ÜYELİK GİRİŞİ ÜYE OL
Anasayfa Şiirler Forum Etkinlikler Kitap Nedir? Bicümle Tv Müzik Atölye Arama Blog İletişim Yazılar
Giriş Yap Üye Ol
Nasıl tanındığınıza değil nasıl biri olduğunuza önem verin. Çünkü karakteriniz gerçekte kim olduğunuzla ilgilidir, oysa şanınız çoğunlukla başkalarının hakkınızda düşündükleridir. John Wooden Paylaş
ANASAYFA
ETKİNLİKLER
NEDİR?
TİVİ
BLOG
BİCÜMLE
ATÖLYE
ARAMA

Sevmek

Özer YILMAZ1
31 Yazısı Kayıtlı


Sevmek
İnsanlık onurunun güzelliklerinden ruhunu besleyemeyen ruhsuz kişilikler, sorunların çözümünü kaba kuvvette görmekteler. Hayatın ve onun verdiklerini özümseyemeyenler, duyguların güzelliklerden de nasiplenememekteler. Böyle kişiliğe sahip olanlar birbirlerine verdikleri zararın yanında günahsız insanlara da zarar veriyor.

Kendisi dışında ki ülkelerin gelişmesini, kalkınmasını ve ilerlemesini istemeyen egemen emperyalist güçler, o ülkelerin başına terör denilen belayı musallat ediyorlar. Bu eskiden de böyleydi, şimdi de böyle. Düşünce felsefesini insanlık sevgisiyle beslemeyen, başkasının boyunduruğuna hemen giriveren terör seviciler, kendi yandaşlarını bile değirmen gibi öğütüyor.

Orta yaştayım, aklım erdiğinden beri ülkemiz güvenlik güçleri bu bela ile mücadele ediyor, edecek de. Emperyalist egemen güçler kendilerine yandaş bulmakta pek de maharetliler. Toplumun yapısını analiz eden toplum mühendisleri, öyle bahaneler, öyle gerekçeler buluyorlar ki kişilerin beyinleri adeta efsunlanmış gibi oluyor. Beyinleri efsunlanmış küflü düşüncenin temsilcileri, insan sevgisinden mahrum kalmış mahlûklar, yaptıkları her eylemin bir sebebi varmış gibi düşünüyorlar. Böyle ortamlarda eğitim hayatını sürdüren gençlik üzerinde karşı bir felsefe oluşturulması için çaba gösterilmeli ki gençlik mümkün olduğunca bu mantıksızlıklardan uzak dursun, kimsenin maşası olmasın. Sorunların çözümünün barışın ve huzurun hâkim olduğu, insanların özgür iradesini kullanabildikleri bir ortamın oluşmasına zemin hazırlanmalı.

Bir toplumun gelişmişliği değerleriyle ölçülür. Yetişmiş insan gücü, var olan tarihi ve kültürel zenginlikleri, gelenekleri, örf ve adetleri toplumların varlıklarıdır. Değerlerini koruyan ve üzerine yeni değerler katan toplumlar, gelişmiş toplumlar seviyesine çıkabilmektedir. Egemen emperyalist güçlerin etkisi altında kaldık, yok etmek için ayarlandık, otomasyonumuzu yıkmak için kurduk. Değerlerimizi yok etmek için çeşitli bahaneler uydurduk ve bu bahanelere hepimiz in


"SEVMEK" içeriğini
okumaya devam etmek için ücretsiz üye ol


Edebiyat Defteri'ne zaten üye misin? Üyelik Girişi Yap


En Çok Okunan Yazıları
OLDUM PİŞTİM GELİŞTİM
Oldum piştim geliştim
Özer YILMAZ1
774 2
ÇEKİRDEK OLDUM ÇÜRÜDÜM
Çekirdek oldum çürüdüm
Özer YILMAZ1
489 1
EDEP VE ADAP
Edep ve adap
Özer YILMAZ1
443
Son Eklediği Yazılar
KÜLTÜRÜN KADAR KONUŞ
Kültürün kadar konuş
Özer YILMAZ1
41 0
YİNE BİZE HÜZÜN VAR
Yine bize hüzün var
Özer YILMAZ1
103 2
SEN ORTAÇAĞIN NERESİNDENSİN
Sen ortaçağın neresindensin
Özer YILMAZ1
290 1
KEDİLERİN TÖRESİ
Kedilerin töresi
Özer YILMAZ1
218 0
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.