Alçak ruhlu olanlar para arar, yüksek ruhlu olanlar ise saadet arar. OSTROVSKi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Hadis Kitabı - Hadis Kitapları

Hadis konu başlığında toplam 205 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Hadis kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İsmet Özel

Marmara Medya

Kendi kadrini/konumunu bilen hiç kimse helak olmadı, olmaz" der, seleften birçok kimse. İsmet Özel, "Kırk Hadis" adlı eserinde, Müslüman`ın kendi kadrini, konumunu, değerini, bu dünyada nasıl bir yer işgal ettiğini bilmesi; şahsiyetinin tekâmülü yolunda "İstikamet azığını" mükemmelden uzaklaşma korkusu ile mükemmele ulaşma ümidi arasında ve bir kulluk idraki içinde temin etmesi gerektiği; bir gün ..»»
N. Hilal Kızılkaya

Mavi Lale Yayınları

Kur`an ve Sünnetten yola çıkarak takvim metoduyla hazırlanan bu kitapta;

Her Güne bir Ayeti Kerime ve bir Hadisi Şerif okuyarak başlayacak,

Ayeti Kerime ve Hadisi Şerifleri destekleyen hikayelerle konuları zihninize iyice yerleştirecek,

Sevdiklerinizle, ailenizle, arkadaşlarınızla biraraya gelip topluca kitap okumanın, günlük yaşamın stres ve yorgunluğundan kısa bir süre de olsa kur..»»

Selçuk Orhan

Kırmızı Yayınları

“Nazan’ın kim olduğu, nereye vardığı, nasıl öleceği belli değil. Belki de kendini tüketti, tüketecek. Ama bilip bilmeden bir eşiği taşıdı durdu. Bak Yusuf. İnsanın tek kurtuluşu varsa, başka bir insandır. Bir mağaraya saklanırsın; sana biri, bir şey, Tanrı seslenir. İster üstüne alınırsın, ister alınmazsın. Ama olur da sözlerine inanacak birini bulursan, işte o zaman kapılar açılır. Nazan’da bu va..»»
Münib Engin Noyan

Mim Yayınları

"Kur`an Günlükleri`mi üç mütevazı kitapçık halinde neşrettikten sonra," Hadis Günlükleri"mi de neşretmek adeta, tabir caizse, "vacib" oldu.

Aslında buna bu fakiri, ey benim sevgili okuyucularım, siz teşvik ettiniz.

Hak Teala, azze ve celle, cümlenizden razı olsun.

İtiraf etmeliyim ki "Hadis Günlüğü" tutmayı, "Kur`an Günlüğü" tutmaya başladıktan çok sonra akıl ettim. Hadis-i Şerif..»»

İbnü`l-Arabi

Hece Yayınları

Bu kitap herşeyden önce bir öğreti kitabıdır ama aynı zamanda metafiziksel ve tasavvufi bir kitaptır. İbn Arabi bu kitabı Mekke`de, Harem-i Şerif`te yazmıştır. Hz. Peygamber`in -Allah`ın salat ve selamı ona olsun!- müjde veren hadisini okuyunca böyle bir derleme yapmaya karar vermiştir. Eser; üç bölüme ayrılmıştır: Birinci bölümde, Kırk Kudsi hadis; İkinci bölümde, Kırk Kudsi haber; Üçüncü bö..»»

Mümtaz Durdu

Semerkand Yayıncılık

En Güzel Sözlü’nün (s.a.v) Sözleri Kırk Hadis-i Şerif Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) mübarek sözlerini okuyup, anlayıp, seyredebileceğiniz, özenle tasarlanmış ve basılmış bir Kırk Hadis mecmuası.. Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) bir hadis-i şerifindeki müjdeyi hak etmek amacıyla, tarih boyunca bir çok İslam alimi, arifi ve sanatkarı, O’nun sözlerinden kırk tanesini bir araya getiren d..»»
Metin Karabaşoğlu

Karakalem Kitabevi Yayınları

“Hadis Okumaları”, Karabaşoğlu’nun ‘Okumalar’ zincirinin olmazsa olmaz bir halkasını tamamlıyor. ‘Okumalar’ başlığını taşıyan diğer kitaplarının tarzını ve üslubunu bu kitapta hadis temelinde sürdüren yazar, ‘hayatın tam ortasında’ okuyup yorumladığı hadislerle bizi kudsî nebinin aydınlık hayatına ve sözlerine yaklaştırıyor. Kudsî nebinin sözlerini yaşadığımız günlere taşırken, yaşadığımız günleri..»»
İbrahim Canan

Akçağ Basım Yayın

Hadis Usulü ve Hadis Tarihi adıyla okuyucuya intikal eden bu kitap, aslında "Kütüb - i Sitte Muhtasarı Tercüme ve Şerhi" ismi altında 18. cilt halinde neşredilmiş olan bir çalışmanın mukaddime olarak hazırlanan baş kısmının biraz ihtisar edilmiş şeklidir. Bu mukaddime, dört ana bölümden meydana gelir: 1- Hadis Tarihi 2- Bazı hadis meseleleri 3- Hz. Peygamber aleyhissalatu vesselam`ın ilmi y..»»
İbrahim Canan

Akçağ Basım Yayın

Hadis Usulü ve Hadis Tarihi adıyla okuyucuya intikal eden bu kitap, aslında "Kütüb - i Sitte Muhtasarı Tercüme ve Şerhi" ismi altında 18. cilt halinde neşredilmiş olan bir çalışmanın mukaddime olarak hazırlanan baş kısmının biraz ihtisar edilmiş şeklidir. Bu mukaddime, dört ana bölümden meydana gelir: 1- Hadis Tarihi 2- Bazı hadis meseleleri 3- Hz. Peygamber aleyhissalatu vesselam`ın ilmi y..»»
Emine Aydın

Uğurböceği Yayınları

Kitabın önsözü, bakın kendisini nasıl anlatıyor: İşte size gül kokulu bir kitap daha! Sizlere böyle bir kitabı hazırlayabildiğimiz için, Uğurböceği Yayınları olarak kalbimiz sevinçle dolu. Kitabımız öyle çok kalın bir kitap değil. Ama içi öyle kıymetli şeylerle dolu ki, okudukça bize hak verecek ve “Bu kitap benim için tam bir hazine imiş!” diyeceksiniz. Kitabımız üç bölümden olu..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »