasını anlattığı "Fay Kırığı Üçlemesi"nin ikinci kitabı olan "Emine&qu..»»
Kemal Özdemir

Timaş Yayınları

Anayasayı değiştren şehirde neler yaşandı? Ergenekon soruşturmasında Erzincan'ın rolü ne? Türkiye tarihinde ilk kez bir savcı başka bir savcının emriyle gözaltna alınarak tutuklandı. Erzincan'da yaşananlar bununla da sınırlı kalmadı. Şehrin Jandarma Komutanı, MİT Müdürü de Ergenekon Terör Örgütü'ne üye olmaktan dolayı tutuklandı. Türkiye, Erzincan'da yaşananları HaberTürk Gazetesi Erzincan tem..»»
Kadir Yüksel

Alakarga

  Fay Boşluğu, yazınımızda bir benzeri daha olmayan bir çalışma. Kadir Yüksel, öykücülerimizin kaleminden çıkmış deprem öykülerini bir araya getirmiş. Doğusundan batısına hassas faylar üzerinde uzanan ülkemizin yazınsal niteliği yüksek bir deprem analizi. Özellikle yeni kuşakların dikkatli okuması gerekiyor.  &nbs..»»
Özge Can Berdibek

Çıngı Yayıncılık

***Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum, ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğunda sevinen bir çocuk gibi görüyorum.*** - Isaac Newton (Tanıtım Bülteninden) »»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.