İnsanın tüm evrende kesin olarak değiştirebileceği tek bir şey vardır: kendisi. (Aldous Huxley) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Albay Kitabı - Albay Kitapları

Albay konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Albay kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
M. Cemal Oşkan

Cinius

M. Cemal Oşkan 22 Eylül 1927’de Edirne’de doğdu. 1947’de Harp Okulu’ndan mezun oldu. Elektronik ve Bilgisayar (hardware) eğitimini ABD’de aldı. Türkiye’de radar tekniği öğretmenliği, İngiltere ve Fransa’daki radar fabrikalarında öğretmenlik ve tercümanlık yaptı. 1962 yılından 1965’e kadar İtalya’daki NATO Karargahı’nda şube müdürü ve 1965–1974 arasında NATO radarlarını..»»
Dursun BAŞĞUT

Çatı Kitapları

Kurtuluş savaşımızda albay olarak görev yapan bir Türk subayının savaş bittikten sonra kendini milletin eğitimine adaması ve Anadolunun kırsal bir köyünde verdiği mücadeleyi anlatan bu kitabın geliri Engelli öğrencilere bırakılacaktır»»
Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

Albaya Mektup Yazan Kimse Yok»»
Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

Bugün Latin Amerika'nın ve dünyanın en büyük yazarlarından biri sayılan "Gabriel Garcia Marquez"in 'büyülü gerçekçilik' diye nitelenen yapıtlarından bir örnek daha sunuyoruz: "Albaya Mektup Yazan Kimse Yok" adlı bu uzun öyküdeki emekli albay, bir türlü gelmeyen emekli aylığını her cuma günü karısı ve horozuyla birlikte bekler. Bu öykünün de ana teması, her zaman olduğu gibi, yalnızlık'tır. "Yazm..»»
Barış Özdemir

Ayrıntı Yayınları

Bu kitapta, çocuklarının kendi aralarında Albayım dedikleri, Emekli Albay Yurdanur Yılmaztürk'ün evinin basıldığı 7 Kasım 2007'den bir gün önce başlamak suretiyle beş gün içinde sona eren bir hikâye anlatılıyor. Söz konusu hikâyeyi Albay'ın büyük oğlu Kemal'in gözünden ve kurgularından izleriz. Kemal solcudur; bastırılmış ve sorunlu bir kişiliği vardır. Küçük oğlan Mustafa ise girişimci ve bitirim..»»
İlhami Algör

İletişim Yayınları

Sende bu ad oldukça istersen sıfır numara kel, istersen at kuyruklu olurum. İnce bıyıklı, tek dişi altın olurum. Meftun olurum, meczup olurum. Uzaklara bakarım, çıtımı çıkarmam. Nasıl söyleyeceğimi bilmem, susarım. Susmak üzerine konuşmak gerekse, beni çağırırlar, oturur susarım. Dolmabahçe saat kulesiyle, Çırağan Sarayı ile konuşurum. Duvarlara ..»»
Konstantin Simonof

Oda Yayınları

Konstantin Simonov 1915 yılında Petrograd`da doğdu. Ortaokulu bitirince bir sanat okuluna girdi ve tornacılık öğrendi. Yirmi üç yaşında da, Moskova`daki Gorki Edebiyat Enstitüsü`nü bitirdi. İkinci Dünya Savaşı`na savaş muhabiri olarak katıldı, "Günler ve Geceler", "Silah Arkadaşları", "Yaşayan Ölüler", "İnsan Asker Doğmaz" adlı kitaplardan tanıdığımız Konstantin Simonof, Sovyet Yazarlar Birliğ..»»

Dursun Ali Akbulut

Temel Yayınları

Ey!.. Türk'ün payitahtını işgal eden Britanya'nın zâlim ve şımarık çocukları. Dün size Çanakkale'de merdâne ders veren kahramanları bugün kahpece katlediyorsunuz... Ermeni Rum katillerin hurralarını işitiyor, Türk'ün feryadını duymuyorsunuz... Bize, Wilson Prensipleri gibi insanî ve mukaddes programlarla gelip, son oyunlarıyla hakikî çehrelerini gösteren bu nâ-mertlere sorarız! Ma..»»
Fırat Kozok

Cumhuriyet Kitapları

Gazetecilik maratonunu sürdürürken, mesleki faaliyetleri nedeniyle, Ergenekon davası kapsamında tutuklanan Mustafa Balbay, 3 adıma 4 adımlık hücresinden katıldığı 2011 seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili seçildi. 4 yıl 278 günlük esaretin ardından, 9 Aralık 2013'te tahliye edilen Balbay, Türkiye'nin önemli bir siyasi aktörü haline geldi. ***Balbay'ın Maratonu***nda, yarım asırlık bir yaşama mercek..»»
Fırat Kozok

Cumhuriyet Kitapları

Gazetecilik maratonunu sürdürürken, mesleki faaliyetleri nedeniyle, Ergenekon davası kapsamında tutuklanan Mustafa Balbay, 3 adıma 4 adımlık hücresinden katıldığı 2011 seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili seçildi. 4 yıl 278 günlük esaretin ardından, 9 Aralık 2013'te tahliye edilen Balbay, Türkiye'nin önemli bir siyasi aktörü haline geldi. "Balbay'ın Maratonu"nda, yarım asırlık bir yaşama mercek ..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.