Herkesin aynı şeyi düşündüğü bir ortamda hiç kimse hiçbir şey düşünmüyor demektir. Walter Lipmann [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Öteki Yayınları

Öteki Yayınları

• Öteki Yayınları Kitapları | • Öteki Yayınları İletişim Bilgileri | • Öteki Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Öteki Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 77 kitap bulunuyor."Öteki Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Adnan Satıcı

Öteki Yayınları

Gülümser bir öyküdür aslında Adnan Satıcı'nın anlatıkları. Birbirinden kopukmuş gibi duran onlarca yazı, bir düşünce tebessümü olarak bu iyi kalpli öyküde buluşuyor. "Burada Bir Orman Var!" diye çarı çıkarıyor okura ve ekliyor; "ayaktaysanız buluşabiliriz," demektir. (Arka Kapak) »»
Yuriy M. Lotman

Öteki Yayınları

Eisenstein`dan başlayarak Rus biçimcileri (Eichenbaum, Tinyanov), Prag Dilbilim Çevresi (Jakobson, Mukrovski vb. ) geleneğinin sinemaya bakışının bir devamını oluşturuyor Lotman`nın bu metni. Wollen ve Metz`e giderken bir ana uğrak...

`Bu çalışma sinema dilinin dizgisel, köklü bir biçimde betimlenişi, sinematografinin dilbilgisi değildir. Amacı, yalnızca, seyircileri bir sinema dilinin var..»»

Pyotr Alekseyeviç Kropotkin

Öteki Yayınları

Ey, biz ki her gün ıstırap çekenler, her gün aşağılananlar. Biz, bir araya geldiğimzde mahşer gibiyiz, ve hiç kimsenin gücü bize yetmeyecektir. Biz, diğer her şeyi içine alıp eritebilecek o dev okyanusuz. Ey şairler, bize katılın! Kalemini fırçanı ve fikrini devrimin hizmetine sun! Halkın, ona zulmedenlere karşı onurlu mücadelesinde emeğinle gençliğimizin yüreğinde bir ateş yak. Ey, bilgi, i..»»
Kubilay Aktulum

Öteki Yayınları

Metinlerarası göndermeler yer aldıkları metinlerde ayrışıklık yaratırlar; anlatının çizgiselliğini keserek söylemi saptırırlar.Anlatılarda çizgiselliği kesen söylemin akışını saptıran, çok sayıda yöntem bulunur.

Metinlerarasılık yanında parçalılık (süreksizlik kopukluk) uzatısallık modern olduğu kadar postmodern metinlerin de öne çıkan özellikleridir.Burada biraraya getirilen yazılarda ağ..»»

Kubilay Aktulum

Öteki Yayınları

Bu kitap kurumsal tanımlarama girişmeden modernitenin, modern estetiğin ve barok yazının izlerinin sürdüğü Aragon`un yazı estetiğinin en belirgin özelliklerinden birisi durumuna gelen süreksizlik, ya da parçalılık, ya da ayrışıklık, kısacası kopukluk adını verdiğimiz olgunun özellikle son dönem romanlarında pek çok görünümde karşınıza çıktığını; yazarın başvurduğu farklı yöntemlerin (parçalama,..»»

Charles Sanders Peirce

Öteki Yayınları

Mantık yürütmenin amacı çoktan bildiğimiz bir şeyden yola çıkarak bilmediğimiz bir şeyi ortaya çıkarmaktır. Sonuç olarak, mantık yürütme doğru öncüllerden doğru bir netice doğurursa iyidir, bunu başaramazsa kötüdür. Bundan ötürü, gerçeklilik sorunu gerçekle ilişkilidir ve düşünmeyle alakası yoktur.

En küçük bir soru dahi; bizim aklımızın kabul ettiği öncüllerden yola çıkarak neticeyi de ka..»»

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Öteki Yayınları

Uysallığa çok alışmış ve bir aralık öfkelenip, karşı koymaya, kararlı ve tutarlı davranmaya kalkışan zayıf ve basit karakterli insanlar için, kararlılıklarının ve tutarlılıklarının asla aşamayacağı bir ara çizgi, bir sınır vardır. Karşı çıkmaları önce çok şiddetli olur. Hatta şiddet, çılgınlık derecesine kadar varır. Gözlerini sımsıkı kapatıp, karşılarına çıkan engellere saldırırlar ve kaldıram..»»

Voltaire 4

Öteki Yayınları

ZADIG»»
Donald J. Sobol

Öteki Yayınları

YUNAN MITOLOJISINDE AMAZONLAR»»
Max Frisch

Öteki Yayınları

Günümüz Türkiyesi`nde bireyin yaşadığı daha doğrusu yaşamak zorunda kaldığı yenilgilere bir çözüm bulmanın, insana ve onun ürettiği değerlere saygılı olmaktan geçtiğini yadsımak, artık olanaksızdır. İnsanın ürettiği değerleri, sahnede ona yineleyen ve bu değerleri tartışmaya açan, tiyatro sanatının seçkin örneklerini sunmayı amaçlayan bu dizinin, bir diğer hareket noktası da, her ulusun, tiyatro s..»»
Botho Straub

Öteki Yayınları

Yeniden Hoşçakal (Bir Buluşma Üçlemesi)»»
Robert Phillip Kolker

Öteki Yayınları

YALNIZLIK SINEMASI CILTLI»»