Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Cellat Kitabı - Cellat Kitapları

Cellat konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Cellat kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Osman Aysu

İnkılap Kitabevi

Çağdaş Türk Edebiyatı»»
Helmut Ortner

Agora Kitaplığı

Agora'dan daha önce ***Sacco ile Vanzetti*** ve ***Suikastçı, Hitler'i Tek Başına Öldürmek İsteyen Adam*** adlı romanları yayınlanan Helmut Ortner bu kitabında, Nazilerin kurduğu Halk Adalet Divanı'nın zalim yargıcı Ronald Freisleri'i ve onun şahsında 'Nazi adaleti'nin nasıl pratiğe aktarıldığını anlatmaktadır... (Tanıtım Bülteninden) »»
Cihan Erdem

Ephesus Yayınları

İnsan ırkının gelmiş geçmiş en iri ve ürkütücü bedenine sahip, sadece öldürmeyi arzulayan dilsiz bir cellât. Basit bir cümle ile anlatılamayacak kadar üstün zekâya sahip cesur bir asker, adil bir sultan ve gerçek bir kahraman; Yavuz Sultan Selim. Kutsal kitap gibi taşıdığı Cellât'ı okuyarak insan öldürme cesareti bulmaya çalışan esrarengiz bir adam. Üzerinde yaşayan insanların olağanüstü ..»»
Francesca Bertuzzi

Yakamoz Yayınevi

Görünüşte her şeyin sakin olduğu ama kötülüğün dar sokaklar, yıkık evler ve yarı karanlık barlar arasında beslenip büyüdüğü İtalya'daki küçük bir kasabada kabus başlamak üzeredir... Afrika'da doğan ve henüz küçük bir kız çocuğuyken annesi ve kızkardeşi ile İtalya'ya gö&cce..»»
Cihan Erdem

Ephesus Yayınları

İnsan ırkının gelmiş geçmiş en iri ve ürkütücü bedenine sahip, sadece öldürmeyi arzulayan dilsiz bir cellât. Basit bir cümle ile anlatılamayacak kadar üstün zekâya sahip cesur bir asker, adil bir sultan ve gerçek bir kahraman; Yavuz Sultan Selim. Kutsal kitap gibi taşıdığı Cellât'ı okuyarak insan öldürme cesareti bulmaya çalışan esrarengiz bir adam. Üzerinde yaşayan insanların olağanüstü bir z..»»
Ahmet Mithat Efendi

Dergah Yayınları

Işıl Evrim Akgün

Büyükada Yayıncılık

Ben bundan 5 sene önce öldüm. Asla öyle kolay bir ölüm de olmadı benimkisi, kan kusarak acılar içinde yavaş yavaş can verdim. Feryadımı duyup yardımıma koşan kimselerim olmadı. Ben de babam üzülmesin diye yaşıyormuş gibi davrandım. Yemek yediğim, kıyafetimi giyebildiğim ve ara sıra tebessüm edebildiğim için de yaşayan ölüler aralarına kabul ettiler beni. Oysa o kadar çok..»»
İrfan Yalçın

Can Yayınları

Ama sonra sonra, ışıktan karanlığa, karanlıktan ışığa gidip gelmelerle geçen ve iki kelebek ömrü kadar süren bir zamanın ucunda, bir kurtarıcı gibi görüyor işkenceci avcısını ve içindeki sonsuzluğun bittiğini duyumsuyor; artık var mı yok mu onun için uçuyor ve avlıyor; uzun uzun uçmalardan, avlardan ona dönüyor; alıp başını gitmiyor eski günlerinin uçsuz bucaksız özgürlüğüne; bulutlara karışıp k..»»
Aslı E. Perker

Çınar Yayınları

Ölüm Kadar Sert. İstanbul'un eski bir semtinde bir mezarlık. Mezarlığın bir köşesinde unutulmuş, Osmanlı'dan kalma cellat mezarları... Suç ve masumiyetin kaderlerini birleştirdiği dört erkek: İsa, Hamit, Lütfü ve Fuat... Aslı E. Perker'den psikolojik gerilimli bir suç romanı... "Taşlar dün gece gördüğü gibi, yazısız, bomboştu. Hiç beklemediği bir şekilde, aynen dün geceki gibi tekrar..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.