HERFE
153 şiiri ve 4 yazısı kayıtlı Takip Et

İÇTEN DÖKÜNTÜLERİÇTEN DÖKÜNTÜLER

Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 24.6.2022 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

"Anılarını yazmalısın" diye yoğun bir baskı var üzerimde. "Kim neylesin benim anılarımı " desem de dinletemiyorum. Öyle şeyler yaşandığı ki yaşandığı an ve duygularla anlamlı ve değerli. Yazıya aktarmak için ne kadar detaylı yazarsam yazayım ne o anki duyguları aktarabilir ne de olayı. yine de kıramadım sevdiklerimi, bunu özellikle yazmam istendi.

İnternete ilk girişte aşırı acemiydim, zira ülkede evlerde internetin yeni yeni yer aldığı bir dönemdi. ilk etapta bilgisayarı 7 yaşındaki kızıma açtırıp gazete okuyordum. Sonra sitelere girmeyi öğrendim. O nereden biliyor derseniz okuduğu okulda anasınıfından öğretmeye başlıyorlardı. Devletin öğretmeni bilgisayar kullanmayı bilmezken özelin çocuğu biliyordu .

Bu süreçte ta ezelden beri şiir yazmaya ve okumaya meraklı olduğum için önüme gelene " Şiir veya edebiyat sayfası var mı?" diye soruyordum kimseden cevap alamıyordum. Yıllar sonra çevrem genişledi, evlere bilgisayar girdi ve sayfa çeşitliliğim arttı.

Müzikli şiir sayfalarını ve şiir yazılan güzel bir sayfayı keşfettim o dönem. Müzikli de sadece okuyabiliyorduk, diğerinde paylaşım yapılabiliyordu. Bu süreçte de takma isimlerleydi herkes. Kimse kimsenin kim ve ne olduğunu bilmeden güzel dostluklar oluşuyordu. Kimisi yazdığı rolü oynuyordu, kimisi gerçekti.

Ben sitelere giriyordum ama W kullanma konusunda henüz acemiydim. İşime yaramadığı için öğrenmemiştim. Bir arkadaşımla yazışırken "Görme engelli şairler var, şiirlerini sesli kaydediyorlar onları dinleyip yazılı hale dönüştürmelerine yardım ediyorum. Sen de bize yardım etsene" dedi. "W kullanımı konusunda bilgim yok dedim, öğretirseniz yaparım. Üstelik klavyeyi iki parmakla kullanıyorum komikçe ama yardımcı olmak isterim." dedim. İki parmakla yazdığıma inanamadı zira hızlı yazıyordum sohbetlerde.

"W’ü şuradan bulacaksın, şöyle açacaksın. Gönderdiğim dosyayı şöyle açacaksın" diye bana anlattı. İlk dosya geldi, dinliyorum ama kayıt yapılırken yuvarlanmış sözcükler zor anlıyorum. zorla yazdım yolladım. "Ben bunu yazdım ama şiveli olduğu için bazı kelimeleri anlamamış olabilirim, kontrol edin." Dinlediler "olmuş" dediler. Artık hemen hemen her gün dosya geliyordu ve ben bunu yazıya çeviriyordum, o dönemin en popüler edebiyat sitesinde paylaşılıyordu. Çocuğun ödevleri, ev işleri, yemek, tam gün okul, sınav, okuma derken nasıl nete girmişim, nasıl onca güzel şeye katkıda bulunmuşum hala şaşarım.

Bu anı nereden mi aklıma geldi? O kişiyi paylaşım yaptığım sitede gördüm, isim olarak. Uzun zaman geçtiği için şiirlerinden hareketle o mudur çözemedim. Adı ve soyadını anımsıyordum zira soyadındaki harf kuyruklu mu kuyruksuz mu muhabbeti dönmüştü aramızda ve kuyruksuz yazmıştım ben, hala da öyle.

Belki o arkadaş benim şiirlerini yazılı hale getirdiğimi bilmiyor, belki beni unuttu. Ancak isminden tanıdım...Kendimi neden tanıtmadım derseniz isim olarak tanıttığımda bana yorum yazacaklar, şiirlerime değil. İstedim ki o kişiler şiirlerimi keşfedip kendiliğinden yorum bıraksın. Dolaylı tanıdığım pek çok isim de (ismen tanıyorum arkadaş vasıtasıyla ve beni tanımıyorlar) şiirlerine beğeni ve yorum yaptığım halde bir kez sayfama girip yorum yazma nezaketi göstermediler. Oysa "hamili kart yakinimdir" diye gelsem yoruma boğacaklar belki sayfamı ...
Biz Türklerde bazı gelenek görenekler vardır, ahkam keserken çok deriz bunu" gelenek ve göreneklere bağlılık yok". Gelen tabak boş gönderilmez, habersiz gezmeye gidilmez, iade-i ziyaret mutlaka yapılır. Sanalda isek edep ve saygıyı unutacak mıyız?

Bu noktada üniversite grubundan arkadaşımız Habip Bey’in bir cümlesini yazmadan geçemeyeceğim, "Herkes ağa - bey de biz maraba mıyız?" demişti, grupta herkesi yönetici yapıp onu yapmayan yöneticiye. Duruma ne güzel uydu bu söz değil mi?

Sitelerde yoğun paylaşım olduğu, herkese yetişmenin mümkün olmadığı malumumuz. Beğendiklerimizi okuyup ziyaret ederken, bize değer verip sayfamıza uğrayan, beğeni bırakan, yorum yazan insanlara en azından yazılım mühendisi arkadaşımızın hazırladığı "nazik cevap tuşu"yla cevap verilmelidir. Bu bir görgüdür, nezakettir. Rabbena, hep bana olmamalıdır.

Herkes gelsin benim yazdığımı beğensin, yorum yazsın ben dönüş yapmayayım derseniz bu yorum ve beğenilerin sizin şiirinize değil şahsiyetinize olduğunu düşünürüm. Kendini Kaf Dağı’nda görmek denir buna. Bilirsiniz ki kralların çevresinde çok dalkavuk olur ve saltanat elden giderse gemiyi ilk terk eden o fareler olur.

Dostça, dostlukla , insanlıkla hareket edersek cebimizde beş kuruşumuz, dağarcığımızda şiirimiz olmasa da "adam gibi adamlar" kalır hep çevremizde. Böylesi dostlar ve dostluklar da en makbul olanıdır.

Hayat yolunda adım adım ilerlerken binlerce çakıl taşı topladım, zaman zaman attım fazlalıkları...Geriye kalanlarsa "elmas" değerinde dostlarım oldu. Her zaman yanımdaydılar, her zaman destektiler, her zaman koşulsuz ve nedensiz sevdiler...Ben de öyle...Dosdoğru dostlara selam olsun...Dosdoğru dostlar kapımızı çalsın...

Bu vesile ile siteye kayıt olduğum günden bu yana yazılarımı ve şiirlerimi evlat sevgisiyle bağrına basan tüm şair ve okurlara teşekkür ederim. Ziyaretlere ve yorumlara cevap vermeye çalıştım, görev icabı değil içtenlikle yaptım bunu. Yorumlarına gereken ilgiyi gösteremediğim, görmediğim için ( bazen eski şiirlere yorum yazılıyor ve atlıyorum yoğunluktan) kişiler olduysa kusuruma bakmasınlar.

Şiir tadında bir yaşam sizinle olsun...


Beğen

HERFE
Kayıt Tarihi:23 Haziran 2022 Perşembe 09:27:26

İÇTEN DÖKÜNTÜLER YAZISI'NA YORUM YAP
"İÇTEN DÖKÜNTÜLER" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
-Iceberg-
24 Haziran 2022 Cuma 17:09:22
Güzeldir paylaşmak ..güzeli paylaşmak çok daha güzeldir.

Tebrikler güzelliğe

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 18:38:12
yorumunuz için teşekkür ederim...
ersinbaşeğmez
24 Haziran 2022 Cuma 13:19:24

BU YAZIYI DÜNYA ÜZERİNDE BASIN VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNDUKLARI İÇİN KATLEDİLEN, ZİNDANLARDA TUTULAN BASIN EMEKÇİLERİNE İTHAF EDİYORUM. SANSÜRÜN UYGULANMADĞII, ÖZGÜR DÜŞÜNCE PAYLAŞIMININ YAPILABİLDİĞİ, KALEMLERİN BİRBİRİNİ KIRMADIĞI GÜZEL BİR DÜNYA ÖZLEMİYLE....


Yazı kadar güzel ve özel

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 18:39:45
Teşekkür ederim, beğenmeniz ne hoş.
muslumbayram
24 Haziran 2022 Cuma 12:04:22
Gün yazınızı tebrik ederim
saygılarımla

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 19:13:09
Yorumunuz için teşekkür ederim.
İbrahim Kurt
24 Haziran 2022 Cuma 12:02:47
Güzellik bir duygu yüreği ister hepsi var alışmada kutluyorum

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 12:08:49
Yorumunuz için teşekkür ederim.
Ömürlü Aksoy
24 Haziran 2022 Cuma 09:44:02
Şiirleriniz gibi anı yazınız da oku beni diyor. Sen yaz biz okuruz kardeşim.
En kalbi duygularımla kutluyorum.
Eğitimci olduğum halde, aynı şekilde ben de cep telefonu ve bilgisayar kullanımını çocuklarından öğrendim.
Gerçekten devlet okullarındaki öğretmenlere hizmet içi eğitim verilip, yenilikler takip edilmiyor.
Her öğretmenin sınama yanılma yoluyla öğrendiği eğitim-öğretim metodu mevcut.
Selam ve saygı ile...


2 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 09:47:08
Son dönem bazı şeyler değişti, artık öğretiliyor.
Öğretmen yetiştirme genel müdürlüğüne teknolojiye meraklı bazı isimler atandı. Yeniliklere ve öğretmen eğitimine bakış bir nebze olsun değişti. Seminer konularında pc ile ilgili eğitimler yer almaya başladı...
Yazımı ve şiirlerimi okuyup, beğenmeniz beni onure etmiştir.
Didim şiir grubuna selamlar....
Ömürlü Aksoy 25 Haziran 2022 Cumartesi 03:39:08
Çevrenizde tanıdığınız 10-15 yıllık öğretmenlere bir zahmet sorar mısınız, hiç hizmet içi eğitim verilmiş mi? Verilmişse hangi konuda verilmiş? O zaman benim haklılığını anlarsınız.
Zihniyet değişmedi. Sadece bol bol bakan değişti, yöneticiler değişti, sistem değişti.

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
HERFE Yazının sahibi
24 Haziran 2022 Cuma 09:33:21
Değerli Seçici Kurul Üyeleri,
Sevgili Okur-Yazar Arkadaşlarım,

Güne layık gören , okuyan, yorumlarıyla yazımı taçlandıran herkese teşekkür ederim. "Yazı Seçici Kurulu" yazılarımı evlat gibi bağrına bastı her daim...Hele ki eleştirel anı tarzındaki bu yazıyı güne getirerek eleştirileri onayladığını göstermesi ile bir kez daha kalbimi kazandı.Müteşekkirim.

Güne gelen her yazım için ithatfa bulundum, bunda da yapacağım.

BU YAZIYI DÜNYA ÜZERİNDE BASIN VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNDUKLARI İÇİN KATLEDİLEN, ZİNDANLARDA TUTULAN BASIN EMEKÇİLERİNE İTHAF EDİYORUM. SANSÜRÜN UYGULANMADĞII, ÖZGÜRCE DÜŞÜNCE PAYLAŞIMININ YAPILABİLDİĞİ, KALEMLERİN BİRBİRİNİ KIRMADIĞI GÜZEL BİR DÜNYA ÖZLEMİYLE....

HERFE tarafından 24.6.2022 09:50:47 zamanında düzenlenmiştir.

HERFE tarafından 24.6.2022 18:35:14 zamanında düzenlenmiştir.

Cevap Yaz
neneh.
24 Haziran 2022 Cuma 08:57:13
Kutluyorum güne gelen yazıyı yazan yüreği.Fedakarlık yüreği hassaslaştırıyor.Kaleminiz daim olsun.Yorum yazamasak da beğeniyle eserlerinizi okuduğumuz muhakkak.Sağlıcakla..Saygıyla..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 09:15:18
Teşekkürler Neneh
Nasıf acar
24 Haziran 2022 Cuma 08:01:21
Güzeldi
Harika bir iç dökümü içten , samimi, duygulu ve mertçe
Tebrik ederim
Yüreğine kalemine emeğine sağlık

Nasıf acar tarafından 24.6.2022 07:57:54 zamanında düzenlenmiştir.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 09:15:39
Sağolun Nasıf Hocam
Gülüm Çamlısoy
24 Haziran 2022 Cuma 03:33:32
Gün içerisinde severek okumuştum bu bağlamda güne gelmesi çok güzel olmuş sevgili hocam.
Yazacak çok şey var bu bağlamda her kalem ayrı bir derya.

Sevgimle

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 09:16:21
Güne gelebilecek kadar edebi değildi aslında, sanırım seçici kurul jest yapmış, veda busesi gibi.
Bedri Tokul
24 Haziran 2022 Cuma 02:19:11
O Kadar yürekten o kadar da samimi bir yazı bu.
"Kalemine sağlık, severek okudum. vs". denilen cinsinden değil.
Denilmesi gerekenlerin bir çok şeyini demişsin.
Yüreğine sağlık.
Bir zamanlar bu sitede haberler vardı.
ŞİMDİ REKLAMLAR...
Selam ve Saygıyla...
1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 09:18:45
İçselleştirmediğimi yazamadığım ve bazı isteklere boyun eğemediğim için köşe yazarığı tekliflerini reddetmiş biri olarak özgürce, içimden geldiğince yazmayı seviyorum.
Ne sıklıkla yazarsınız diye soruyorlar? "İçimden geldiğince ve canı istedikçe " cevabını verdiğimde afallıyorlar :)))))))
Reklam -haber benzetmesine bayıldım, yorum için teşekkürler.
YediYıldız
24 Haziran 2022 Cuma 01:08:31
Güne gelen yazınızı yürekten kutlarım 👏👏👏

Saygılar

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 09:19:07
Teşekkür ederim...
Osman Akçay
24 Haziran 2022 Cuma 00:11:44
Oldukça samimi ve yürekten yazılan bir yazıydı.

Güne de oldukça yakışmış.

Tebrik ediyorum.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 09:21:49
Güne yakışma konusu kurulun takdiri, çok edebi bir yazı değildi bu.
Bazen samimi ve içten yazılar kadar samimi ve içten yorumlar da iz bırakır. Siteye geldiğimden bir kaç sonra yorumlarınız ve eleştirilerinizle , "ben olsam bunu güne yapıştırırdım" demenizle samimi tavırlar sergilediniz.
Teşekkürler..
ersinbaşeğmez
24 Haziran 2022 Cuma 00:10:21
Güne gelen yazıyı ve yazarını kutlarım

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 24 Haziran 2022 Cuma 09:27:08
Güzel yorumları ile şiirlerimi taçlandıran, otomatik yorum cevaplarıma sitem eden değerli üstadım. Bazen insan çok şey yazmak istese de yazamaz bilirsiniz, bir kaç kelime dökülür klavyeden...Tıpkı içten içe kanayan yaraları anlatırken ya da büyük coşku heyecan anında dilin tutulması gibi. Yazacak çok şey varken susmak gibi...
Ya da yorum o kadar güzel yazılmıştır ki üstüne yazmanın " dut yemiş nar üstüne" anlamına dönüşmesini istemediği gibi.

Sitede yazdıklarıma içten, samimi, uzunca yorumlar yazan bir kaç değerli kalemden birisiniz benim için.
Otomatik mesajla yoruma cevap yazdıysam bu da benim zamansızlığımın ve o anki karmaşık düşünce yapımın, yukarıda belirttiklerimin dışa vurumunun imaresi olarak kalsın...,

"YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM" otomatik mesajı kadar naif olsa keşke tüm yorumlar.
Düzenleme:24.6.2022 09:27:48
Fatma Oral
23 Haziran 2022 Perşembe 18:22:24
Samimi ve içten yazılmış yazınızı severek okudum. Takiplerimin arasındasınız.

Sevgilerimle.


2 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 23 Haziran 2022 Perşembe 19:04:30
Yorumunuz için teşekkürler, kısa bir moladan sonra karşılaşmak dileğiyle...
HERFE Yazının sahibi 23 Haziran 2022 Perşembe 20:14:22
.
Düzenleme:23.6.2022 20:14:45
Çiğdem Karaismailoğlu
23 Haziran 2022 Perşembe 14:59:43
O kadar çok şey yazmak istedim yazdım sildim ki...Sizin yazılarınızı ve şiirlerinizi keşfettiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Yazılarınız da şiirlerinizi de çok kıymetli.

Sizi de tatil sonrası sayfama bekliyor ve yorum yapmanızı diliyorum. Çünkü yorumlarınız da kıymetli.

Selam ve saygıyla.

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 23 Haziran 2022 Perşembe 19:06:36
Güzel yorumunuz için teşekkürler...Keşke silmeseydiniz yazdıklarınızı merak ettim ...Özelden yazabilirsiniz Çiğdem Hanım. Vaktim oldukça ve sayfada aktif kaldığım sürece yazı ve şiir başlıklarından hareketle okumaya ve yorum yazmaya çalışıyorum. Yorumlarımı kıymetli bulan sizin bakışınız, güzel bakan güzel görürmüş. Sevgiler...
HERFE Yazının sahibi 23 Haziran 2022 Perşembe 19:11:25
...
Düzenleme:23.6.2022 19:11:57
Çiğdem Karaismailoğlu 23 Haziran 2022 Perşembe 20:05:12
Evet yazılarımı sildim ama yazarsam değerlendirirseniz sevinirim. Cevabınız için teşekkür ederim.
İsabella
23 Haziran 2022 Perşembe 11:58:55
HERFE' nin anlamını yazmadan tatile çıkmayın lütfen :)

Eskiden bende yorum yapmayı çok severdim. Sayfama geldi gelmedi asla takıntılı olduğum bir durum değildir. Sonra bir gün farkettim ki birinin yorumunu överken benim yorumum yerilmiş. Bu ne kadar önemli bir şeymiş meğer. Ben bunu daha önce hiç yaptım mı bilmiyorum ancak başıma gelince anladım.
Yorumlarda küsermiş demek.

Yani şu bir sen anladın benim ne demek istediğimi, diğer yorum yapanlar anlamadı. Sen şahanesin diğerleri akılsız. Bu hissi yaşattı bana.


İyi tatiller.

3 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 23 Haziran 2022 Perşembe 12:37:14
Herfe'nin anlamı içinde saklı...resfebe bilen çözer...
Ben de ilk geldiğimde çok yorum yazıyordum ama forum alanında yorum yazan bazı kişilerin tiye alındığını görünce üzüldüm. Muhtemelen tiye alınan ve laf gönderilen forumların okunmadığını düşünüyordu arkadaşlarımız. Kafana takılan bir şey varsa özelden sorar veya yorumda yazarsın değil mi?

Etkili yorum bile seçmedim uzun süre, diğerleri kötü en iyi sensin gibi olacak diye. Umarım bu "başkasının yorumunu övüp , beni tek sen anladın "hatasını ben yapmamışımdır. Yaptımsa da arkasında bir sitem vardır mutlaka hoş da.

Ben değilsem de yazan kişinin öylesine yazmış olabileceğini, "bir sen anladın diğerleri akılsız" manasına getirmeyeceğini düşünüyorum. Yazıda jest ve mimik olmayınca yanlış anlaşılma oluyor maalesef.

Sizinle ilgili anımsadığım ve gülümsediğim anı "beni erkek sanmanız" olacaktır. Bunda yazılarımda feminen değil cinsiyetsiz yazmış olmamın etkisi oldu galiba.
Bazen iyi şey yaptığımızı düşünürken dahi hata gibi algılanabiliyor değil mi? maksat açık aramak, yanlış anlamaksa (genel bu cümlem) yazılanlara kırılmak çok kolay. O nedenle ben birşey kafama takılınca sorarım, direkt muhatabına... Ben ikna olana kadar da açıklatırım, anlayana kadar..
VEDA DEĞİLDİ BU ASLINDA AMA günümüzde herşey çok hızlı gelişiyor...Bir gün konuştuğun kişi ertesi gün yok, her gün gördüğün kişi araya bir kaç gün girince ölüyor...O nedenle kırgınlıkları barışa çevirmek, yanlış anlamaları düzeltmek, her günü son gün, her ayrılığı veda gibi düşünmek isterim...
Yorumunuz ve sayfayı ziyaretiniz için teşekkürler İsabella.

İsabella 23 Haziran 2022 Perşembe 13:07:40
Yok siz değilsiniz o kişi. Muhatabına sorunca alacağım cevap "sen yanlış anlamışsın" olacaktır muhtemelen. Sonra ben bir kez daha içerikten sonra yorumu da mı yanlış anlamışım moduna gireceğim. :)

Birde bu deftere veda edenleri hâlâ anlamış değilim. Ben burdan ayrı kalamıyorum hiç :)
Aşırı arabesk aşk şiirleri yazmak istiyorum mesela, tiye alinacagim diye de bir çekingenligim var :)
Konu konuyu açtı, ne alaka şimdi dimi. Azcik ben de içimi döktüm sanki..:)
Bu gülücük olayını da bırakamıyorum bir türlü, gülmeyi çok seviyorum napim.

Kendinize iyi bakın.
HERFE Yazının sahibi 23 Haziran 2022 Perşembe 19:12:42
Benimki veda değil mola haberi...
Sokaklardayken nette olmayı sevmiyorum, dolayısıyla cepten siteye girmiyorum.
"Deftere veda edenleri anlamıyorum " demişsiniz. Vedalar bazen gereklidir, bu site için değil genel anlamda. Bulunduğunuz ortam size huzur vermek yerine huzurunuzu alıyorsa gitmek gerekir diye düşünüyorum.
Sizinle uzun uzun yazışabilmemiz için galiba veda etmemiz gerekiyormuş, bakın bu da bir kazanım oldu....
lisefen
23 Haziran 2022 Perşembe 10:35:18
Bu vesile ile siteye kayıt olduğum günden bu yana şiirlerimi evlat sevgisiyle bağrına basan tüm şair ve okurlara teşekkür ederim. Ziyaretlere ve yorumlara cevap vermeye çalıştım, görev icabı değil içtenlikle yaptım bunu. Yorumlarına gereken ilgiyi gösteremediğim, görmediğim için ( bazen eski şiirlere yorum yazılıyor ve atlıyorum yoğunluktan) kişiler olduysa kusuruma bakmasınlar


Veda gibi bir yazı olmuş her satırında her heyecanından kendimi buldum ve o yıllara gittim. O dönemleri bu kadar güzel anlatan harika kelimeleri derleyen kaleminizi ve yüreğinizi kutluyorum öğretmenim ellerinizden öperim saygılarımla

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 23 Haziran 2022 Perşembe 10:55:57
Kısa bir tatil var gündemde bir süre yokum...Gidip gelmemek gelip görmemek var ...Döktüm içimi :))
ersinbaşeğmez
23 Haziran 2022 Perşembe 10:07:57
Devletin öğretmeni bilgisayar kullanmayı bilmezken özelin çocuğu biliyordu .

Gülümsedim. Hüzünlendim...


1 cevap yazılmış Cevap Yaz


HERFE Yazının sahibi 23 Haziran 2022 Perşembe 10:10:34
Maalesef öyleydi, on-on beş yıl sonra devlet öğretmenleri kursa aldı.
Yorumunuz için teşekkürler.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.