Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Coni Kitabı - Coni Kitapları

Coni konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Coni kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Sheree Barka

Çitlembik Yayınları

İstanbul sokaklarında yürürken hiç başınızı kaldırıp yukarlara baktınız mı? Merak ettiniz mi İstanbul’un balkonlarını? “Balkon: Bir binanın üst katlarından dışarıya doğru çıkmış, önü ve yanları korkulukla çevrili yer.“ İstanbul’un Balkonları Sheree Barka (merhum Prof. Dr. Aykut Barka’nın eşi) ve Oya Şengör’ün (Prof. Dr. Celal Şengör’ün eşi) birlikte hazırladıkları bir eser. Boğaz’ın, Beyo..»»
Emir Emre Doğan

Başlık Yayın Grubu

Osmanlı padişahına övgüler yağdıran Amerika neden her seferinde Türklerden ret yanıtı aldı?

“Osmanlı halkı aptaldır.”, “Düşman topraklarının tam kalbine girdik.” diyen Amerikalı misyonerler kimlerdi?

Ne zamandan beri Amerikalıların gözü Anadolu’daki petrol kuyularında?

Hangi Amerikan Başkanı “Osmanlı nasıl olsa yıkılacaktır.” dedi?

Oğlunun adını “Constantin Washington” koyan..»»

Erol Mütercimler

Alfa Yayınları

“Türk askerinin savaş ve dövüş hususunda sahip bulunduğu niteliğin önceden fark edilmemiş olması, İngilizler için felaket olmuştur... Türk askerinin ne yaman muharip olduğunu İngilizler, kendileriyle dövüştükten sonra acı tecrübeyle anlamışlardır.” İngiliz General Aspinall Oglander Bu topraklar, tarihin başından beri hiçbir zaman istilacılarını bağışlamamıştır. 1915 yılında da bağışlamadı...»»
Zeki Çalışkan

Maviçatı Yayınları

1909’da, radyo iletişimine olan katkılarından ötürü Nobel Fizik Ödülü’nü alan Marconi, ödülü Karl Braun ile paylaşmıştır. 1918’de, Franklin Enstitüsü’nün verdiği Franklin Madalyası ile ödüllendirilmiştir. 1929’da, Kral 3. Victor Emmanuel tarafından Marki ilan edilmiş ve Marconi Markizi unvanını almıştır. 1931’de, kablosuz telgraf için John Scott Madalyası ile ödüllendirilmiştir. 1977’d..»»
Erin McKean

Bloomsbury

The dress is the last bit of femininity in our closets; it's the only item of clothing which (most) men and women don't share. Wearing a dress is a powerful way for women to express themselves--and every style conveys a different message. Inspired by the Eleanor Estes' children's classic The Hundred Dresses, Erin McKean's classic-to-be by the same title, with chic illustrations by Donna Mehalko, i..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.