NA NAZIM TAŞTAN
108 şiiri ve 52 yazısı kayıtlı Takip Et

AdemoğluAdemoğlu kendine dön!
Bakınırsın öyle bön,bön.
Gittiğin o yol yanlış yön,
Kendine gel,özüne dön!

Ademoğlu,uçuruma,bataklığa gitme! Mutluluğu, huzuru yakala! Dünyanı,ahiretini zebun etme! Kısacık ömrü boşuna harcama! Hepimiz Adem’in torunuyuz torunlarıyız. Topraktan yaratıldık,toprağa döneceğiz. O halde bunca aymazlık, ahmaklık niye? İnsanoğlu neden acımazsın kendine?

İnsan olmanın ötesinde, daha başka emellerimiz, başka ideallerimiz var. İçinde yaşadığımız toplumun durumu çok hazin, üzüntü verici ve düşün-dürücüdür. Bunca olumsuzlukların tek nedeni, İslam adaletinin, İslam ahkının terk edilmesidir. Onun içindir ki,belimizi doğrultamıyoruz.

Ey insanlar,aklınızı başınıza toplayın! Milletimizi sinsice, içten, içe yıkmaçalışanlara karşı duyarlı olun! Günümüzde, en büyük hizmet, maneviyatı-mızın ve ahlakımızın korunmasıdır. Manevi, milli değerlerimizi yaşamalı-yız ve muhafaza etmeliyiz. Müslümanlar için en büyük vazife imanı olmalıdır. Bu vatanı,iyi bir insan bin felaketten kurtarır.

Cenab-ı Hakkın, insanlara bahşetmiş olduğu en büyük nimet, dini bütün olmaktır. Dindar, namuslu,dürüst,ahlaklı ve çalışkan bir toplumun doğması, manevi değerlerimizi yaşatmakla mümkündür. Dünyevi ve de uhrevi saadetimizin tek teminatı İslamı yaşamaktan geçer. Ancak yüce dinimizi yaşadığımızda kurtuluşa erebiliriz. Tek çıkar yol İslamı yaşamaktır. Bundan başkada çıkar yolumuz yoktur.

İnananların en büyük hasleti, İslam ve ilimdir. Müslümanların en çetin sil- lahı,imanı,ilmi,fikri ve zekasıdır. Müminle-rin en büyük hasleti, dini vecibelerin güzelce yaşayıp hakkını vermektir. Allah’a iyi bir kul olmaktır. Müslümanlar,dini-ni,dünyasını ihmal etmeyen,işinde,gücünde,bir günü bir gününe eşit olmayan,bu konuda azami gayret gösteren kişi-
ler olmalıdır.

Müslümanlar,madde ve zaman israfından kaçınır,merhametli,müşfik davranır. Müslümanlar, dürüst, civanmert ve çalışkan şahsiyetlerdir. İnsanlar Kur’an-ı Azimüşana avdet etmedikçe, İlahi adalet tecelli etmeyecektir. İnsanlar,şey-tana uyduğu müddetçe,yalnız Türkiye değil, belli ki, tüm dünya,bütün insanlık, buhranlar, huzursuzluklar,anarşik olaylar ve savaşlarla uğraşacaklardır. İnsanoğlu islama dön,kendine gel benliğini bul!..

NAZIM TAŞTAN

Beğen

NAZIM TAŞTAN
Kayıt Tarihi:19 Temmuz 2019 Cuma 17:19:59

ADEMOĞLU YAZISI'NA YORUM YAP
"ADEMOĞLU" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış.

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.