Bir insana iki türlü bilgi nasip olur : Biri, başkaları tarafından verilen, diğeri ve en önemlisi ise, kendi kendine kazanılandır. -- Gibbon [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Edebiyatdefteri.com'da
143.078 kitap, 56.357 kişi ve 7.365 yayınevi
bilgileri yer almaktadır.
Görüşler

Kitap: Maviler Karışmaz Birbirine
Görüş bildiren:tarçın_07
23.03.2017 16:34:17
~ 0 puan
Tek kelimeyle mükemmel bir kitap.Okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.Kitabı okurken kendi yaşamınızdan birçok kesit geliyor gözlerinizin önüne.Betimlemeler, benzetmeler ve sadelik o kadar yerli yerindeki.Bir kitap ancak bu kadar lirik bazda insanın yüreğini alt üst edebilir.Çoğu şiirde sert bir dil kullanılmış,kelimeler yerli yerinde kullanılmış. Şiirseverlere tavsiyem kesinlikle bu kitabı ellerinde bulundurmaları.Her yönüyle çok ama çok etkileyici.

Kitap: Afrikalı Leo
Görüş bildiren:sehran
22.03.2017 16:58:24
~ 0 puan
medeniyetler arası ilişkileri ve çatışmaları anlatan bir amin maalouf romanı. günümüz doğu-batı sorununun orta zamanlarına gidiyor maalouf. granada, fas, kahire ve roma dört ayrı kentte dört ayrı portre çiziyor leo. din değiştirmesi filan aslında yazarın kültürler arası insanın varlığının köklerini tanımlamaya çalışmasından kaynaklanıyor. leo kişisel varlığından çok insani yönleri ön plana konmuş bir karakter. dünyaya ve tanrıya ait olduğunu söyler; leo insanlığın kişiselleştirilmiş insanıdır. maalouf'un etnik kökenlerinin karmaşıklığını ve çeşitliliğini bilenler, leo'nun onun yansıması olduğunu tahmin ederler. yılların leo'nun hayatında yer alan insanların ve olayların adını alması, kişisel bir takvim ve özel bir tarih yazması niteliğinde kurgusal bir anı roman sınıfına sokuyor kitabı. leo'nun kadınları, maceraları ve dahil olduğu şehirlerle tam bir kültürler festivali. aslında son yılların en büyük sorunu olan doğu- batı ayrım ve çatışmasına verilecek en güzel yanıtı afrikalı leo veriyor: insan olmak.

Kitap: Bozkurtlar
Görüş bildiren:direniş
20.03.2017 00:58:14
~ 0 puan
Gençliğimde en çok etkilendiğiim temel kitaplardan biridir BOZKURTLAR! Ömrümce hayallerini canlı tutan bir romandır... İnşallah Atsız atamin yolundan ömrümün sonuna kadar giderim. Kaleme aldığım GURBETİN BOZKURTLARI romanım önümüzdeki yıllarda yayınlanacak...

Kitap: Bozkurtlar
Görüş bildiren:direniş
20.03.2017 00:55:47
~ 0 puan
Gençliğinde en çok etkilendiğiim temel kitaplardan biridir BOZKURTLAR! Ömrümce hayallerini canlı tutan bir romandır... İnşallah Atsız atamin yolundan ömrümün sonuna kadar giderim. Kaleme aldığım GURBETİN BOZKURTLARI romanım önümüzdeki yıllarda yayınlanacak...

Kitap: Bozkurtlar
Görüş bildiren:Nefesimsin
17.03.2017 22:44:50
~ 0 puan
Bozkurtlar. .. ölümü ve dirilişi.
Göktürk Hanedanlığının Çinlilere karşı vermiş olduğu amansız bir mücadele. ..
ve Kürşad ihtilalinde cin seddinde şanssız bir zaman ve geriye dönüşte ırmakta boğulan 39 çeri. ..
ilk kez 1970 li yillarin sonunda babamın Kitaplığında alıp merakla okuduğum ve ÇAŞIT (Çinli casus ) kelimesine bu kitapta şahit olmuştum.
Ayrıca birbirinden ilgi çekici TÜRK İSİMLERİ.
Gökbörü, Orkun, Almıla, Ayhanım, Karabudak, Afşın, İşbara, bögü Alp, çuluk Kağan (Kürşad 'ın babasıdır ) Pars, Yamtar , Kunta Tigin, Sançar. .. Bunlar aklımda kalanlar.
Türklerin esir düşmesi ve sonrasında gelen Kürşad ihtilali.
Ancak iki ALP arasında AYHANIM a duyulan kıyasıya bir sevdâ, aşk savaşı da var romanda. ..
iki ALP da aynı güzel kızı sever.
Ancak Türk kızı iyi bir kılıç ustasıdır. Onu haketmek pekte kolay değildir.
Akıcı ve her Türk gencinin okuması gereken sürükleyici bir romandır .
Türklükle yakından ilgisi olanlara şiddetle tavsiye ederim. ..
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »