Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...
gül peri
305 şiiri ve 16 yazısı kayıtlı Takip Et

Sevinç gözyaşlarıSEVİNÇ GÖZYAŞLARI

Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 3.10.2009 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Öğretmenliğimin ilk yıllarına ait, unutamadığım bir anımı sizlerle paylaşmak istedim.

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI
Üniversiteyi bitirdikten sonra Hatay’ın Dörtyol ilcesine Türkçe öğretmeni olarak atanmıştım.Mesleğimi ve memleketimi çok seviyordum.Aksi halde hiçbir kuvvet beni ailemden koparıp,Anadolu’nun küçücük bir kazasında tek başıma yaşamaya mecbur edemezdi.

Annem babam üzerime titrerdi.İtina ile onların ilgisi sevgisi,şefkatiyle yetiştim.Artık memleketime çalışma zamanı gelmişti.Enerji dolu,duygulu,hassas bir genç kızdım.Pembe hayallerle dopdoluydum.Atandığım yere biran önce gitmek için sabırsızlanıyordum.

Ailem beni ,yaşlı bir teyzenin yanına, pansiyoner olarak bırakıp gitti.Burası tahtadan panjurları olan,her türlü konfordan uzak,basit bir odacıktı.Mutfağı yoktu,tuvaleti yolun öbür ucundaydı.Biraz hüzünlendim.Ağlayarak ailemden ayrıldım.Artık,kaderimle baş başa kalmıştım.Ne kalacağım yer,ne yiyeceğim yemek; Hiçbirisi sorun değildi.İdeallerim önemliydi…

Okulun ilk açıldığı günü hiç unutamam.Çocuklar gibi heyecanlıydım.Yüzlerce öğrenci, gözlerimin içine bakıyordu.Kalbim kuş gibi çarpıyordu. Umutla bakan gözlerinden benden ne beklediklerini biliyordum.Günler birbirini kovalıyordu.Okuluma ve öğrencilerime çok alışmıştım. Bunun dışında hiçbir şey beni ilgilendirmiyordu.Gençliğimin bütün heyecanıyla,ideallerimi gerçekleştirmek için çırpınıyordum.
Ak deniz in gök gürültüsü ve fırtınası meşhurdur.Gündüzleri çocuklarla oyalanıyordum.Geceleri rüzgarın etkisiyle tahta panjurlar duvara vurdukça,korkudan yüreğim ağzıma geliyor, yastığın altına kafamı sokup gün ışımasını bekliyordum.
Okula ilk başladığım günden beri öğrencilerin fakirliği dikkatimi çekmişti.Çoğu yakın köylerden geliyordu.İçim acıyordu.Okulda resim öğretmeni henüz yoktu.Gönüllü resim derslerini kabul ettim.Girmem gereken ders saatlerinden fazlasıyla çalışıyordum.Son sınıflara yağlı boya sulu boya tablolar,bez üzerine çalışmalarla, resim yapmayı sevdiriyordum.Nihayet yıl sonunda,o zamana kadar,orada alışılmamış bir yenilik yaptım.Resim sergisi açtım. Beni orada herkes resim öğretmeni olarak tanıyordu. Askeri garnizon,salonunu bize tahsis etmişti.Bir yıl boyunca çocukların ve benim el emeği göz nuru yaptığımız tablolar teşhir edilecek ve açık arttırmayla satışa sunulacaktı.

Nihayet beklenen gün geldi.Salon ,oldukça kalabalıktı.Fakat böyle bir şeye alışık olmadıkları için hiçbiri,tabloları satın almaya yanaşmıyor,izleyip geçiyordu.Heyecanlı yüreğim tir tir titriyordu.Bunca emekler ve umutlar boşa mı gidecekti?.Gözlerimden akan damla damla yaşları kimse görmesin diye saklıyordum.Masum ve muhtaç öğrencilerimi düşünerek,mikrofona sarılıp ağlayarak etkili bir konuşma yaptım. Biraz sonra tablolar hızla satılmaya başladı.Gözlerime inanamıyordum..Masanın üzeri paralarla doluyordu.Bu sefer sevinçten ağlamaya başlamıştım.

Toplanan paralarla, sınflardan seçtiğim 140 öğrencinin ihtiyaçları giderilmişti.Çok sevinçliydim.Artık okula gelirken üşümeyecek ve ıslanmayacaklardı.Onlara faydalı olmanın mutluluğunu duyuyordum.

Aradan yıllar geçti.Birkaç yıl önce;Rahatsızlığım nedeniyle,Ankara Hacettepe Hastanesindeydim.Arkamdan beyaz önlüklü bir genç bana doğru koşuyordu. Öğretmenim diye elime sarıldı.Tanımıştım.O öğrencilerimden biriydi.

-Öğretmenim,ne güzel duygular aşılamış,ne güzel yetiştirmişsiniz bizleri…Çok etkilenmişim.Sizi hiç unutamadım.Ben de fakir hastalarımla çok ilgileniyor onlara ücretsiz bakıyorum . Dedi.
O anda hastalığımı unutmuş,her yanımı manevi bir haz sarmıştı.Artık hiçbir yerim ağrımıyordu.Gözlerimden iki damla sevinç gözyaşı damladı.

Diyebilirim ki…Hayatımın hiçbir döneminde,o günkü kadar mutlu olmadım.

Ülkü ahıska 2 Ekim.2009

Beğen

gül peri
Kayıt Tarihi:2 Ekim 2009 Cuma 14:57:16

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI YAZISI'NA YORUM YAP
"SEVİNÇ GÖZYAŞLARI" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
saniye uzun
3 Ekim 2011 Pazartesi 00:05:47
yeter ki mutluluktan ağlayalım sahte göz yaşları olmasın en büyük mutluluk sevinçle akan göz yaşlarıdır emeğinizin karşılığı size sevgi olarak geri dönmüş ne mutlu rabbim gönlünüze göre versin kutlarım sizi sevgi dolu yüreğinizi en kutsal mesleklerden biri öğretmenlik kaleminiz daim olsun saygılar

Cevap Yaz
imatlı heri
19 Mayıs 2011 Perşembe 08:51:30
Toplanan paralarla, sınflardan seçtiğim 140 öğrencinin ihtiyaçları giderilmişti.Çok sevinçliydim.Artık okula gelirken üşümeyecek ve ıslanmayacaklardı.Onlara faydalı olmanın mutluluğunu duyuyordum.
bir İzmir kadınına da böyle bir asillik yakışır yürekten kutluyorum

Cevap Yaz
Sami ASLAN
23 Şubat 2011 Çarşamba 01:18:26
DEĞERLİ HOCAM GÜZEL YAZINIZI OKUDUM DUYGU DOLU BİR YAZI LMUŞ SAYGILAR SUNUYORUM

Cevap Yaz
Tülay Aslan
24 Temmuz 2010 Cumartesi 14:32:13
Aradan yıllar geçti.Birkaç yıl önce;Rahatsızlığım nedeniyle,Ankara Hacettepe Hastanesindeydim.Arkamdan beyaz önlüklü bir genç bana doğru koşuyordu. Öğretmenim diye elime sarıldı.Tanımıştım.O öğrencilerimden biriydiİŞTE BU HAYATIM İŞTE BU NE GÜZEL HAYATA VERİMLİ KİŞİLER YETİŞTİRMEK DAHA GÖR KİMLER VAR KİMLERİ YETİŞTİRDİN NE YARARLI GENÇLER VAR. EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMAK GERİSİ VIZ GELİR KUTLARIM SENİ, BENDE SEVGİ İLE ELİNDEN ANLINDAN YÜREĞİNDEN ÖPÜYORUM CANIM ÖĞRETMENİM SAĞLIKLI VE UZUN ÖMÜRLER.TEBRİKLER.SEVGİLER...

Cevap Yaz
mehmetgulsum38
3 Mayıs 2010 Pazartesi 05:49:57
ÜLKÜ AHISKA
GÜL PERİ,
Anısızı okurken kaç kez ağladım bilmiyorum. Bazı cümleleriniz beni çok etkiledi: ''İDELLERİM ÖNEMLİYDİ.'' FAYDALI OLABİLMENİN MUTLULUĞUNU DUYUYORDUM.'' Bunları bende yaşadım. Yaşayan sizin gibi bir çok öğretmen arkadaşlarımla çalıştım. Emeklerimin karşılığını MANEVİ OLARAK çok gördüm. İNSAN OLMAK BENCE BUYDU...
İŞLERİNİZDE BAŞARILAR, YUVANIZDA SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM.
Not: SEVGİLİ MESLEDAŞIM, YAZINIZ ÇOK GÜZEL OKUNAKLI VE DOKUNAKLI, LÜTFEN BENZER YAZILARINIZI YAZINIZ. BEN DUYUYORUM. DUYURAMIYORUm. İSTEDİĞİM GİBİ YAZAMIYORUM.

Cevap Yaz
S.SAMYELİ
12 Nisan 2010 Pazartesi 15:37:10


işte bir öğretmenin kazandıgı en büyük değer en büyük hazine bu duygu seli değilmidir

bir taraftan yazını okurken diğer tarafta sanki aynı duyguları yaşadım bende seninle .

senin yüreğinin büyüklüğünü bir yaradan birde seni sevenler bilir

tebriklerim yürektendir Ülküm bir demet gül bıraktım gönül sayfana .yaradana emanetsin.

Cevap Yaz
AYSE 09
5 Şubat 2010 Cuma 13:52:00
okurken sizin kadar bende duygulandım ne güzel
kutlarım sizi yetiştirdiğiniz o güzel öğrencilerinizide
saygılarım la

Cevap Yaz
SÜLEYMAN Lemos YILDIZ
4 Şubat 2010 Perşembe 19:05:32

Hocam , Her meslekte insanı etkileyen anılar elbet vardır , ancak sözedilen anı, geriye dönüş yapıyorsa tabiki insanın mutlu olmaması imkansız. Okurken sizin mutluluğunuz, bizlerinde gözlerini parıldattı.
Esasen , Ebediyete intikal eden 3 kişinin amel defteri açık kalırmış. Bir tanesi de ; İlim sahibi Kişi.
Öğretmende ilim sahibi olarak insana bilği, kültür ve yaşama öğretisini verdiğine göre ; sizi , tüm alemlerde eğittiğiniz kişiler anarak mutlu edecektir. Ne mutlu öğretmen lerimize. Esen kalınız Saygılarımla,

Cevap Yaz
karacan
4 Şubat 2010 Perşembe 08:34:22İdeallerini gerçekleştiren ve gerçekleştiremeyen okurlarınızdan gözyaşlarını tutamayan olabileceği aklınıza gelirmiydi ?
Yüreğim kutluyor sizi.Hayat boyu güzellikleriniz hep karşınıza çıksın istiyorum.Sağlık ve esenlikler diliyorum.

Cevap Yaz
ozgurluk
18 Ocak 2010 Pazartesi 23:17:53
gecikmiş bir yorum olacak ama yazınız beni ağlattı o kadar içten o kadar güzel duygularla yazmışsınız size kelimeler yetmez şahsıma saygılar sevgiler gül peri hanımefedi....

Cevap Yaz
salihsefer
4 Ocak 2010 Pazartesi 16:14:36
güzel bir anı ve hatıra yazısı güzel duygular daim olsun

Cevap Yaz
Bedri Tokul
1 Ocak 2010 Cuma 11:06:33
DUYMAYANIN KULAĞI, KONUŞAMAYANIN DİLİ, GÖRMEYENİN GÖZÜ, YÜRÜYEMEYENİN DİZİ ÖĞRETMENLERİMİZ...

KÖYLÜNÜN HARMANI, HASTALARIN DERMANI ÖĞRETMENLERİMİZ...

GURBETİ, İMKANSIZLIKLARI O ŞARTLAR ALTINDA VATANA HİZMETİ BENDE ÇOK İYİ BİLİRİM. YAZILARINIZ YÜREKTEN SARSTI BENİ. NE KADAR ÇOK YAZI HAYRANINIZ VAR BUNDAN BÖYLE YAZILARINIZIN TİRYAKİLERİNDEN BİRİDE BENİM. SİZ YAZIN BİZLER OKUYUP DUYGULANALIM. HATTA AĞLAYALIM BİLE... AĞLAMAK AĞLATABİLMEK BİR ERDEMDİR BENCE...

SAYGILARIMLA

Cevap Yaz
Bedri Tokul
31 Aralık 2009 Perşembe 00:53:52
ben sizden buyugum. AMA ELLERİNİZDEN ÖPUYORUM.kLAVYE SORUNU YAŞIYORUM. MİSAVİRLİKTEYİM. Q VEYA F MESELESİ. DONUNCE DUYGULARIMI AKTARACAGIMÇKAL SAGLICAKLA YİGİT HOCAM...

Cevap Yaz
Turgay COŞKUN
24 Aralık 2009 Perşembe 23:38:53
Olay Hatay'da geçince ve konu öğretmenlik olunca ilgimi çekti, okudum. Dörtyol'daki öğretmen arkadaşlarıma da bu yazıyı haber vereceğim. öyle güzel çalışmaları yapan bir öğretmeni Dörtyol'un yerlisi öğretmenlerin unutacağını sanmıyorum.

Hangi dönem bilmiyorum. orada çalıştığınız yıllar. Ama öğrencinizin doktor olmasından hareketle rahmetli Mustafa Demirel'in İlçe Milli Eğitim Müdürü olduğu yıllar olması gerekir. Ben de o sırada Hatay'da okul müdürü idim.

Duygulandım ve yazmak istedim...

Selamlar...


Cevap Yaz
nene hatun
10 Ekim 2009 Cumartesi 21:36:10
Bu anının anılarda kalmaması adına paylaştığınızı düşünüyorum.Yeni nesil eğitmenlerimize bir örnek teşkil etmesi açısından takdire şayan bir davranış .


Sizi yürekten kutluyorum.

Saygılarımla.

Cevap Yaz
gelmeyenvuslat
8 Ekim 2009 Perşembe 18:07:34
Sevgili öğretmenimm!geride kalsada o yıllar yinede öğretmenim diyorum,çünkü öğrenmenin yaşı yoktur denmiş.bu güzel yazınızı okurken inanın gözlerim doldu boşaldı.beni yıllar öncesine götürdünüz.bnmde okul yıllarında bir öğretmenim vardı aynen sizin gibi ilk tayini ve çok uzaklardan gelmişti.mesleğe başlamının heyecanını,nasıl zor şartlar altında okuduğunu bir masal gibi anlatırdı.çok iyi bir eğitmendi ve çok güler yüzlü idi aynen sizin gülümsediğiniz gibi hep gülerek bakardı.hep çocuklarım okuyun vatana millete yararlı olun ekmeğinizi kazanmanın hazzını yaşayın deri.hizmet aşkıyla vatanın en ücra köşelerinde severek emek vererek görev yapan öğretmenlerimizi saygıyla sevgiyle anıyorum vesilenizle.çok duygu dolu bir anlatımdı.yüreğinize kaleminize sağlık.allah bizi ışıksız bırakmasın siz öğretmenlerimize uzun sağlıklı ömürler versin.bu güzel anınızı paylaştığınız için kalben tşk.ediyorum.ömrünüz sağlıklı uzun herşey güzel gönlünüzce olsun.selam sevgimle...

Cevap Yaz
karacan
7 Ekim 2009 Çarşamba 20:49:45
İki damla gözyaşı=2 adet pırlanta...
Böyle başlamak istedim yoruma.İçimden geldi.Güleryüzlü arkadaşım.Ben öğretmenlik mesleğini çok sevdim.Ama öğretmen olamadım.Çocuklarımla derslerine katıldım.Öğretmen arkadaşlarımla hep yakın oldum.Anlattıklarınız o kadar güzel şeylerki;Okumak yaşamak ve yaşadıklarımı anmak gibi geldi bana.
Dinar ilçesi Çamlıköyde 5 sınıf bir arada ve bir öğretmenle eğitim görüyordu.Öğretmenin teneke sobayı tellerle dikerek eski teneke parçalarıyla yamayarak öğrencilerini üşütmediğini gözlerimle gördüm.Ne mutlu Türk Ulusu'nun öğretmenlerine.Görev bilinci ile üstün hizmet verenlere.
Sizleri gönülden kutluyorum...

Cevap Yaz
Yeşim Deren
6 Ekim 2009 Salı 10:13:45
yeni nesilin bu yazıyı mutlaka okuması lazım. tayinleri ücra köşelere çıktı diye istifa eden öğretmenlerin, memurların okuması lazım... okusunlar ki görsünler.... öğrensinler...
idealist bir öğretmenden, muhteşem bir yazı okudum. gözlerim yaşlı.

yürekten tebrik ve sevgimle.

Cevap Yaz
HakanKurtaran
4 Ekim 2009 Pazar 22:12:37
Eskiden Böyle İdeal fikirlerin hayata geçmesi için Öğretmenlerimiz çok İdeal davranıyorlardı.Ama gördüğüm kadarıyla bu bitti.Çünkü o öğretmen geçim derdinde ve sadece bozuk ekonominin üretmeden yiyen yiyicilerine düşünüyor....
Ancak eskiden bu ideal fikirler doğrultusunda yetişen o gençler de birert İdeal kimlekle ortaya çıkıyor, o öğretmenlere hayali hüsrana uğratmıyorlar sizin yetiştirdiğiniz Doktor gibi....
Yürekten Tebrikler ..
Saygılarımla ...

Cevap Yaz
refikaertekin
4 Ekim 2009 Pazar 21:54:40
canım ablam merhabalar
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz
bir daha kaybolmak yok
süper bir sayfa
gelişiniz muhteşem olmuş ablacım selamlarımla sevgimle kal inş
seni seviyorum ve sevenlerinle birlikte bir ömür diliyorum
hoşçakal gül ablam

Cevap Yaz
^^tefekkur^^
4 Ekim 2009 Pazar 14:21:33
Siz ve sizler gibi öğretmenlerin çoğalması dileğiyle....
Rabbim acil şifalar versin...

Cevap Yaz
Mehmet Sabri Kılıç
4 Ekim 2009 Pazar 11:10:35
İÇTEN, OLDUĞU GİBİ, BÜTÜN SAMİMİYETİYLE KALEME DİLİ OLAN YÜREĞİNİZE SAĞLIK SEVGİLİ KARDEŞİM... MÜKEMMEL BİR ANLATIMLA BİR "ÇALIKUŞU" MUZUN DAHA ÖYKÜSÜ... BU MEMLEKETİN FEDAKAR EVLATLARI İLE TARİH BOYUNCA GURUR DUYDUĞUMUZ GİBİ BU GÜN DE SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ SEVGİLİ ÖĞRETMENİM...
SELAM, SEVGİ VE SAYGILARIMLA...

Cevap Yaz
monoroza73
4 Ekim 2009 Pazar 03:06:16
hocam tek kelimeyle harıka diyecek kelime bulamıyorum o kadar duygulandımki ne yazacağımı da bılemıyorum aslında yurdumuzun dört bır yanında o kadar muhtaç çoçuklar varkı sizin gıbı benım de bır kızım var oda nasib olusa türkçe öğretmeni olacak oda çok sevıyor sizin gıbı yazan yüreğinize sağl ık sevgı ve saygılarımla.........

Cevap Yaz
Nermin Kaçar
3 Ekim 2009 Cumartesi 23:57:58
Öğretmenim, o mübarek ellerinizden hürmetle öpüyorum. Önünüzde saygıyla eğpiliyorum. Bir öğretmen kızı olmanın gururunu her zaman taşıdım yüreğimde. Sanırım sizin kuşak çok farklıydı. Öğretmen olmak çok farklı bir şey. O mesleği geröçekten seven insanların yapması gerekiyor. Çok güzeldi öğretmenim. Seçkinizi yürekten kutluyorum. Sevgilerimi gönderiyorum yüreğinize...

Cevap Yaz
hyazici58
3 Ekim 2009 Cumartesi 22:23:42
Şimdiki gençlerin çoğuna anlatsanız,anlatınız ya,hayal gibi zannederler.Bizdeki gerçekler,kitaplardaki hayallerden daha derin ve yaralıdır.Yaşadığı şeyleri insanlara kitapla nasıl anlatacaksınız.Romanlardan daha dehşetli,zaman zaman daha güzel yaşanmış onca hayatı hangi kitaplara sığdıracaksınız?Bunların yazılması gerekiyor yinede..İlkokul öğretmenimi hatırlıyorum;onsekiz km.den yayan olarak derse geldiği gün çoktu.Çoğu insan vasıtayla gitmiyor bu şimdi bu yolları...Emin olun ki,hiçbiri boşa gitmedi.Birkaç idealist insan çeker çoğu kez yükü..Hayat birazda böyle birşey.Herkesten herşeyi beklemek,boşa emek...Yürekten kutladım.Mutlusunuz bu yüzden değil mi? Selam,saygı...

Cevap Yaz
MMehlika Sultan
3 Ekim 2009 Cumartesi 21:51:37
ANNEM GÜL ANNNEM MELEK ANNEM AĞLATTIN YA BİLİYORUM
ÖZÜN GÜZEL.SENDEN BAŞKA NE BEKLENİR..GÜL YÜREĞİN SOLMASIN UMUDUN GÜNEŞİN OLSUN SAYGILAR SELAMLAR...A.E.O
SENİ SEVİYORUM ANNEMMM SERÇE KUŞUN:)

Cevap Yaz
sonbaharımsın
3 Ekim 2009 Cumartesi 19:07:20
Sevgili öğretmenim,çok güzel çok değerli bir anınızı paylaştığınız için sağolun.Bu yurt yüreğiyle,aşkla işini yapan öğretmenler oldukça ışıyacaktır.Kutluyorum.Alkışlıyorum.

Cevap Yaz
Emine UYSAL (EMİNE45)
3 Ekim 2009 Cumartesi 18:29:30
Sevgili öğretmenim, yazınızı içim titreyerek okudum.

Böyle vatanını ve milletini seven öğretmenler

ve onların yetiştirdiği öğrenciler oldukça bizleri bölüp

parçalamaya kimsenin gücü yetmez...

Güzel yazınızı kutluyorum...

Selam ve sevgimle...

Cevap Yaz
Sonkardelen
3 Ekim 2009 Cumartesi 17:48:30
Canım Arkadaşım,
İdealist bir meslektaşın olarak bu çok anlamlı anıyı ben de sevinç gözyaşları dökerek okudum. Yazmak isteyip de yazamadıklarımı okudum sanki. Bir çoğumuza tercüman olduğuna inanıyorum. Seninle her zamanki gibi gurur duydum. SEVGİLERİMLE...

Cevap Yaz
varol
3 Ekim 2009 Cumartesi 16:37:33
Değerli Ülkü hocam, internet sorunum yüzünden geç kalmışım, ama olsun, öncelikle sizin yeniden yazdığınızı görmek çok sevindirici...
Umuyorum ki devam edeceksiniz...
Değerli hocam, yazınız da çok etkileyici idi...
Et kilenerek okudum... Toplumda işini severek ve hakkıyla yapanların hakkı ödenmez... Hele öğretmenlik gibi önemli ve kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlerimizin hakkı hiç ödenmez. Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde erdemlerle donatarak yetiştiren öğretmenlerimizden allah razı olsun...
Değerli hocam çok değerli hizmetylerinizden dolayı bir türk insanı olarak minnetle kutluyorum,
bizleri duygulandıran paylaşımınız için teşekkürler ediyorum....
saygılarımla...

Cevap Yaz
Fatma Biber
3 Ekim 2009 Cumartesi 16:32:11
Bir kaç gündür içinde bulunduğum durum nedeniyle sayfalarda dolaşamıyordum.

Siteye dönüşünü görmek mutlu etti sevgili arkadaşım.
Bu güzel anıyı okumak gururlandırdı. 'İyi ki öğretmen olmuşuz' dedirtti...

Benim de sayısız anım var. Zaman zaman yazmayı düşünsem de, bazı nedenlerden vazgeçiyorum.

İçlerinden en önemlisini 'On Dört Yaşındaki Öğrencinin Okumaya Geçiş Ve Başarı Öyküsü başlığıyla yayınlamıştım. Özellikle çalışan öğretmenlerin okumasını çok isterdim, ne yazık ki okunma oranı düşük kaldı!

Kutluyorum seni altın kalbinden dolayı canım arkadaşım.
Bir öğrencimizin yıllar sonra karşımıza çıkıp elimizi öpmeye kalkışması en büyük ödülümüzdür.

Bu vesileyle çalışan meslektaşlarımızın yeni öğretim yılını kutluyor; 'İyi ki Öğretmen olmuşum.' diyebilmelerini diliyorum.
Sevgilerimi bırakıyorum sayfana...

Cevap Yaz
fazile keleş
3 Ekim 2009 Cumartesi 14:47:44
İnsan olmanın öğretmen olmakla süslendiği muhteşem bir yürekle ve sevgi dolu bir öğretmenle tanışmaktan dolayı son derece mutluyum.Bu memleketin her şeyden önce böyle insanlara ihtiyacı var.Sevgi ve ve fedakarlık tohumları atılmış minik yürekleri hangi güç bölebilir... temel sorunumuz bu olsa gerek...

Cevap Yaz
TUYSAL
3 Ekim 2009 Cumartesi 14:32:22
..."-Öğretmenim,ne güzel duygular aşılamış,ne güzel yetiştirmişsiniz bizleri…Çok etkilenmişim.Sizi hiç unutamadım.Ben de fakir hastalarımla çok ilgileniyor onlara ücretsiz bakıyorum . Dedi.
O anda hastalığımı unutmuş,her yanımı manevi bir haz sarmıştı.Artık hiçbir yerim ağrımıyordu.Gözlerimden iki damla sevinç gözyaşı damladı."


İşte, bu çile mesleğinin sonuçlarından biri. Buna benzer durumları yaşayabilen öğretmenlere ne mutlu!

Engin gönlün ve derin yüreğin sahibi öğretmenimi kutlarım.

Cevap Yaz
leylasız
3 Ekim 2009 Cumartesi 14:30:43
Çok dokunaklı bir anı...
Yüreğinizin güzelliğini dökmüşsünüz...
Saygılarımla...

Cevap Yaz
Muharrem Nalçacı
3 Ekim 2009 Cumartesi 13:33:21
GÜZELİ DÜŞLEMEK, GÜZELİ YARATMAK


Muharrem Nalçacı tarafından 10/3/2009 1:36:36 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
Muharrem Nalçacı
3 Ekim 2009 Cumartesi 13:30:59
ÇOK ÖZÜR DİLERİM BİLGİSAYARDAN KAYNAKLANAN BİR PROBLEM OLDU

Muharrem Nalçacı tarafından 10/3/2009 1:39:22 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
Muharrem Nalçacı
3 Ekim 2009 Cumartesi 13:30:45
GÜZELİ DÜŞLEMEK, GÜZELİ YARATMAK KİTAPLARDA OKUMAK DEĞ*İLDİR ŞAİR.
GÜZELİ YÜREK YARATIR. VE O DEĞERİ HER YÜREK TAŞIMAZ.
TAŞIYOR GİBİ GÖRÜNSE DE TAŞIMAZ.
GÜZEL BİR ÖYKÜ İDİ..VE GÜZEL ÖYKÜLERİ GÜZEL YÜREKLER YAZAR.
TEBRİKLER BENDEN.
ÇOK GÜZELDİ..
GERÇEKTİ
SAYGILARIMLA

Cevap Yaz
Ali Ekber Hırlak
3 Ekim 2009 Cumartesi 12:32:12
harikasın geç kaldım bu güzel yüreğe ve yazıya hocam sana yakışanı yapmışsın öğrencilerine umut ışığı olmuşsun ne mutlu sana sevgiler bıraktım günün yazsına,senin yüreğine.

Cevap Yaz
Salih Keteci
3 Ekim 2009 Cumartesi 12:19:42
Sevgili Öğretmen'im Seçkini can-ı yürekten kutluyorum.
Saygılar...

Cevap Yaz
IRIZA
3 Ekim 2009 Cumartesi 10:54:04
.Tebrik ederim hocam..SAYGILARIMLA..

IRIZA tarafından 4/7/2010 2:29:56 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
bilgeperi
3 Ekim 2009 Cumartesi 10:45:31
öğretmenlik sadece bilgi öğretmek olmamalı.. bilgiyle beraber sevmeyi, yardımlaşmayı, iyiliği de öğretmeli bütün öğretmenler.. ama ne yazık ki sizin gibi hem bilgiye hem sevgiye nefer olmuş bilge öğretmenler o kadar az ki.. şükürler olsun ki hiç yok değil az da olsa var.. size ve onlara, varlığınıza sevgiler, saygılar.. sevgi de bilgi gibi bölüşüldükçe artıyor.. ne mutlu bölüşmüş ve çoğaltmışsınız..

TEBRİKLER...SEVGİLERİMLE...

AYRICA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN...

Cevap Yaz
ahmetboz46
3 Ekim 2009 Cumartesi 07:15:10
Ne mutlu size değerli öğretmenim...Keşke bir imkan olsada bu mükemmel hatıranz çerçeveletilip tüm öğretmenle odasına asılsa....Öğretmenlik mesleğinin kutsallığını,fedakarlık mesleği olduğunu dile gelip haykırsa...Saygılarımı sunuyor tüm öğrencileriniz adına ellerinizde öpüyorum değerli öğretmenim...

Cevap Yaz
NILGUN
3 Ekim 2009 Cumartesi 04:18:36
Sevgili Ulku Hanimcigim,
Bu cok degerli yazinizi duygulanarak ve gozyaslari icinde okudum . Ne kadar kutsal gurur verici bir meslek iste boyle yinede bir ,iki deger veren ogrenciler cikar binlerce talebenin arasindan ne mutlu size !!!!!!!!!!!
Ornek bir yazi idi , idealist bir ogretmenin basindan gecen ilk anilari ve hayat boyu unutulmayacak.
Kalben kucak dolusu sevgilerimi biraktim.

NILGUN tarafından 10/3/2009 4:20:10 AM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
Onatça
3 Ekim 2009 Cumartesi 02:58:16
...SEVİNÇ GÖZYAŞLARI......


SEVGİLİ ĞRETMENİM !
BİR HAYLİ İNSAN DİKMİŞSİNİZ SİZ HAYHATIN TOPRAĞINA
DALLARI KIRILAN OLURSA ŞAYET ARALARINDA
VE YAPRAKLARI SOLARSA OLDUKÇA
MUTLU ETMİŞSİNİZ HEM TOPLADIĞINIZ YARDIMLARLA
HEM DE BİZZAT SULAMIŞSINIZ ONLARIN ÇARESİZLİKLERİNİ GÖZYAŞLARINIZLA
KURUR MU HİÇ O AĞAÇLAR DAHA ???!!!....
ONLAR BÜYÜMÜŞLERDİR UZUN BİR ZAMAN SONRA DA
TOHUMLARI SAÇILMIŞTIR SİZLERİN SAYESİNDE HAYATA !
HER ŞEY SEVGİNİZLE BAŞLADIKTAN AMA
KOLAY YÜRÜMÜŞLER HAYATIN DİKENLİ YOLLARINDA
LAKİN DUYGULARINIZIN MAYASI TUTMUŞ TAM ZAMANINDA
TOPLUMA GÜZEL İNSANLAR AŞILAMIŞSINIZ KENDİ RUHUNUZLA !
ÖĞRETMENLİK,RESİM AŞKI VE ŞAİRLİK HEP BİR ARADA
O KADAR KOLAY DEĞİL Kİ BU GÜZELLİKLER ASLA !!!
BOŞ YERE OLMAMIŞ BUNLARDA
PAY ETMEYİ BİLMİŞSİNİZ ONLARI ETRAFINIZA
ŞEFKATLE,GÜLER YÜZLE,BÜYÜK BİR HAZ'LA !!!
UZAK BİR KASABANIN BİR OKULUNDA
TANIMADUĞINIZ BİR TOPLUM VE BİR İKLİM KARŞISINDA
ÜSTELİK DE BÜYÜK SEVGİLERDEN UZAK,YALNIZ BAŞINA
GENÇ BİR ÖĞRETMEN VARMIŞ BU YENİ HAYATIN KARŞISINDA
RESİM SERGİLİYOR TALEBELERİYLE BİRLİK DE
YARDIMA MUHTAÇ ÇOCUKLAR ADINA !...
KİMSE GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMEMİŞ O ZAMAN DA
BU GENÇ ÖĞRETMEN HER ZAMAN Kİ GİBİ
GÖZYAŞLARINI HEDİYE EDİYOR YİNE ÇOCUKLARINA
DERMAN OLUYOR 140 ÖĞRENCİNİN MUTSUZLUKLARINA !!!..
VE YILLAR YILLAR SONRA BİR AN DA,
ŞAHANE BİR MÜJDE GİBİ ÇIKIYOR O ÇOCUKLARDAN BİRİ KARŞISINA
DOKTOR OLMUŞ ÜSTELİK O DA !
ÖĞRETMENLERİNİN AŞISI TUTMUŞ GÖRÜLDÜĞÜ KADARIYLA
ONLARI SEVE SEVE,KORUYA KORUYA !..
İNSANLIĞI ÖĞRENMİŞLER HAYATIN YOLLARINDA
ÜCRETSİZ BAKIYORMUŞ FAKİR HASTALARA !
BU ÖLÜMSÜZ BİR HATIRA !!!!...
SELAM SAYIN ÖĞRETMENİM SANA ????!!!!
AHH !...BİR DE DUYGULARIN ŞU AN GÜÇLÜ BİR DİLİ OLSA
NELER ANLATACAKLARDIR...KİM BİLİR NELER DAHA ?
TEBRİKLER BU GÜZEL YÜREĞİNİZ NAMINA !!!...
BÖYLE "SEVİNÇ GÖZYAŞLARI'NIZ" OLSUN DAİMA ???!!!
HÜZÜNDEN OLMASINLAR DİLERİM YARADANA !
O GÖZYAŞLARI ASLA VEDE ASLAAAAAAAAA !!!!!!!???....


Cevap Yaz
ANI
3 Ekim 2009 Cumartesi 01:20:58
Değerli meslektaşım,Gençlere örnek olabilecek ne güzel bir anı yazmışsınız.İdealizmin doruğunda bir öğretmenin en büyük kazanımının yetiştirdiği insan olduğunu ne güzel vurgulamışsınız.Tebrik ediyor,kutluyorum.Sevgilerimle...

Cevap Yaz
gül peri Yazının sahibi
3 Ekim 2009 Cumartesi 00:17:57
Sevgili arkadaşlarım.
Sahifeme uğrayarak ,gönlünüzden dökülen, anlamlı yorumlarınızla beni onore ettiniz.
Uzun bir aradan sonra hepinizi ayrı ayrı çok özlemiştim.
Duygularınızı benimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.
İyiki varsınız.Ben de sizlerle varım.
Selam sevgi ve saygılarımı gönderiyorum duyarlı yüreklerinize...

Cevap Yaz
Yener A T A ( Arzen )
3 Ekim 2009 Cumartesi 00:10:47
Değerli hocam o kadar akıcı ve sade bir dille yazmışsınız ki bir solukta okudum. Finalde ise çok yoğun bir duygu yüklemesi yaşadım
Yıllar yıllar öncesinden kendi öğretmenlerim aklıma geldi. O dönemler sanki biraz daha fazla sosyal bir düşünce hakimdi toplumda hem sizin gibi fedakar öğretmenler hem de o tabloları alacak , belki de alamayacak oldukları halde bütçelerini zorlayarak alma gereği hisseden yardımsever yürekler vardı. Bu günlerde pek fazla örneklerine rastlayamadığımız bir tablo.


Bu hoş duyguları yüreğimizde canlandırıp dirilttiğiniz için size çok çok teşekkür ederim.
Şahsınızda tüm iyi yürekli ve fedakar öğretmenlerimizi selamlayıp ellerinden öpüyorum

Kutlarım değerli kaleminizi
Selam ve Saygılarımla

Cevap Yaz
a.yüksel şanlıer
2 Ekim 2009 Cuma 23:34:42
ben de bir öğretmen aile topluluğu olarak,sizlere saygı
duyuyorum ve o günlerinizi yaşar gibi oluyorum
tebrikler

Cevap Yaz
CELAL KEKLİKCİ ( gazi48 )
2 Ekim 2009 Cuma 23:27:41
degerli hocam okurken inanın sizler kadar hüzün sardı dört bir yanımı fedekarlık mesleğe duyulan özveri ve başarınızı öncelikler takdir ve teşekür ediyorum arakanızada bıraktıgınız fedakarlıklarınızı tesekürle bile ödenmeyecegini biliyorum o dönemin ögrencisi olarak derineden etkilendim ögrenciniz olmasamda bir ögrenciniz olarak saygıyla ellerinizden öperim sizin gibi ögretmenleri ülkemizin temeleni oluşturan ögretmenlirimiz çok arıcaz ama inanıyorumki yetiştirdiğiniz ögrenciler aynı öz veriyle görevlerini icra edecklerdir siz takdir eder ayakta alkışlıyorum sağ olasınız gereide kalan hayatınızda sağlık sihat ve huzurlu mutlu günler diliyorum sağolun hep var olun

Cevap Yaz
x adamus
2 Ekim 2009 Cuma 23:11:55
Sevgili hemşehrim çok duygulandım. harika bir insansınız sanatçı olarakta kişilik olarakta.
rabbim yar ve yardımcınız olsun sizin O çocuklara yardımlarınız gibi rabbimde sizi gözetsin.

Selam ve dualarımla.

Cevap Yaz
Pervin YETİŞ
2 Ekim 2009 Cuma 23:08:26
öncelikle selam arkadaşım.
yukarda bizlerle paylaştığınız anınız çok duygulandırdı,bu ülkeye değerlerine sahip çıkan,erdemli,başarılı gençler yetiştiren sizve sizin gibi öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerle saygılarımı iletiyorum.
ve siteden ayrıldığınızı bilmiyordum,zira bir ara bende veda etmiştim.
hoş geldiniz,tekrar bir arada olmak güzel.
tebriklerimi ve sevgilerimi yolluyorum canım.

Cevap Yaz
onurumsun
2 Ekim 2009 Cuma 22:22:54
Sevgili dost ve sevgili öğretmenim. Bizim zamanımızda böylesine özel öğretmenelirimiz vardı. Kendilerinden her türlü fedakarşığı yapup, yaptıkları fedakarşlığın karşılığını sevgi, saygı ve başarı olarak alırlardı.

Şimdi ne sizler kadar fedakar öğretmenlerimiz var. ne o tabloları satın alan aileler gibi fedakar aileler. Herkez kendi başarısının peşinde koşuyır biliyorsunuz değil mi?

Keşek sizler gibi öğretmenlerimiz çığ gibi çığalsa ve keşke o hastanede gördüğünüz öğrenci gibi başarılı öğrenciler, gençler sarsa tüm ülkemi.

Sizler elelri öpülesi öğretmenlerimizsinbniz ve ben saygı ile eğiliyorum sizin karşınızda.

Sizi görmek güzeldi. Hoş geldiniz yeniden aramıza. Sevgiler yüreğinize

Cevap Yaz
aliyaizzet
2 Ekim 2009 Cuma 22:19:52
Bu Topraklar silah zoruyla fethedilmedi.
bu yurt siz gibi insanlarla yurt oldu.
sizi tanıdığım için bahtiyarım.
selam saygılar gönderiyorum,size
ERDEM BEYAZITrahmetli nin şiiriyle

BİRAZDAN GÜN DOĞACAK'Nuri Pakdil'e'

Beton duvarlar arasında bir çiçek açtı

Siz kahramanısınız çelik dişliler arasında direnen insanlığın

Saçlarınız ızdırap denizinde bir tutam başak

Elleriniz kök salmış ağacıdır zamana

O inanmışlar çağının.Zaman akar yer direnir gökyüzü kanat gerer

Siz ölümsüz çiçeği taşırsınız göğsünüzde

Karanlığın ormanında iman güneşidir gözünüz

Soluğunuz umutsuz ceylanların gözyaşına sünger.Gün doğar rüzgar eser bulut dolanır

Rahmet şarkısı söyler yağmurlar

Alnınız en soylu isyandır demir külçelere

Gürültü susar ses donar sevgi tohumu patlar

Sessiz bir bombadır konuşur derinlerde.Ey bizim sabır yüklü toprağımızın kutsal ağacı

Sen bize hayatsın umutsun mezarlar kadar derin

Bizi tutan bir şey varsa dirilten o sensin

Üzerinde uyuduğumuz yavru kuşların tüy renkli sıcaklığı.

Ey damarlarımızda donan buz yüzlü heykeller beldesinden

Yıkıntılar sonrası sığındığım şefkat anası

Ey dağları yerinden oynatan ses ey mermeri toz eden rüzgar

Ey alemi donatan ışık toprağa can veren el.Gün olur toprak uyanır uyanır böcekler

Sarı bozkır titrer çıplak dağlar yeşerir gök yıkanır kirli

dumanlardan

Su coşar deniz kabarır canlanır ölü şehirler

Yemyeşil bir rüzgar eser yıldızlar arasından.Şimdi siz taşıyorsunuz müjdenin kurşun yükünü

Çatlayacak yalanın çelik kabuğu

Sizin bahçenizde büyüyecek imanın güneş yüzlü çocuğu.

Cevap Yaz
lodos
2 Ekim 2009 Cuma 22:08:34
Hocanım yazınızı okurken gerçekten duygulandım ve takdir ettim.bir an kendimin ilk göreve başladığım günler geldi gözümün önüne.bende öğretmenim ilk kars susuzda aralık ayında göreve başlamıştım.Sizin yaşadılklarınızı aşağı yukarı bende yaşamıştım .Ama inanırmısınız hala o zor günleri arıyorum.Okadar imkansızlıkları vardı tek kanal tv telefon yok kar diz boyu kesilen elektrikler kapanan yollar vs.Ama insanlarının sıcaklığını,sevda çiçeği o çocukları gözlerindeki ışıltıyı görmekinsana ayrı bir duygu veriyordu.İlk görevinde yaşadıkları asla unutulmuyor.Eriyen mumu misali bizler erirken etrafımız aydınlanıyor o aydınlıkta sizi doktor olarak bulmuş ne mutlu size.Öğretmenliğin engüzel yönüde zaten bu değilmi.
ülkü hanım ben ce öğretmenlik eski saygınlığına kavuşturulmalı,genç kuşaklara çekici hale getirilmeli 2. adres durumuna düşürülmemelidir. bilindiği gibi eğitim hayat içindir.Laik demokratik çağdaş cumhuriyet öğretilmez yaşatılır.Atatürk öğretmenlere sizin başarınız cumhuriyetin başarısı olacaktır demiştir.bizlerde yarınımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı Atatürkçü cumhuriyet çocukları olarak yetiştirmeliyiz.

Böyle güzel bir anınızı bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim mutlu yarınlar dilerim selamlar saygılar..

Cevap Yaz
Hatice Dökmen
2 Ekim 2009 Cuma 22:08:22
Hoş geldiniz Gülperi arkadaşım.
yoktunuz uzun süredir gözüm hep sizi aradı inanın.
Gül yüzünüzün ışıltısını şimdi gördüm.
ve merhabayı da çok güzel bir yazı ile yapmışsınız.
Ne güzel bir duygu değilmi.
Yıllar sonra sizin emek verdiğiniz bir ürünü bir gün çok güzel bir mertebede görmek.
Sevgimle kutluyorum güzel öğretmeni.

Cevap Yaz
KNİSK
2 Ekim 2009 Cuma 21:55:07

sevgili ogretmenim
oncelikle beklenmeyen bir hicranin beklenen vuslatindan duydugum mutlulugun sevinci icinde hos geldiniz demek istiyorum
sonrada bende tipki sizin gibi ilk ogretmenligimi HATAY/Samandag da tum konforu tek goz odadan ibaret ve ornek olmasi anlaminda tum malzeme ve masrafi bana ait olmasina ragmen kiradan dusmeyen ama ortak kullandigimiz tuvalet* WC* daha sonra cok olumlu ovguler almis ve ornek teskil eden bir akdeniz sahil kasabasinda ayni hayati farkli bir cins olarak yasadim...
dolayisiyla yazinizda kendi yasantimin profesyonel bir ressamin elinden cikmis .seyrinde hatiralarin hazzi yasanan bir taloyu gordum..ve yine dolayisiyla zaman ve mekanin farkli olmasina ragmen bir yasamin da ortak paydasini gormus olduk boylece ....
findik ve pamuk tarlalarina goc eden ve daha sonra ancak kasim ayinda okula donen fakir cocuklarin yurek parcalayan acilarinin yaninda hafif kalan gok gurultusu cok zor alisacagimiz baska bir payda olarak hatiralarimi tazeledii..
evet kisacasi yazida kendi yasanmisligimi n buruklugunu yasadim..her zamanki gibi size yakisan bir dil ve guzellikte ari duru bir anlatimdi...donusunuzle sevenleri sevindirdiniz..yuregi ve emegi kutluyorum..

Cevap Yaz
ramazan.efe
2 Ekim 2009 Cuma 21:52:27
ahıskalı gülperi öğretmenim
öğretmen olmakla onur duydum
anılarınızla alkışlanacak davranışlar içinde anadoluda nice adsızlar körtopal dolaştırıldılar
suçları büyüktü onların yüreğinde çocukları yurdu atıyordu
başkalarına bunlar batıyordu
diken elbette batacak
öğretmende batıyor şimdi gırtlağına dek
hiç bir şey olamayanlar öğretmen yapıldı eğitimin pedogoji yanı tukaka edildi bilimsel tavırlar davranışlar terk edildi okullaşma medreseleşmeye gidiyor kimsenin kılının kıpırdadığı yok
bu durumda bir öğretmen çıkıyor yazıyor çiziyor sinmiyor açık açık alkışladığımız davranışlarını sergiliyor
varolasın gülperi öğretmenim

ramazan.efe tarafından 10/2/2009 9:53:46 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
ıssızgemi
2 Ekim 2009 Cuma 21:49:57
ülkü ablacığım...
senin gibi öğretmenler başımızın tacıdır...yapılan emekler zayi olmaz.olmadı da...
yeterki fedakarlık yapılsın...
şimdi öyle azaldıki fedakarlıklar...
öyle oluyorki,çocuk öğretmeni yüzünden okula gitmek istemiyor...
anla işte...
hürmetle ellerinizden öpüyorum...

Cevap Yaz
Mahzun Prenses...
2 Ekim 2009 Cuma 21:44:50
Bir Öğretmenin muazzam fedakarlığı / örnek alınması gereken davranışları...

klemine bin sağlık....

Cevap Yaz
siyahtakibeyaz
2 Ekim 2009 Cuma 21:43:20

Gözlerim yaşla doldu...
Ne büyük saadet ektiğin tohumların yeşerdiğini görmek...
Ellerinizden büyük saygıyla, sevgiyle öpüyorum.
En Emin´e emanetsiniz..

Cevap Yaz
perim
2 Ekim 2009 Cuma 21:42:21
Sevgili Meslektaşım,
Sizin gözyaşlarınızı bizde hissettik....İlk görev yeri asla unutulmaz...hele de böyle güzel bir anı....İdealist öğretmenler KARDELENLERİ YETİŞTİRECEK.....O KARDELENLERLE GELECEĞİ KUCAKLAYACAĞIZ.....BEN UMUDUMU YİTİRMİYORUM....KUTLARIM....SAYGILARIMLA.....

Cevap Yaz
Seheryeli_1
2 Ekim 2009 Cuma 21:38:51
gönlüne selam olsun değerli öğretmenim kutlarım saygılar
gümüş rengi gözyaşların hep mutluluk için olsun

Cevap Yaz
sahaf
2 Ekim 2009 Cuma 21:37:14
Öğretmenim
canım benim canım benim
seni ben pek çok pek çok severim
sen bir ana sen bir baba
her şey oldun artık bana
okut öğret ve nihayet
yurda yarar bir insan et.....

işte bütün hikâye şarkıda
ne heyecandır o anlatılmaz yaşanır ama yazı da yaşatacak kadar güzel yazılmış.Kutluyorum arkadaşım verdiğin emekler için.
sevgilerimle

Cevap Yaz
ayhansarıkaya
2 Ekim 2009 Cuma 21:28:46
İlk görev anını,ilk aşka benzetirim.Yüreğin kıpır kıpır sevinçle atar.İdealist duygularla yarınlara mutlu bakarsın...

iLK OKUL ÖĞRETMENİMİ hiç bir zaman unutamam.Onun bize aşılamış olduğu okuma aşkıyla bugünlere geldik...

Kutlarım hocam sizi.Güzel bir anınızı okudum.Yüreğinize sağlık...selamlar...

Cevap Yaz
OMARIM
2 Ekim 2009 Cuma 21:26:56
BU YAZIYI OKUYUP DA ETKİLENMEMEK ELDE DEĞİL. İDEALİST BİR ÖĞRETMENİN ÖĞRENCİLERİ İÇİN VERDİĞİ MÜCADELEYİ GÖRDÜM YAZINIZDA. İNAN Kİ ÇOK DUYGULANDIM. BU KUTSAL MESLEK ANLATILMAZ, YAŞANIR. SAYGILARIMLA...

Cevap Yaz
ELMAS ERTAŞ
2 Ekim 2009 Cuma 20:49:37
O gençlik yıllarında bu kadar duyarlı ve özverili olmanın karşılığını sonra ki zamanlarda fazlasıyla aldığınıza inanıyorum.Doktor olan öğrenciniz bunun ispatı.Edilen dualar ve minnet duyguları ise bir ömür sizinle olacaktır eminim.
Çok duygulandım ,bende şiire Türkçe öğretmenimin verdiği ödevle başlamıştım.
Saygılar ve sevgiler gönderiyorum....
Tebrikler.

Cevap Yaz
hüzünlüşarkım
2 Ekim 2009 Cuma 20:42:32

Çok güzeldi.
Ağlattınız.
Sizler gibi değerleri yetiştiren anne babaların amel defteri kapanmaz, daim hayırlı dualar alır.
Allah, anne babanızdan, siz ve sizin gibi kıymetlerden razı olsun.

Emek veren emeğinin karşılığını mutlak alır.

Esenlikler dilerim.

Cevap Yaz
Salih Keteci
2 Ekim 2009 Cuma 20:42:24
Değerli Öğretmenim,

Bu mutluluğu ancak yaşayan anlayabilir.Hele hele yıllar sonra iyi bir yere gelmiş bir öğrencinin sizi tanıyıp elinizi öpmesi,dünyanın en büyük servetidir.

Sizler gibi Öğretmenlerimize ,bu Ülkenin çok çok ihtiyacı var.İnşaAllah da hep var olmayı Allah nasip eder.

İdealist ve cefakâr yüreğinizi tebrik ediyorum.

Selamlar,saygılar...

Cevap Yaz
ilhamialbayrak
2 Ekim 2009 Cuma 20:32:21
İlk görev heyecan ve mutluluk insan işlenmemiş mağden gibi kendinden vermek ister paylaşım ve her şeyden haberdar bilgeliği ön saflarda öğretici öğretmen hala o heyecanın varlığı iliklerinde taşıdığını biliyorum

yaşantımızın bir parçası değilmi vermek öğretmek öğrenmek tanıtım tanıtma hele dilimizi anlata bilmek seni okumak seni izlemek güzeldi verdiğin mesajlar çok daha güzel Aile profilinde kırığı olmayan böyle verimli güzel dünyası olan insanları kutluyor sayfana selamlarımı iliştiriyorum sevgili öğretmenim !!!!!!!!!!!,
ilhamialbayrak tarafından 10/2/2009 8:33:53 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
havva keskin
2 Ekim 2009 Cuma 20:31:18


Muhteşem bir yazı. Kalbin kadar temiz ve o güzel kalbi anlatmışsın. Sevgilerimle Ülkü hocam.

Cevap Yaz
ahmet idrisoğlu
2 Ekim 2009 Cuma 20:25:59


Bu yazıyla idealist bir öğretmenin portresini tanıdığım fırçanız kadar muhteşem çizmişsiniz. Çünkü ben bu yazıda onu gördüm, o idealist öğretmeni. Herşeyiyle mükemmeldi hocam. Bana alkışlamak düşer. Sevgilerimle...

Cevap Yaz
_ZERRE_
2 Ekim 2009 Cuma 19:56:54
ah be can ... yine burdasin ya ... sükür kavusturana ... ne sevindim...


bir daha gitmek yok ... bunu da böyle bilesin.............


anilarinizi okumak ne güzel .. ama aglattiniz beni ..........


tüylerim diken diken oldu bir yerinde ...

hani o konusmani merak ettim ama ... nasil güzel bir sey ...

bir de ögrtencinizle orada o sekil karsilasmaniz ne kadar güzel ................


onur duydum sizinle ...


sakin hep yaziniz ...

yine resimlerinizi paylasin bizlerle ...


bir de sizden bir arzum olmustu ...

bir zerre daglarinda öyle bir tablo olur mu diyordum..

unutmadim.............

---

cvenem düstü affediniz .. ama ne kadar mutlu oldum sizi yine burada görünce bilemezsiniz ..............


bu harika makalenizi de okumak cok güzeldi ... yine devamini bekliyorum................

can-i gönülden kutluyorum................

cok selamlar ......
sevgimle ..............Cevap Yaz
Ertuğrul ERDEL
2 Ekim 2009 Cuma 19:27:05
Arife günü o sözünü etmiş olduğun doğu Akdeniz'den Dörtyol, İskenderun'dan geldim. Ne güzel yansıtmışsınız oraların gök gürültüsü ve fırtınalarını...
Gençlere ne verirsen onu alırsın, sizler onlara yoksula yardım etmeyi öğretmişsiniz, bu duyguyu aşılamışsınız, onlar da şimdi başkalarına yardımcı oluyor. Ne mutlu bunu öğretebildi iseniz öğrencilerinize, ne mutlu. Sizleri ve sizin gibi eğitim ordusu neferlerini kutlarım arkadaşım.
Saygılarımla...

Cevap Yaz
Rüştü SUNGUR
2 Ekim 2009 Cuma 18:49:14
Sayın Meslektaşım.Sayenizde çok güzel bir anı okudum.İşte bu mesleğin, sadece mesai saatleri içinde okula gelip-gitme değil;üretkenliğin,vericiliğin,paylaşımcılığın,sevginin,özverinin yoğunlaştığı bir yaşam tarzı olduğunu kanıtlayan bir anı.Yıllar sonra bir öğrencimizin topluma yararlı bir insan olarak karşımıza çıkması da bizim mütevazi meslek ödülümüz.Paylaşımınız için sonsuz teşekkürler saygıdeğer öğretmenim.SAYGILAR...

Cevap Yaz
Yaren ali kırbıyık
2 Ekim 2009 Cuma 18:30:59
ÖĞRETMENİM

Üç şey olsun temelimde
Ülkem ilim birde dinim
Sevgi yoksa emelimde
Sen aşıla '' AHISKALI,,

İsmin gezer tüm lafımda
Sıraladım her safımda
Bir ay gibi sınıfımda
Sen ışıla '' AHISKALI,,


Kurban olam ben o kula
Gül sunayım al kokula
Anam yollarken okula.
Sen karşıla '' AHISKALI,,


Defter kalem cetvel silgi
Özündedir bütün bilgi
Her sabah bekleriz ilgi
Haydi başla '' AHISKALI,

Okulda yaptık defile
El uzattık bir sefile
Saygılar varsın kafile
Al pusula '' AHISKALI,,Sanki lale sümbül kekik
Bülbülleri eder tetkik
Bizim için dokur mekik
Çul aşıla '' AHISKALI,,

Ali'yede öğret harfi
Şairliğe etsin terfi
Ezberlesin adet örfü
Kat usüla '' AHISKALI,,

SELAMLAR SAYGILAR HÜRMETLER EDERİM,,

SİZ VE SİZ ( ÖĞRETMENLERİN ( ÖĞRETMENİMİN ) ELLERİNDEN .. ÖP Ü YO RUMMMMM,,

Cevap Yaz
ümit zeki soyuduru
2 Ekim 2009 Cuma 18:27:44
Toplanan paralarla, her sınıftan seçtiğim 140 öğrencinin ihtiyaçları giderilmişti.Çok sevinçliydim.Artık okula gelirken üşümeyecek ıslanmayacaklardı.Onlara faydalı olmanın mutluluğunu duyuyordum.
Aradan yıllar geçti.Birkaç yıl önce;Rahatsızlığım nedeniyle,Ankara Hacettepe Hastanesindeydim.Arkamdan beyaz önlüklü bir genç bana doğru koşuyordu. Öğretmenim diye elime sarıldı.Tanımıştım.O öğrencilerimden biriydi.

-Öğretmenim,ne güzel duygular aşılamış,ne güzel yetiştirmişsiniz bizi…Çok etkilenmişim.Sizi hiç unutamadım.Ben de fakir hastalarımla çok ilgileniyor onlara ücretsiz bakıyorum . Dedi.
O anda hastalığımı unutmuş,her yanımı manevi bir haz sarmıştı.Artık hiçbir yerim ağrımıyordu.Gözlerimden iki damla sevinç gözyaşı damladı.

Diyebilirim ki…Hayatımın hiçbir döneminde,o günkü kadar mutlu olmadım.

Örnek bir davranış. Sizin gibi eğitimcilerimizle Türkiyemizin önü aydınlık kapılara açılacaktır. Teşekkürler. Saygı ve selamlarımla.

ümit zeki soyuduru tarafından 10/2/2009 6:29:00 PM zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
Mehmet Aktaş
2 Ekim 2009 Cuma 18:15:10

Edebiyatçı öğretmen arkadaşım.Kompozisyondan 10 verdim.Yaşca sizin abiniz sayılırım.Yazının sonunda göz
lerim doldu.Eline sağlık.Duyarlı yüreğin hiç susmasın.
Saygılar...

Cevap Yaz
vuslat05
2 Ekim 2009 Cuma 16:28:48
Değerli hocam..Bende yazınızı okurken gözyaşlarımı tutamadım..Mutlaka çok güzel bir duygu olmalı..Rabbim emeklerinizin karşılığını ziyadesi ile verecektir...Sizi aramızda görmek isteriz..Tüm öğretmenlerin layıkı vachile; ellerinizden öperim..Slm ve dua ile...ESRA DEREL

Cevap Yaz
Serap Baycan
2 Ekim 2009 Cuma 15:52:09
Ellerinizden öpüyorum hocam sizin ve sizin gibilerin... Yazınızı gözyaşlarımla okudum, duyarlılığınızdan dolayı. Keşke hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapsak ve bunu birilerine gösteriş için değil de yürekten gelerek sırf Allah rızası için. Öğrencileriniz adına, onlara iyiyi ve doğruyu öğrettiğiniz içinde teşekkür ediyorum. Saygılarımla...

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.