Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız. HZ.ALİ
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimEdebiyatdefteri.com'da
85.714 kitap, 41.623 kişi, 6.161 yayınevi ve 5.125 okuyucu görüşü yer almaktadır.
Kitap     Kişi


Son Paylaşılan Görüşler

Kitap: Beyaz Zambaklar Ülkesinde
Görüş bildiren:onderkaracay
23 Ocak 2015 Cuma 20:22:34
~ 10 puan
Mustafa Kemal Atatürk'ün ilk Türkçe'ye çevirttiği ve okullarda öğrencilere okutulmasını istediği kitabı bende herkese öneriyorum. 1960 askeri darbesini yapanlara da hangi kitabı okudunuz diye sorduklarında bu kitabın ismini vermişlerdir.

Kitap: Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır
Görüş bildiren:onderkaracay
22 Ocak 2015 Perşembe 21:28:48
~ 8 puan
Hediye almak isteyenlere bu kitabın hediye alınmasını öneriyorum. Ölmeden önce bu sırları herkes öğrenmeli.

Kitap: Yeraltından Notlar
Görüş bildiren:onderkaracay
22 Ocak 2015 Perşembe 21:25:10
~ 9 puan
İnsan psikolojisini, bir insanın içinden geçenleri anlatan muhteşem bir kitap. Defalarca okudum. Her okuduğumda yeni şeyler öğreniyorum. Herkese öneriyorum.

Kitap: Ferrarisini Satan Bilge
Görüş bildiren:Semiray Emre
22 Ocak 2015 Perşembe 00:27:35
~ 10 puan
BU KİTAP MADDİ VARLIĞI HAYATININ ÖN ŞARTI OLARAK DÜŞÜNENLERİN MUTLAKA OKUMASI GEREKEN BİR KİTAP.İNSANI İNSAN YAPAN DEĞERLERİN ASLINDA UNUTTUĞUMUZ ,ÜSTÜNDE ÇOK DURMADIĞIMIZ BİZE AİT OLAN MANEVİ DEĞERLERİN OLDUĞUNU GÖRMEMİZ AÇISINDAN OKUNMASI GEREKİR.HAYATA FARKLI PENCEREDEN BAKMANIZI SAĞLAYACAKTIR,BUNDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ.

Kitap: Sen Benim Diğer Yarımsın
Görüş bildiren:alihaydarkoyun
21 Ocak 2015 Çarşamba 17:33:08
~ 5 puan
Gerçek aşkın ve sevginin karşısında hiç bir şey duramaz, önemli olan karşılıklı olarak hiç bir menfaate dayanmadan karşılık beklemeden sevmektir. Gerçek sevgi iki kişinin tek vücut tek ruh ikizi gibi birbirini sevmesidir.

Kitap: Orospu Kırmızı
Görüş bildiren:Filiz Şahin.
20 Ocak 2015 Salı 12:41:27
~ 0 puan
her aşk bir orospu yaratıyor.Bnese beyaz duvaklar, dokunduğumda irkilen sırtlar çiziyorum.Bne de oluyorum, o senin kendin için korktuğun yerde
sayfa 66


okuru tokatlıyor demem yeterli

Kitap: Aşk ve Öbür Cinler
Görüş bildiren:sonbirkezdahaa
19 Ocak 2015 Pazartesi 17:24:29
~ 10 puan
aşkın dinden, emirlerden, yasaklardan, görünen görünmeyen her şeyden üstün olduğunu anlatan gabriel garcia marquez romanı.
"mutluluğun iyi edemediğini iyi edecek ilaç yoktur."

Kitap: Benim Hüzünlü Orospularım
Görüş bildiren:sonbirkezdahaa
19 Ocak 2015 Pazartesi 17:23:08
~ 9 puan
"Delgadina, ruhum benim." diye yalvardım O'na, özlemle. "Delgadina". Kız sıkıntılı bir homurtuyla bacaklarımdan kurtuldu, bana sırtını dönerek kabuğunun içindeki bir salyangoz gibi kıvrıldı. İçine kediotu katılmış o içecek benim için de, onun için de pek etkili olsa gerekti, çünkü hiçbir şey olmadı,ne O'na, ne de bana. Ama umrumda değildi. Onu uyandırmanın ne yararı var ki diye sordum kendi kendime, böylesine aşağılanmış ve hüzünlü, bir kefal gibi soğuk hissederken kendimi.

Kitap: A.Ş.K. Neyin kısaltması?
Görüş bildiren:**Havin_**
19 Ocak 2015 Pazartesi 02:36:59
~ 1 puan

Çok evvel vakitlerden aklımda kalanlar ne denli sağlıklı yorum yapmamı sağlar bilemiyorum ancak anafikri emîn olunabilecek kadar kuvvetli bir gerçek diyebilirim. Kokular ve tatlar unutulmaz, zaman unutulsa dahî.


Aşk ile ilgili hemen hemen her yazısı. Söyleşi tadında, deneme diyemeyeceğim. İki sayfalık yazılar. Öyle tabiî.


Ama üzüyor. Ne bileyim aşk diyordu ancak buna dâir bir tespit yok. Güzel hâtunlara değinmişti bolca. İzmir meselesini özellikle çok iyi hatırlıyorum. İronik bir vaziyet. Değinsem mi..


Yazar İzmir'li hâtunlar ile Anadolu hâtunları arasında kıyas gibi bir şey yapmış. Bunu kitabında yapmıyor tabiî. Bir aylık dergiye verdiği röportajında İzmirli bayanların iletişim konusunda oldukça başarılı olduğunu ve bunun da onları güzel kıldığını anlatıyor.. Sonra tepkiler aldığını yazıyor. İzmirli kızlar aslında güzel değilmiş de iletişim kâbiliyetlerinden ötürü güzel olarak düşünülüyorlar algısı İzmirli hâtunları öfkelendirmiş..


Bunu vahim bir mesele olarak kitabında anlatıyor. Bir köşe yazarının köşesinde buna değindiğini söylüyor, güzellik yarışmalarında birincilikler hep İzmirli kızların oluyor diye.. Asıl mesele algı sorunu iken güzellikte hem fikir oluyor ve bunu tartışıyor herkes.. İlginç tabiî..


Olay bu. Yazar kitap boyu kadın-erkek ilişkilerine değinmiş ve sanırım bunu aşk olarak kabûllenmemizi istemiş ya da aşkı anlattığına inanmamızı..


Elbette ki herkesin görüşü farklı. Oğlundan söz ettiği satırlar hâriç, yâni babalığa dâir söylemleri hâriç pek bir.. Nasıl demeli. Elbette daha iyi yazabilirdi.. Ve keşke aşk'ı anlamak, yaşamak onun sözünü ettiği kadar kolay olabilseydi...


Etten kemikten aşk, taş yağacak taş .))


Unutmadan. Bir şey daha vardı güzel olan. Neden hızlı yaşıyoruz. Hatta bir okurun kendisine yazdığı notundan söz etmişti. Okur yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir serzenişte bulunmuş:

"kitabınızı bir solukta okudum ama sonundan bir şey anlamadım.."

demiş.. Sözcükler aynı olmayabilir ama mânâ aynı.. Sonuç odaklı olunca sürecin faydalarından nasiplenememek gibi bir şeydi sanırım yazarın yanıtı..


Ara ara güzel tespitler vardı fakat aşk'tan eser yoktu.. Neyin kısaltması olduğunu bilemeyeceğim..


Yutkuna yutkuna anlatmaya çalışırken anlatamıyorsunuz çünkü yazar da kendi yalnızlığından başka bir şeye değinmemiş. Bunu belki biraz daha kadın-erkek bedeninden sıyrılmış olarak betimleseydi farklı düşünülebilirdi ancak bu hâliyle böyle bir şey düşünmek mümkün değil.Kitap: Kürk Mantolu Madonna
Görüş bildiren:alihaydarkoyun
16 Ocak 2015 Cuma 22:30:39
~ 10 puan
Bugün bitirdim ve son sayfalarda yüreğimde büyük bir acı hissettim, bir insan ancak bu kadar güzel sevgiyi, özlemi, hasreti, kavuşma arzusunu anlatır. Arka arkaya okusam bıkmadan yine okuyacağım büyük bir şaheser kitap. Kitap severlerin mutlaka okuması gerekn bir kitap...
Yeni Çıkan KitaplarEn Çok Okunan Kitaplar
Elif Şafak
Doğan Kitap
Ahmet Ümit
Everest Yayınları
Yaşar Kemal
Yapı Kredi Yayınları
Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
Hakan Günday
Doğan Kitap
Yekta Kopan
Can Yayınları
Kahraman Tazeoğlu
Destek Yayınları
Khaled Hosseini
Everest Yayınları
George Orwell
Can Yayınları
Yusuf Atılgan
Yapı Kredi Yayınları
Jojo Moyes
Pegasus Yayınları
Oğuz Atay
İletişim Yayınevi
Sunay Akın
İş Bankası Kültür Yayınları
Albert Camus
Can Yayınları
Hasan Ali Toptaş
İletişim Yayınevi
Ahmet Hamdi Tanpınar
Dergah Yayınları