Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Erdemli Kitabı - Erdemli Kitapları

Erdemli konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Erdemli kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Abdullah Gül

Cumhurbaşkanlığı Yayınları

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, siyasi hayatını adil, eşitlikçi ve herkesin refahını gözeten bir anlayış üzerine kurmuştur. Bu çizgi dış politikaya, hegemonya yerine karşılıklı anlayış ve saygıya dayanan yeni bir uluslararası sistemin kurulma çabası olarak yansımıştır. Cumhurbşakanı Gül Dünyanın ve Türkiye'nin geleceğine dair vizyonunu bel..»»
Necmettin Tozlu

21. Yüzyıl Yayınları

Erdemli olmak, erdemli bireylerden oluşan bir toplum yolunda olmak eğitimin en eylemli biçimidir. Nasıl olsa gücü sağlayan araçlar, belirli bir azınlığın elinde toplanmaktadır, halkın kaybedecek birşeyi yoktur. Sadece onur ve izzetini koruma şuuru yeterlidir. Milletin iktidarı, kişilerin iktidar hesaplarını bozabilir ancak Türkiye'nin bekasının temelidir. Çünkü meşruiyet, sadece bu..»»
Şahin Güven

Düşün Yayınları

> Genel olarak tefsir tarihine bakıldığında Kur'ân'ın tamamını kapsayan tefsir yazma geleneğinin hâkim unsur olduğu görülmektedir. Bununla birlikte, müstakil sûre tefsirlerinin varlığı da bilinen bir gerçektir. Özellikle üzerinde yaşadığımız Anadolu coğrafyasında; hem beylikler, hem de Osmanlı devleti döneminde yazılan sûre tefsirlerinin çokluğu ve çeşitliliği dikkatlerden kaçmamaktadır. Buna ..»»
Rağıp el-Isfahani

İz Yayıncılık

Hicri V. (miladi XI.) yüzyılda seçkin İslâm bilginlerinden olan Râgıb el-İsfahânî, başta ahlâk olmak üzere tefsir, lügat ve felsefe gibi çeşitli ilimlerde eserler vermiş bir âlimdir. İslam ahlak felsefesinin başyapıtlarından olan ez-Zerî'a ilâ mekârimi'ş-şerî'a adlı eserinde ahlâk ve tasavvufa dair mevzuları geniş bir şekilde ele almaktadır. İnsanın sahip olması gereken erdemlerle kaçınması gere..»»
Michael Laitman

Alter Yayıncılık

Erdemliğin İncileri Tüm nesillerde yaşamış Yüce Kabalistlerin sözleri Bu hayattan gerçekten ne istiyoruz Hayattan istediklerimizi alabildik mi yoksa hala bir doyuma ulaşamadık mı Ya da ne aradığımızı biliyor muyuz Aynı formda yaşayan canlılar olarak aramızda hissettiğimiz bu ayrılığın ve nefretin nedeni nedir Tabiatı sömürecek miyiz ya da O'nun nite..»»
Sam Bourne

Altın Kitaplar Yayınevi

Dünyanın dört bir köşesinde bir dizi cinayetler işlenmektedir. Hindistan`ın kenar mahallerinde, New York`ta ve güney Afirka`nın incisi Cape`de Bu cinayetlerin birbiriyle ilgisi olabilir mi?

New York Times`ın muhabiri Will Monroe bu cinayetlerin birbiriyle bağlantılı olmadıklarını düşünür, ta ki bir gün güzel karısı kaçırılıncaya dek. Beth`i kaçıranlar gözlerini kırpmadan onu öldürebilirl..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.