Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Mekanik Kitabı - Mekanik Kitapları

Mekanik konu başlığında toplam 39 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mekanik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Robert W, Wood

Pan Yayıncılık

Mekanik Deneyleri 8-13 Yaşındaki çocuklar için hazırlanmış 33 basit mekanik deneyi. Bol şekil ve basit anlatımıyla mekanik konusunun özgül ağırlık, ağırlık, kütle, basınç, sürtünme, kinetik enerji, potansiyel enerji, kaldıraç, makara, hız ve ivme gibi temel kavramlarını, akışkanlar mekaniği ve katı cisimler mekaniği olmak üzere iki ana başlık altında öğreten bu deneyler, her evde bulunan basit ..»»

David Halliday

Arkadaş Yayınevi

Veysel Özçifci

Birleşik Yayınevi (Ankara)

Atışlar

Düzgün Dairesel Hareket

Kepler ve Genel Çekim Kanunu

Basit Harmonik Hareket

İtme ve Momentum»»

Serway Beichner

Palme Yayıncılık

Bu kitabın amacı, fiziğin temel kavram ve prensiplerini öğrenciye açık ve mantıklı bir şekilde vermek ve gerçek dünyadaki ilginç uygulamalarla birlikte geniş bir bakış açısı içinde fiziğin temel prensip ve kavramlarının anlaşılırlığını sağlamaktır. Bu amaçlara ulaşmak için, kitabın içeriği sağlam fiziksel tartışmalar üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda, öğrencilere fiziği sevdirmek için, fiziğin müh..»»
Yılmaz Güney

Değişim Yayınları

Elinizdeki kitap Sakarya Üniversitesinde uzun yıllardır okutulmakta olan Fizik-1 (Mekanik) ders notlarından yararlanılarak hazırlanmıştır. Kısa ve öz konu anlatımını takip eden çözülmüş problemler ve sonuçları verilmiş problemlerle Fizik-1 dersinin anlatıldığı; Fen Edebiyat, Mühendislik ve Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinde 'öğrenci dostu' bir kitap olarak önemli bir boşluğu dolduracağı ü..»»
Raymond A. Serway

Palme Yayıncılık

Bu kitabın amacı, fiziğin temel kavram ve prensiplerini öğrenciye açık ve mantıklı bir şekilde vermek ve gerçek dünyadaki ilginç uygulamalarla birlikte geniş bir bakış açısı içinde fiziğin temel prensip ve kavramlarının anlaşılırlığını sağlamaktır. Bu amaçlara ulaşmak için, kitabın içeriği sağlam fiziksel tartışmalar üzerine ku..»»
Turgay Köksal

Ekip Yayınları

Kolektif

Avcıol Basım Yayın

- Fiziksel Büyüklükler ve Ölçümleri - Vektörler - Kinematik - Dairesel Hareket - Kuvvet - Statik - Esneklik - İş, Güç ve Enerji - İmpuls ve Momentum - Açısal Momentum»»
Emine RızaoğluNaci Sünel

Okutman Yayıncılık

Mekanik, ister lisans ister lisansüstü düzeyinde olsun, en çok zorlandığımız derslerin başında gelmektedir. Mekaniğin her iki düzeydeki öğrenimimiz sırasında ilk karşılaştığımız ders oluşu, birikiminin fazla ve her bir problemin çözümünün kendine özgü zorluklarının bulunması bunda büyük rol oynamaktadır.

Bu kitap lisans düzeyi programlarında yer alan Mekanik dersinde okutulan konuları kaps..»»

T. W. KibbleF. H. Berkshire

Palme Yayıncılık

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »