Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kampanya Setleri

Kampanya Setleri

• Kampanya Setleri Kitapları | • Kampanya Setleri İletişim Bilgileri | • Kampanya Setleri Hakkında Bilgi
Sitemizde Kampanya Setleri isimli yayınevine ait Toplam 26 kitap bulunuyor."Kampanya Setleri" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Boris Vian

Kampanya Setleri

***... Vian her zaman aykırı ve muhalif bir tavır sergiledi. 'Saygın' edebiyat çevrelerine şirin gözükmeye çalışmadı. Sonuçta, yaşamı sırasında eleştirmenlerle çok uğraşmasının bedelini, söylem dışı bırakılarak ödediğini görüyoruz, adı hiç bir zaman öne çıkarılmadı. Tepeden tırnağa toplum ve düzen karşıtı kişiliğiyle, eleştiri ve şiddet yüklü romanların yazarının, 68'in devrimci öğrencileri için b..»»
John Ronald Reuel Tolkien

Kampanya Setleri

Hobbit Bir İngiliz Edebiyatı Profesörü olan J.R.R. Tolkien bundan yaklaşık yetmiş yıl kadar önce dünyaya bir kitap hediye etti. Bu kitapla birlikte insanlar ilk defa hobbit denen ahaliyle karşılaşıyordu. Cücelerden bile kısa boylu, yemeye, içmeye ve eğlenmeye düşkün, iyi yürekli, mutlu ve kendi küçük köylerinde her tür maceradan uzak yaşayan bir ahaliydi hobbitler. Ta ki büyücü Gandalf onları ..»»
Mike Mignola

Kampanya Setleri

Hellboy 1. Cilt Yıkım Dölü Paranormal Vakalar Dedektifi Nazilerin II. Dünya Savaşı sırasında gerçekleştirdiği karanlık deneylerden bir iblis doğdu: HELLBOY Hellboy 2. Cilt: Şeytanı Uyandır Bu, Andy Warhol'ün dünyasından ya da uyuşturucu kültürünün boş imajlarından çok uzakta bir 'pop art'. Hellboy'da bulunan yaratıcı yaklaşım, yeni yeni evrimleşen, bugüne seslenen ve bugüne uyarlanmış..»»
Raymond E. Feist

Kampanya Setleri

Sürgünün Dönüşü Dünyanın öte tarafındaki yaban topraklarda bir başına kalan ve elinde kurnazlığı ile kararlılığından başka bir şey olmayan eski Olasko Dükü Kaspar hayatını sürdürebilmek için mücadele etmek zorundadır. Tilkiler Kralı Dünyanın en iyi fantazya ustalarindan biri olan Robert E. Feist'tan yepyeni bir macera! Gümüş Şahinin Pençesi - Gölgeler Meclisi Serisi Birinci Kita..»»
Franz Kafka

Kampanya Setleri

Şato ***... uğraşına tam anlamıyla gönül vermiş çevirmen, yabancı dilde okuduğu bir yazara ve yaratısına bir kez vurulmayagörsün; ondan sonra o yazarı -daha önce başkaları tarafından kaç kez çevrilmiş olursa olsun- bir de kendi anlatmak, o çevirmen için tam bir tutkuya dönüşür. Bu tutku, hiçbir zaman kendi yapacağı çevirinin öncekilerden üstün olacağı inancından kaynaklanmaz - belki kaynakla..»»
Franz Kafka

Kampanya Setleri

Amerika Hizmetçi bir kız tarafından baştan çıkarılıp kendisinden bir çocuk peydahladığı için yoksul ailesi tarafından Amerika'ya gönderilen on altı yaşındaki Kari Rossmann, hızını kesmiş gemiyle New York limanına girdiği bir sırada, uzun süredir izlediği Özgürlük Anıtı'nı aniden güçlenen bir güneş ışığı altında gördü. Anıtın kılıcı tutan kolu daha bir yükselir gibi oldu şimdi; bedeninin çevres..»»
Robert Jordan

Kampanya Setleri

Dünyanın Gözü 1. Kitap (Ciltli) Zaman Çarkı Serisi Zaman çarkı döner ve çağlar gelir gider olmuş olan, olacak olan ve olmakta olan her an gölgenin altında ezilebilir. Büyük Av: 2. Kitap (Ciltli) Zaman Çarkı Serisi Zaman Çarkı döner ve Çağlar gelip geçerek önce efsane olan, sonra solup söylenceye dönen, o Çağ tekrar geldiğinde uzun zaman önce unutulmuş olan anılar bırakır. Bazılarının ..»»
Edgar Allan Poe

Kampanya Setleri

Edgar Allan Poe Bütün Hikayeleri (Ciltli) Adı en çok kötüye çıkmış talihsizlik bile eninde sonunda felsefenin yorulmak nedir bilmez cesaretine boyun eğer - tıpkı en inatçı şehrin bir düşmanın ardı arkası kesilmez saldırılarına boyun eğmesi gibi. Kutsal kitapta yazdığına göre, Salmanezer, Samaria'nın önünde üç sene beklemiştir; ama sonunda şehir düşmüştür. Sardanapalus ise -bkz. Diodorus- Ninov..»»
Jonathan Safran Foer

Kampanya Setleri

Her Şey Aydınlandı Çağdaş edebiyatın en etkileyici seslerinden Jonathan Safran Foer'den zaman, mekân ve hafıza üçgeninde şaşırtıcı manevralar yapan, eğlenceli, dokunaklı, zekâ ve duygu dolu, çarpıcı bir roman: Her Şey Aydınlandı. Taşıdıkları Şeyler Savaşta olumlu hiçbir şey yoktu, ne düş, ne görkem, ne onur; onursuzluğun yüz kızarıklığı olmasın yeter ki. Utançtan ölmemek için ölürlerd..»»
Leonard Cohen

Kampanya Setleri

Görkemli Kaybedenler Ustadan Büyük Bir Roman... Kanadalı ozan-şair Leonard Cohen, Kanada edebiyatının Yirminci Yüzyıl'da verdiği en önemli eserlerden biri kabul edilen romanı 'Görkemli Kaybedenler'de okuru, dil oyunları ve iç monologlarla bezeyip insanlık tarihinin din ve toplumsal eylemlerini kullanarak kurguladığı yarı-biyografik bir aydın sorgulamasına davet ediyor. Yaban Kızlar ..»»
Patrick Rothfuss

Kampanya Setleri

Rüzgarın Adı - Kralkatili Güncesi: 1. Gün 32 Dile Çevrilerek Dünyada Fırtınalar Koparan Kralkatili Günceleri Nihayet Türkçede! Benim Adım Kvothe, Fantastik kurgu edebiyatının eşsiz bir masalı, bir kahramanın kendi ağzıyla anlattığı öyküsü işte böyle başlıyor. Bir keder öyküsü bu... bir kurtuluş öyküsü... bir adamın evrenin anlamını arayışının ve gerek o arayışın gerekse de onu sürdürmesini ..»»
Kazuo İşiguro

Kampanya Setleri

> Noktürnler James Tait Black Memorial Ödülü... Günden Kalanlar'ın Booker ödüllü yazarı, The New York Times'a göre ***Eşsiz Dâhi*** Kazuo İşiguro son kitabı Noktürnler'de müzik ve aşk ekseninde zamanın insanlar üzerindeki etkilerini keşfe çıkıyor. Günden Kalanlar Darlington Malikânesi'nin emektar başuşağı Stevens yıllarca işini en iyi şekilde yerine getirmiş, işvereni olan Nazi..»»