Ödünç alınan son kuruşla ödenen ilk kuruş arasında tabii muazzam bir fark vardır. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Kore Kitabı - Kore Kitapları

Kore konu başlığında toplam 38 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Kore kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Bülent Ruscuklu

Alfa Yayınları

Kore Savaşı /Unutulan Savaş ve Gazi Faruk Pekerol`un Anıları»»
Nan A Lee

İletişim Yayınları

Çağdaş Dünya Edebiyatı»»
Mehmet Kürşat Ordu

Berikan Yayınları

Bu çalışmanın amacı; - ABD nin kendi kıtasına çekilme politikasını terk ederek tüm dünya coğrafyasında Sovyetler Birliği ve izlediği yayılmacı Komünizm politikası karşısında mücadele etme kararı, - Türkiye'nin kendi halinde bir ülke iken Kore savaşından sonra ABD nin Ortadoğu'da vazgeçemeyeceği müttefiki olması, - ABD nin Çin, Japonya ve Kore politikalarında meydana gelen değişiklikleri ve dü..»»
Gündoğdu Kayal

İş Bankası Kültür Yayınları

İkinci Dünya Savaşı biterken kurulan iki kutuplu dünyada, Soğuk Savaş'ın gerçek bir savaşa dönüştüğü ilk nokta Kore'ydi. İki süper gücün, ABD ve SSCB'nin, 38. paralel boyunca Kuzey ve Güney Kore olarak bölüşüp etki alanlarına aldığı iki ülke arasında savaş, Haziran 1950'de patlak verdi. Hassas diplomatik dengeler arasında savaş da inişli çıkışlı bir seyir izledi. Türkiye de ABD ve BM saflarında ..»»
Mustafa Semih Arıcı

Kastaş Yayınları

Eser Hakkında; 1950 Kore Savaşı'nda yaşanan Kunuri kıyametinde Mehmetçiğin kahramanlıkları yanında Kunuri - Seul arasındaki ölüm yollarında yaşanan çarpıcı bir öyküdür. ***Kore Dağlarında Aslanım Yatar*** işte bu gözüpek kahramanlarımızın ve aralarına yeni Amerikalı zenci Çavuş Tom'un sıra dışı hikayesidir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Remzi Aydın

Kibele Yayınları

Dersim halkı yüzyıllar önce; ***Dilsizdi ama bahtlıydı. Kendisine sığınan insanlarla anlaşabilmek için onların dilini öğrendi ama bu arada bahtını kaybetti. Günümüzde ise; hem dilini kaybetti hem de bahtını. Ve umarım; HES ve barajlarla evliyalar ve ziyaretler diyarı olan, kadim topraklarını da kaybetmez...*** Romandan; - Korê'm, güzel meleğim! Hadi sen anlat bana, nasıl oluyor ..»»
1953)

Çizgi Kitabevi Yayınları

Türk tarihinin şeref levhalarından biride, askerlerinin Kore'de ortaya koyduğu kahramanlıklarıdır. Bazı milletlerle hareket ettiği bu savaşta, olağanüstü gayret ve çabaları, harbin dışında kalan toplumlar, hatta düşman ülkeler tarafından bile takdirle karşılanmakla birlikte haklarındaki övünç dizeleri, günlerce medya gündeminden düşmemiştir. Gerçekten de, Türk askeri gücünün ***Dünya insanlığın..»»
Puna Pamir

Yapı Kredi Yayınları

Kore Savaşı'nda şehit düşen en yüksek rütbeli Türk subayı olan Nuri Pamir Kore'de tuttuğu günlük Yapı Kredi Yayınlarından 316 Gün ***Küçük Kartal***ın Kore Günlüğü Albay Nuri Pamir'in Kore Savaşı Günlüğü ve Mektupları adıyla kitaplaştı. Bu günlerde eşiyle olan mektuplaşmaları da kitap yeraldı. Günlükte, Kore Savaşı'na ilişkin şimdiye kadar duyulmamış ve kayda geçmemiş bilgiler yer alırken, Nuri..»»
Fahri Erdinç

Yordam Kitap

Kore Nire, 1950'li yılların Türkiye'sinden bir kesit sunuyor. Büyük umutlar vadederek iktidar olan Bayar-Menderes ekibinin ilk uygulamalarından biri de, sadık bir işbirlikçi olduğunu ispatlamak ve böylece NATO'ya girmek için Kore'ye asker göndermesi oldu. Türkiye, üç yıl (1950-53) süren Kore macerasında ölü, yaralı ve kayıp olarak 19 bin evladını kaybetti. Fahri Erdinç bu romanda, Türkiye'nin..»»
Barış Adıbelli

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Dünyanın en bereketli toprakları üzerinde yaşayan bir halk nasıl açlıktan ölür? Nasıl bir yönetim anlayışı, elindeki varı yoğu silahlanmaya yatırarak, Kore Devrimi'nin temel gayesi olan ve onlara hizmet için kurulan ve adına da Halk Cumhuriyeti verdiği yapının kendi halkını açlığa mahkum eder? Vicdanı olan ve halkını düşünen hangi yönetim veya hükümet, 850 milyon doları aç halkına 2,5 milyon ton m..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »