Baharlar
0 şiiri ve 2 yazısı kayıtlı Takip Et

Parapsikoloji doğaüstü konularıKüçüklükte iken Elm sokağı kabusu filmi vardı doksanlı yıllardı korku filmi. Fredy geliyor çabuk saklanla korkardım Fredy’nin eli kabustu uykuda yakalardı küçük olunca etkilerdi yaş 6 yada 7 civarıydı o zamanlar.
Karanlık odada uyumak yahut gecenin karanlığında yataktan kalkmaktan korkmak çocuk olunca normaldi gayet. Bunlar olan şeylerdi tabi ama birde gerçekten doğa üstü yahut parapsikolojik bir durumu yaşamak özellikle küçük yaşta iken daha farklı bir durumdu. Neden oldu niye oldudan ziyade belirli bir dönem yaşayıp geçip gitti sebeblerden ziyade bir olayı yaşayan bilir kimi inanmaz anlatınca yok öyle görmüşsündür yahut çocukken küçükken öyle sanmışsındır derler ama olayı bilen yaşayan zaten bilir. Bu olay etkilemedi beni daha çok merak ve kitap okuma alışkanlığı kazanmamı sağladı seneler sonra yani bu konularla ilgili kitap alıp okumaya başladıktan sonra daha başka konulardada kitaplar alıp okumamı sağladı. Aslında heyecanlı bir anı olarak kalıyor sonuçta olumsuz olarak etkisi olmadı ama belgesel izleme bu konularda olsun daha farklı gözle bakıp çoğu kişinin palavra olamaz dediği bir olayı bile yorumlarken herkesten farklı bir gözle düşünüp yorumlayabiliyor insan. Şöyle olmuştu böyle diye anlatmanın gereği yok çünkü kimi inanmaz birde eleştirir gibi bakar sonuçta. Tıpkı dünya dışı varlıklar var mı kimi inanmaz yok der kimine göre var der o yüzden gereği yok. Ben bu dünya dışı varlıklarla ilgili olan kitaplarıda ayrıca okudum örnek olarak belirttim dünya dışı varlıklar konusunu sadece. Burda heyecanlı ve farklı durumlarında olduğunu bilmek merak edip ilgi duymakla ilgili anlattım. Kiminin ilgisini çekmez umursamaz normaldir ama eleştirmek beğenmeyip üstünlük kurar gibi uslüplar asla hoş olmaz o yüzdende şöyle oldu yaşamıştım diye anlatmadım. Parapsikoloji konusu ve eskilerden Elm sokağı filminin mehşurluğu ile eskileride yad ettim bir nevi saygılar.

Beğen

Baharlar
Kayıt Tarihi:29 Eylül 2020 Salı 17:00:29

PARAPSIKOLOJI DOĞAÜSTÜ KONULARı YAZISI'NA YORUM YAP
"Parapsikoloji Doğaüstü Konuları" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
SEVİL SEV
16 Ocak 2021 Cumartesi 16:06:58
Cocukluktan kalma anılar taşıyoruz hepimiz bazı şeyler hiç unutulmuyor değil mi...tebrikler kaleme ve yüreğe..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 16 Ocak 2021 Cumartesi 20:37:16
Teşekkürler yaşanmışlıklar oluyor küçüklükten bu konuda olsun ve konuda çok anlatılanlar oluyor ayrıca detayları anlatmadım ama bizzat yaşamışlığım oldu bu konuda doğaüstü olayla yada prapisikolojiyle ilgili. Aklıma çok takmadım ama biliyor insan tabi ki unutulmuyor.
Onur BİLGE
30 Ekim 2020 Cuma 22:30:19
Yaşananları yazsaydınız da okusaydım. Ben de meraklıyım o konulara. CAN isimli yazımı okumanızı isterdim. Yorumunuzu merak ettim. Sevgiler... :)

Cevap Yaz
glenay
23 Ekim 2020 Cuma 14:46:34
Öncelikle yazınızda daha kısa cümleler kullanmanızı öneririm.

Çocuklukta korkularımız olmuş, etkilenmişizdir.
Artık daha sonraki psikolojimize bakmalıyız.
İnsan zihnini güzel uğraşlarla zenginleştirmeli.
Ve her şeye olumlu yönden bakmalı..

tebrikler,
sevgiler..

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 23 Ekim 2020 Cuma 14:49:19
Teşekkürler ama ben öbür makalemi demiştim bu makalem değildi saygılarla. Geceleri uzun yıllar altını ıslatanlar diye başlığı olandı.
(-MELEK-)
19 Ekim 2020 Pazartesi 10:07:48
Çocuklarıma hamile iken karabasan derler o olurdu, karanlık yerde tek başıma uyumaya korkar olmuştum, uyuyamazdım o gelirdi, simsiyah insan süliyeti uzun boylu kolları parmakları uzun ve erkek tipindeydi ağzıma elini kapatır boğazımı sıkardı nefesim kesilirdi, bağırırdım var gücümle bağırdığımı kendim bilirdim feryat fığan ama eşim duymazdı, uyandırmaya çalışırdım uyanmazdı her hamileliğimde aynı şeyleri yaşadım, her gece değil ama hamileliğim süresince 4 ceya veş kez bu durumu yaşardım eğer ışık yoksa olduğum yerde, dualar ederdim bildiğim tüm duaları giderdi. Sadece hamileyken olurdu, uyanık olduğumu biliyordum kendime cimdik atardım rüyamı görüyom diye canım acırdı, normalde ışıkla asla uyuyamam karanlığı severim uyumak için, çocukken büyükler anlatırdı birbirine karabasan geldi gece diye, banada olunca eşime anlattım onada oluyormuş bazen karabasan o dedi ışık varken olmuyor ve dua edince gidiyor. Gördüğün şeyi yaşadıklarını yaz vencede. Yüreğine sağlık kardeşim saygılarımla...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 19 Ekim 2020 Pazartesi 13:57:31
Melek abla çok güzel anlatmışsınız yazınıza sağlık ben detayları anlatıcam bu konuda yaşadıklarımı çok güzel olmuş yazınız.
Erlik Aldacı
13 Ekim 2020 Salı 15:01:55
Dünya dışı varlıklar...

Uzaylılar mı, bedensiz varlıklar mı, yoksa elamantel doğa ruhlarından mı bahsediyorsunuz.
Cinler, periler, hayaletler...çok sevimli gelir bana. Ürkütücü olan insan, asıl ondan korkmalı değil mi?... Cini bile çarpıyorlar.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Onur BİLGE 30 Ekim 2020 Cuma 22:33:10
Bu yorumu çok beğendim! Teşekkürler... Sevgiler... :)
Erlik Aldacı 30 Ekim 2020 Cuma 22:39:49
Dört yıl araştırıp uğraştığım bir konu idi...sonra tüm araştırmalarımı imha ettim, daha doğrusu etmek zorunda kaldım. Muska koleksiyonu dahi yapmıştım.
Çok uzun yıllar önce...
himmet aygüt
9 Ekim 2020 Cuma 20:17:16
:)

yazınızla alakalı mıdır bilmem ama, anlatmak istedim ,

köyden kente göç, anne baba büyük şehirde ve köyde ebe ( babaanne) yanı.
kış sonra, kış ki kapılar zor açılıyor kar yüzünden. akşam erken oluyor malum ve her akşam ileri gelen bir dedemiz evinde toplanmalar, soba, çay, gelmiş ve geçmiş ve olmazsa olmazı bizim oraların Hz. Ali cenkleri. 10-11 yaşları, okuyan benim ve rüyasında koca kayadan el geçiren hem de kayanın bu yanında kalan olarak, kaya dağ ama... ve sonra ter içinde uyanmalar nice zaman, ebemin onları okurken ki gurur ve mutluluğu tek kar yani:)

eyvallah.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 9 Ekim 2020 Cuma 22:23:23
Teşekkürler yorumunuz için. Bende deneme türü makale sağlıkla ilgili yazdım geceleri uzun yıllar altını ıslatanların yaşadıkları diye isterseniz okuyup yorumlayabilirsiniz bu sorunu yaşayanların geçmişte yaşadıkları diye.
sahra
9 Ekim 2020 Cuma 17:41:46
dün telefonum olduğu yerde durup dururken yere düştü. kafa yormak istemeyip görmezden geldim. yorumlarda bahsettiğiniz yazınızı okuyayım merak ettim.

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Onur BİLGE 30 Ekim 2020 Cuma 22:37:14
Bir sebebi vardır mutlaka ama ne olabilir?

Ben merak ettim. :)

Sevgiler... :)
ayşebaşaran
9 Ekim 2020 Cuma 17:16:08
Tebrikler...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 9 Ekim 2020 Cuma 17:32:30
Teşekkürler. Geceleri uzun yıllar altını ıslatanların yaşadıkları diye makalem var onuda okuyup yorumlarsanız sevinirim
Hüznümün Hüznü
7 Ekim 2020 Çarşamba 10:04:40
Parapsikoloji tamamen farklı bir durum.Birseyler yaşamak vss bunlar musallatın sebebidir.
Parapsikoloji psişik insanların bilinmiyenle bağlantı kurması,enerji şeklinde algıları olan insanlar kendini bilimsel olarak geliştirirse tüm varlıklarla diyalog kurabilir.
Bu konu ile fazla ilgilenmeyi bence.marid li bir dua var onu okuyun ne fredi kalır ne kabus.sevgilerimle

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 7 Ekim 2020 Çarşamba 11:32:54
Teşekkürler haklısınız yorumunuzda eskiden olan birşeydi çok küçükken anı olarak kaldı sadece. Başka makalemde vardı geceleri altını ıslatanların ileri yaşa kadar eskiden yaşadıkları diye isterseniz okuyup yorumlayabilirsiniz saygılar.
asude_vuslat
7 Ekim 2020 Çarşamba 01:27:51
çok karışık yani düzensiz veya aceleye gelmis bir yazı diye yorum bırakmak istedim

aynı konuyu detaylarıyla tekrar kaleme alırsanız okumaya yine gelirim

ilgi çekici bir konu

tebrikler yazmaya devam diyorum...

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 7 Ekim 2020 Çarşamba 01:33:04
Haklısınız detaylarla anlatmam gerekti teşekkürler. Başka makalemde var onuda isterseniz okuyup yorumlayabilirsiniz saygılar.
ÜLKÜ KARA
7 Ekim 2020 Çarşamba 00:45:51
Yazmak güzel şey... Kelebegin Rüyası filminde bir diyalog vardi: Her zaman her durumda yazın, yazdiklariniza âşık olmayın, aşık olduklarıniza yazın " diye... aklıma düştü bir an paylaşayım dedim... şiirime yazdığınız yorum için teşekkür ederim. 77 tane de denemelerim var aynı sayfamda...benim yazılarımı da takip ederseniz sevinirim

1 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 7 Ekim 2020 Çarşamba 00:48:00
Elbette teşekkür ederim. Geceleri altını ıslatanların ileri yaşa kadar olanların yaşadıkları diye makalemi okuyup yorumlayabilirmisiniz

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.
glenay
4 Ekim 2020 Pazar 23:17:19
Sizin yaşadığınız şeyleri ben de yaşadım.
Yalnız tam olarak ne gördüğünüzü anlatmamışsınız.

Söz gelimi ben çevremdeki adamların penceremizin önünde kahve pişirdiklerini görmüştüm. Anneme ışığı yak diyordum. Yaktığını söylemesine rağmen oda karanlıktı.
Beni hocaya götürdüler, hoca muska yazdı. Ben de çok küçüktüm. Ama bunlar beni büyüyünce de bırakmadılar.

Size yazdıklarınızı daha açık seçik yazmanızı tavsiye edebilirim.
Ben içimden geldiği gibi yazıyorum..

Sevgiler..

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


Baharlar Yazının sahibi 5 Ekim 2020 Pazartesi 00:24:19
Teşekkürler yorumunuz güzel haklısınız detaylarla anlatmak daha iyi olur. Benim bir başka yazımda vardı "Geceleri uzun yıllar ileri yaşa kadar altını ıslatanların yaşadıkları" diye bu yazımı okuyup yorumlarsanız sevinirim.
Baharlar Yazının sahibi 6 Ekim 2020 Salı 13:06:35
Geceleri uzun yıllar ileri yaşa kadar altını ıslatanların yaşadıkları diye makale yazdım deneme türü okuyup yorumlayabilirsiniz saygılar.
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.