Bir insana iki türlü bilgi nasip olur : Biri, başkaları tarafından verilen, diğeri ve en önemlisi ise, kendi kendine kazanılandır. -- Gibbon [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ebruli Kitabı - Ebruli Kitapları

Ebruli konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ebruli kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.

Halk Kitabevi - Hobi

2021 Akademik Ajanda - Ebruli- Günlük, aylık ve yıllık planlarınızı yapabilir, takip edebilir ve şekillendirebilirsiniz.- Sevdiklerinizin doğum günlerini not edip onlara sürprizler yapabilirsiniz.- Kendinize film takvimi yapabilirsiniz.- Haftalık hedefler, okunacak kitaplar, gidilecek yerler ve birçok aktiviteyi not edebilirsiniz.Ürün Boyutu: 13,5x21cmSayfa Sayısı: 200»»
Mert Doğan Özevin

Adımlar Yayınevi

Göçebeyim diyorum o bildiğiniz göçebelerden değil... Dağları ovaları pek bilmesem de yürekleri iyi bilen sefil bir göçebeyim... Yürekardı diyarlarınızın garip yolcusuyu... Acıların kutsallığında, umutlarına yürüyen... Gönüllerinizin en diplerinin yolcusuyum... Bildiğiniz tüm renklerin yoldaşlığında... Bu ilk kitabımın adı -yani buluşma yerimiz- Ebruli Dünyam. Tılsımına bakarm..»»
Ali Osman Dönmez

Sütun Yayınları

Son dönem Türk şiirinde, kendine has bir ***şiir dili*** kurma yolunda büyük mesafeler kat eden Ali Osman Dönmez, bu kitabında, artık ***sesini*** bulmuş bir şair olarak karşımıza çıkıyor. Saf şiirin peşinde büyük hamleler olarak değerlendirebileceğimiz şiirleri, bir yandan güçlü bir gelenek üzerine yükselirken bir yandan şiirin her şeyden önce bir dil sanatı olduğu idrakini okuyucusu..»»
Ahmet Cihan

Akademik Kitaplar

Bu çalışma, geleneksel olandan modern olana evrilirken, diğer bir ifadeyle Osmanlı'dan Cumhuriyet'e geçiş sürecinde ebruli bir dokunun mozaik metaforuna dönüştürülme çabası içinde ortaya çıkan farklı yaşam öykülerini ihtiva etmektedir. Bu kitap kurgulanmamıştır; aksine gerçek öykülere dayanmaktadır. Yine bu kitap; Diyarbakır'da akademik çalışma yürütülürken, öykülere tanıklık eden veya o döne..»»
İsmet Özel

Şule Yayınları

Ebrulî külâh dünyada yürürlükte olan ve yürürlüğe girmesiyle birlikte şikâyete konu olan herşeye karşı mevcudiyetini koruyor. Kâfirle çatışmayı göze almak tek başına mâna ifade etmiyor; Türk olmak, kâfirle çatışmayı göze alan Müslüman olmak, demektir. Bu oluşun hiçbir “tabiî” şartı yoktur. Türklüğün bütün şartları “tarihî”dir. Batı’da doğan ve neticede Batı’ya intisab eden din de, felsefe de, bili..»»
İsmet Özel

Şule Yayınları

Ebrulî külâh dünyada yürürlükte olan ve yürürlüğe girmesiyle birlikte şikâyete konu olan herşeye karşı mevcudiyetini koruyor. Kâfirle çatışmayı göze almak tek başına mâna ifade etmiyor; Türk olmak, kâfirle çatışmayı göze alan Müslüman olmak, demektir. Bu oluşun hiçbir “tabiî” şartı yoktur. Türklüğün bütün şartları “tarihî”dir. Batı’da doğan ve neticede Batı’ya intisab eden din de, felsefe de, bili..»»
Sevil Yalçınduran

Kanguru Yayınları

Annemin verdiği eski kilim parçaları, kırık dökük kap kacakla duvarların kuytularına evcik kurar, evcilik oynardık. Evciliğin en güzel tarafı teyzelerin daha yürüyemeyen bebeklerini, evciğimize getirip bir köşeye oturtmaları idi. O zaman ben kendimi o çocuğun annesi gibi hissederek oyunun tadına varırdım. Rüyalarımız  vardı gündüz gibi açık. Hayallerimiz vardı uzun, aydı..»»
Nil Gün

Kuraldışı Yayınevi

Bu küçük enerji kitabı, ruhsal, fiziksel, zihinsel boyutta bedeninizin bilgeliğini kullanmayı öğreten bir ilk yardım desteği. -Enerjinizin akışını düzeltmek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, metabolizmanızı canlandırmak istiyorsanız -Konsantre olmakta güçlük çekiyorsanız, hep yorgunsanız, yeni bilgileri öğrenmekte zorlanıyorsanız, -Duygusal çalkantı veya karmaşa içindeyseniz, sinirli ya da g..»»
Halit Yeşilmen

Çizgi Kitabevi

"Ebruli Kültür", Midyat'ta olduğu gibi Mahallemilerin/Arapların, Kürtlerin, Süryanilerin ve Yezidilerin, yani farklı etno-dini grupların birlikte yaşayabildikleri kolektif kültür alanına işaret eden bir kavramdır. Bu kültürün oluşumu kısa vadeli kurgusallıktan ziyade uzun tarihi sürece dayanan yaşanmışlık tecrübeleridir. Mozaik ve melez gibi olguların konuşulabildiği sosyo-kültürel alanları çoktan..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.