Gerçek aşk daima kişisel yarar duygusundan vazgeçme temeli üzerinde yükselir. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Aslan Kitabı - Aslan Kitapları

Aslan konu başlığında toplam 370 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Aslan kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hüseyin Keleş

Eğlenceli Bilgi Yayınları

Galatasaray'ı ne kadar tanıyorsun? Çok? Biraz? Az? Hiç? Şimdi bütün bu derecelendirmeleri unut ve bir Galatasaray uzmanı olmak için 'Adımız Aslan İşimiz Destan-Galatasaray' kitabıyla tanış. Bu kitapta Galatasaray Spor Kulübü'nün kuruluşundan bugünlere kadar gelen unutulmaz ve şanlı hikâyesi anlatılıyor. Üstelik en eğlenceli hâli ve birbirinden komik karikatürleriyle... Galatasaray'ın muhteşem şamp..»»
Serhan Kansu

Masalperest

“Benim adım Miü. Sürümüzdeki tüm yavru aslanlar gibi bir gün benim de adım Huar olacak. Ben de daha doğduğum gün belli olan isimlerim ve görevlerimle, benden önceki tüm kral aslanlar gibi yaşayacağım ve yaşlanacağım. Bana özel hiçbir şey olmadan, diğerlerinden hiçbir farkım olmadan... Ama ben bunu istemiyorum! Adımı arıyorum ve onu sadece ben bulabilirim. Diğerleri gibi aynı yerde durmayacağım...»»
Şebnem Denktaş

Beta Kıds

Hayatında hiç Afrika’ya gittin mi? Aslandan leopara, çitadan gergedana binlerce hayvan türünü topraklarında barındıran bu büyülü kıta, “safari” adı verilen seyahatlerin en önemli adresidir. Bugüne kadar Afrika’nın orta, doğu ve güney ülkelerinde çıktığım sayısız safaride, kıtanın hayran olduğum yaban hayatını yakından görme ve inceleme şansı yakaladım. Yıllar içerisinde edindiğim bilgileri anıları..»»
Susanna Davidson

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Aslan ormandaki bütün hayvanları yemeyi planlıyordu. Akıllı tavşan, ormanı aslandan kurtarmak için harika bir plan yaptı. Bu eğlenceli halk masalı kolay okunabilen metinlerle okumayı öğrenmeye çalışan çocuklar için harika bir alıştırma kitabı. Kitabın sonundaki bulmacalarla da okuduklarını anlama yöntemini öğreneceklerdir. »»
Kolektif

Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü

Çağatay Han dönemi Türk edebiyatı eserlerini doğru okunuşları ile günümüze kavuşturan Kemal Eraslan adına hazırlanan bu armağan kitap eski Türk dilleri hakkında hazırlann makalelerden oluşmaktadır.     Editör: Bülent Gül     »»
İskender Özdemir

Kripto Basım Yayın

Tarihte iz bırakan, yaşadığı çağı aşarak adını sonraki çağlara aktaran, unutulmayan insanlar vardır. Bu insanlar kültürleri, dinleri, medeniyetleri, milletleri aşarak bütün insanlık için ortak değer haline gelmişlerdir. Bazen yaşamlarıyla, bazen eserleriyle, bazen kahramanlıklarıyla, bazen ahlaklarıyla... tanınan ve ön plana çıkan bu olağanüstü şahsiyetler, bugün de insanlığın yolunu aydınlatmaya..»»
Ebubekir Subaşı

Mavi Lale Yayınları

Şehidlerin Seyyidi ...Hamza yayı omzunda, burnundan soluyarak Kabe'ye girdi, müşriklerin elebaşını arıyordu. Ehu Cehil'i Kureyş'in ileri gelenleriyle buldu: "Yeğenim Muhammed'e dil uzatan sen misin'' diyerek elindeki yayı hiddetle yüzüne öyle bir indirdi ki, Ebu Cehil'in suratı kan revan içinde kalmıştı. Ve Hamza haykırdı: "Vallahi bende Muhammed'in yolundayım. Gücü yeten varsa beni bu yolda..»»
Ebubekir Subaşı


İlk Müslüman Çocuk Bedirde Kureyş Azgınlarına Aslan Pençesi Maddi Hilafetin Mana Kahramanı Nifak Nerelere Kadar Girdi Kimleri Birbirine Karşı Savaştırdı İlmin Kapısı Fazilette Güneş Gibi Allahın Aslanı Son Nefesini Verirken... Peygamber Efendimizi s.a.v görüp Ona inanan zatların hepsi de mübarektir hürmete layıktır kadrü kıymetleri ve şerefleri ümmetin geri kalan bütün fertlerinden yüksektir. Onl..»»
Ebubekir Subaşı


ŞEHİDLERİN SEYYİDİ...Hamza yayı omzunda burnundan soluyarak Kabeye girdi müşriklerin elebaşını arıyordu. Ebu Cehili Kureyşin deri geleıderiyle buldu Yeğenim Mulıammede dil uzatan sen misin diyerek elindeki yayı hiddetle Yüzüne öyle bir indirdi İd Ebu Cehilin sm atı kan revan içinde kalmıştı. Ve Hamza haykıdi Vallahi ben de Muhammcdm yolımdaymı. Güeü yeten varsa beni bu yoldan geri çevirsin. Kendin..»»
Wilbur Smith

Altın Kitaplar

EFSANE GERİ DÖNÜYOR Yıl 1670. Golden Bough, cesur kaptanı ve korkusuz mürettebatıyla Hint Okyanusu sularında yol almaya devam eder. Gördüğü onca savaştan sonra, Hal Courtney babasının kendisine miras bıraktığı hazineyi de alıp sevdiği kadın Judith’le beraber artık evine, İngiltere’ye dönmek niyetindedir. Fakat hazineyi isteyen tek kişi ne yazık ki o değildir, can düşmanı Buzzard bir gölge gibi ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.