ye yeter karaer
52 şiiri ve 53 yazısı kayıtlı Takip Et

İnsanlar neden sapkın oldu!
İnsanlar neden sapkın oldu!
Bu konuda bir yazı yazmayı dilemezdim, şu günlerde o kadar sık duyuluyor ki insanın etkilenmemesi imkansız!
Her gün bir tecavüz, veya küçük çocuklara tecavüz ve sarkıntılık haberleri duyuyoruz veya okuyoruz, hey insan oğlu mayamızın neresinde bir yanlışlık var ki bunlar yaşanıyor, sorgulayan var mı! Hayvan alemi bile biz insanlardan daha iyi bu konuda, üreme vakti gelmeden bir birilerine taciz etmiyor, gönlünün olması için çaba harcıyor, insanlar neden bu kadar yoldan sapmış bilen var mı! Bilim insanları, neden bu konuda kafa yormuyor, mahpus haneler inşa ediyor,Yasalar ve yasaklar, korkular sunuyor, günah diyoruz, hala bitip tükenmiyor sapkınlıklar, buna sebep nedir soruyor musunuz kendinize! Ben her gün düşünüyorum araştırıyorum bazı sonuçlar buluyorum, ispat ediyorum kendime, lakin çare nedir bulamıyorum..!

Dünya üzerindeki tüm canlılar cinsel dürtüyle var olmuş, hayatın temeli bu yolla atılıyorsa neden günah ve yasak var oldu, yasaklar ne kader engelledi sapkın dürtülerimizi,
yoksa sapkınlığa yol mu açıyor; insan doğasında yanlış giden ne var; hem yasak diyor hem de yapmaktan geri durmuyor. Bütün dinler yasaklıyor,peki ne kadar yarar sağladı şimdiye keder!
Edindiğim bilgiler doğrultusunda diye bilirim ki pek de faydası olmamış.

Bir kitap elime geçti tesadüfen, faslı bir kadın yazmıştı. BADEM,kitabın adı.
Okuduklarım karşısında şaşkınlığa düştüm inanmak istemedim, bu kadar din baskısı altında olan ülkelerde bunlar yaşansın! Kadın şöyle diyordu, bize erkekleri yasakladılar, bizde kadın kadına ve erkek erkeğe yürüdük. Peki bu durum çok mu iyi, bıraksalardı kadınlar ve erkekler cinselliğini özgürce yaşasa daha doğal olmaz mıydı, yasaklar günahlar ne işe yaramış ki!? Bir çok insan açık giyinenler, tecavüzü hak etti diyor, peki çocuklar nasıl bir kışkırtma objesi oluyor da yetişkinler tarafından tecavüz ediliyor, kapalı kadınlar tacize veya tecavüze uğramıyor, iddiasını yapanlar kafalarını kuma gömüyor,doğruluk payı asla yok.

İnsan oğulları, cinsellik konusunda çok az eğitim alıyor. Lakin doğaya aykırılık nasıl başladı neden bu yanlışlar,basit üreme yolu bu kadar sapkınlığı neden barındırıyor, sebebi insanın beyninde gizli, sanırım, doğru olandan daha fazla yanlış olanları kolay kabul ediyor.
Kanıtlanmış değil ama, sezgilerim yasaklar yüzünden sapkın ortaya çıkmış ola bilir düşüncesindeyim, bilgilerim buna işaret ediyor. Bir toplumda ne kader kapalılık baskı ve hor görme öteleme, yok sayma, inkar, bilgi eksikliği,gizlilik, sapkınlığa yol açıyor gözüküyor.
Çocuk yaşta sevgi ve saygı görmeyen, insanlar yetişkin olduğunda beyinlerinde geliştirip gizledikleri cinsel intikamlarını, birilerinden alıyorlar. Genelde onlar da bir tecavüz kurbanlarıdır, derinlerde gizledikleri ve asla yüzleşemedikleri birer yara izi vardır; her ne kadar cezasız kalmayacağını bilse de, aynı hataya düşmekten kurtulamıyorlar. İçsel karmaşaları onu suça itiyor.
Çocukların bakımını ve sorumluluğunu verdiğimiz kişileri iyi seçemediğimiz den bu olaylar yaşanıyor. Onların geçmişi nedir, nasıl bir aile ortamında yetişmiştir, gerekli donanıma sahip mi, kişilik sorunları var mı,psikolojisi ne durumda bilinmeli, korumasız çocuklara bakıcı olarak tayin ettiklerimiz. Tüm bunlara dikkat etmediğimizde sonuç kaçınılmaz oluyor.

Bu sapkın davranışlar yeni oluyor muş gibi gözükse de, insanın yazıyı bulduğu tarihlerden beri tutanaklar varlığını gösteriyor. Bizim asrımız da haberlere kolay ulaşılmaya başladığından bu yana çoğaldı zannediyoruz, sadece yayın araçlarının sağladığı imkanlardan kaynaklı; bazılarını duyuyoruz, oysa duymadıklarımız daha da fazladır. Kınamakla ayıplamakla bir yere varamayız, sorunun kaynağına inmeliyiz, gelecek nesilleri kurtara biliriz, çocuk yaşta doğru öğreti ile başara biliriz. Bilim adamları buna kafa yormalı, okul kitaplarında öncelik ders, cinsel konuda eğitim olmalı. İnsanın en güzel duygusu sevgidir, ilk okul ve ana okulu dersleri sevgi ve insana saygı üzerine kurulmalı. Yaşı ilerlemiş insanlar bile bu konuda bilgi edine bilir, beyinlere doğru komut verilmeli. Ama bu doğrular kılı kırk yararak edinilmiş olmalı, mahalle baskısı doğruları değil.

Toplumun en küçük kurumu olan aile, çocuk yetiştirmekten yana yetersiz kalıyor. İçinde yaşadığım toplumumun nasıl çocuk yetiştirdiğine hayat boyu tanık oldum, neleri yanlış yapıyoruz artık biliyorum. Sıfır altı yaşına kadar beyinleri her tehlikeli bilgiye açık oluyor, tamda yanlışları o yaşlarda aktarıyoruz zihinlerine, Kız çocuklarına ayıp, oturuşuna,giyinişine davranışlarına dikkat et diyoruz, lakin erkek çocuklara hiç müdahale etmiyoruz. Aile içinde ve sokakta küfür ederler de, kimse onların cinsel organlarını övünerek gözler önüne
sergilediğinin farkında bile olmaz, doğal karşılanır.
Bu kadar hakkı, erkeklere verip kadını baskı altına alırsanız, sonuçta sapkın yetişkin erkekler ordusuyla yüz yüze kalırız elbette; kıza göre ayıp olanlar erkek çocuğa da ayıp olmalıydı.

Gelecek nesillerin güzel ahlaklı sevgi dolu olması için, bir ütopya dileğim var, her kadın çocuk doğurmasın, her erkek baba olmasın! Önce çocuk yetiştirme ehliyetleri olsun. Yeterince bilgili ve donanımlı olmayanlara yasaklansın, çocuk sahibi olmak.
BU BİR DİLEKTİR!


Beğen

yeter karaer
Kayıt Tarihi:31 Mart 2016 Perşembe 19:46:25

İNSANLAR NEDEN SAPKıN OLDU! YAZISI'NA YORUM YAP
" İnsanlar neden sapkın oldu!" başlıklı yazı ile ilgili
düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi diğer okuyucular ile paylaşın.


YORUMLAR
Barış Hancı
31 Mart 2016 Perşembe 22:36:57
Sevgili arkadaşım senin dediklerinin hepsine katılmamak mümkün değil, tabikide doğru söylediğin sözler vardır, Ama bizim çevremizde Bu tip şeylerle karşılaşmak mümkün olabilir, bir kız veya erkek önce iffetine sahip olmalı, bu iffet kız içinde erkek içinde aynı anlamlardadır. Kızın iffetlisi zinadan koruma derdindedir, erkeğin iffetlisi zinadan korunma ve bu işlerin büyük günah olduğunu bilmektedir. Dediğin gibi aile terbiyesinden mahrum olan çocuklar rezillik yaparlar, bunun suçu bir tek kişiyede ait olmaz, ailede bu suçlardan nasip alır. çünkü aile çocuk yetiştirmeyi beceremeyip çocuğu tehlikelerin içinde bırakmış, çocukta kendi isteği veya isteği olmadan o tehlikeyi sevimli saymış, veya tehlike çocuğa sevimli tanıtılmıştır. Kanunlar nazarında bir çocuğa kendi isteği ilede bir kötülük yapsan suç suçtur. Gene kanunlar nazarında çocuğa zorla sahip olmak sapkın tecavüz işleri arasında sayılır, gene suç suçtur. çocuğa terbiyeyi mutlaka küçükken etmek gerekir, Gene atalarımız bu hususta ; ağaç yaşken eğilir sözü ile ifade etmiştir. Elbette her insan baba olmamalı, elbette her insanda anne olmamalı öncelikli olarak dediğiniz gibi ehliyeti olmalı ; yani çocuk bakabilir, çocuk yetiştirebilir şeklinde bir uzman doktordan rapor almalı, tıbbi açıdanda ehliyetli olduğu için, müsadeli zat veya zati aliye, denmelidir. Günah olan işleri takmayan takmıyor, zaten günah olarak taksa o günahı işleme imkanı bulunmazdı, Şöylede bir durum var Allahtan korkmayan her kötülüğü yapabilir, her dua edenler Allahım beni senden korkmayanlardan muhafaza eyle, çünkü onların şerri şeytanın kinden ağırdır derler.

2 cevap yazılmış Cevap Yaz


yeter karaer 1 Nisan 2016 Cuma 13:22:49
teşekkür ederim:)

Barış Hancı 1 Nisan 2016 Cuma 20:34:11
asıl ben teşekkür ederim hanımefendi güzel yazılarınız için
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.