İnsanın tüm evrende kesin olarak değiştirebileceği tek bir şey vardır: kendisi. (Aldous Huxley) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Cambaz Kitabı - Cambaz Kitapları

Cambaz konu başlığında toplam 23 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Cambaz kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mehmet Süreyya Kolsarıcı

İtalik Yayınları

Türkiye'nin En Uzun Tekerlemesi Mız mız mırnav ile mır mır mırnav Miskinhanenin mız mız mırlayan milli mırnavıyla mısırlının mıymıntı mır mır mırlayan mini mini mırnavı, mızık mızık mızıklayan mızıkalarıyla mihracenin mini mini mizaçlı miçosunun misinasına miskin miskin mıhlanan mineli midyesini mıncık mıncık mıncıklayan mırnavıyla minyatür mihrabı ,mini mini mimozalı minaresi minelenmiş mi..»»
Mehmet Süreyya Kolsarıcı

Karina Kitap

Sirklerin sıska sihirbazı, sihirli sinilerini sihirlerken sırtarıp sırnaşan sinsi sivri, sihirbazın siğilini sivrisiyle sızlatınca sinirlenen sihirbaz, sincabın sirkeli silahıyla sinsi sivriye sirke sıkar, sivri siner, silikleşir, sızım sızım sızlayan sırılsıklam sinsi sivri, sirkten sıvışarak sinik siyahi sıçanın sığınağına sığınır, sinik siyahi sıçansa sihirli sipsisiyle sivriyi sileri silkeler...»»
Gülsüm Cengiz

Morpa Kültür Yayınları

Evliya Çelebi`nin adını hiç duymuş muydunuz? O, dünyayı dolaşıp gördüklerini yazan ilk gezi yazarımızdır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşayan Evliya Çelebi, bir gün, gördüğü bir düş nedeniyle dünyayı dolaşmaya çıkmış»»
Charles Ogden

Günışığı Kitaplığı

Renkli sirk dünyasında hiçbir şey göründüğü gibi değil! Kasabaya çıkagelen esrarengiz sirk, beraberinde şatafatlı gösteriler ve cambazlar da getirir. Nod Kasabası’nın “sevimli” durgunluğundan sıkılan yaramaz ikizler için gün doğmuştur; sirkten iyi oyun yeri mi olur! Sirk çalışanlarının arasındaki sıradışı bağı keşfeden Edgar ve Ellen, evlerinin karanlık kâhyası hakkındaki gizem..»»
Mahmut Şefik Nil Psk. -

Sistem Yayıncılık

Kisisel Gelisim»»
İnci Aydın

Cinius

“Yazmak bir uysallıktır” diyor başka bir yazar; doğru, sürdürdüğümüz bir iç diyalog ya da anlatıma dair metaforların farklı bir kapıdan dışa çıkışı yani öyküye dönüşmesi. Anlatıma geliyoruz kısacası; belki izlenimleriyle kendine özgü bir duygu alanı yaratıyor; bilinç akışı onun edindiği kültür çeşitliğinde bir “duvargeçen” yapmış; yalnız yazıyı değil resmi de okuyup yazm..»»
Gülten Dayıoğlu

Altın Kitaplar

Gelincik Dizisi; köy, kasaba ve kentlerde, başta okul olmak üzere, değişik ortamlarda çocukların yaşadığı çocukça serüvenleri içeriyor. Gerek resimleri gerekse sayfa tasarımıyla oldukça farklı ve özenli bir çalışmanın ürünü olan dizi, eğitsel nitelikli kısa öykülerden oluşuyor. İlköğretim 3. sınıf öğrencilerine hem okuma zevki ve alışkanlığı edindirmede, hem de okuma hızını geliştirmede yarar..»»
Gülten Dayıoğlu

Altın Kitaplar

On üç kitaptan oluşan bu dizi, köy, kasaba ve kentlerde, başta okul olmak üzere, değişik ortamlarda çocukların yaşadığı çocukça serüvenleri içeriyor. Gerek resimleri gerekse sayfa tasarımıyla oldukça farklı ve özenli bir çalışmanın ürünü olan dizi, eğitsel nitelikli kısa öykülerden oluşuyor. »»
Hector Malot

Morpa Kültür Yayınları

Herbert’ın inanılmaz serüveni; Bob adlı gemicinin onu gizlice alıp başka bir gemiye bindirmesiyle başlıyor. O andan sonra da; kendisine iyi davranan Bob’ı seven ve ona bağlanan Herbert’ı, ilginç olaylar bekliyor. Gemi yolculukları, liman kentlerindeki ilginç gösteriler, sahibinin hastalığı, çalınmak ve ünlü bir gösteri yıldızı olmak... Bütün bu zaman içinde, Herbert umutla çevresine bakınıp bir ş..»»
Jack London

Altın Post Yayıncılık

Cambazhane Köpeği,Jack London Altın Post Yayıncılık »»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.