Bir peşin hükmü söküp atmak, atomu parçalamaktan daha zordur. - Einstein [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Kore Kitabı - Kore Kitapları

Kore konu başlığında toplam 39 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Kore kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Göksel Türközü

Fono Yayınları

Korece'yi, hiç bilmeyenler için kolayca öğrenebilecekleri 30 günde Korece seti 1 kitap, 3 sesli CD'den oluşmaktadır. Bu setle Korece'nin temeline sahip olmuş oluyorsunuz.»»
Puna Pamir

Yapı Kredi Yayınları

Kore Savaşı'nda şehit düşen en yüksek rütbeli Türk subayı olan Nuri Pamir Kore'de tuttuğu günlük Yapı Kredi Yayınlarından 316 Gün ***Küçük Kartal***ın Kore Günlüğü Albay Nuri Pamir'in Kore Savaşı Günlüğü ve Mektupları adıyla kitaplaştı. Bu günlerde eşiyle olan mektuplaşmaları da kitap yeraldı. Günlükte, Kore Savaşı'na ilişkin şimdiye kadar duyulmamış ve kayda geçmemiş bilgiler yer alırken, Nuri..»»
Puna Pamir

Yapı Kredi Yayınları

Albay Nuri Pamir'in Kore Savaşı Günlüğü ve Mektupları Kore Savaşı'nda şehit düşen en yüksek rütbeli Türk subayı olan Nuri Pamir Kore'de tuttuğu günlük Yapı Kredi Yayınlarından 316 Gün "Küçük Kartal"ın Kore Günlüğü Albay Nuri Pamir'in Kore Savaşı Günlüğü ve Mektupları adıyla kitaplaştı. Bu günlerde eşiyle olan mektuplaşmaları da kitap yeraldı. Günlükte, Kore Savaşı'na ilişkin şimdiye kadar duyul..»»
Mehmet Kürşat Ordu

Berikan Yayınları

Bu çalışmanın amacı; - ABD nin kendi kıtasına çekilme politikasını terk ederek tüm dünya coğrafyasında Sovyetler Birliği ve izlediği yayılmacı Komünizm politikası karşısında mücadele etme kararı, - Türkiye'nin kendi halinde bir ülke iken Kore savaşından sonra ABD nin Ortadoğu'da vazgeçemeyeceği müttefiki olması, - ABD nin Çin, Japonya ve Kore politikalarında meydana gelen değişiklikleri ve dü..»»
Suat Karaküçük

Gazi Kitabevi

İçindekiler 1.Bölüm : Zaman, Boş Zaman ve Rekreasyon Boş Zaman Rekreasyon 2.Bölüm : Ekorekreasyon Tanım ve İçeriği Neden Ekorekreasyon? Ekorekreasyon Mu, Ekoturizm mi? Ekorekreasyon Çeşitliliği Ekorekreasyonist Kimdir? 3.Bölüm : Kavramlar Ekoloji Ekosistem Biyoçeşitlilik Sürdürülebilirlik Çevre Çevre Sorunları Çevre Sorunlarının Nedenleri Küresel Çevre Sorunları Türkiye'd..»»
Mustafa Macit Karagözoğlu

Serüven Kitabevi

Bu kitabın araştırma fikri, bir lisans dersinde öğrencilerimin bir kısmının büyük bir hayranlıkla G. Kore dizileri izlediğini öğrenmekle ortaya çıkmıştır. Son yıllarda Türk TV dizilerinin gerek ülke içerisinde gerekse yakın coğrafyada geniş bir izleyici kitlesine ve etki alanına sahip olduğu, reyting rekorları kırdığı bilinmekteydi. Hatta diziler, artık siyasetin ve seçim meydanlarında yapılan pro..»»
Selçuk Sarı

Çatı Kitapları

Anadolu insanının kıt imkânlarla büyük işler başarabilmesi, mücadele ruhu, görev bilinci, şehitlik ve gazilik payeleriyle ölümü algılayışları,kısacası sahip oldukları manevi hasletler Kore'nin ve Kıbrıs'ın zor koşullarında her şeye rağmen muvaffakiyeti getirdi. Türk dış politikasına yön veren Kore Savaşı ve Kıbrıs Tür..»»
Minji Yang

Fono Yayınları

Çeşitli konularla ilgili pratik cümleler içeren bu kitap, okurun yurtdışına çıktığı ya da bir yabancıyla konuşmak istediği zaman karşılaşacağı temel dil sorunlarını en kolay ve pratik yoldan çözmeyi amaçlamaktadır. Konuların okunuşları da verilmiştir.»»
Mustafa Semih Arıcı

Kastaş Yayınları

Eser Hakkında; 1950 Kore Savaşı'nda yaşanan Kunuri kıyametinde Mehmetçiğin kahramanlıkları yanında Kunuri - Seul arasındaki ölüm yollarında yaşanan çarpıcı bir öyküdür. ***Kore Dağlarında Aslanım Yatar*** işte bu gözüpek kahramanlarımızın ve aralarına yeni Amerikalı zenci Çavuş Tom'un sıra dışı hikayesidir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Mustafa Semih Arıcı

Kastaş Yayınları

Eser Hakkında; 1950 Kore Savaşı'nda yaşanan Kunuri kıyametinde Mehmetçiğin kahramanlıkları yanında Kunuri - Seul arasındaki ölüm yollarında yaşanan çarpıcı bir öyküdür. "Kore Dağlarında Aslanım Yatar" işte bu gözüpek kahramanlarımızın ve aralarına yeni Amerikalı zenci Çavuş Tom'un sıra dışı hikayesidir.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »