İnsanlar kötülüğü, arzuları kuvvetli olduğundan dolayı değil, vicdanları zayıf olduğundan dolayı yaparlar. JOHN STUART MiLL [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dinozor Kitabı - Dinozor Kitapları

Dinozor konu başlığında toplam 147 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Dinozor kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kolektif

Çiçek Yayıncılık

Dinozorlar uzun boyunları, boynuzları, sorguçlarıyla milyonlarca yıl önce yaşamış en ilginç yaratıklardı. Çıkartmalarla dolu bu kitapta onların dünyasını bulacaksın. Oku, öğren ve eğlen!  »»
H. Hüseyin Doğru

Damla Yayınevi

Sevgili çocuklar! Macera sizleri bekliyor. Bu kitapta, denizin derinliklerinde canlıların gizemli dünyasını üç boyutlu olarak keşfedebilir; köpek balığından ahtapota pek çok deniz canlısını tanıyabilirsiniz. Kitapla verilen üç boyutlu gözlüğü takmayı unutmayın. Ayrıca boyama sayfalarını da istediğiniz gibi boyayarak eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. (Tanıtım Bülteninden) »»
İbikli Parasaurolofus

Yeşil Dinozor

Parasaurolofus sürekli bir arayış içerisindeydi, kardeşi Ti Reks gibi kükreyemiyor, arkadaşı kedi gibi miyavlayamıyor, köpekler gibi havlayamıyordu, peki ama nasıl bir sesi vardı? Uzun bir arayıştan sonra nihayet sesine kavuşan dinozoru keyifle okuyacaksınız. »»
Çatılı Stegozorus

Yeşil Dinozor

Stegozorus Köstebek annenin mutlu ailesinin pek de zeki olmayan üyesi. Kendisi büyüyünce neredeyse bir otobüs kadar olacak ama maalesef beyni ceviz kadar. Kardeşleri onun zekasının farkında, ona yol gösterip, kollayıp gözetiyorlar. Her zaman arkasında olacaklar, çünkü onlar birbirini çok seven 5 kardeş. »»
Tiriseratops Üç Boynuzlu Yüz

Yeşil Dinozor

Tiriseratops ailenin en sabırsızı, yumurtadan ilk çıkan, annesinin kucağına ilk atlayan dinozor. Kardeşlerini sevmesine rağmen Ti Reks ile kavgalarının ardı arkası gelmiyor. Her ne kadar sık sık kavga etseler de kardeş olduklarını unutmayıp birbirlerini korumaları onları güçlü bir aile yapıyor. »»
Köstebek ve Dev Yumurtalar

Yeşil Dinozor

5 Küçük Dinozor serisinin ilk kitabı. Köstebeğin yalnız hayatına aniden giren 5 küçük dinozor ile ilk karşılaşması çocukların hayal gücünü de şenlendiren renkli resimlerle masal tadında anlatılıyor. Gelecek kitaplarda sık kullanılan mekanlar köstebeğin evi, yaşadığı park ve arkadaşları da öykü içinde tanıtılıyor. Yalnız köstebek ile başlayan öykü mutlu ve kalabalık bir aile ile son buluyor. »»
Zorba Kral Ti-Reks

Yeşil Dinozor

Ti Reks korkunç kükremesi ile kardeşler arasında en gürültücü olan. Bir oturuşta kilolarca et yiyebilecek kadar obur, sinirlendiği zaman ne varsa kırıp dökecek kadar güçlü, kocaman kafası ve kocaman dişleri ile ürkütücü, kendine küçük gelen kolları ile komik bir dinozor. »»
Sert Zırhlı Ankilozor

Yeşil Dinozor

Ankilozorus 5 kardeşin içinde en kaba saba, en hantal olan dinozor. Bir tank gibi yürüyor ve gizlice yediği yemeklerden dolayı sürekli geğiriyor ama buna rağmen kardeşleri tarafından çok seviliyor. Kardeşleri onun karnından gıdıklandığını fark ettiğinden beri her fırsatta onu gıdıklıyor ve kahkahaları mutlu yuvalarını daha da şenlendiriyor. »»
Simon Hutton

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Yeni bir dinozor keşfeden çocuk! Dinozor uzmanı! Harika bir kitap yazdı! Tolga bu üçünü de yapmak istiyordu. Çok akıllı ve yetenekli bir çocuktu, ama bu işler göründüğü kadar kolay değildi. Önce harika bir dinozor öyküsü yazması gerekiyordu. Yazmaya çalıştıkça, kafası daha da ka..»»
Leyla Kıyafet

Ceylan Yayınları

Dedesi Arman'a uçağın penceresinden dağları, ırmakları, şehirleri gösteriyordu. Evler, arabalar minnacık kalmıştı... Sonunda dinozorlar ülkesine gelmişlerdi. Dinozorlar onu bekliyordu. Arman annesinin elini sıkı sıkı tuttu. Birden korkuyla sıçradı. "Annee" diye bağırdı. Dev gibi dinozor onlara doğru geliyordu. Aradaki cam bölme fark edilmiyordu. Arkasında..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »