İnsanlar başaklara benzerler.İçleri boşken başları havadadır,doldukca eğilirler. Montaigne [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ali Kitabı - Ali Kitapları

Ali konu başlığında toplam 8830 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ali kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Şaban Er,Fuad Asım Arvas

Kutup Yıldızı Yayınları

“Arvâsî Seyyidleri Hânedânı”nın büyük ceddi Kâdirî ve Çeştî Tarîkat-i Aliyyesi’nin meşâyih-i kirâmından Şeyh Seyyid Muhammed-i Kutb-i Arvâsî “Kuddise Sirruh” Hazretleri’nin, mutlak vârisi olduğu ecdâd-ı kirâmının velâyet nûrlarıyla Vân’ın Müks [Bâğçeserây] Kazâsı’nda te’sîs ettiği Arvâs Köyü, Ehl-i Sünnet Ve’l-Cemâ?at İ?tikâdı’nın Doğudaki en metîn, en sağlam kalesi ve “Arvâsî Seyyidleri Hânedânı”..»»
Fatih Okumuş

İlke Yayıncılık

Malik bin Nebi medeniyeti ‘‘şeyler’’in değil, fikirlerin inşa ettiğini; sömürgeciye küfretmenin değil, bilakis ‘‘sömürüye elverişlilik’’ten kurtulmanın özgürlüğü mümkün kıldığını gördü ve gösterdi. O, ‘‘ölü fikirler’’in öldürücü fikirlerden daha tehlikeli olduğu; sömürgecilerin usturuplu yöntemlerle sömürge aydınlarını satın aldığını, manipüle ettiğini veya susturduğunu..»»
Kolektif

Sfenks Kitap

Arka Kapak Yazısı     “Psikanalizin sahneye yetmiş beş yıl önce devrimci bir ruhla çıktığı iyi bilinmektedir. Böyle öncü hareketler yeni bulguları ortaya çıkarmak, vurgulayıp korumak için gereken ataklıktan beslenir. Yetişkin analizindeki yeniden yapılandırmaların doğruluğunu sınama imkânı veren tek yenilik olan çocuk analizi ise kuruluş sürecinde ‘yola yalnız devam ..»»
Zeynuddin El- Ma

Medine Yayıncılık

 Ölüm anında melekler görünerek herkese varacağı makamını bildirir. Dünyada yaşarken iman edip Yüce Allah'ın emir ve yasaklarına uyma konusunda titizlik gösterenlerin ölümleri kolay olacak ve ölüm meleği onlara yumuşaklıkla davranacaktır. Bunun zıddı bir hayata sahip olanlar yani küfür ve isyan üzere bir hayat sürenlerin ise ölümleri şiddetli olacak ve ölüm meleği bu ins..»»
Yusuf Çınar

Dora Yayıncılık

Dış politika analizi üretiminde sorunlar Uygulamalar     »»
Ali Arslan

İskenderiye Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Güç açısından devletler dörde ayrılır: 1. Dış politikasını kendisi belirleyen devletler (Küresel Devletler); 2. Dikkate alınan devletler (Yarı Küresel Devletler); 3. İş birliği yapılmaya layık devletler; 4. Üzerinde politika uygulanan devletler. “Müslüman Hilalleri”, dünyanın stratejik konuma sahip bölgelerini fiziksel olarak gerçek bir hilal ..»»
İsmail L. Çakan

M.Ü. İlahiyat Fak. Vakfı

Bugün İslam alemi sizin kılıçlarınıza bakıyor. Kafirlerin hayatı sevdikleri kadar, sizin ölümü sevdiğinizi biliyorum. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’i gören gözler ölümden korkmaz. Bundan hiç şüphem yok. İşte bir elimde kınından çekilmiş kılıcım, önümde Hz. Muhammed’in sancağı, sizi İslam’ın yüceltilmesine davet ediyorum! Halid Bin Velid»»
Kolektif

Kalkedon Yayıncılık

Hükümet sistemi tartışmaları on yıllardır Türkiye'nin önemli gündem maddeleri arasında yer almaktadır. 2007 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi yönetimini halk oylamasına götürerek değişikliğin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Cumhurbaşkanının doğrudan halk tarafından seçilmesi yöntemine geçişle tartışma başkanlık sistemi üzerine dönmüştür. Yarı-..»»
Selehattin Sert

Arvo Yayınları

Yazar Selehattin Sert bu çalışmasıyla 1914-1922 yılları arasındaki savaşta, Anadolu'da yaşayan Hıristiyan azınlıkları, Rusya, İngiltere ve Fransa'nın gizli müttefiki olmalarını araştırdı. Bu üç devletin Anadolu azınlıklarını bilinçli olarak bir yandan isyanlara teşvik ettiklerini, bir yandan da kendi askeri projeleri doğrultusunda, kendi komutaları altında savaşa sürdükleri ve her cep..»»
Selehattin Sert

Arvo Yayınları

Yazar Selehattin Sert bu çalışmasıyla 1914-1922 yılları arasındaki savaşta,Anadolu da yaşayan Hıristiyan azınlıkları,Rusya,İngiltere ve Fransa nın gizli müttefiki olmalarını araştırdı.Bu üç devletin Anadolu azınlıklarını bilinçli olarak bir yandan isyanlara teşvik ettiklerini,bir yandan da kendi askeri projeleri doğrultusunda,kendi komutaları altında savaşa sürdükleri ve her cephede savaştırıldıkl..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.