Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Cern Kitabı - Cern Kitapları

Cern konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Cern kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
David Hume

Gece Kitaplığı

‘…Moral philosophy, or the science of human nature, may be treated after two different manners; each of which has its peculiar merit, and may contribute to the entertainment, instruction, and reformation of mankind. The one considers man chiefly as born for action; and as influenced in his measures by taste and sentiment; pursuing one object, and avoiding another, accord..»»
David Hume

Platanus Publishing

“But this obscurity in the profound and abstract philosophy, is objected to, not only as painful and fatiguing, but as the inevitable source of uncertainty and error. Here indeed lies the justest and most plausible objection against a considerable part of metaphysics, that they are not properly a science; but arise either from the fruitless efforts of human vanity, which would penetrate into subje..»»
Hayati Sır

Hayykitap

Ey insanlar! Cenneti bırakıp, Cehenem`e koşuyorsunuz... Ve bunu da neredeyse isteyerek yapıyorsunuz... Çünkü içinde yaşadığımız dünyadaki Cennet emarelerini hızla tüketiyor, yağmalıyorsunuz... Ateşten bir dünyada, teknolojik donalımlı birçok bedenle her yerde birden olmak istiyorsunuz! Ama bilmiyorsunuz ki Cehennem`de her yer aynıdır! Ateştir! Ey m..»»
Atilla Akar

Profil Yayıncılık

Kısaca Cern diye bilinen ve İsviçre’de bulunan “Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi”ndeki parçacık fiziği laboratuvarında “Büyük Hadron Çarpıştırıcısı” tekrar çalıştırılmıştı. Büyük bir “bilimsel sıçrama”nın eşiğinde olunduğu düşünülürken aniden bir “terslik” doğmuş ve tanımlanamayan bir “enerji deliği” oluşmuştu. Aslında deneyin etkisiyle kısa süreliğine bir “boyut kapısı” açılmış ve içinden ürkütüc..»»
Kerem Cankoçak

Asi Kitap

Çoğu insana uzak gelecek karmaşık deneyler aslında hepimizin hayatını etkiliyor. Sağlıktan teknolojik gelişmelere, iletişimden sosyal yaşama kadar yaşamımızın her yerinde bu deneylerin etkisi var. 1950 yılından beri CERN'de yapılan zahmetli deneyler de bu gelişmelerin tetikleyicisi. Ülkemizden Kerem Cankoçak 25 yıldır CERN'deki deneylere katılıyor. Kerem Cankocak parçaçık fizikçisi. İTÜ fizik mühe..»»
Daniel Denegri,Lydia Roos,Claude Guyot,Andreas Hoecker

Alfa Yayınları

Temel parçacıkların, Büyük Hadron Çarpıştırıcısının (LHC) ve Higgs bozonunun altında yatan fizik nedir? Bu kitap, kuarkların, leptonların ve bunların aralarında olan, doğadaki temel simetrilerce düzenlenen etkileşmelerin dünyasını olduğu kadar, bu dünya ile sonsuz küçük ve sonsuz büyük arasındaki bağıntıyı da sunuyor. Temel parçacık fiziği ile maddenin, evrenin oluşumundaki ilk anlarda geçirdiği g..»»
Kolektif

TB Yayıncılık

Arius Zeno Cornelius nepos Titus P. Atticus Flavius Josephus Vergilius (Aeneas) Plutarkhos Hannibal - Baba Tanrı ile Oğul İsa arasındaki ilişkiyi hiyerarşik çerçevede açıklama girişimiyle tanınan ve Hıristiyan dünyada büyük tartışmalara yol açan Arius kimdir? Önce İznik (Nikaeia) Konsili tarafından aforoz edilip sonra II. Genel Konstantinopolis Konsili tarafından sapkın ..»»
Kolektif

Eren Yayıncılık

Her türlü çalışmanın "öğretilebilir" ve "öğrenebilir"; her türlü bilimsel sonucum ise, "yeniden elde edilebilir" ve "denetlenebilir" olmak zorunda bulunması, her türlü tarihsel gözlem ve teşhisin başlangıcında "kaynak bilgisi"ni zorunlu kılmaktadır.»»
Galileo Galilei,Johannes Kepler

Serüven Kitap

Messenger Of Galileo Galilei Concerning The Distant Stars»»
Herbert J. Hall

Serüven Kitap

The Mind Having No Trouble and Concern»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.