Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar bol zamanımız yok. Grucho Marx [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Cetvel Kitabı - Cetvel Kitapları

Cetvel konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Cetvel kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Yavuz Haykır

Hiperlink

Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşundan itibaren idari, askeri ve mali maksatlarla ülke nüfusuna dair çeşitli kayıtların tutulmaya başlanmıştır. Ancak Osmanlı’da modern diyebileceğimiz sayım ve kayıt sistemi ilk olarak 20. yüzyılın başında gerçekleşmiştir. 1905 tarihinde oluşturulan yeni kayıt sistemi günümüze kadar gelen nüfus kayıt sisteminin de temelini oluşturmuştur. ..»»
Kaya Tanış

Edebi Şeyler

Kaya Tanış ilk romanı Kurdeşen ile modern bir epope yazmakla kalmıyordu, aynı zamanda nicedir Türkçede unutulan “yerellik” olgusunu deneysel bir anlatımla buluşturan bir “buluş”a da imza atıyordu. Ari Erk Cetveli ise, yazarın ilk öykü kitabı. Kitap, 2000’ler sonrasında Türkçe edebiyatta gelişen deneysel atılımın önemli bir parçası olma iddiasında. Tanış’ın romanında da ..»»
Ali Özgür Özkarcı

160. Kilometre

80'li yıllardan sonra siyasetten kopan şiir, aynı zamanda bugüne dek, şiirle siyasetin tekrar buluşması için ilginç ve önemli çıkışlara da şahit oldu. Ali Özgür Özkarcı, kendi şiirini temellendirirken, "kendisi açısından meselesini anlatırken", son 30 yılın şiirinin siyasetle ilişkisini değerlendiren yazılar da yazdı. Şiirin özgüllüğünü unutmadan Ahmet Erhan, Akif Kurtuluş, Ahmet Güntan, İzzet Yas..»»
W. Kohlmann

İnkılap Kitabevi

Tarım Hayvancılık»»
Matt Tweed

Kuarklar ve Periyodik Cetvel - Matt Tweed : Kitap***>*vbcrlf*
Tek bir atoma yakından bakacak olursak, bizi ilk şaşırtan şey onun başlıca boş uzamdan oluştuğunu görmek olacaktır. Dönüp duran elektronlar, merkezde yer alan ve girdap gibi dönen enerjiden oluşmuş bir galaksinin ortasındaki ufacık bir nokta olan bir çekirdeğin çevresinde karmaşık ağlar örerler. Burada bile sadece yüzeyi kazımış oluyoruz; onun da ötesinde, kuralların gerçekten de gari..»»
Yıldırım Koç

Epos Yayınları

***Bir konuyu iyi öğrenmenin yollarından biri, yapılmış hataları tartışmaktır. Bu kitapta hem ***işçi sınıfı tarihi*** olarak yazılmış kitaplar, hem de işçi sınıfı tarihini içeren kitaplar ele alındı. ***İşçi sınıfı tarihi***ni anlatan çalışmaların büyük bölümünde ***ne oldu?*** ***nasıl oldu?*** ve ***niçin oldu?*** sorularına yanıt bulunamaz. İşçi sınıfı tarihine ilişkin hat..»»