Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Cankurt Kitabı - Cankurt Kitapları

Cankurt konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Cankurt kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Muzaffer İzgü

Bilgi Yayınevi

Anneannem Cankurtaran, Muzaffer İzgü`nün `Anneannemin Akıl Almaz Maceraları` dizisinde yer alan romanlardan biri ve dizinin yedinci kitabı. »»
Melinda Blau

Gün Yayıncılık

Tracy Hogg bilgeliğini yanıbaşınızda hissetmeye ve mucizelerine kendi gözlerinizle tanık olmaya hazır mısınız? Geceleri deliksiz uyuyan, gündüzleri iştahla yemeğini yiyen, Kendi başına sıkılmadan oyun oynayabilen, Ne zaman ne istediğini anlayabildiğiniz bir bebek büyütmek... Kulağa erişilmesi güç bir hayal gibi geliyor değil mi? "Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler" adlı gerçekten muci..»»
James Patterson

Goa Basım Yayın

Haydi Çabuk Ol İtfaiye

Hobi Yayınevi

O sabah Mete erkenden uyandı. Gökte pırıl pırıl güneş vardı. Mete annesine ***Günaydın...*** dedi. Annesi Mete'ye sevgiyle gülümsedi. Mete'nin babası ***Hep beraber piknik yapalım. Kırlara çıkalım.*** dedi. sepetine börekleri yerleştirdi... (Kitabın İçinden) »»
Kolektif

Günışığı Kitaplığı

Dizinin dördüncü ve son kitabında, heyecanın dozu iyice artıyor. Mitolojik kahramanlarla günümüz çocuklarını aynı gemide buluşturan Sevgi Saygı, barışın önemine dikkat çekiyor. Yasemin’in, bulut hikâyeleriyle güzel başlayan günü, yağmur ve oğlanlar çetesi yüzünden berbat olur. Üstelik, antik kent gezisinde ufak bir de kaza yaşanır. Yasemin, kendini eski tekne Kibele’nin..»»
Safter Korkmaz

Günışığı Kitaplığı

İstanbul’da geçen gizemli bir macera! Safter Korkmaz’ın ilk çocuk kitabı, İstanbul’un gizemli yanlarından birini işliyor. Arkadaşlık ve dayanışma gibi temel kavramları yücelten kitap, usta işi kurgusu ve ince ayrıntılarıyla ilköğretim öğrencilerinin okuma hızını ve sevgisini artırıyor. SINIFLAR: 4-5 TEMALAR: BİREY ve TOPLUM, OYUN ve SPOR futbol, mahalle yaşamı, keşifler, c..»»
Nick Arnold

Timaş Yayınları

Tıbbın acayip tarihini öğrenme zamanınız geldi!

Bunları öğrenmeye hazır mısınız?

- Hangi dehşet verici cerrah bir devin cesedini çaldı?

- Neden bazı çatlak doktorlar hastalarının idrarının tadına bakardı?

- Eski Mısırlılar kaplumbağa beyniyle ne yapardı?

Bilimin hastalıklı yanını midem kaldırır diyorsanız, o zaman tıbbın çılgın dünyasına adım atıp, okumaya başlayın. E..»»

Metin Özdamarlar

Timaş Yayınları

Mustafa Kemal hakkında tutuklama kararı çıkmıştı; ama o, vatanı için mücadele etmeye devam ediyordu. Milli mücadeleyi engellemek isteyen İstanbul hükümeti, bunun için her yolu deneyecekti. İstanbul'un İtilaf devletlerince işgalinin ardından, 23 Nisan 1920'de Ankara'da Büyük Millet Meclisi açılmış, böylece halkın yönetimde söz hakkı doğmuştu. İstanbul Hükümeti'nin imzaladığı Sevr Antlaşması'ndan so..»»
Rıfat Ilgaz

İş Bankası Kültür Yayınları

Merhaba, benim adım Yılmaz. Ailemle birlikte Cide'de yaşıyorum. Geçen yaz tatilinde kasabamızdaki Yalı Gazinosu'nda çalışırken, tatil için İstanbul'dan Cide'ye gelen Sarmaşık ailesiyle tanışmıştım. Doğrusu küçük oğulları Tural'la birbirimizden pek hoşlanmadık. Çalıştığım için, çok sevdiğim denizden uzak kalmıştım. Yüzmeye bir türlü fırsat bulamıyordum. Yine de Cide'de her yıl Deniz Bayramı do..»»
Rıfat Ilgaz

Çınar Yayınları

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.