Bir şey üzerinde yirmi yıl çalışıp yirmi yıllık değerli deneyim elde edebilirsiniz ya da yirmi kere bir yıllık deneyiminiz olur. (Gwen Jackson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Blues Kitabı - Blues Kitapları

Blues konu başlığında toplam 19 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Blues kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Petros Markaris

Turkuvaz Kitap

Balkan Blues’da, günümüz Atina’sında geçen dokuz ilginç öykü yer alıyor. Ortak temaları, Atina’ya yasal ya da yasa dışı yollardan ve özellikle Balkan ülkelerinden gelen ve büyük kentin renkli karmaşası, kalabalığı içinde kaybolan mülteciler. Keman sanatçısı bir Bulgar, Olimpiyat stadının inşaatında çalışan ve bir cinayete karışan Arnavut işçiler; yaşlı bir Yunan’ın en iyi dostu olan Afrikalı küçük..»»
Maxence Fermine

Everest Yayınları

Chicago. Bir bilardo masası... Masanın başında ıstakasıyla duran bir adam. Kapanmış bir çağın, bilardonun altın çağının son kahramanı.New York. Bir caz sahnesi... Sahnede sesi ve güzelliğiyle cezbedici bir piyanist. Dinleyicilerin arasında alkolik bir saksafoncu. Yalnızlıklarını bir geceliğine unutan iki beden.Las Vegas. Bir poker masası... Masada varını yoğunu ortaya koymaya..»»
Boris Vian

Marjinal Kitaplar

Boris Vian tarafından bizzat derlenmiş bu on öyküde Vian; duygu, arzu, hayal gücü, sevgi ve saygısızlığı bir araya getirir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Boris Vian

Marjinal Kitaplar

Boris Vian tarafından bizzat derlenmiş bu on öyküde Vian, duygu, arzu, hayal gücü, sevgi ve saygısızlığı bir araya getirir.  »»
Giuseppe Pino : Ciltli Kitap |

Earbooks

It contains a book and 4 CDs. Blues-its melodies were created as an expression of profound sorrow and melancholy in the scorching heat of the cotton plantations. Its power encouraged the people and gave them support. The book offers a homage to this moving musical genre. Unique photographs of famous blues musicians taken by the famous photographer Giuseppe Pino celebrate a grand emotion. The CDs o..»»
Giles Oakley

Ayrıntı Yayınları

Bireyin ve dolayısıyla toplumun kendini ifade etmek biçimlerinden biri olarak müzik, belki de en doğrudan etkiye sahip olan sanat dalıdır. Giles Oakley`nin Blues Tarihi-Şeytanın Müziği adlı çalışması da kendini ifade etme biçimi olarak müziğin en ilginç öykülerinden birini anlatıyor. Amerika`da en büyük "öteki" grubu olarak algılanan siyah kölelerin arasında doğan blues zamanla, ötekinin "öteki..»»

Esi Edugyan

Serpent s Tail

The aftermath of the fall of Paris, 1940. Hieronymous Falk, a rising star on the cabaret scene, is arrested in a cafe and never heard from again. He is twenty years old. A German citizen. And he is black. Fifty years later, Sid, Hiero's bandmate and the only witness that day, is going back to Berlin. Persuaded by his old friend Chip, Sid discovers there's more to the journey than he thought when C..»»
Buket Uzuner

Milet Yayınları

Set in Istanbul and beyond, the stories in Istanbul Blues are filled with Buket Uzuner's remarkable sensitivity and psychological insight, taking us into the memories and imaginations of children and adults, and exploring shared history, love and attachment - to family, friends, lovers and places. Uzuner's characters share stories that are mythical, mysterious, coincidental, witty and full of wi..»»
Buket Uzuner

Milet Yayınları

Set in Istanbul and beyond, the stories in Istanbul Blues are filled with Buket Uzuner's remarkable sensitivity and psychological insight, taking us into the memories and imaginations of children and adults, and exploring shared history, love and attachment - to family, friends, lovers and places. Uzuner's characters share stories that are mythical, mysterious, coincidental, witty and full of wisd..»»
Gerrit Wustmann

Foo Prodüksiyon

Sizi Alman bir şairin gözünden İstanbul'u okumaya davet ediyoruz: İstanblues. Gerrit Wustmann'ın bu kitapta yer alan şiirleri, bir yerlerde söylendiği gibi, İstanbul'a yazılmış bir aşk mektubu olarak düşünülebilir hakikaten de. Ancak o, pek çoklarının yaptığı gibi, sevgilinin herkesçe malum güzelliklerini övmek gibi faydasız bir çabaya girişmez, buna gönül de indirmez. Bir kalp atışı gibi dinlediğ..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.