Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Sonsuzluk Kitabı - Sonsuzluk Kitapları

Sonsuzluk konu başlığında toplam 31 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sonsuzluk kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Eoin Colfer

Artemis Yayınları

PERİLER İYİ DÜŞÜNÜN. HEM DE ÇOK İYİ. ARTEMİS FOWL`UN MACERASI ASLA BİTMEYECEK. Peri teknolojisi, okyanus ötesinden gelen acımasız bir cani ve kırılmayacak bir şifre dünyayı yönetebilir mi? İnsanlar onların izini buldu galiba. Bütün Peri Halkı yine tehlike altında. Yüzbaşı Holly, Foaly, Mulch ve Yarbay Root`un olaylara karışıp müdahale etmeleri gerekiyor. ..»»
Selami Yalçın

Bilge Yayıncılık

Aşkta Sonsuzluk, en sıcak duygu olan aşkı ve sevdayı ilahi ve en yüce şekliyle ele almaktadır. Şiirlerle ve hikayelerle zenginleştirilmiş akıcı bir üslubu olan eser; • Gönüllerin kalıcı sevgilisi kimdir? • Aldatmayan, bıktırmayan...sevgili kimdir? • "Seviyorum" demek sevgi için yeterli midir? • Sevginin yükümlülükleri nelerdir? • Aşkın ve sevginin rengi nedir? ..»»
Aslı Mertan

Everest Yayınları

Ve dansöz tekrar yollara düştü.Ve tekerlek bir daha döndü.Ve ne zaman ki sözler taşlara değdi. O zaman bu şiir dile geldi.»»
Harriet Reuter Hapgood

Pegasus

İşte birini sevmek tam da böyleydi. Birinin yasını tutmak. Karadeliğe benziyordu. Biraz da sonsuzluğa.   Matematik dehası Gottie H. Oppenheimer zaman kaybetmektedir. Hem de ciddi anlamda.  Sıkıcı sahil kasabasında hayat iyice zorlaşınca, bir anda oluşan tuhaf boşluklarla zaman akışı kaybolur ve Gottie solucan delikleriyle geçmişe gider:  Büyükbabası Grey’in öldüğü..»»
Funda Özşener

Mitos Boyut Yayınları

***Tarık Günersel'in piyesleriyle gerçek anlamda ilgilenmeye başladığımda Yarım Bardak Su yayınlanmıştı. İlk şiir kitabı Otmopoli'de Akşam'ın 1982'de, öykü kitabı Bedenlere İnanır mısınız'ın 1999'da yayınlandığı, uzun zamandır Birikim Dergisi'nde şiirlerinin yer aldığı, besteci Selman Ada'nın 1989 senesinde tamamlanan Alibaba & 40 operasının 1991'den günümüze hem Türkiye hem de dünya sahnelerinde ..»»
Eleni Karaindrou

Ecem

Endtrümental Yunanca

İ Ç İ N D E K İ L E R

1. Hearing The Time -- 3.08

2. By The Sea -- 1.47

3. Eternity Theme -- 2.18

4. Parting A -- 1.31

5. Depart And Eternity Theme -- 4.02

6. Borders -- 2.41

7. Wedding Dance -- 1.28 Traditional

8. Parting B -- 1.31

9. To A Dead Friend -- 4.34

10. Eternity Theme -- 1.48 Variation I

11..»»

Murat Koçak

Karatay Akademi

Sevda vardır çölü güle çevirir; sevda vardır gülü çöle... Aşk; varlığın da yokluğun da, acının da mutluluğun da, gülmenin de ağlamanın da tetikleyicisidir. Aşk; olmanın ve ölmenin habercisidir. Sevdanın çağrısına kim kayıtsız kala… Murat Koçak, kadim zamanlardan günümüze kadar uzanan ve çölü güle çeviren bir sevdayı hatırlatır bize. Bu hatırlatış, Süleyman ile Belkıs arasında yaşananl..»»
Nazan Bekiroğlu

Timaş Yayınları

Bir gün Sabâ Melikesi Belkıs’tan, Âdem’le Havva’nın hikâyesini anlamanın bütün bir insanlığın da hikâyesini anlamak manasına geldiğini öğrendim. İnsanın bütün halleri Âdem’de gizliydi ve bütün macera onun hikâyesinde özetlenmişti. Bu cümleyi yıllarca içimde gezdirdim de bir türlü kalemi elime alamadım, anlatmaya kalkışamadım. Ne zaman ki, kalmak için değil uğrayıp geçmek için kadem b..»»
Nazan Bekiroğlu

Timaş Yayınları

Gerçeği bir kez bilince onu bulabileceği en uzak yere kadar gitmek niyetinde olduğunu yazı macerasından izlediğimiz Nazan Bekiroğlu, Nun Masalları'nda Osmanlı'ya, Yusuf ile Züleyha'da "kıssaların en güzeli"ne yaslanmış bir mesnevi geleneğine, Cam Irmağı Taş Gemi'de antik dünyaya kadar gitmişti. Bu kez, bildiği gerçeği, onu bulabileceği en uzak yere, Âdem'e kadar inerek arıyor ve mesnevi ile roman ..»»
Payal Dhar

Carpe Diem Kitapları

Kötülükler kara bir çamur gibi bulaşmışsa paçalarına dikkat et insanoğlu; sonun yakın demektir Maya, olağanüstü güçler taşıdığının farkında değildir. Pek çoğumuz gibi Her şey, Mayanın Sonsuzluk Şehrinden gelen ve sıra dışı bir adam olan Noah ile tanışmasıyla başlar. "Zamansız" bir yerdir Sonsuzluk Şehri. Gizli bir kum saat..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »