is ismail karaosmanoğlu
186 şiiri ve 59 yazısı kayıtlı Takip Et

Siyonizm, filistin ve müslümanlar SİYONİZM, FİLİSTİN VE MÜSLÜMANLAR 

Yahudi lanetli kavim kendilerini Allah’ın sevgilisi ilan ettiğinden beri her türlü gayr-i meşru, gayr-i ahlaki hareketi kendine meşru saydı. Üstün insan kavramını icat etti, seçkin kavim saplantısına kapıldı, aşağıların aşağısına düştü. 
Kendilerine en çok peygamber gönderilmesini bir ayrıcalık saydı. Aslında bu onun sapkınlığının sonucuydu. Allah merhamet edip hak yola davet ediyordu. Ama o ne yapıyordu, peygamberleri katlediyor, hidayet çağrılarını şiddetle reddediyordu. 
Her türlü azgınlığı yapmakta tereddüt etmiyordu bu kavim. Hile, sahtekarlık, aldatma onlardaydı. Kitaplarını tahrif ettiler. İşlerine geldiği gibi yeniden yazdılar. Gittikleri yeri karıştırdılar. Devlet kurdular ama devletleri daimi olmadı. Sürgün yaşadılar. Kendilerini Firavun zulmünden kurtaran Musa’ya etmediklerini bırakmadılar. Sözlerinde durmadılar. Puta tapmaya, önderlerini ve din adamlarını ilahlaştırmaya devam ettiler. 
Arz-ı Mevud’u va’d eden Musa’ya isyan ettiler. Yıllarca zulüm gördüler ama ıslah olmadılar. Fırsat buldukça zulüm ettiler. Güçlüye itaat ettiler, zayıfa boyun eğdiler. Ellerine fırsat geçince onu kötüye kullanmaktan kaçınmadılar. Amaçlarına ulaşmak için her türlü yasak fiili meşru saydılar. 
Siyonizm’i kuran Theodore Hertz dünyanın her tarafına yayılmış bu lanetli kavimi, eski yurtlarında toplamak, Firavun zulmünden kurtulup döndükleri ataları İshak ve Yakup as’ ın vatanına yeniden sahip olmak, orada Büyük İsrail Devleti kurmak emellerine düşürdü. Önce Osmanlı devletine Sabataist yöntemlerle sızdılar, sonra onu parçaladılar. Abdülhamit’ten devlet borçlarını ödeme karşılığı alamadıkları Filistin topraklarını daha az bir baha ile İttihat Terakki çetelerinden aldılar. 
Birinci Dünya Savaşını çıkararak Osmanlı devletini yıktılar. Diledikleri gibi parçaladılar. Ve Filistin’e yerleşerek orada küçük bir devlet kurdular. Aradan geçen kısa bir zaman sonra devletlerini Filistin Devletinin aleyhine büyüttüler. Filistin devletini de yıktılar. Filistinlilerin kaderini kukla bir örgüte mahkum ettiler. 
Bugün Filistinliler dünyanın her tarafında göçmen durumuna düşmüş vaziyette, Yahudiler ise onların asli vatanlarını bin bir zulümle ele geçirmekte. Bu topraklar her geçen gün kan ve gözyaşıyla boyanmakta. 2000 yıllık bir imparatorluk hayaliyle yaşıyor şimdi Yahudiler. Filistinliler yerlerinden yurtlarından olmakta. Flaşalar Siyonizm marifetiyle yer ye özendirilerek, yer yer zorla yurtlarından göç ettirilerek buraya taşınmaktadır. 
Nil’den Fırat’a Büyük İsrail Devleti hayaliyle sarhoş olmuş Yahudiler çocuklarla beraber analarını da öldürmeye azmetmiş durumda. Yahudi çocuklarını öldüren Firavun rolüne soyunmuştur bu gün Siyonizm. Hitler soykırımına uğramış Yahudi bu gün Filistinlilere aynı zulmü uygulamakta tereddüt etmiyor. 
Bir yandan Ramazan reklamlarıyla üzerinde Müslüman isimleri yazılmış Coca Cola ürününü zavallı Müslümanlara pazarlıyor, öbür yandan elde ettiği gelirlerle Filistin’de Müslümanların üzerine Yahudi kızlarının isimleri yazılmış füzeler patlatıyor. Biz zavallı Müslümanlar manzarayı sessizce seyrediyoruz. Bütün Müslüman liderler de koltuklarına keyifle oturmuş yiyip içmekle meşguller.

Ahmet Kemal

Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:9 Ekim 2019 Çarşamba 21:36:37

SİYONİZM, FİLİSTİN VE MÜSLÜMANLAR  YAZISI'NA YORUM YAP
"SİYONİZM, FİLİSTİN VE MÜSLÜMANLAR " başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.