Hakiki sevgi, herkesin bahsettiği, fakat pek az kimsenin gördüğü hayaletlere benzer. -- Anatole Franse [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ümük Kitabı - Ümük Kitapları

Ümük konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ümük kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Pierre Probst

Marsık Yayıncılık

Bugün çarşamba. Filiz ve Yumuk eğlenmeye karar verdi. Yumuk, salıncağın en sevdiği oyun olmadığını keşfedecek. Büyük, siyah tavuk ve onun arkadaşı kazlardan uzak durması gerektiğini de anlayacak. Aynı zamanda gerçek bir kahraman olduğunu kanıtlama fırsatı bulacak. Bu öykünün bazı sözcüklerinin yerine çıkartmalar konulacak. Bu yerlere yapışan resimler gölgelerle belirtilmiş. Konulacak sözcüğü anl..»»
Hakan Akca

Gece Akademi

Gül Bağça “Gül Bahçesi” Kumuk Türkçesiyle yazılmış Arap harfli bir vaaz kitabı. Kumuk yazarı Şıhammat Kadi tarafından 1908 yılında kaleme alınan vaaz kitabında dinî hikayeler, çeşitli hadisler, peygamber kıssaları ve bazı olağanüstü olaylar anlatılıyor. Eserin Kumuk Türkçesi standartlaştırılmadan önce yazılmış olması, bu Türk lehçesi hakkında daha sağlam veriler elde edilmesi bakımından önem arz e..»»
Osman Uyanık

Eğitim Yayınevi - Bilimsel Eserler

İnsanlar tarihin her döneminde kendilerini ifade etmek için edebiyata sarılmışlardır. Edebiyatın en önemli işlevlerinden biri, insanların önceki nesillerden öğrendiklerini ve kendi tecrübeleriyle kazandıklarını gelecek nesillere aktarmasıdır. Bu sayede manevi kültür unsurları nesilden nesile sağlıklı bir şekilde aktarılabilmiştir.“Kumuk Halk Anlatmaları” kitabı, ortak kültüre sahip olduğumuz Kumuk..»»
Louis Sachar

İletişim Yayınları

O zaman Yamuk Okul’a gitmelisin. Orada resim dersinin en hızlı fırçası Bebe’yle, yalnız baş aşağı okumayı bilen John’la ve ayak parmaklarından kurtulmaya karar veren Leslie’yle tanışabilirsin. Hadi! Sallanma! Derse geç kalırsan Bayan Gorf seni elmaya çevi... Tüh, oldu bile. Şey, kusura bakma. »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.