Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Gerilla Kitabı - Gerilla Kitapları

Gerilla konu başlığında toplam 26 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Gerilla kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Karl MarxFriedrich EngelsVladimir İlyiç Lenin

Akyüz Yayıncılık

Gerilla savaşı asilliğin öbür adıdır. Güçlü bir düşmana karşı "vur-kaç" taktiğiyle küçük silahlı grupların gerçekleştirdiği bu mücadele tarzı, tarih boyunca mazlumların, yoksulların, ezilenlerin kullandığı yöntemlerden biri olmuştur.

Bu çalışma, Marksist sistematiğin en önemli adları olan Marx-Engels ve Lenin`in yaşanan toplumsal pratiklerde gerilla savaşına ya da bu askeri sanata teorik ve..»»

William J. Poweroy

Belge Yayınları

MARKSIZM VE GERILLA SAVASI»»
Emel Yıldız

Umut Vakfı

MARKS'TAN MAO'YA GERILLA SAVASI»»
Gavin LucasMichael Dorian

MediaCat Kitapları

Reklam endüstrisi bir değişim süreci içinde. Hangi medyayı kullanacağımızı seçebildiğimiz bir dönemde, geleneksel televizyon kanalları, basın ve ilanlar, artık bir markanın hedef kitlesine ulaşabilmesi için en uygun mecralar değil. Bu yüzden global markalar, ürünleri hakkında konuşulması için daha yaratıcı ve orijinal reklamlar yaratıyor. Microsoft Manhattan`ı kelebek çıkartmalarıyla kapladı, V..»»

Ernesto Che Guevara

Everest Yayınları

"Bu, halk mücadelesinin herhangi bir anında, gerilla topraklarının içinde ve dışındaki sivil örgütlenmenin şemasıdır. Tüm bu anlatılanları en üst derecede mükemmelleştirmenin olanakları mevcuttur; bir kez daha tekrarlıyorum, benim ağzımdan konuşan küba devrimi deneyimimizdir, yeni deneyimler bu kavramalrı değiştirebilir ve iyileştirebilir. Burada verdiğimiz bir şemadır, bir kutsal kitap değil."..»»

Türker Baş

Optimist Yayın Dağıtım

Büyük şirketlere ve Uzakdoğu rekabetine rağmen yüksek kârlılıkla çalışan Türk KOBİ`lerinin başarı hikâyeleri:

- KOBİ`ler İçin Gerilla Stratejileri`ni diğer yönetim kitaplarından ayıran temel özellik sadece ama sadece Türk şirketlerinden örnekler içermesi,

- KOBİ düzeyindeki şirketlerde kâr patlaması yaratan stratejiler ve örneklerle bunların nasıl hayata geçirilebileceği,

- Türki..»»

Al LautenslagerJay Conrad Levinson

MediaCat Kitapları

Etkisi kanıtlanmış tüm taktikler 30 günlük bir planda

Maksimum kar ve müşteri memnuniyeti

İşinizi bir sonraki adıma taşıyacak bir hareket planı »»

Richard Gott

İlkeriş Yayıncılık

***Geniş tutulmuş bir değerlendirmeyle, son iki yüzyılda dünya beş büyük devrim görmüştür: Fransız, Rus, Vietnam, Çin ve Küba devrimleri. Ve şu soru ortaya çıkıyor: Devrimciler kapsamlı ve önemli değişimleri kavrama yeteneğine sahip insanlar, bu devrimler arasındaki zamanlarda ne yaparlar? Yanıtı açıktır: bu zamanı başarısız devrimleri örgütlemekle geçirirler. Her ne kadar bu devrimle..»»
Richard Gott

İlkeriş Yayıncılık

***Geniş tutulmuş bir değerlendirmeyle, son iki yüzyılda dünya beş büyük devrim görmüştür: Fransız, Rus, Vietnam, Çin ve Küba devrimleri. Ve şu soru ortaya çıkıyor: Devrimciler -kapsamlı ve önemli değişimleri kavrama yeteneğine sahip insanlar-, bu devrimler arasındaki zamanlarda ne yaparlar? Yanıtı açıktır: bu zamanı başarısız devrimleri örgütlemekle geçirirler. Her ne kadar bu devrim..»»
Chris Jones

Mitra

Bir fikriniz mi var? Hadi kamera bulun Gidip filminizi çekin Piyasaya sürün Kulağa basit geliyor değil mi? Ama dijital kameraların, hatta cep telefonlarının ve evde kolayca kullanılabilen kurgu sistemlerinin gelişmesi ile film yapımı işte bu kadar kolay hale geldi. Peki ama nasıl film? Yani eldeki her türlü kaynağı kullanarak, kalabalık ekiplere ihtiyaç duymadan, düşük hatta mikro sayı..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »