misstanbul
32 şiiri ve 5 yazısı kayıtlı Takip Et

Resulallah'a mektupGünün Yazısı
Okuduğunuz yazı 23.9.2007 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Esselatü vesselamü aleyke ya Resulallah!
Esselatü vesselamü aleyke ya Habiballah!
Esselatü vesselamü aleyke ya seyyidel evveline vel ahirin vesselamün alel mürselin..
Ey bütün insanlığı saran kucaklayan ekvator çizgisi..Ey dertli, hasta gönüllerin eczanesi..Ey sevgililer sevgilisi..Efendimiz..
Mahşer günü sancağının altında toplanabilmek ümidiyle sana hasret bu dağlanan yüreğimi serinletecek cennet bahçelerindeki sohbetlerine nail olabilmek arzusuyla sesleniyorum sana..
Nasıl anlatabilirim ki sana olan sevgimi?..Kelimeler yeter mi bu yüce aşkını tükenmeyen sevdanı anlatmaya?..Kalbime bile sığdıramazken bu denli aşkı sevgiyi..Bu kağıda nasıl sığdırabilirim acaba?..
Senin adını anarken bile ruhumun üzerine birden gökler inmiş de paramparça oluverecekmiş sandığım bir cansın içimde tek hecelik isminle..Güllerin ismi mi değişti ne?..Bütün renkler sana mı boyanıyor..Kokular..Sen mi kokuyor hep..Bütün sevdalar sana mı koşuyor?..Sende mi toplanıyor her sevgi?..Her yerde her şeyde sen..Sen..Sen..
Gülün kokusunu çekerken içime derin derin..Kalbimden sıcacık bir şeyin aktığını akıp da sana ulaştığını hissettiğim ansın sen..Gülün o buram buram kokusu götürür beni uzaklara..Çöl sıcağı yakar yüreğimi..Ve gözyaşlarımla serinletirim Medine’yi..Gözyaşlarım yağmur olur sonra..Rahmet sularıyla karışır yanaklarımdan süzülen damlalar..Baştan aşağıya rahmete boyanırım..Sırılsıklam..Sonra sular gülün rengine dönüşür..Gül sevdaya..Sevda sana..Muhammed’e..
İki güneşe sahip olmasından mıdır Mekke’nin kavurucu sıcaklığı?..O yüzden mi yakar kavurur Mekke yürekleri?..Sevdalıyım sana..Sevdalıyım güneşe..Çok önceden vardım ben, şimdilerde yok oldum..Ateş bulunmadan önce yandım kül oldum..Küllerimi rüzgarlarla savurdum saçtım gökyüzüne, indiğimde yeryüzüne bir kül tanesinden var oldum..Şimdilerde çeşni oldu ateşin gönüllere..Kavurdu seni anmayan yüreklerle kızarmış dilleri..Sen hep su serptin dağlanan yüreklere ve hep sen onardın virane gönülleri..Lakin hamurlar bile çürüyor, tutmuyor artık mayasız..Sen Resulallahsın sen Habiballahsın sen başlarımızın tacı gönüllerimizin ilacısın..Ama şimdiki yalan sevgiler geçmiş tahtın başına..Sevdaları yenilir yutulur cinsten değil..Olmuş hıçır hıçır..Biz senin mayaladığın ekmeğinle doyduk da Elhamdülillah pişirdiğin aş ekmek yenmiyor, yenmez oldu artık ya Resulallah..
Senin gelişinle asık suratlardaki hüznün yerini almıştı umutlu tebessümler..Sen çıkarmıştın cehennem kuyularından diri diri gömülen kız çocuklarını..Gül deyince güldürüp gül uğruna öldürtmüştün bizleri aşk deryasında..İnsanlık; bir paçavra misali sürünürken ayaklar altında yok oluşa doğru sürüklenen insanlığın içler acısı durumunda sen koşmadın mı imdadımıza?..Biz seni hak edemedik anlayamadık mı yoksa?..
Evet..Biz hayat bahçemizi Muhammedî güllerle dolduramadık, bağışla.. Bülbüllerin olamadık senin güllerin efendisi.. Leyla mı aşkı bilmez oldu, yoksa Mecnun mu çıktı vefasız, anlayamadık ya Habiballah..
Sevmek.. Sevilene muhabbet.. Alken, fikren, kalben onunla birlikte olmak, onunla beraber yaşamaktır.. Onun hal, ahval ve tavırlarına benzemektir.. Onu nefesin kılmak, kalp atışında duymaktır..
Biz seni sevemedik mi ya Nebi?
Kim unutturdu seni bizlere?
Hangi yalan sevgiler?
Yoksa biz sana layık olamadık mı Sultanım?
Affet.. Bağışla bizleri.. Bağışla Sultanım..
Taif’te taşlanırken sen, siper edemedik sinemizi Ebu Bekir misali.. Uhud’da ensardan bir kadın olamadık.. Babasını, kardeşini, eşini kaybeden.. Ama yine de Muhammed diyen.. MUHAMMED.. Senin sağ olduğunu öğrenince; “ Sen sağ olduktan sonra, her felaket hiç gelir.” diyebilen..
Sana aşık bir kuru kütük bile olamadık, yokluğunda hıçkırıklara boğulup hüngür hüngür ağlayan.. Mübarek deven Adba olamadık, hasretine dayanamayıp, can veren.. Sana olan iştiyakımızı gösteremedik bağışla..
Cemalini görmeden uyuyamayan aşık ashabın vardı Sultanım.. Biz seni hiç görmedik, göremedik.. Nasıl uyuruz, bu karanlık gecelerde?.. Gel, gel ki karanlıklar zail olsun.. Sen kardeşin eyledin, seni görmeden sana iman edenleri.. Biz Rabb’imizle birlikte andık, her şehadetimizde seni..
“Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu.”
Biz seni sevdik ya Resulallah sevdik.. Ashabını, can yoldaşlarını.. Seni seven ve sana gönlünü veren herkesi sevdik..Her şehri sevdik, Mekke’nin, Medine’nin hürmetine.. Mescid-i Nebevi’nin hürmetine sevdik her mescidi.. Sen neyi sevdiysen onu.. Senin hürmetine.. Tüm çiçekleri sevdik, güllerin hürmetine..
Seni sevmek.. “Sizden biriniz, beni anasından, babasından, çocuklarından, malından, mülkünden ve hatta canından bile fazla sevmezse, gerçek manada iman etmiş olamaz.” buyurdun.. Elhamdülillah seviyoruz seni ey Sevgili.. Gözlerimizden inen yaşlardan belli değil mi?
Gözyaşlarım damlasa, gül olur mu ki bu sayfada? Kokusu işler mi ki kalemime? Seni biliyorum, seni yaşıyorum, seni hissediyorum.. Lakin bu aciz kalemim izin verip de bir türlü anlatamıyorum.. Ama seni herkese anlatmalıyım, görevim, biliyorum.. Kağıdımı ne tarafa çevirsem ve ne yana eğsem kalemimi, “MUHAMMED” yazıyor.. Sanki bir şeyler bunları yazma, sadece yaşa diyor.. Kalbimden gelen o ses, sıkıştırırken beni mengenesinde ve ezerken içimi, sadece bunları yazabiliyorum.. Anlatıyorum.. Anlatıyorum.. Anlatıyorum.. Ve size sadece Kur’an-ı Kerim’i tavsiye ediyorum.. Sen öyle bir rehber bıraktın ki bizlere.. Dizesi dizesine bilinmeli ezbere.. Evet.. Senin izinde..
Çöl sıcağındaki; kevser şelalesi..
Gözyaşlarıyla sulanan; gül..
İnsanlığı kirlerinden arındıran; nur testisi..
Gülşen-i aladan da güzel; Sevgili..
Sana sonsuz selât ve selamlar olsun..
Gülüm ol güldür beni, ruhunu hayatıma kat yaşat beni..

“Ey Habiballah sen hala kırk yaşındasın ve hala ümmetinin başındasın.”

NOT:Kutlu Doğum Haftası’nda düzenlenmiş olan Peygambere Mektup yarışmasında umre ödüllü "mektup birincisini O’na götürüyoruz" sloganı adı altında yapılan yarışmada 1.(birinci) olan eserim..
İnşaallah ramazan ayının 20’sinde (2 Ekim’de) yazmış olduğum bu mektup sayesinde O’na gidiyorum..
Muhabbetle..

Beğen

misstanbul
Kayıt Tarihi:22 Eylül 2007 Cumartesi 01:57:25

RESULALLAH'A MEKTUP YAZISI'NA YORUM YAP
"RESULALLAH'A MEKTUP" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Erhan Fuçucu
24 Eylül 2007 Pazartesi 00:00:13
tebrik ederim günün yazarını...

Cevap Yaz
duruşah
23 Eylül 2007 Pazar 23:18:28
Bizden de selamlar götürürsen çok sevinirim çok mutlu olurum yüreğine sağlık.

Cevap Yaz
binyıl
23 Eylül 2007 Pazar 18:22:22
günün yazısı ve yazarını kutlarım....

Cevap Yaz
i.soytekinoğlu
23 Eylül 2007 Pazar 17:34:49
isoytekin said:

D I R E N I S

Bize dinsiz inancsiz diyerek iftira edenlere karsi direndik hep yenilikleri savunarak sunu soyledik.
suphesiz tanri buyuktur tum alemlerin yaraticisidir buna kımsenın suphesı olamıyacagı gıbı ıtırazıda olamaz ve bilindigi uzere bırıncı boyutta bır hucre yasam sonucu varolup ıkıncı boyutta yasıyorsak mutlak olum sonucu bır ucuncu boyut yasam yoktur ihtimali azdir. herne sekılde olursa olsun biz ucuncu bır yasamın var olduguna ınanıyoruz hernekadarda butun bunları olum korkusu baskısını hafıfletmek ıcın ınsan psıkolojısının kurgusu olarak algılasakta. ayrıca ucuncu yasamın varlıgının bıze bu yasamımızda morel ve motivasyon faydalari dusuncesindeyiz zıra olum sonrası bır yasamın olmaması durumunda zaten korkacak bır varlik yada alemın olmadıgı gercegı olacaktır vede insanlarin olum sonrasi birturlu yasamin olmadigi inanci insanlari top yekun bunalima sokmasi ihtimalide vardir ancak ınsanlarında gunumuzde ornekleri cok olan muhtelif din yada mezheplerin bu denlı radıkali olması bu yasamımızda herzaman oldugu gıbı dınler savası felaketlerı getırmemelidir. amac cennete gıtmekse tanrının rizasini kazanmaksa bu ıyı nıyetten yardım severlıkten durustlukten paylasmaktan gecmelıdır radıkal bır hırıstıyan yahıdı musluman yada budıst olmaktan gecmemelıdır cunkı radıkallıkte herzaman bolunme kutuplasma ve sonunda dusmanliklar ve savas vardır herzaman oldugu gıbı. Bize gore ınsanlık hala ortak dogrular belırleyememıs yada ortak dogrularda bulusamamıstir bunun icindirkide dogru bilinenlerin tum direnisine ragmen yeni dogrulari aramaya devam etmekitedir. Direnisciler yada radikalistler var olanlari korumanin mucadelesini veriyor gibi gorunsede her zaman daha yeniliklerin gelmesine sebep olmuslardir daha sonrada eskiyen yeniliklerin savunuculuguna yeniden soyunarak yeniliklerin onune gecilemiyecegi isbatini saglamislar. Her seye ragmen butun bunlar insanlarin kendilerini hangi kademe sevye sira yada kategoride olduklarini gormeleri yada yonlendirmeleri icin onemli vede gereklidir..

Ismaıl soytekınoglu

Cevap Yaz
ilyas
23 Eylül 2007 Pazar 06:09:56
Allah razı olsun...


Mükemmeldi...

İnşallah hacı olup gelirsiniz...

Hayırlısıyla...

Saygılar sevgiler...

Cevap Yaz
HaMaL
23 Eylül 2007 Pazar 05:35:14
anam babam sana feda olsun..ya Muhammed Mustafa (s.a.v)
:-(

Cevap Yaz
salimkanat
22 Eylül 2007 Cumartesi 17:14:05
Allah'ın sevgilisi'ne kullarca söylenen sözleri hep cüretkar bulmuşumdur. Cesaret ister ona övgü yapmaya kalkışmak. Salevat neyimize yetmez.(SAV)

Cevap Yaz
Ahmet Bektaş
22 Eylül 2007 Cumartesi 14:28:44
"Biz seni sevdik ya Resulallah sevdik.. Ashabını, can yoldaşlarını.. Seni seven ve sana gönlünü veren herkesi sevdik..Her şehri sevdik,"
-----
Yazmak için hissetmeli.
Ben çok beğendim bu mektubu.
İnşallah ulaşır/ulaştırır hedefine...
---
Mektup sözünü söylemiş,
bize tebrik etmek düşer.

Cevap Yaz
ezom
22 Eylül 2007 Cumartesi 12:26:01
Kim unutturdu seni bizlere?
Hangi yalan sevgiler?
Yoksa biz sana layık olamadık mı Sultanım?
Affet.. Bağışla bizleri.. Bağışla Sultanım..

yürekler dağlayan ...gözlerle beraber gönüllerine ağlatan sözler..ve bir mektup vesile olmuş sizi yanına çağırmaya..bizlerinde selamlarını götürün o güzel topraklara..okuyunca bende bir zaman lar yazmıştım ama ben o mektubu arkadaşımla o topraklara göndermiştim ..yolunuz acık olsun ..yüreğinize sağlık.

Cevap Yaz
erolbasci
22 Eylül 2007 Cumartesi 09:47:22
Aldığı birinciliği hakeden başarılı bir çalışma.. Çok güzel ifadelerle duygu ve düşünceler yansıtılmış..
O'na gittiğinizde dualarınızda bizlere de yer vermeniz dilekleriyle..
Selam sevgiler..

Cevap Yaz
ş.göksoy
22 Eylül 2007 Cumartesi 09:41:33
Tanrım biz insanlardan bence bıktı bir mektup değil bin mektup yazsan nafile dünyada bunca kötülüğü ve piliği velhasıl günahı hangi mektupla bağışlatabiliriz ki.

Cevap Yaz
binyıl
22 Eylül 2007 Cumartesi 09:36:28
ne güzel evet ne güzel bitmez bir sevginiz var ....

yoksa değil maksat mektup götürmek maksat SEVGİYİ İFADE ETMEK...

Allah c.c. bile kalplerimizi bilirken Lisan ile Dua edin der...lisan verdim....

hem ne güzel sevginiz kalpte çağlamış...ne denebilir ki TÜM GÜZELLİKLER SİZİNLE OLSUN ,

UMUDUNUZ RESULALLAH OLSUN...

ve giderken Umre'ye bizden de selam iletin ....sevgi ile kalın..
Cevap Yaz
evrensel
22 Eylül 2007 Cumartesi 09:09:27
herşey çok iyi de nasıl oluyor tek bir mektupla gitmek anlayamadım....
eyvallah...

sevgilerimle...

Cevap Yaz
asran
22 Eylül 2007 Cumartesi 03:36:32

bir tek mektupla O'na gidilebiliyor ne kadar güzel...

her gün mektup yazayım inş.

güzel mektubunuzu tebrik ediyorum.

saygılarımla...

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.