is ismail karaosmanoğlu
600 şiiri ve 373 yazısı kayıtlı Takip Et

Ahlaki yozlaşma 3  çocuk cinayetleri ve istismar 
AHLAKİ YOZLAŞMA 3 

Çocuk cinayetleri ve İstismar 

Bu bir travmadır. Başbakan yardımcısı itiraf ediyor. En yetkili ağızlardan biri. 10 yılda ekonomik alanda büyük mesafeler kat ettik diyor ama manevi anlamda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 
Evet çok doğru. Bu bir itiraf olarak kabul edilmelidir. Hatta ben diyorum ki maddi anlamda ülkeye çağ atlarken manevi alanda tam bir trajedi yaşanıyor. Bu talanda tam bir facia yaşıyoruz. Alabildiğine zenginleşen toplum alabildiğine bencilleşti, bencilleşmeye devam ediyor. 
Alabildiğine bencilleşen toplum aynı zamanda alabildiğine zevk-perest oldu. Parayı ve serveti kazanmak için kazanan toplum şimdi kazandığını nereye harcayacağını bilemiyor. Hedonizmin dibine vuran toplum bütün kazancını zevklerine harcamaya, zevk üzerine zevkler icat etmeye başladı. 
Önce içki ve kumar, sonra eğlence yerleri, ardından zina ve alemler, bunlarla da yetinmedi esrar ve eroin partileri. Daha da tatmin olmadı sapık zevklere düştü. Bir yandan sapık ilişkiler, diğer yandan çarpık ilişkilere yol açtı, ardından çocuk istismarlarına yol açtı. Savunmasız çocuklar kaçırılmaya, bir yandan çocuk tacirleri, bir yandan organ mafyası, diğer yandan çocuk istismarcılarının kurbanı oldular. Toplumun en korumasız kesimini büyükler de muhafaza edemediler. Anneler, babalar yandı. Yürekler kavruldu. Masum çocuklar acımasız katillerin sapık zevklerin tatmin ettikten sonra vahşi cinayetlere kurban gitti., 
Sırf AB ye gireceğiz aldanışına kurban giden toplum idam cezasını kaldırdı. Katiller ve sapıklar az bir cezayla toplumda yeni kurbanlarını aramak üzere ellerini kollarını sallayarak gezer oldu. 
Şimdi caniler her türlü şer planlarını insan haklarına sığınarak hafifletilmiş ceza yasalarını istismar ederek icra ettiler. Buna tv ve sinemalarda oynatılan film ve diziler de ilham kaynağı oldu. Üstüne üstlük dini inançtan yoksu bırakılmış bir toplum yapısı buna müsait bir ortam sağladı. Ayrıca oturmayan toplum yapısı, kültürel değerleri yeterli olmayan bir gençlik, çıplaklığın ve cinsel açlığın tavan yaptığı bir düzen tam da bu sorunların odağına yerleşti. 
Dahası eğitim sisteminin seküler yapısı ve yetişen seküler nesiller bu tiplerin bolca üretilmesini sağladı. TV programları ve topluca medyanın materyalist değerler üretmesine karşın toplumun yeterli oluşumları sağlayamaması, devletin eli kolu bağlı, şer güçlerin itelemesiyle yetersiz ve cılız eylemleri insan tipini değiştirdi, İslami ve insanı değerlerden yoksun bir toplu doğdu. Hayır, duygusunun azaldığı, giderek yok olduğu bir dünyada bu hazin sona ulaşmak hiç te tesadüf olmadı. 
Bir de son yıllarda gelişen İslami hareketlere karşı devletin iç dinamiklerinin engelleyici, ezici, yok edici tavır ve eylemleri toplumu iyice dindışı hale getirdi. Önce devrimci ve Kemalist değerlerle kurulan yerleşik düzen dini toplu dışına itti ve camilere hapsetti öte dünyaya sıkışan din ahlaki değerlerini yayamadı. Kemalist sistem de ahlaki değerler üretemedi. Dinin yerine ürettiği kutsallar tatmin edici olmadı. Toplum yok edilen değerlerin yerine hedonizmi yerleştirdi ve yaydı. Teşhircilik, çıplaklık, moda, porno yaygın hale geldi. 
Bütün bu bozulma, yıkılma ve çürüme ardından bu facialara yol açtı. Şimdi ahlayıp vahlanıyor, toplumsal öfke duyuyor, galeyana geliyor, linç kültürü iler ayaklanıyoruz. Ama elimizden bir şey gelmiyor. Çünkü bu bir sebep değil sonuçtur. Sebepleri değiştirmeden sonuçları değiştiremeyiz. Öncelikle bunları bilmeli acil tedbirler almalıyız. Hükümetler ekonomik krizleri ciddiye alıp acil eylem planı yaptıkları gibi, manevi krizleri de önemsemeli acil eylem planları hazırlamalı. Kara kara düşünmeli, uzmanları toplamalı, acil tedbirler için görüşleri alınmalı ve

Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:22 Şubat 2020 Cumartesi 13:05:56

AHLAKİ YOZLAŞMA 3  ÇOCUK CINAYETLERI VE İSTISMAR  YAZISI'NA YORUM YAP
"AHLAKİ YOZLAŞMA 3  Çocuk cinayetleri ve İstismar " başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Hüznümün Hüznü
23 Şubat 2020 Pazar 16:04:26
Üç kere yorum yazdım sildim,Allah doğruları görmeyi nasip eder size inşallah ,resmen bizimle dalga geçiyorsunuz,ya da gerçek durumunuz ki içler acısı

Cevap Yaz
Hüseyin Mustafa
23 Şubat 2020 Pazar 11:23:02
İnsan olmak ile dindar olmak aynı şey değildir. Dini öne çıkarısan, ki sadece bir maskedir. Arkasındaki tecavüzcüyü, hırsızı, ahlaksızı saklarsın. Önce insan olduğunda dine zaten ihtiyacın kalmaz. Din bir insan yalanıdır. Korkudan, bilinmezden üretilen düş gücü... Bizler bilinçli olmadığımız için tüm sorunların kaynağıyız. Bilinçli olsaydın sorunun Atatürk'de değil, dinde ve dindarlarda olduğunu görürdün. ''Din insanlar içindir, ancak insan olana da din gereksizdir''

Cevap Yaz
mirim
22 Şubat 2020 Cumartesi 14:55:14
Yaaa bi dagga !
İsviçre'den bize ne ?
"maddi anlamda ülkeye çağ atlarken"
"Alabildiğine zenginleşen toplum"
"Parayı ve serveti kazanmak için kazanan toplum şimdi kazandığını nereye harcayacağını bilemiyor."
Bu yazdıkların olsa olsa İsviçre'de olur !

Sakın kalkıp da yok Türkiye'den bahsediyorum deme, güldürerek öldürmeye teşebbüsten dava açarım :)))

Gerçi bu ilk olmaz. Daha önce de senin reis dünyanın en zengin ve refah ülkelerini içeren iskandinav ülkeleri için EYT yüzünden battılar demişti de, doktorlar 3 gün hastane de yatırıp sakinleştiri verdikten sonra kendime gelebilmiştim. İkinci bir gülme krizini kaldıramam !

Kardeş sen ak sarayda mı yaşıyorsun ? Hiç dışarı çıkmaz mısın ? Orada size yandaş medyadan başkası yasak mı ? Millet yokluktan sefaletten cayır cayır kendini yakıyor, asıyor, zehirliyor, köprüden atıyor... Çöplükler garip gurabanın sebze meyve reyonu oldu.

Yani ülkemizde tecavüz, istismar, bademleme, sübyancılık vakaları arttıysa bunun nedeni zenginleşme değil, yozlaşma ve yobazlaşmadır. Bak ENSAR'a, Kuran kurslarına, imamlara hocalara... Çoluk çocuk demiyor, erkek kız çocuğu ayırmıyorlar. Hatta bu ülkede profesör ünvanı almış, küçük çocuklarla evlilik yasaklandı diye depremler oluyor diyen pezevenkler var.

Allah'ım sen aklıma mukayyet ol...

Cevap Yaz
Bir Eflatun Ölüm
22 Şubat 2020 Cumartesi 14:17:04
“Önce içki ve kumar, sonra eğlence yerleri, ardından zina ve alemler, bunlarla da yetinmedi esrar ve eroin partileri. Daha da tatmin olmadı sapık zevklere düştü. Bir yandan sapık ilişkiler, diğer yandan çarpık ilişkilere yol açtı, ardından çocuk istismarlarına yol açtı.”... camiler, Kur’an kursları, vakıflar... eklemeyi unutmuşsunuz, hatırlatayım dedim!

Cevap Yaz
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.