Kötülük etmeden pişman olmanın en iyi şekli, iyilik etmektir. BRETONNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Yaban Kitabı - Yaban Kitapları

Yaban konu başlığında toplam 304 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Yaban kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ali İhsan Öztürk

Seçkin Yayıncılık

Antalya gibi yabancı uyruklu kimselerin yoğun istihdam edildiği bir alanda iş müfettişi olarak görev yapan yazarın güncelleyerek 2. Basımını hazırladığı çalışmada, yabancı uyruklu çalışmasına ilişkin sorulara mevcut mevzuattaki düzenlemeler, bakanlık uygulamaları, yargı kararları dikkate alınarak cevap verilmektedir. Kitapta soru cevabın yanı sıra, sektörlere göre çalışma izni almak için gerekli b..»»
Doğan Avcıoğlu

Kaynak Yayınları

-II. Abdülhamit'in 31 mart gerici ayaklanmasında parmağı var mıydı? -Derviş vahdeti bir ingiliz kuklası mıydı? -II. Abdülhamit'in islamcılığı neydi? -Türkiye'de 31 mart'ın kaynakları kurutulabildi mi? Doğan Avcıoğlu bu ve buna benzer soruların yanıtlarını ayrıntısıyla vermektedir. Avcıoğlu bugün yaşamıyor, ama şeriatçı kuvvetlerin Cumhuriyet'in kuruluşundan itibaren nasıl emperyalizmle işbi..»»
Doğan Avcıoğlu

Kaynak Yayınları

-II. Abdülhamit'in 31 mart gerici ayaklanmasında parmağı var mıydı? -Derviş vahdeti bir ingiliz kuklası mıydı? -II. Abdülhamit'in islamcılığı neydi? -Türkiye'de 31 mart'ın kaynakları kurutulabildi mi? Doğan Avcıoğlu bu ve buna benzer soruların yanıtlarını ayrıntısıyla vermektedir. Avcıoğlu bugün yaşamıyor, ama şeriatçı kuvvetlerin Cumhuriyet'in kuruluşundan itibaren nasıl emperyalizmle işbirliği..»»
Abdülhak Hâmid Tarhan

Dergah Yayınları

Cünûn-ı Aşk ile Yabancı Dostlar Hamid`in İngiltere ikâmetinin sonucu yaşlılık dönemlerinde yazılmış iki eseridir. Cünûn-ı Aşk ilk kez kitap haline getirilmiştir. Bu oyunlar şairin coşkun duygularını dile getirir. Yaşlanan şair artık cinsî gücünün tükendiğini görerek dehşete düşer. Ayrıca yaklaşan ölüm korkusu eserlere trajik bir boyut katmaktadır.»»
Aydın Balcı

Tudem Yayınları

Tudem Yayınları'nın çocuk edebiyatımıza kazandırdığı değerli isimlerden Aydın Balcı, kaleme aldığı birbirinden güzel masallarla günümüz çocuklarının geleneksel masal zenginliğimizle tanışmaları için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Büyük bir masal ustası olarak tanımlayabileceğimiz Aydın Balcı, Türk masal geleneğini yirmi birinci yüzyıla taşımayı başarmış ender yazarlardan biri... Adada Bir Y..»»
Ebru Şensöz Malkoç

On İki Levha Yayıncılık

Yabancı mahkeme kararlarının tanınması ve tenfizi konusu her zaman birlikte incelenmiş ve tenfizden bağımsız olarak "tanıma" hukuki müessesesi tek başına bir çalışmaya konu olmamıştır. Tanıma müessesesi, 5718 sayılı MÖHUK'nda da tüm yönleriyle bağımsız olarak düzenlememekte, tanımaya ilişkin sadece iki hüküm bulunmakta, tenfiz şartlarına ilişkin düzenlemelerin ve tenfiz ..»»
Ayşe Kilimci

Papirüs Yayınları

Ayşe Kilimci`nin 1989 Yunus Nadi Ödülü`nü kazanan, öğretmen Yücel özmen Karan ile yaptığı "Anadilinde çocuk Olmak" röportajı Cumhuriyet gazetesinde yayınlandığı günlerde `anadili eğitimi`, "yabancı dille eğitim" konularını yeniden gündeme getirmiş; tartışma zemini yaratmıştı. Kilimci, tartışmanın odaklandığı boyutları gün gün izleyerek, konunun eğitim alanında, günlük yaşantımızdaki can alıcı soru..»»
Hakan Dilman

Anı Yayıncılık

Yabancı dil kaynaklarından yararlanarak Türkçe hazırlanan kitabın iki hedef kitlesi vardır. Kitabın ana hedef kitlesi, üniversitelerin yabancı dil eğitimi bölümlerinde okuyan öğrencilerdir. Kitabın, öğrencilerin özellikle ***Dil Edinimi*** konusunda okudukları yabancı dilde yazılmış metinlere, anadillerinde katkı sağlayacağını umuyoruz. İkinci hedef kitlemiz ise, anadil edinimi ve yabancı dil öğre..»»
Hakan Dilman

Anı Yayıncılık

Yabancı dil kaynaklarından yararlanarak Türkçe hazırlanan kitabın iki hedef kitlesi vardır. Kitabın ana hedef kitlesi, üniversitelerin yabancı dil eğitimi bölümlerinde okuyan öğrencilerdir. Kitabın, öğrencilerin özellikle "Dil Edinimi" konusunda okudukları yabancı dilde yazılmış metinlere, anadillerinde katkı sağlayacağını umuyoruz. İkinci hedef kitlemiz ise, anadil edinimi ve yabancı dil öğrenim..»»
Ayşe Kilimci

Papirüs Yayınları

Ayşe Kilimci`nin 1989 Yunus Nadi Ödülü`nü kazanan, öğretmen Yücel Özmen Karan ile yaptığı "Anadilinde Çocuk Olmak" röportajı Cumhuriyet gazetesinde yayınlandığı günlerde "anadili eğitimi", "yabancı dille eğitim" konularını yeniden gündeme getirmiş; tartışma zemini yaratmıştı. Kilimci, tartışmanın odaklandığı boyutları gün gün izleyerek, konunun eğitim alanında, günlük yaşantımızdaki can alıcı soru..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.