Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Bomb Kitabı - Bomb Kitapları

Bomb konu başlığında toplam 40 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Bomb kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Saygı Öztürk

Doğan Kitap

İlhan Selçuk, Veli Küçük, Doğu Perinçek, Emin Gürses, Ergün Poyraz, Tuncay Güney... Ne Soruldu, Onlar Ne Cevap Verdi?

Emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele şube Müdürlüğü ekipleri Ümraniye`deki bir gecekonduya baskın düzenlediler. Aradıklarını, elleriyle koymuş gibi buldular. Çünkü gelen ihbar telefonunda, neyin nerede olduğu açık bir biçimde anlatılmıştı. Üzerinde 15 haziran 1997 tarihli "mü..»»

Ömer Seyfettin

İnkılap Kitabevi

Duvarları ve tavanı uzun bir kışın isleriyle kararmış bu yer odasında mahpus gibi duran bodur ve çirkin ocak, içindeki odunları sanki öfkeyle yakıyor, bir an evvel yutmaya çalışıyordu. Hızla tutuşarak, uzanan ve sönen alevler mandolinle heyecanlı bir sosyalist marşını çalan genç Boris`i, karşısında ezeli, nihayet bulmaz milli çorabını ören güzel karısı Mağda`yı, akıcı bir kırmızıya boyuyor, büt..»»

Ömer Seyfettin

Kare Yayınları

Duvarları ve tavanı uzun bir kışın isleriyle kararmış bu yer odasında mahus gibi duran bodur ve çirkin ocak, içideki odunları sanki hiddetle yakıyor, bir an evvel yutmağa çalışıyordu. Hızla tutuşarak uzanan ve sönen alevler, mandolnle heyecanlı sosyalist marlını çalan genç Boris'i, karşısında ezeli ve nihayet bulmaz millî çorabını ören güzel karısı Magda'yı hafif ve akıcı bir kırmızıya boyuyor, ..»»
Frank Harris

Kaos Yayınları

19. yüzyıl kapitalizminin çalışma koşullarını ve o günün zalimane atmosferini gayet iyi yansıtan Bomba, proleter romanın da habercisidir. Günde on iki saatten fazla çalıştığı halde açlıkla pençeleşen insanların, olağan çalışma koşulları için sürdürdükleri mücadeleyi sıra dışı, etkileyici örneklerle okura sunarken, sekiz saatlik işgünü talebini, peş peşe patlayan grevleri ve Amerikan basınının iş..»»
Frank Harris

Kaos Yayınları

19. yüzyıl kapitalizminin çalışma koşullarını ve o günün zalimane atmosferini gayet iyi yansıtan Bomba, proleter romanın da habercisidir. Günde on iki saatten fazla çalıştığı halde açlıkla pençeleşen insanların, olağan çalışma koşulları için sürdürdükleri mücadeleyi sıra dışı, etkileyici örneklerle okura sunarken, sekiz saatlik işgünü talebini, peş peşe patlayan grevleri ve Amerikan b..»»
Ömer Seyfettin

Polat Kitapçılık

Tavanı ve duvarları uzun bir kışın isleriyle kararmış, bu odada tutuklu gibi duran kısa ve çirkin ocak, içindeki odunları sanki öfkeyle yakıyor, bir an önce yutmaya çalışıyorduk. Hızla tutuşarak uzanan ve sönen alevler, mandolinle heyecanlı sosyalist marşını çalan genç Boris'i, karşısında ezeli ve sonuçlanmaz milli çorabını ören güzel karısı Magda'yı hafif ve akıcı bir kırmızıya boyuy..»»
Ömer Seyfettin

Söğüt Yayınları

…Boris tekrar mandolini aldı. Çalmaya başlası. Magda çorabını örüyor ve düşünüyordu. Üç ay sonra çocukları olunca kim bilir ne kadar mesut olacaklardır. Tığlardan ayırdığı gözleriyle kabarmış karnına bakıyordu. Eteğinin altında, karnında, kendi içinde Boris'in yavrusu duruyor. Dirseklerini bu şişliğe temas ettirerek saadetten titriyor ve ayıp bir şey yapıyormuş gibi gizlice Boris'e ba..»»
Ömer Seyfettin

Serüven Kitabevi

Bu karanlık ve serin eylül gecesinin yıldızsız gökyüzü altında karamsar ve dertli Selanik, sanki gündüz ki nümayişlerden, heyecanlardan, gürültülerden yorulmuş gibi, bihuş ve sütliman uyuyordu. Rıhtım ıssız idi... Olimpos Palas'ın, Kristal'in, Splandit Palas'ın, diğer küçük gazinoların lambaları çoktan sönmüştü. Katolik kilisesinin hakim ve müstevli çanı saat üçü vuruyor, hiddetli bir ahenkle b..»»
Ömer Seyfettin

Gece Kitaplığı

Bu karanlık ve serin eylül gecesinin yıldızsız gökyüzü altında karamsar ve dertli Selanik, sanki gündüzki nümayişlerden, heyecanlardan, gürültülerden yorulmuş gibi, bihuş ve sütliman uyuyordu. Rıhtım ıssız idi... Olimpos Palas'ın, Kristal'in, Splandit Palas'ın, diğer küçük gazinoların lambaları çoktan sönmüştü. Katolik kilisesinin hakim ve müstevli çanı saat üçü vuruyo..»»
Levent Gözkaya

Telgrafhane Yayınları

Bu kitapta, Türkiye'de ve dünyada güvenliği en çok tehdit eden bombalı saldırıların, tüm aktörleri ve etkilenenlerinin gözünden anlatımını okuyacaksınız. Bir bombalı saldırıya, öncesi ve sonrasıyla; bombayı koyan, o bombayı arayan, bomba patladığında yaralanan, uzuvlarını kaybeden, yaralıyı ameliyat eden, yaralının yakınları, konuya hakim bir psikolog, bir emniyet müdürü, bir hukukçu ve bir akadem..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.