İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dilenci Kitabı - Dilenci Kitapları

Dilenci konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Dilenci kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kolektif

Ketebe

Kim Mehmeti, insanlık tarihi kadar eski Üsküp’teki dilenci silsilesini ve gizemli geleneklerini konu alarak Balkanlar’ın bir dönemine ışık tutuyor. Üsküp Dilencileri, Osmanlı’nın Makedonya’dan çekildiği günlerden Tito ve Enver Hoca dönemlerine uzanan metaforik bir başyapıt…   “Daha önce tadılan ve sonrasında kaybedilen bir sevgiye karşı duyulan özlem öyle bir acıya dö..»»
Hagop Baronyan

Bgst Yayınları

Sadece Tiyatro Oyunu Değil, Aynı Zamanda Toplumsal Tarih Belgesi "Bu iki oyunun Türkçeye kazandırılması son derece sevindiricidir ve 19. yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı toplumunun toplumsal tarihindeki birtakım şaşkınlık verici boşlukların kapatılmasına hiç şüphesiz ki katkı sunacaktır. Nitekim tıpkı Osmanlı'nın siyasi tarihi gibi, toplumsal tarihi de henüz tam anlamıyla yazılmamıştır. Başta Os..»»
Necib Mahfuz

Bordo Siyah Yayınları

1950`li yılların başında, Kahire`de geçen Dilenci`de Mahfuz, gençliğinde ateşli bir devrimci olan, ama orta yaşlarında toplumsal gelişmenin gerisinde kalmış, aklın gelgitleri içinde bunalmış, vicdanı kararmış Ömer`in yaşadığı psikolojik işkenceyi konu alıyor. Hayatını yenilemeye çalışan Ömer, çözümü bir dizi gönül serüvenlerinde arark..»»
Necib Mahfuz

Hitkitap Yayıncılık

1950'li yılların Kahire'sinde geçen bu hikâye gençliğinde şiirle de uğraşan ateşli bir devrimcinin zengin ve ünlü bir avukat olarak orta yaşlara geldiğinde içine sürüklendiği psikolojik bunalımı ele alıyor. ***Hastalık*** olarak gördüğü bunalımıyla mücadele ederken işini ve ailesini ihmal eden Ömer el Hamzavi bir süre çeşitli aşk oyunlarıyla oyalanmaya ve güya kendini tedavi etmeye..»»
Benoit Saint Girons

Kafe Kültür Yayıncılık

***Harika bir kitap. Sakın toplu ulaşım araçlarında okumayın, durağınızı kaçırırsınız. Sayfa sayfa ilerledikçe insan kendini daha iyi hissediyor, nasıl diyeyim, adeta büyüyorsunuz bir anda... Yazara teşekkürler...*** -Sylvie C., Temmuz 2009- ***Haftasonu çabucak bu kitabı bitirdim ki yavaş okuyan birisiyimdir. Her sayfayı çevirirken sözler içime çok dokundu ve hayatta benim için önemli olanla..»»
Joel ben Izzy

Koridor Yayıncılık

Dilenci Kral ve Mutluluğun Sırrı sesini yitiren bir hikayecinin bir anda her şeyini kaybettiğine inanmasıyla alt üst olan hayatını ve tekrar doruğa tırmanma çabasını anlatıyor. Hayatını insanlara hikayeler anlatarak kazanan Joel için bu durum tam bir yıkım olmuştu. Çaresiz hissediyordu. Ta ki eski öğretmeniyle karşılaştığında, öğretmeninin ona sahip olduğu müthiş hediyeyi hatırlatmasına dek. ..»»
Mehmet İdo İsmetoğlu

Cinius

Bu hikaye bildiğiniz aşk hikayelerine benzemiyor. Dilenci Subay, bir kızın aşkı uğruna en kutsal mesleklerden birisi olan askerlik mesleğinin şerefini koruyamayarak, kendisinin ve ailesinin itibarını halkın gözünden düşüren ve sonunda hüsrana uğrayıp aşkı uğruna yaptığı bu kadar yanlışlıklara rağmen aşkına da ihanet eden bir subayın hazin öyküsünü anlatıyor. Dilenci Subay bir yandan aile, ..»»
Aslıcan Kalfa Topateş

İletişim Yayıncılık

Mark Twain

Morpa Kültür Yayınları

Bu kitapta, aynı gün doğan iki çocuğun ilginç öyküsü anlatılmaktadır. Biri Londra`nın kenar mahallesinde, öteki kraliyet sarayında doğan bu iki çocuk birbirine çok benziyordu. Bir gün yoksul çocuk köpeğini kovalarken saraya girdi. .. İşte Prens Edward ile yoksul çocuk Tom`un inanılmaz serüveni böyle başladı.»»
Heinrich Von Kleist

Can Yayınları

"Kleist, alman edebiyatında büyük bir eksikliği tamamlamak için yaratıldı. Kanımca Schiller ve Goethe bile bu boşluğu onun kadar dolduramazdı." -Egon Friedell- "Bu kitap okurları sürükleyecek niteliktedir, çünkü Kleist'in gözler önüne serdiği her şey gerilimli , aşırı ve çarpıcıdır. -Thomas Mann- (Arka Kapak) »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »