is ismail karaosmanoğlu
183 şiiri ve 58 yazısı kayıtlı Takip Et

Siyonizm, yahudiler ve dünyaSİYONİZM, YAHUDİLER VE DÜNYA 

VE ona dedi: Adın nedir? Ve dedi Yakup. Ve dedi: sana artık Yakup değil, ancak İsrail denilecek, çünkü Allah’la insanlarla savaşıp yendin.’ (Tekvin 28-30) (İsrail Allah’la uğraşan, savaşan anlamlarına gelmektedir.) 
Allah’la savaşan bu millet varoluşundan beri insanlarla da savaşmış, onlara zarar verme, yok etme yahut onları sömürme, ezme, fitne ve fesat çıkarma, birbirine kırdırma gibi faaliyetler içinde olmuşlardır. 
‘Herkes kardeşine karşı, herkes herkese karşı, herkes komşusuna karşı, şehir şehir, ülke ülkeye karşı cenk edeceklerdir.’(İşaya-Bab:19/2) 
İşte bu öğreti de gösteriyor ki Yahudilerin tarihi hep zulmün, fitnenin, karışıklıkların tarihidir. 
Yahudiler M.Ö. 586 yılında Babil’de çıkardıkları karışıklıklar yüzünden Babil kralı Buhtunnasr tarafından katledildiler, Filistin’deki devletleri işgal edildi, birçoğu kaçarak saklandılar, dünyanın çeşitli ülkelerine giderek orada gizlenmiş olarak hayatlarını idame ettirdiler. Bir kısmı da esir edildiler Irak2a o zamanki adıyla Babilonya’ya götürüldüler. Burada esaret hayatı yaşadılar daha sonra İran’ı n Babil hakimiyetine son vermesiyle Filistin’e döndüler. 
Filistin’de Buhtunnasır’ın yıktığı Süleyman Mabedini tekrar yaptılar. İskender’in doğu seferinde n sonra tekrar esir edildiler ve onun kendi adına yaptırdığı Mısır’daki İskenderiye kentine götürüldüler. Zamanla orada Makabi isyanını gerçekleştirip devlet kurdular. Ancak bu devleti yıkan Roma kralı tarafından esir edildiler. Dindar Yahudiler serbest bırakıldı. Köle olarak çalıştırıldılar. 
Ancak sürekli isyan çıkardıkları için Romalı kumandan Titus tarafından kılıçtan geçirildiler. Mabetleri yıkıldı. Çoğu dünya esir pazarlarına gönderilerek satıldı. 
Süleyman mabedinin Babil’iler ve Romalılar tarafından ayrı ayrı yıkılmaları hep aynı ayın aynı gününe denk gelmiştir. Bu yüzden Yahudiler bu günü Büyük yas Günü ilan etmişlerdir. 
‘O zaman Rab Yahova bütün milletleri önünüzden kovacak. Ve sizler büyük, kuvvetli milletlerin topraklarını alacaksınız. Ayak tabanınızın bastığı her yer sizin olacak’ (Tesniye 11-23) 
İşte Yahudiler koskoca Osmanlı devletini yıkmışlar, parçalamışlar ve Filistin’de bir devlet kurmak, kendilerine va’d edilen topraklar olarak adlandırdıkları Nil’den Fırat’a Büyük İsrail Devletini kurmak için ellerinden gelen her şeyi yapmışlardır. 
‘Milletlerin sütünü, kralların memelerini emeceksiniz. (İşaya 60-16) 
Bu gün gerek ABD gerek Avrupa devletleri ve gerekse Arap devletlerinin yöneticileri emirlerinde köle gibi kullanan, bu devletlerin kaynaklarını sonuna kadar sömüren Yahudilerdir. Amerikalıların bütün zenginlikleri İsrail’e akmakta, Almanya yıllardır onlara tazminat ödemektedir. Arap ülkelerinin liderleri ülkelerinin kaynaklarını Yahudilerin sahibi oldukları SİLAH SANAYİİNE YATIRMAKTADIR. 
BÜTÜN BUNLAR SİYONİST YAHUDİLERİN MUHARREF TEVRATI ADIM ADIM UYGULADIKLARINI GÖSTERİYOR. 
Ve dünya bu bozuk kitabın öğretileri doğrultusunda sömürülüyor, eziliyor, acı içinde kıvranıyor.

Ahmet Kemal

Beğen

ismail karaosmanoğlu
Kayıt Tarihi:7 Ekim 2019 Pazartesi 22:05:09

SİYONİZM, YAHUDİLER VE DÜNYA YAZISI'NA YORUM YAP
"SİYONİZM, YAHUDİLER VE DÜNYA" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.