sevgidamlalarim
25 şiiri ve 29 yazısı kayıtlı Takip Et

Asık yüzlüler! hayata gülümseyinAsık Yüzlüler! Hayata Gülümseyin

Başarının asıl sırrı, hayata pozitif bakabilmektir diye düşünüyorum. Hangi ortama girerse girsin pozitif olan insan, mutlaka o ortamdakileri de etkiler. O mekânın havası değişiverir birden. Pozitiflik, gözünüzdeki ışıltı, yürüyüşünüzdeki salınım, elinizin kavrayışı, arzunuzun karşı konulmaz yükselişi ve yeni düşünceler üretme enerjinizdir.

Biz ne kadar pozitif olalım diyorsak, kendisiyle barışık olmayan, iç âleminde hep kendisiyle kavga eden insanlar var ya; seni de çileden çıkarmayı başarıyorlar. Bu tür insanların her hâllerinde huzursuzluk ve sinir, her hâllerinde stres vardır. Bu insanlara bir doktor adı yazıp, onların ceplerine koyayım istiyorum. Bunların sahiden yardıma ihtiyacı var!

İnsan biraz geniş olur ya… Bak, kocaman dünya. Bu dünya herkese yeter de artar bile. Rahat ol ki, hem kendin, hem de etrafındakiler mutlu olsun. Bu tarz insanların varlığı beni rahatsız ediyor. Oysa biraz tebessüm etseler, biraz daha pozitif olsalar çok daha güzelleşecekler.

Bugünlerde insanların kavgaya hazır hâllerini gördükçe, inanın, gelecek için endişeleniyorum. Herkesin suratı asık… Herkes, bir şey söylediğin an patlayacak bomba gibi duruyor. Hani birine “Nasılsın?” desen; dediğine diyeceğine pişman oluyorsun. Hemen dertlenmeye başlıyor. Bazıları hayata o kadar olumsuz bakıyor ki, masumane bir “Nasılsın?” sorusuna bile olumlu cevap veremiyorlar. İnsanlar içlerindeki coşkuyu yitirmişler. Sanırım kimisi geçmişte yaşadığı olumsuzlukların hırsını alıyor diğerlerinden.

Gülümsedikçe insanlardan kötülük göreceklermiş gibi, her an kavgaya hazır durumdadır böyleleri. İçlerindeki heyecan ve coşkuyu kaybetmiş hâldedirler. Coşkunun, pozitif yaşamın dışa vurumu olduğunu bilmezler ki.

Coşkuyu tarif etmek, kelimelerle ifade etmek zor… Coşku insana bir güç, bir büyü, bir şeytan tüyü verir. Adını ne koyarsanız koyun, ona ne derseniz deyin; ama hep coşkulu insanlarla beraber olun. Hayata yeniden bakın, daha yakından bakın.

Coşku, güneşin doğuşunda, soluduğumuz havada, yağmurda, çiçeklerin kokusundadır. Sadece yaşamış olmak için yaşamayın. Yüzünüze gülümseme getirin. Tutkuyla ve coşkuyla yaşayın. Ufacık bir coşkuyla, evinizdeki, iş yerinizdeki atmosferi değiştirebilirsiniz. Başkasının asık yüzü, coşkusuzluğu sizin coşkunuzu söndürmesin. Hayatta olmanız, neşe ve coşkuyla dolmanız için yeterlidir.

Coşkulu insanlar başarılı oldukları için mi coşkuludurlar? Hayır. Coşkulu oldukları için başarılıdırlar.

Unutmayın ki, heyecan duyulmadan yapılan bir işte başarı sağlanamaz. Heyecan, hayâlini kurduğunuz başarının yakıtıdır bir nevi.

Coşkunun olduğu yerde her şey mümkün olur. Yeter ki siz hayata sevgiyle bakmasını bilin. Ve siz, siz olun, asla coşkusunu kaybedenlerden olmayın.

Beğen

sevgidamlalarim
Kayıt Tarihi:28 Ocak 2010 Perşembe 06:33:58

ASıK YÜZLÜLER! HAYATA GÜLÜMSEYIN YAZISI'NA YORUM YAP
"Asık Yüzlüler! Hayata Gülümseyin" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
bünyamin kaya
24 Şubat 2010 Çarşamba 21:51:58
İnsan ve bütün canlılar etkilenme denilen bir olay nedeniyle fiziksel görünüm alırlar ,bitkiler topraktan gıdasını alamazsa solgun olur kendine has olan renk ve canlılıgını gösteremez hayvanlarda öyle İnsanda benzeridir hayatın zorluguna ve kolaylıgına göre fiziki görünüm alır bin bir çeşit proplemle uğraşan insanı kahkahaya zorlayamazsınız insan beyni boş vermişlige her zaman her insanda müsait değildir kimilerinde olabilir bu olanlarada toplum sorumsuz ve boş vermiş fert olarak bakar hayatın gittikce zorlaştıgı şu zamanda kimse sahte gülücüge davet edilmesin insanları gülerken görmek isteyenler önce bulundugu toplumun sosyal erdemlerini savunmalı ve o erdemleri yaşayıb yaşatmalı Okulda lal dersanede bübül olan öğretmene nasıl gülümsersin,Asgari ücretin altında sigortasız çalıştıran patrona nasıl gülümsersin kiranı bir gün geciktirince kapına dayanan mülk sahibine nasıl gülümsersin denizine giremedigin kırına çıkamadıgın nimetlerinden faydalanamadıgın yaza kışa nasıl gülümsersin. özür dilerim bu yazınızı belirli bir zümreyemi yazdınız yoksa halkamı! zümre beni ilgilendirmez halksa tanıyamamışsınız ..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 25 Şubat 2010 Perşembe 00:10:49
bir zümre dediğiniz insanlar kimse ben anlamadım ama yinede halktan birinin benim yazımı okuyup yorumladığınız için teşekkür ederim .sadece önyargılı okumuş olmanız ilginç geldi dogrusu sevgi ve saygılarımla...
mehmet ali unsal
21 Şubat 2010 Pazar 21:06:52
ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ...TEŞEKKÜRLER.....BENDEN SOFRANIZA YEMEĞİNİZİN TUZU OLSUN BU SÖZ:
BİR TEBESSÜM BÜTÜN DÜNYAYI DOLAŞIR.......GÜLER YÜZ SADAKADIR..(.DADİS'İ ŞERİF...)

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 21 Şubat 2010 Pazar 21:48:48
çok teşekkür ederim .katkılarınızla dahada anlamlı oldu sevgi ve saygılarımla...
KNİSK
2 Şubat 2010 Salı 11:44:41

Coşkuyu tarif etmek, kelimelerle ifade etmek zor… Coşku insana bir güç, bir büyü, bir şeytan tüyü verir. Adını ne koyarsanız koyun, ona ne derseniz deyin; ama hep coşkulu insanlarla beraber olun. Hayata yeniden bakın, daha yakından bakın.

Coşku, güneşin doğuşunda, soluduğumuz havada, yağmurda, çiçeklerin kokusundadır. Sadece yaşamış olmak için yaşamayın. Yüzünüze gülümseme getirin. Tutkuyla ve coşkuyla yaşayın. Ufacık bir coşkuyla, evinizdeki, iş yerinizdeki atmosferi değiştirebilirsiniz. Başkasının asık yüzü, coşkusuzluğu sizin coşkunuzu söndürmesin. Hayatta olmanız, neşe ve coşkuyla dolmanız için yeterlidir.
ÇOK GÜZEL VEDE ALTI ÇİZİLMESİ GEREKEN TESBİTLER VARDI..MAKALENİN TAMAMI " yaşamak sadece nefes almaktan ibaret değil .." DER GİBİYDİ Kİ, DOĞRU OLANDA BUYDU..SEVGİ VE UMUDU YARINA TAŞIMA SEVİNÇ VE HEVESİ ANLAMINDAYDI..KUTLUYORUM KALEMİ..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 2 Şubat 2010 Salı 11:52:53
çok teşekkür ederim anlamlı yorumunuz için sevgiler diliyorum efendim.
dostaynası
2 Şubat 2010 Salı 10:53:56
Benim bir aarkadaşım var neşe şacan hayata sürekli pozitif bakan ve hergün görüşürüz bu benide etkiler ,görüşmediğimiz zman üzerimdeki negatif etkiyi ben ve çevremdekiler hissedebiliyoruz :) çok güzel bir yazı ,umarım asık yüzlüler okur diycem ama , çok okuduklarını sanmıyorum ,okusalardı zaten hayata daha güzel bakarlardı . teşekkürederim bu güzel yazı için..SEvgiyle kal.. :)

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 2 Şubat 2010 Salı 11:07:33
çok teşekkür ederim efendim hoşgeldiniz safalar getirdiniz sayfama ne kadar şanslısınız öyle bir arkadaşınız var eminim oda sizinle ilgili öyle düşünüyordur benim pozitif yönüm diyordur sevgiler ...
AYTEN ÇIKRIKCI
2 Şubat 2010 Salı 10:12:20
POZİTİF OLMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY AMA İNSANLAR O KADAR DEĞİŞTİ Kİ İSTESEN DE POZİTİF OLAMIYORSUN ESKİYİ UNUTMAK MÜMKÜN MÜ HERŞEYİ BİR ÇIRPIDA NASIL ATABİLİYORSUN BUNU LAFTA SÖYLEMEK ÇOK KOLAY 31 YIL SİZİ DELİ GİBİ SEVİYORUM DİYEN EŞİNİZ EN KÖTÜ BİR ZAMANINIZDA DAHA RESMİ NİKAHINIZ VAR İKEN İNTERNETİ KÖTÜ AMAÇLARI İÇİN KULLANIP SİZE İHANET EDERSE BUNUN HAKKINDA NASIL HALA POZİTİF DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ ? TABİİ EVDEN KOVAR BOŞANIRSINIZ AMA BENİM GİBİ GURURLU HAYSİYETLİ KADINLAR ASLA UNUTAMAZLAR VE CANINA OKURLAR BEN DE ÖYLE YAPTIM VE ÇOK MUTLUYUM İKİ TANE HARİKA ÇOCUK YETİŞTİRİP BÜYÜTÜYORSUN SONRA DA BABALARI OLACAK KİŞİ SİZİ SEVİYENİZDE BİLE OLMAYAN ERKEK PEŞİNDE KOŞAN ADİ KADINLARA KÖTÜLÜYOR...ASLINDA KADINLAR DA AKILLI DEĞİL ANLAMIYORLAR SEN KİMSİN NESİN NE YAPTIN O KADINA Kİ DEMİYORLAR KADININ DÜŞMANI YİNE KADINMIŞ RABBİM YUVA YIKAN İMAM NİKAHI İLE YAŞAYIPTA EŞİM DİYE ORTALARDA GEZEN ADİ ŞEREFSİZ KÖTÜ KADINLARDAN HERKESİ KORUSUN BÖYLE KADINLAR VE ERKEKLER ORTALARDA DOLAŞTIKÇA HAYATA POZİTİF BAKILABİLECEĞİNİ HİÇ ZANNETMİYORUM GERÇİ O KADINLARA DA LAYIK ONLARI DA AYNI ŞEKİLDE ALDATIYOR O KADAR YALANCI ADAMLAR OLDUKÇA POZİTİF OLMAK ÇOK ZOR ARKADAŞ

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 2 Şubat 2010 Salı 11:01:32
ayy inanın çok etkilendim annlattıklarınızdan bende 27 yıllık evliyim .ama haklısınız aklınıza gelmiycek şeyler başımıza geliyor ki bakarmısınız siz bir pislikten kurtulup bakın onlar birbiriyle yıkışsın dursunlar çocuklarınız var saglıklısınız ya çocuklarınızın başına birşey gelseydi allah korusun ozaman bunlar neyki derdiniz işte size pozitif bakma şekli siz dimdik ayaktayken onlar utancıyla yaşamaya mahkum bu ne kadar önemli degilmi arla namusla dimdik dolaşabilmek buda bir ayrıcalık oldu bu zamanda canımsın sakın kendini yıpratma o neüdü belirsiz kişiler için boşverrr herkes dediğini duysun yaptığını bulsun derdi annem rahmetlik sizde öle yapın mutluluklar hep senin yanında olsun arkadaşım sevgiler...
kempol
2 Şubat 2010 Salı 00:58:38
Çok doğru ve oalağanüstü güzel yazmışsınızız, değerli dost. Kim istemez anımsattığınız güzellikler içinde olmayı. Değindiğiiz bu önemli konu, bugün bizde kocaman bir toplum sorunudur. Toplumumuz mutsuzdur, hanımefendi. Bilirsiniz mutsuzluğun tüm gerginliği ve acıları yüzlere yansır. Keşke mutsuzluklar olmasaydı. Ama yaşam bu; mutlulukla, mutsusluk maalesef yaşamın bir gerçeğidir. Yaşam alanında adeta biribirleriyle yarış ederler.
Bence, önemli olan musuzluğu asık suratlar haline getirip, karşılaştığımız her insana yansıtmamaktır. Evet; böyle olması, bunun başarılması son derece olumlu ve güzeldir. Sanırım bu başarıya ulaşmak için de uygar olmak, uygarca davranmak gerekir. Bütün mesele toplumcak bu niteliği yakalamağa çalışmalıyız. O zaman asık suratlar yerine daha fazla gülen, etki ve tepkileri hoşgörüyle karşılayan insanlarla karşılaşırız.
Hiç kuşkunuz olmasın, asık suratlı insanların kendileride çok rahatsızdır bu hallerinden, görünümlerinden. Çünkü insanoğlu, güzellikle çirkinliğin tadını mutlaka bilir. Hiç bir kimse isteyerek, bilinçle çirkinleşmek istemez. Her insan bunun itici birşey olduğunu bilir. Asık suratlılığı, herşeye bir kusur bulmayı, incir çekirdeğini doldurmayacak sorunları mesele yapmayı ısrarlı bir mizaç olarak seçmiş insanlarda bu durum herhalde ruhsal bir problem, psişik bir sorundur.
Kötü yönetilen, kaos ve çalkantılar içinde yaşayan,ezici ekonomik sorunla boğuşan, üstüne üstlük bir de çağdaş ve uygar eğitimden yoksun bırakılmış toplumlarda ruh sağlığı bozulmuş, sadece insanlara değil, yığınlara rastlanır. Bu durum toplumların çok büyük kesimlerinde mutsuzluk yaratır. Bunların sonucunda gülmeyen asık suratlı insanlarla karşılaşırız.

Gülmek, şen - şakrak olmak, bir avuçta olsa elde edilenlerle mutlu olmak, herşeyi olmasa da, önemsiz ve kasden yapılmayan hataları hoşgörüyle karşılamak, kesinlikle bir uygarlık ve gelişmişlik göstergesidir. Tersine, nedensiz tepkiler,en basit etkilere şiddetle gösterilen tepkiler, hak - hukuk tanımaızlıklar, önyargılı davranışlar, katı bireysel düşünceler de hiş kuşkusuz az gelişmişlik göstergesidir. Bu az gelişmişliğin, daha doğru bir deyimle toplumsal yozlaşmanın nedeni de ehliyetsiz ve çarpık ideloji niyetli sözde yöneticilerin söz sahibi olarak yönetim erkini sorumsuzca kullanmalarıdır.
Mutlu olmak, her yerde ve alanlarda güler yüzlü insanlarla karşılaşmak istiyorsak, toplumsal dayanaışma ve yardımlaşmaları, eğitimleri, uygarlık ve gelişmişliği doruklara taşımalıyız. Ve de bu edinimleri koşulsuz yerine getirecek önyargısız, toplum sevdalısı, ehliyetli yöneticiler seçmeliyiz.

Yazdıklarınız çok olumlu ve anlamlı olaganüstü güzel mesajlarla dolu. Kim istemez o dilek ve taleplerin yerine getirilmesini?
Ancak... Belirttiğim husular, vermek istediğim mesajlarda bana göre, görüp dikkate almamız gereken gerçekçeklerdir.

Gönülden, bütün içtenliğimle size tebrik ve taktirlerimi sunuyorum, selam sevgi ve esenlik dileklerimle.
KEMAL POLAT

kempol tarafından 2/2/2010 1:05:21 AM zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 2 Şubat 2010 Salı 09:54:02
çok teşekkür ederim umarım yazılanlar size ışık tutar acizane sevgiler hoşgeldiniz sayfama safalar getirdiniz sevgiler...
sevgi34
2 Şubat 2010 Salı 00:24:18
Unutmayın ki, heyecan duyulmadan yapılan bir işte başarı sağlanamaz. Heyecan, hayâlini kurduğunuz başarının yakıtıdır bir nevi.

Coşkunun olduğu yerde her şey mümkün olur. Yeter ki siz hayata sevgiyle bakmasını bilin. Ve siz, siz olun, asla coşkusunu kaybedenlerden olmayın.

hayata pozitip bakmek en güzeli asık suratlı olmamalı ama yaşam şartları insanlara gülmeyi bile unutturmuş..çok güzel bir konuyu dile getirmişsiniz şiir dostum..tebrikler...selam ve sevgiler....

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 2 Şubat 2010 Salı 00:38:09
çok teşekküe ederim hoşgeldiniz sayfama safalar getirdiniz sevgiler...
aşık komani
1 Şubat 2010 Pazartesi 23:47:35
ÇOK GÜZEL ANLAMLI YAZILARIN KALEMİYİN DEVAMINI DİLERİM SEVGİ SAYGILAR EFENDİM,,,

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 1 Şubat 2010 Pazartesi 23:54:08
çok teşekkür ederim efendim hoşgeldiniz sayfama safalar getirdiniz yorumunuzla.sevgiler...
ARİF BARAN
1 Şubat 2010 Pazartesi 23:27:18
Bu güzel yazıyı okuduktan sonra inanın pişman oldum bu sitede şimdiye kadar hep şairlerin şiirlerini okudum ama bundan sonra sayfanızın takipçilerin den olacağım müsadenizle.
Yalnız bir ricam var o olumsuzları lütfen doktorlara göndermeyin doktorlara bizim ihtiyacımız var huyları bozulmasın
Selamlarımı ve sayğılarımı bırakıyorum sayfanıza Kutlarım efendim

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 1 Şubat 2010 Pazartesi 23:39:50
çok teşekkür ederim efendim hoşgeldiniz sayfama onurlar verdiniz.
:)) peki göndermeyim huyları bozulmasında ya bizim moralimizi bozmalarına izinmi vereli üstad sevgiler ...
Gürsel Cengiz
1 Şubat 2010 Pazartesi 19:59:16


Öncelikle geç kaldım sayfanıza, affedin lütfen

okudum makalenizi

bir daha okudum

ve dedim

keşke çoğaltma imkanı olsaydı fotokopi ile

bu duyarlı yürekleri

saygımla

emeğinizi kutlarım....

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 1 Şubat 2010 Pazartesi 21:34:14
çok teşekkür ederim efendim hoşgeldiniz safalar getirdiniz hiç bir zaman geç kalmaz gönül dostları yazdıklarım inanın benim hayat felsefem laf olsun diye sahiden yaşadığım için yazdım bu yazıyı ,yorumunuzla dahada anlamkazandı sevgi ve saygılarımla...
izzet bektas
1 Şubat 2010 Pazartesi 10:59:42
Güzel bir olaya neşter vurmuşsunuz. Maalesef günümüzde asık suratlı insanlar çoğalmaktadır. Evvelden insanlar küçücük şeylerle mutlu olmasını biliyorlardı. Ama bugün isteklerinin önüne geçemez oldular. Hele birde televizyonlarda magazin programlarını seyrettikçe onlar gibi yaşamayı istiyorlar. Bence televizyonlardaki magazin programlarını kaldırmaları gerekir. Birde vurdulu kırdılı diziler. Gençler bunlara özenip, gülmeyi eğlenmeyi unutuyorlar. Kendilerine bir havalar verip, birşey zannediyorlar. Bunlara keyfi asık suratlılar diyorum. Diğer tarafta işlerini kaybetmiş evlerine ekmek götüremeyen evlerinin kirasını ödeyemeyen kapılarına aciz gelmiş insanlarımız var. Bunlara hak veriyorum. Ama yinede hayata küsmemek gerek. Güleryüz her kötü gidişe bir dur demektir. Sizi bu konudaki duyarlılığınızdan dolayı kutluyorum. Sevgi ve selamlarımla

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 1 Şubat 2010 Pazartesi 12:11:02
çok teşekkür ederim izzet bey, yorumunuz bana güç verdi sevgi ve saygılarımla...
Berfin Yağmur
31 Ocak 2010 Pazar 23:04:13
bu güzel pozitif yazınızdan dolayı sizi kutluyorum
aslında çok haklısınız
hayata gülen gözlerle bakmak gerek

sevgiyle kalın

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 1 Şubat 2010 Pazartesi 09:29:56
çok teşekkür ederim .benim gibi düşünenlerin olmasıyla hayat dahada güzel olacak inanın.sevgiler...sayfama hoşgeldinizz
adrenalinaz
31 Ocak 2010 Pazar 22:59:16
hayatta daima mutlu olabilmen temennilerimle pozitif enerjiniz hiç eksilmesin saygılarımla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 1 Şubat 2010 Pazartesi 09:28:38
teşekkür ederim. çok kibarsınız sevgi ve saygılarımla...
hazan444
31 Ocak 2010 Pazar 22:27:05
Asık yüzlü insanlar kendini şartlandırdıkça,çevresindeki insanları da olumsuz yönde etkiler.Aydınlık gülen bir göz ne kadar umut vericidir.Hayat zor,hep asık suratlı insanlarla karşılaşmak zorunda olduğumuzu düşünün,halimiz ne olur.Gülen bir dünya ve gülen insanlar diliyorum.Tebrik ederim.Aydınlık ve ışıl ışıl çok güzel bir yazıydı.Selamlarımla..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 31 Ocak 2010 Pazar 22:43:19
çok teşekkür ederim safalar verdiniz sayfama sevgileerimle...
kaderimol
31 Ocak 2010 Pazar 21:48:29

Hayata pozitif bakan birisi hayatıda güzelliklerde görür
o insanın çevresinde olanlarda aynı olur
yaşamın güzelliklerle dolsun
Gülen gözlerine keder yaşı dolmasın dilegiyle mutlu kal

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 31 Ocak 2010 Pazar 21:50:50
efendim çok teşekkürler ne kadar pozitif bir yorum çok güzeldi .sevgi ve saygılarımla...
sinan yesil
31 Ocak 2010 Pazar 20:26:35
oysa ne kadar basit bir sanatdir sevgi
kavga dedigin insanin en aciz yenilgisidir
cok guzeldi yaziniz kaleminiz daim olsun selam ve saygilarimla eyvallah

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 31 Ocak 2010 Pazar 20:35:02
çok teşekkür ederim safalar getirdiniz sayfama sevgi ve saygılarımla...
Nar-ı Çiçek
31 Ocak 2010 Pazar 19:46:49
Coşkulu insanlar başarılı oldukları için mi coşkuludurlar? Hayır. Coşkulu oldukları için başarılıdırlar.

Pozitifligi yüreklere asilayan yüregi KutluYorum..

Hep olun siz, size ihtiyacimiz var su zamanda.

sevgimle

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 31 Ocak 2010 Pazar 20:01:50
çok teşekkür ederim sizde hep varolun sevgiler...
oktayzerrin
31 Ocak 2010 Pazar 13:55:20
merhaba bu güzel ve anlamlı yazınızdan pozitif enerji aldım, çok beğedndim..hele resim sanki mutluluk ve yaşama sevincinden göklere uçan bir meleği andırıyordu, sağolun, kutlarım efendim, sevgi ve saygımla, selamlar...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 31 Ocak 2010 Pazar 14:08:26
çok zarifsiniz udi olmanızda gönlünüzdeki inceliğin bir göstergesi sevgi ve saygılarımla...
Bermuda
30 Ocak 2010 Cumartesi 22:31:36
Unutmayın ki, heyecan duyulmadan yapılan bir işte başarı sağlanamaz. Heyecan, hayâlini kurduğunuz başarının yakıtıdır bir nevi.


güzel bir yazı.. hayata pozitif bakabilmenin ilk basamağı..
gülüm/se...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 31 Ocak 2010 Pazar 00:37:38
çok teşekkür ederim evet haklısınız gülümsemek kadar güzel bir şey düşünemiyorum mutluluğun resmi gülümsemek bence sevgiler...
ay/su
30 Ocak 2010 Cumartesi 19:25:56
harika ve öz bir anlatım ama bazan hayata olumlu bakmak iyimser olmak iyi gelmiyormu desem ..anlıyorumki bazı yerde bir işe yaramıyor bazi şeyler fakat..harika bir içerik bana gore elinize yüreğinize saglık degerli dost kalem tebrık ederım sevgilmerimi bıraktım yüreğine..saygılarımla arkadaşım..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 30 Ocak 2010 Cumartesi 22:23:25
çok teşekkür ederim arkadaşım.evet haklısınız ama ısrarla ben gülen gözlerle hayata bakmak istiyorum.kimsenin de benim gönlümdeki ışıgı söndürmelerine izin vermemkte kararlıyım sevgiler...
.birisi.(zekeriya duman)
29 Ocak 2010 Cuma 19:46:08
Gülüşleri gamzelere biriktirmenin tam zamanı der gibi muhteşem yazınız....
Mükemmel bir içerikş yüreğiniz susmasın.
Saygılarımla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 29 Ocak 2010 Cuma 21:32:32
hımm ne güzel bir yorum teşekkür ederim sevgilerimle saygılarımla efendim.
Murat Çakır (şeker29)
29 Ocak 2010 Cuma 18:51:32
ASLINDA İNSAN NASIL GÖRMEK İSTERSE ÖYLE BAKAR

ÇOK GÜZELDİ YÜZÜNÜZDEN GÜLÜCÜK TEBESSÜM EKSİK OLMASIN SAYGILAR

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 29 Ocak 2010 Cuma 21:34:12
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK KİBARSINIZ SEVGİLER...
Ümid Harun
29 Ocak 2010 Cuma 16:40:24

tebrikler değerli yazar.
selamlar.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 29 Ocak 2010 Cuma 21:35:20
ÇOKK TEŞEKKÜR EDERİM SEVGİLER
Ben sana yandım
29 Ocak 2010 Cuma 11:06:28
Hayata pozitif bakmanın olumları yanları elbette anlatmak ile bitmez,gülümsemek enerjik olmak yaşamın mutlu yanları tabi ama hayatta yaşarken her istediğiniz sizin dilediğiniz gibi gitmiyor ne yazık ki...Hele hele şu sıkıntılı Dünya da gülebilmek gerçek olumlu bir gelişme olur.Bir tarafta haksızlıklar,gasplar,cinayetler ,hırsızlıklar, savaşlar.v.s Böyle bir Dünyada nasıl gülmeli bilmem ki;Ancak yılmamalıyız mücadele etmeli gülmeyi mutlu olabilmeyi başarabilmeliyiz.Çok güzel güncel bir konuyu taşımışsınız sayfanıza gönlünüze sağlık en kalbi saygılarımla.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 29 Ocak 2010 Cuma 11:17:17
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ ISRARLA POZİTİF OLMALIYIZ SEVGİLER EFENDİM SAYFAMA HOŞGELDİNİZ...
orhankiyak
29 Ocak 2010 Cuma 10:06:58
Çok güzel değindiniz,hayata güler yüzle ve aktif katılım başarıyı ve mutluluğu getirir.

Solmasın umut çiçekleri,
Versin hoş meyveleri,
Haydi hayata atıl gül,
Bak şirin canlı güzelleri.1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 29 Ocak 2010 Cuma 11:18:32
aaa NE GÜZEL SİZDE YORUMUNUZLA ANLAM KATTINIZ YAZIMA SEVGİ VE SAYGILARIMLA EFENDİM
yudumyunus
29 Ocak 2010 Cuma 03:23:27
Sokaklar bir toplumun bir nebzede olsa aynasıdır..
Son yıllarda sokakta güler yüz görmek nerdeyse
yok denecek kadar az..

Neşemizi vede sizin tabirinizle coşkumuzu bir başkaları
değil kendimiz kaybettik, ah keşke bunun bilincine erebilsek
işte o zaman sizin önerdiğiniz tüm olumluklar kendi malımız
olur..

Her haliyle bu nadide yazınıza katılıyorum, konun mükemmelliği
beni hayran bıraktı kaleminize, kutlarım sizi vede kaleminizi TEBRİKLER...

Selam vede muhabbetlerimle Allaha emanet ol..yunus karaçöp..yudumyunus

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 29 Ocak 2010 Cuma 09:21:14
sevgili Yunus bey içimde ki çocuk ve yüregimdeki sevginin bitmemesi için elimden geleni yapıyorum buna katkıda bulunanlarsada sizin gibi dostlarım.yorumunuz yazıma daha da anlam kattı teşekkür ederim.sevgi ve saygılarımla .hayırlı cumalar efendim.
ismail hakkı bagdat
28 Ocak 2010 Perşembe 23:53:50
Çok güzel işlemişsin.Konu içerik fevkalede.Ancak ;İnsanları sevmek insanı bitiriyor.Hayatı ,doğayı, hayvanları sevmek insana pozitif enerji veriyor .Bakınız benim iletişim kuramayacağım kurum,birim ve insanlar yoktur.HERKESLE ANINDA İLETİŞİM KURARIM AMA YORULDUM .iNSANLAR ;Hayat şartlarından ,ahlaksızlıktan,dara ,zora düştüklerinde biliyorlarki bu dürüst Çarpıp gidiyorlar.Ne bedeller ödedim .Kabuğuma çekildim ,içime kapandım oh be dünya varmış.Yaşamayı yeni öğrendim.Önce ahlak,ahlak,ahlak.Eğitim bilgi de diyeceğim ama Ne EĞİTİMLİ AHLAKSIZLARDA VAR,VAR,VAR onun için
önce ahlak diyorum.Ahlaksız toplumda başarıda olmaz.....
Sen en doğru olanı yazmışsın .Yürekten katılıyorum,kutluyorum.Selamlarımla kal.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 29 Ocak 2010 Cuma 09:18:03
sevgili İsmail bey söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum sevgiyle yaklaşıpta hayal kırıklıkları yaşamadım mı emin olun ki bende sizin gibi gönlümün kırıldığı çok oldu ama karaktersizleride gönlümdeki ışığı söndürmesine izin vermek de istemiyorum inanın beni hayatta tutan önce inancım sonrasında sevgim.çok teşekkür ederim bu arada anlamlı yorumunuz için sevgiler...
ziya var
28 Ocak 2010 Perşembe 22:46:12
eğitici ve öğretici esrinizi kleyifle okudum kutlarım efenim..sağolun varolun..saygılarımla..ziya var..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 28 Ocak 2010 Perşembe 23:01:12
ZİYA BEY ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ESTAGFURULLAH NE HADDİMİZE EGİTİCİ ÖGRETİCİ OLABİLMEK AMA YÜREGİMDEN DÖKÜLENLER ACİZANE SEVGİ VE SAYGILARIMLA EFENDİM.
gönül kubbesi
28 Ocak 2010 Perşembe 20:28:28
...tebrikler........

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 28 Ocak 2010 Perşembe 22:39:48
çok teşekkür ederim hoşgeldiniz sayfama sevgiler efendim...
Günay ÖZDEMİR
28 Ocak 2010 Perşembe 18:39:08
Yazınızı ilgi ile okudum. Hayat felsefeme uygun, tam da olmaya çalıştığım, etrafımdakileri deharekete geçirmeye çalıştığım gibi bir yazı. Keşke moda deyimle; hayata pozitif bakan insanlar çoğalabilse... Karamsarlığı atabilsek sözlüğümüzden.
Ancak olmuyor. Yeni yeni dayatmalarla, yaptırımlarla karşılaşıyoruz.
Tebrik ediyorum değerli yazar.
Saygıyla selamlar.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 28 Ocak 2010 Perşembe 20:09:05
ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM NE GÜZEL BENİM GİBİ DÜŞÜNEN BİRİNİN OLMASI ÜSTELİKTE YORUMU LAF OLSUN DİYE DEGİL SAHİDEN OKUYUP DEGERLENDİRİLMİŞ OLMASIDA BENİ AYRICA MUTLU ETTİ .İŞTE MUTLU OLMAM İÇİN BİR SEBEP DAHA SEVGİLER EFENDİM.
Fikret TÜRKER
28 Ocak 2010 Perşembe 10:13:26
Sevgili yazar ; yazınızın temasında geniş zamanı işlediğiniz halde, yer yer '' son günlerde '' ibaresini de klavyenizden kaçırarak, sorunun cevabını kendiliğinizden bulmuş oluyorsunuz. Günümüzün olumsuz ekonomik ve siyasal koşulları insanları maalesf coşkusuz ve karamsar hale getiren gerçek nedendir. siz de bunun farkına vardığınız halde, yine de sorgulamışsınız insanları. aslında doğru söylüyorsunuz ; eğer heyecan ve coşku kaybedilmezse, mutlaka kişinin yararına olur. Fakat günümüzde hiç de kolay olmadığı ortada işte.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


sevgidamlalarim Yazının sahibi 28 Ocak 2010 Perşembe 10:37:00
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM,YORUMUNUZ BENİM MUTLU OLMAMA İŞTE BİR VESİLE ,AMA YİNEDE ISRARLA YİNEDE COŞKUNUN KAYBEDİLMEMESİ TARAFIM Kİ ,COŞKU İNSANIN İÇİNDEKİ HEYECAN İNANIN BİR ÇOK ŞEYE ÇÖZÜM OLACAKTIR.GÜLEN İNSANLARIN POZİTİFLERİN HAYRANIYIM Kİ BENDE ELİMDEN GELENİ YAPARIM HAYATIN ZORLUKLARINA İNAT SEVGİLER DİLİYORUM
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.