Birinin iyi niyetini istismar etmek, o iyi niyetin başkalarına sunulmasını da yok eder. Noblese Oblige [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Enki Kitabı - Enki Kitapları

Enki konu başlığında toplam 73 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Enki kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Nergiz Gahramanlı

Hiperlink Yayınları

Bu çalışmada Azerbaycan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Celil Memmedkuluzâde’nin otuz dokuz hikâyesi tek tek özetlenmiş ve her hikaye sosyal tenkit açısından incelenmiştir. Celil Memmedkuluzâde 20. yüzyıl Azerbaycan Türk edebiyatının en önemli realist yazarlarındandır. Molla Nasreddin dergisinin ve Molla Nasreddinciler cereyanının kurucusu, realizm akımının temsilcisi, kısa hikâyenin büy..»»
Sabahattin Küçük

Türk Dil Kurumu Yayınları

XVI.yüzyılın ünlü şairlerinden olan Baki'nin divanı daha önce birkaç kez basılmıştı. Bu çalışmada nüsha farkları göz önüne alınıp, oluşan fikirler değerlendirilerek yeni bir yayın ortaya konulmuştur. Şairin Farsça şiirleri de Divan'ın sonuna eklenmiştir.»»
Ali Sait (Akbaytugan)

Asitan Yayınları

Amiral Chester'in Osmanlı Devleti'nden demiryolu imtiyazı alabilmek amacıyla 1908 yılında başlattığı girişim, 1923 yılında Chester Projesi'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilmesiyle sonuçlanmıştır. Proje, hayata geçirilememiş olsa dahi kabul edildiği dönemde ülke içinde ve dışında büyük ses getirmiştir. Emperyalist devletler, söz konusu imtiyazı, çıkarları gereği endişeyle karşılamışke..»»
Mehmed Şevket Eygi

Bedir Yayınları

Bir fikir adamı olarak M. Şevket Eygi'nin başlıca özelliği, mensubu bulunduğu islami kesimi de yapıcı ve olumlu bir şekilde tenkit etmesidir. Eygi bu kitabında ülkenin ve onun ezici çoğunluğunu teşkil eden Müslümanların kurtulması, yücelmesi, hürleşmesi ve haysiyetli bir hayat sürmesi için gerekli ve zaruri hususlar konusunda çareler, çözümler, teklifler ve müsbet tenkitler ileri sürmektedir..»»
Mehmed Şevket Eygi

Bedir Yayınları

Bir fikir adamı olarak M. Şevket Eygi 'nin başlıca özelliği mensubu bulunduğu islami kesimi de yapıcı ve olumlu bir şekilde tenkit etmesidir. Eygi bu kitabında ülkenin ve onun ezici çoğunluğunu teşkil eden Müslümanların kurtulması yücelmesi hürleşmesi ve haysiyetli bir hayat sürmesi için gerekli ve zaruri hususlar konusunda çareler &c..»»
Kahraman Bostancı

Kesit Yayınları

Bu kitapta, 2. Meşrutiyet'in ilanından kısa bir süre sonra (1913-1914), günlük -siyasi bir gazete olan Peyâm'ın aynı başlık altında, edebi bir ilavesi şeklinde yayımlanan kırk beş sayısı edebi tenkit açısından incelenmiş. 2. Meşrutiyet dönemi ve 1. Dünya Savaşı'nın başlangıç aşamasında yayımlanan edebiyat gazetesi Peyâm ile hasbi anlamda bir sanat, edebiyat ve düşünce kamuoyu oluşturulmuştur...»»
Ali İhsan Kolcu

Salkımsöğüt Yayınları

Eserde edebiyat ve sanat kuramları önce tanımlanmış sonra tenkit edilmiş ardından da bu kuramlara uygun metinler bulunarak metin çözümlemeleri yapılmıştır. Ayrıca kuramın sorunları masaya yatırılmış geçerlilikleri ve tutarlılıkları tartışılmıştır. Sanat ve edebiyat alanında büyük bir boşluğu doldurmayı hedefleyen bu çalışma Türk edebiyatının zenginliğini de gösteren önemli bir eser durumundadır..»»
Bilge Ercilasun

Dergah Yayınları

Yeni Türk Edebiyatı tarih açısından, edebi eser veren kişilerin portreleri ve tarihi rolleri son derece önemlidir. 19. asır sonrası İmparatorluk içinde gelişen edebi eserler ve fikri temayüllerin birbirlerinin içinde gelişen edebi eserler ve fikri temayüllerin birbirlerinin içinde varlık bulması ve bir manada edebiyatla uğraşanların aynı zamanda bir dünya görüşünü yansıtması veya inşa etmek iste..»»
Kolektif

Bedir Yayınları

“Dinde reform... dinde yenilik ve değişim... Fazlur Rahman modeli... Light Islam... İlmihal Müslümanlığına karşı Kur’ân Müslümanlığı... Diyalog ve hoşgörü çerçevesinde yeni bir İslâm...” gibi cereyanlar tutarlı ve ciddî midir? Münzel (indirilmiş) İslâm’a karşı, uydurulmuş bir İslâm çıkartmak isteyenlerin gâyeleri nelerdir? Kur’ân, Sünnet ve icmâ ışığında yenilikçi düşünce ve görüşlerin incelenmesi..»»
Enki Bilal

Yapı Kredi Yayınları

Çizgi romanı yeniden zirveye çıkaran Fransız sanatçı Enki Bilal, Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu’na konuk oluyor. “Enki Bilal İstanbul’da”adlı sergide; sanatçının orijinal eserleri Türkiye’de ilk kez sergileniyor. Sergi katalogunda sanatçının sergilenen tüm eserleri ve Bilal hakkında ayrıntılı bilgiler yer alıyor. »»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.