Vicdan, saadet ve azaplarımızın ahirette de kaynağıdır. ROUSSEAU [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Gerilla Kitabı - Gerilla Kitapları

Gerilla konu başlığında toplam 35 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Gerilla kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Al LautenslagerJay Conrad Levinson

MediaCat Kitapları

Etkisi kanıtlanmış tüm taktikler 30 günlük bir planda

Maksimum kar ve müşteri memnuniyeti

İşinizi bir sonraki adıma taşıyacak bir hareket planı »»

Hasan Cemal

Everest Yayınları

Hasan Cemal bir gün bir çığlık duydu. Kürdistan dağlarından yankılanan genç bir kadın sesi, “Berxwedan jiyane” diyordu; “Yaşamak direnmektir!” O çığlığı unutmadı Hasan Cemal, sesin sahibinin peşine düştü. Son nefesini çoktan o dağlara üflemiş olan genç kadını bulamadı ama onun ailesini, arkadaşlarını,..»»
Chris Jones

Mitra

Bir fikriniz mi var? Hadi kamera bulun Gidip filminizi çekin Piyasaya sürün Kulağa basit geliyor değil mi? Ama dijital kameraların, hatta cep telefonlarının ve evde kolayca kullanılabilen kurgu sistemlerinin gelişmesi ile film yapımı işte bu kadar kolay hale geldi. Peki ama nasıl film? Yani eldeki her türlü kaynağı kullanarak, kalabalık ekiplere ihtiyaç duymadan, düşük hatta mikro sayı..»»
Chris Jones

Mitra Yayınları

Bir fikriniz mi var? Hadi kamera bulun Gidip filminizi çekin Piyasaya sürün Kulağa basit geliyor değil mi? Ama dijital kameraların, hatta cep telefonlarının ve evde kolayca kullanılabilen kurgu sistemlerinin gelişmesi ile film yapımı işte bu kadar kolay hale geldi. Peki ama nasıl film? Yani eldeki her türlü kaynağı kullanarak, kalabalık ..»»
Mahmut Memduh Uyan

Alter Yayıncılık

Bu çalışma 12 Eylül 1980 sonrası kırsal kesimde yaşanmış ilginç bir deneyimden kesitler veriyor. Az bilinen, unutulan ve unutturulmak istenen bir dönemden canlı tanıklar aktarıyor. Askeri darbeden sonra binlerce insan kentlerden kırsal alanlara çekildi. Daha sonra bu kendiliğinden gelişimlerin ötesinde, bilinçli iradi gelişimler de yaşandı. 1984 sonlarında biten bu süreçten kesitler getiren bu çal..»»
Gavin LucasMichael Dorian

MediaCat Kitapları

Reklam endüstrisi bir değişim süreci içinde. Hangi medyayı kullanacağımızı seçebildiğimiz bir dönemde, geleneksel televizyon kanalları, basın ve ilanlar, artık bir markanın hedef kitlesine ulaşabilmesi için en uygun mecralar değil. Bu yüzden global markalar, ürünleri hakkında konuşulması için daha yaratıcı ve orijinal reklamlar yaratıyor. Microsoft Manhattan`ı kelebek çıkartmalarıyla kapladı, V..»»

Karl MarxFriedrich EngelsVladimir İlyiç Lenin

Akyüz Yayıncılık

Gerilla savaşı asilliğin öbür adıdır. Güçlü bir düşmana karşı "vur-kaç" taktiğiyle küçük silahlı grupların gerçekleştirdiği bu mücadele tarzı, tarih boyunca mazlumların, yoksulların, ezilenlerin kullandığı yöntemlerden biri olmuştur.

Bu çalışma, Marksist sistematiğin en önemli adları olan Marx-Engels ve Lenin`in yaşanan toplumsal pratiklerde gerilla savaşına ya da bu askeri sanata teorik ve..»»

Ernesto Che Guevara

Everest Yayınları

"Bu, halk mücadelesinin herhangi bir anında, gerilla topraklarının içinde ve dışındaki sivil örgütlenmenin şemasıdır. Tüm bu anlatılanları en üst derecede mükemmelleştirmenin olanakları mevcuttur; bir kez daha tekrarlıyorum, benim ağzımdan konuşan küba devrimi deneyimimizdir, yeni deneyimler bu kavramalrı değiştirebilir ve iyileştirebilir. Burada verdiğimiz bir şemadır, bir kutsal kitap değil."..»»

Karl Marx

Akyüz Yayınları

Gerilla savaşı asilliğin öbür adıdır. Güçlü bir düşmana karşı "vur-kaç" taktiğiyle küçük silahlı grupların gerçekleştirdiği bu mücadele tarzı, tarih boyunca mazlumların, yoksulların, ezilenlerin kullandığı yöntemlerden biri olmuştur. Gerilla yalnızca vuran bir güç değildlir. Gerilla, hem vuran bir gü..»»
V. S. Naipaul

İletişim Yayınları

Çağdaş Dünya Edebiyatı»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »